Λευτεριά στους φοιτητές της ΣΕΜΦΕ

Συζητήσεις για όσα θα πρέπει να ξέρει ένας σωστός φοιτητής!

Συντονιστές: Ryu, antony07

Laplace
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2007 12:39 pm

Δημοσίευση από Laplace »

Κάποια πράγματα απλά δν προκειται να αλλαξουν.Αφου κανενας δν προσπαθει.Κ δν ενδιαφερεται.Μν μιλαμε πια για Γ.Σ. και ποσο χρόνο έχω κ εχουμε χασει καποιοι άλλοι σε αυτες.Ακου πληρωνε κ πήγαινε.Εδώ, όντας απο επαρχία έχω πληρώσει πολύ περισσοτερα από ότι θα πλήρωνα στο εξωτερικό! Τεσπα, καλη εξεταστική.
Άβαταρ μέλους
toPic
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2007 1:37 am
Real Name: Maria
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Τερψιθέα

Δημοσίευση από toPic »

kai epidi mou diefyge prin....Den katalavainw file Laplace giati meneis sto "EMP-pipa"....Afou ola isopedwnontai kai tpt den einai dorean,phgaine ki esy se Kolegio.Den katalavainw me poia logikh ta eksiswneis ola (oxi mono esy fysika.Prwtopora h kyvernhsh...)
Άβαταρ μέλους
nikosemfe
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 11:48 pm

Δημοσίευση από nikosemfe »

Φίλε laplace έχεις πληρώσει ένα σωρό λεφτα όντας όπως λες από επαρχεία. Ποιός φταίει γι αυτό? Οι φοιτητοπατέρες ή οι καταλήψεις? Μήπως το κράτος που θα έπρεπε να έχει προνοήσει και φροντίσει για την διαμονή και σίτηση κάθε φοιτητή από την επαρχία? Γιατί γι αυτο δεν μιλάει ο νόμος πλαίσιο μιας και σκοπός του δεν είναι η βελτίωση της παιδείας αλλα η εμπορευματοποίησή της. Διαφωνείς?
Άβαταρ μέλους
The Godfather
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 9:24 pm
Τοποθεσία: Palermo,Sicily

Δημοσίευση από The Godfather »

@toPic  

Δεν είμαι υποχρεωμένος να διαβάζω κάτι χωρίς να το έχω διδαχθεί ποτέ αλλά παρόλα αυτά το έχω προσπαθήσει και αυτό.Και για να μην το κάνω ατομικό,το πρόβλημα ισχύει για όλους.Από πέρσι το καλοκαίρι ουσιαστικά σπουδάζουμε δια αλληλογραφίας...Και έλεος πλέον με τις συνελεύσεις,που παρόλο που τις έχω γραμμένες,δεν έχω χάσει σχεδόν καμία..Τέλοσπαντων εγώ ήθελα να συζητηθεί σ΄αυτό το topic κυρίως τα κέρδη που θα αποκομίσουμε τελικά από την εξεταστική "παρωδία" που γίνεται τώρα.Αν αποποιόμουν των ευθηνών μου δεν θα έλεγα ότι θα ήταν καλύτερο να χαθεί το εξάμηνο.Μάλλον άλλοι αποποιούμενοι ευθηνών ήθελαν να μην χαθεί τίποτα.Και φωτογραφίζω παρατάξεις και καθηγητές....
Άβαταρ μέλους
toPic
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2007 1:37 am
Real Name: Maria
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Τερψιθέα

Δημοσίευση από toPic »

Ti na sou pw?Oi kinitopoihseis exoun ta yper kai ta kata tous.Eipame:tpt den einai dorean!Idanikh forma den yphrxe outws h allws,epomenws dedomenhs ths katastashs....as mou epitrapei h ekfrash...etsi skata pou ta kaname,to plhrwnoume.

Kai afto giati den yparxoun enallaktikes morfes diamarthrias,kai an yparxoun,den exoun mazikothta.Giati?Giati o kathenas koitaei thn parth tou kai an den koitaei afth,tha akolouthei tis politikes ths ekastwte paratakshs....

Kai ti katalavame sto katw-katw???Pshfisame th Dap,san na ypografoume ypefthinh dhlwsh paradexomenoi th malakia mas:
4mhnes katalhpsh,gia na xeirokrothsoume telika thn kyvernhsh!!!Asxeta apo politikes pepithiseis....Ma den einai tragelafiko???
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ακαδημαϊκά”