Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Άβαταρ μέλους
Kos.Patatas
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 2:17 am
Real Name: Αλέκος ο ΙΙ
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από Kos.Patatas »

Συνάδελφε, δείχνεις επικίνδυνα τα χρώματα σου, δεν σου έμαθε τίποτα το Game of Thrones?
https://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw
01000111 01101111 00100000 01110100 01101000 01110010 01101111 01110111 00100000 01111001 01101111 01110101 01110010 01110011 01100101 01101100 01100110 00100000 01110100 01101111 00100000 01110100 01101000 01100101 00100000 01110010 01101001 01110110 01100101 01110010
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από dead »

Σαν τι διδάσκει δηλάδη αυτή η μπούρδα? Τα χρώματα είναι ξεκάθαρα. Εσυ δεν λες τίποτα συγκεκριμένο.
Άβαταρ μέλους
semfetamine
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2012 11:50 pm
Real Name: Προμηθεύς Πυρφόρος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από semfetamine »

Σιγα τα λεφτα που θελει το ΕΜΠ!! Τωρα με την μηνιαια καρτα 15 ευρω ελπιζω να αφησουν επιτελους οι παραταξιακοι τα αμαξια και τις μηχανες τους και να ερχονται μαζι μας με το 242

φαγητακι της λεσχης την σαπιλα.. για βραδινο οσοι μπορουν στην Σπονδη (που ειναι και κοντα), οσοι δεν μπορουν στους γονεις τους ή παλι στη λεσχη. Εξαλλου αν εχεις χαμηλο εισοδημα ή φοροδιαφευγεις, ο εμετος της λεσχης ειναι τσαμπα. Με τραμπουκισμο ειναι τσαμπα και για τους πλουσιους που σκανε αμαξατοι.

Βιβλια δεν πληρωσα ποτε μου, και για φωτοτυπιες ο,τι πληρωσα ηταν προσωπικες σπαταλες.

Τι αλλο? Καλυψη Υγειας ουτε εγω εχω, γιατι την κοψαν απο τους δικους μου.. προνοω και δεν αρρωσταινω! φροντιζω να μην συνωστιζομαι σε κλειστους π.χ. στις συνελευσεις και γλιτωνω απο την προλεταριοτίτιδα..
ARBEIT MACHT FREI
jakob
Portal Moderator
Portal Moderator
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 3:06 pm
Real Name: jakob
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από jakob »

semfetamine έγραψε:προνοω και δεν αρρωσταινω!
Μη δίνεις ιδέες στο Βορίδη!
'Οταν τα καφενεία είναι ανοιχτά, μην κάνετε την σχολή καφενείο.
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από dead »

semfetamine έγραψε:Σιγα τα λεφτα που θελει το ΕΜΠ!! Τωρα με την μηνιαια καρτα 15 ευρω ελπιζω να αφησουν επιτελους οι παραταξιακοι τα αμαξια και τις μηχανες τους και να ερχονται μαζι μας με το 242

φαγητακι της λεσχης την σαπιλα.. για βραδινο οσοι μπορουν στην Σπονδη (που ειναι και κοντα), οσοι δεν μπορουν στους γονεις τους ή παλι στη λεσχη. Εξαλλου αν εχεις χαμηλο εισοδημα ή φοροδιαφευγεις, ο εμετος της λεσχης ειναι τσαμπα. Με τραμπουκισμο ειναι τσαμπα και για τους πλουσιους που σκανε αμαξατοι.

Βιβλια δεν πληρωσα ποτε μου, και για φωτοτυπιες ο,τι πληρωσα ηταν προσωπικες σπαταλες.

Τι αλλο? Καλυψη Υγειας ουτε εγω εχω, γιατι την κοψαν απο τους δικους μου.. προνοω και δεν αρρωσταινω! φροντιζω να μην συνωστιζομαι σε κλειστους π.χ. στις συνελευσεις και γλιτωνω απο την προλεταριοτίτιδα..
Και κάπου εδώ ειναι που καις και τα τελευταία εγκεφαλικά κύτταρα. Οι παραταξιακοί (και μόνο αυτοί) είναι πλούσιοι γιατι κάποιοι από αυτούς έχουν ενα Honda του 98 στο οποίο στοιβάζονται άλλα 5 άτομα. Η μηνιάια κάρτα ήταν φθηνότερη αν θυμασαι αλλα σιγά μην πήρες ποτέ σου 242 (στα οποίο δεν μπαίνει ελεγκτής και αμα δεν χρειάζεσαι άλλο μέσο δεν χρειάζεσαι και κάρτα). Ναι στη λέσχη δεν πατάει κανένας τους γιαυτό καθε μεσημέρι γινεται πανικός. Αλλά ξέχασα στη λέσχη τρώνε μόνο τα τίμια απολίτικα παιδάκια. Τραμπουκισμός για μια μερίδα εμετού που το βράδυ θα πεταχτεί στα σκουπίδια λίγο υπερβολικό το βρίσκω. Αφού δεν πλήρωσες βιβλία ποτέ σου προφανώς δεν διάβασες τις μηχανικές του παναγιωτουνάκου και του τσαμασφύρου. Ας τα πληρώνουμε απο 'δω και πέρα για να ικανοποιείται το δικό σου περι δικαίου αισθημα. Τώρα αν εσύ μένεις με τους γονείς σου και γι'αυτό νομίζεις οτι δεν υφίσταται η έννοια ενοίκιο για άτομα απο επαρχία είναι και αυτό μια παράλληλη πραγματικότητα.
Άβαταρ μέλους
semfetamine
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2012 11:50 pm
Real Name: Προμηθεύς Πυρφόρος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από semfetamine »

ειπαμε προσωπικες ερωτησεις σε pm, τι σπιτια εχω, ποσα δινω για νοικι, τι ρουχα παιρνω κτλ κτλ

οσο για την καρτα (που αφορα ολους) οσο θυμαμαι να αγοραζω ειχε 23 και τωρα 15

εβγαλα την σεμφε και το μεγαλυτερο μου εξοδο ηταν οι καραβισιοι καφεδες σε πλαστικο το πρωι

ολα τα αλλα ειναι για παραμυθια τυπου game of thrones, οδηγητης, κ
τλ

στο πανεπιστημιο που ειμαι τωρα, για να βγαλω μια αναλυτικη πρεπει να στερηθω το φαι μιας μερας
και ναι ειναι δημοσιο
και οχι δεν εχει διδακτρα
ARBEIT MACHT FREI
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από dead »

semfetamine έγραψε:ειπαμε προσωπικες ερωτησεις σε pm, τι σπιτια εχω, ποσα δινω για νοικι, τι ρουχα παιρνω κτλ κτλ

οσο για την καρτα (που αφορα ολους) οσο θυμαμαι να αγοραζω ειχε 23 και τωρα 15

εβγαλα την σεμφε και το μεγαλυτερο μου εξοδο ηταν οι καραβισιοι καφεδες σε πλαστικο το πρωι

ολα τα αλλα ειναι για παραμυθια τυπου game of thrones, οδηγητης, κ
τλ

στο πανεπιστημιο που ειμαι τωρα, για να βγαλω μια αναλυτικη πρεπει να στερηθω το φαι μιας μερας
και ναι ειναι δημοσιο
και οχι δεν εχει διδακτρα
Δηλαδή μένεις σε νοίκι και δεν το θεωρείς έξοδο? 'Αστο όσες μούφες και να πείς δεν το σώζεις. 15 εχει τώρα που είναι και καλά μειωμένη για όλα τα μέσα. Αν είχες καρτα μονο για λεωφορεία τρόλευ υπήρχε εποχή που πλήρωνες 10. Ναι δεν αντιλέγω αμα έμενες στο γονεϊκό σπίτι δεν είχες έξοδα αλλά αυτό και πάλι δεν σημαίνει οτι ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο εσένα. Τα δίδακτρα λοιπόν θα έλυναν αυτό το πρόβλημα?
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από Drjekil »

Semfetamine τετοιοι συντηρητικοι και γλοιωδεις τυποι σαν εσενα ειναι που εφεραν την χωρα σε αυτο το χαλι... Συμφωνω με τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι εσυ εισαι πιο πιθανος να γινεις βουλευτης απο οποιονδηποτε αλλο εδω μεσα. Πραγματικα απορω με οσα γραφεις γιατι πιστευα και ηλπιζα οτι εχει εξαφανιστει το ειδος σου.
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από antony07 »

semfetamine έγραψε:στο πανεπιστημιο που ειμαι τωρα, για να βγαλω μια αναλυτικη πρεπει να στερηθω το φαι μιας μερας
και ναι ειναι δημοσιο
και οχι δεν εχει διδακτρα
Τους πληρώνεις σε αντίτιμα αναλυτικών για να σε ανεχτούνε?
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από Drjekil »

Οσο για τα εξοδα που συζητατε τοση ωρα ειμαι σιγουρος οτι δεν σε ενδιαφερουν καθολου γιατι με οσα πιστευεις και οσα λες περι πανακριβου χομπι (το οποιο θα ηθελα πολυ να ακουσω γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα γελασω) και ενοικιου (το οποιο σε αντιθεση με τον παραπανω πιστευω οτι πληρωνεις και μαλιστα πολλα) φαινεται οτι εισαι βολεμενος και με ανεση...
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από Drjekil »

Σε 2 ποστ καταφερα να περιγραψω τον σημερινο ψηφοφορο της νδ :P αντε τυχερε σου βρηκαμε και κομα να ψηφιζεις οταν ξεπερασεις το απολιτικ-κομπλεξικο στυλ σου
Άβαταρ μέλους
asdaasda
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2013 6:01 pm
Real Name: I
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από asdaasda »

Άβαταρ μέλους
semfetamine
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2012 11:50 pm
Real Name: Προμηθεύς Πυρφόρος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από semfetamine »

ειπαμε προσωπικα με pm
ARBEIT MACHT FREI
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από dead »

antony07 έγραψε:
semfetamine έγραψε:στο πανεπιστημιο που ειμαι τωρα, για να βγαλω μια αναλυτικη πρεπει να στερηθω το φαι μιας μερας
και ναι ειναι δημοσιο
και οχι δεν εχει διδακτρα
Τους πληρώνεις σε αντίτιμα αναλυτικών για να σε ανεχτούνε?
Χαχαχαχα. Αμάρτησα για μια αναλυτική και μια τυρόπιτα.
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ Πέμπτη 11/9/2014

Δημοσίευση από NickNafplio »

Drjekil έγραψε:Σε 2 ποστ καταφερα να περιγραψω τον σημερινο ψηφοφορο της νδ :P αντε τυχερε σου βρηκαμε και κομα να ψηφιζεις οταν ξεπερασεις το απολιτικ-κομπλεξικο στυλ σου
Μη μας βρίζεις. Είναι προσβολή να λες σε άνθρωπο με φιλοευρωπαϊκές απόψεις να ψηφίσει οποιοδήποτε από τα κόμματα της νυν βουλής. Οι περισσότεροι ρίχνουν νδ "μη τυχόν και έρθει ο Τσίπρας στα πράγματα". Προσωπικά το ρίχνω Δράση - Δη.Ξαν, και αν είναι να φύγει αυτή η κυβέρνηση ας έρθει και ο Τσίπρας. Αφού 1) έτσι κι αλλιώς αμφιβάλλω αν μπορούν να γίνουν χειρότερα τα πράγματα, 2) το πράγμα πάει εκεί σιγά σιγά θέλουμε δε θέλουμε, 3) εγώ θα ζω στο εξωτερικό από Οκτώβρη οπότε δε θα με πιάσει ότι και να γίνει. Τέλος θέλω πολύ να δω τι θα κάνουν οι αριστερές παρατάξεις στα πανεπιστήμια όταν πρωθυπουργός θα είναι ο Τσίπρας, θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και κάτι μου λέει ότι θα ρίξουμε τρελά γέλια.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”