Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Πριν το βάψεις μπλε και το ρίξεις στη θάλασσα γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά εδώ;

Συντονιστές: kostas213, markelos

palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από palasso »

@Aggelos
Πολλά από τα θέματα που έθιξες έχουν ήδη απαντηθεί προηγουμένως

Σχετικά με τα mathematica & matlab και την φορητότητα.... Υπάρχει και το wolfram alpha που ανοίγει και από κινητό ;)
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Τσέκαρε τούτο γω έχω κάνει παπάδες με αυτό http://www.swapp.gr/sites/default/files ... 426887.jpg
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από pao132003 »

Ih8 mags έγραψε:Τσέκαρε τούτο γω έχω κάνει παπάδες με αυτό http://www.swapp.gr/sites/default/files ... 426887.jpg
LOL
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

alehunter έγραψε:antony07: δικες μου οι σπουδες κανω οτι επιθυμω δεν ενοχλω κανεναν
LocknLoad: και για αντιγραφη(δεν θελω να κρυβομαι κυριως για κειμενο=αποδειξεις)
Ενοχλείς προφανώς κάνοντας το συγκεκριμένο που επιθυμείς...Αδικείς όλους του υπόλοιπους φοιτητές που δεν αντιγράφουν και μάλιστα με επαγγελματικό τρόπο, όπως φαίνεται οτι πας να κάνεις.
π.χ. δημιουργείς εσύ και οι όμοιοί σου έναν πλαστό μέσο όρο αποφοίτησης της σχολής απο τον οποίο αδικούνται όσοι δεν αντιγράφουν.Δηλαδή το 7,5 ενος φοιτητή που δεν αντιγράφει και θέλει να συνεχίσει τις σπουδές του, φαίνεται μικρότερης αξίας όταν έχεις μ.ο. αποφοίτησης της σχολής 7.2 , πλασματικά αυξημένο απο τους πλασματικούς μ.όρους εκείνων που αντιγράφουν.
(και πολλά άλλα μπορεί να πει και να συμπληρώσει κανείς)
Το να το θες και για αποδείξεις , μου "μυρίζει" επερχόμενη αντιγραφή σε αναλύσεις (π.χ. Παραγματική, Συνατησιακή)
Aggelos έγραψε:Όποιος τέλος πάντων έχει αυτή τη λόξα (να υποστηρίζει ή να κράζει το cheating
Το να είσαι αντίθετος στο cheating δεν είναι λόξα...είναι η φυσιολογική και θεμιτή αντίδραση των φοιτητών που δεν αντιγράφουν και εκτιμούν τον κόπο και τις προσπάθειες τους.
ESMAP έγραψε:Θα το βρει μπροστά του.
Όχι παραίτητα...Θα μπορούσε συνεχίζοντας τις σπουδές του και μέτα το πτυχίο να ακολουθήσει την ίδια τακτική.Άσε που αυτό είναι νοοτροπία, δεν αλλάζει εύκολα και πιθανόν να έχει διάφορες εκφάνσεις στο μέλλον σε διάφορους τομέις π.χ. στον επεγγελματικό τομέα.
LocknLoad έγραψε:Στη κατευθυνση φυσικης το χρειαζεσαι το κομπιουτερακι σε αρκετα μαθημα
Off Topic
Οσο αφορα το cheating, νομιζω οτι πρεπει να περιοριζεται στο "μιλαω με τον διπλανο μου". ΑΑΑΑααααντε και κανα σκονακι με κατα τυπο που δε μπορεις να θυμασαι με τπτ.
Άντε ας το "δεχθεί" κάποιος αυτό.Το να ψάχνεις ειδικό κομπιουτεράκι που να σε βοηθάει στις αντιγραφές νομίζω είναι προκλητικό.
mnm
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:12 pm
Real Name: dimitris
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από mnm »

Paidia 8a h8ela th gnwmh sas an einai kalutero na exw to skonaki anamesa sta podia mou i na to vazw panw sthn kolla?? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από antony07 »

mnm έγραψε:Paidia 8a h8ela th gnwmh sas an einai kalutero na exw to skonaki anamesa sta podia mou i na to vazw panw sthn kolla?? :lol: :lol:
Don't worry, όταν θα σε πιάσουν κάποια στιγμή, και θα είσαι η σταγόνα που ξεχείλησε το ποτήρι για τον συγκεκριμένο καθηγητή, θα σε δούμε πως (δεν) θα πάρεις πτυχίο...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
mnm
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:12 pm
Real Name: dimitris
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από mnm »

kanw plaka me ton tragelafo tou 8ematos apla!!praktika auto pou rwthsa suzhtietai edw pera apla ligo pio kekalummena!!
ESMAP
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 9:00 pm
Real Name: Dani
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από ESMAP »

@Ευ-Αγγελος: Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι κάποια στιγμή στην ζωή του θα κληθεί να αντιμετωπίσει καταστάσεις που δεν έχουν easy way out. Το πιο πιθανό είναι ότι π.χ. η Πραγματική Ανάλυση δεν θα του χρειαστεί στο μέλλον άρα και γιατί να πρέπει να ξεσκιστεί στο διάβασμα για να την περάσει αφού στο κάτω κάτω θα ασχοληθεί π.χ. με Προγραμματισμό? Προφανώς είναι ρητορική ερώτηση. Δεν είναι η δυσκολία του συγκεκριμένου μαθήματος που πάει να παρακάμψει αλλά το να αντιμετωπίσει μία δυσκολία που αντιστοιχεί σε αυτή την φάση της ζωής του(φοιτητική). Είναι τρόπος ζωής. Και αυτό είναι που θα του βγει στο μέλλον. Δεν θα έχει τα εφόδια για να αντέξει όταν θα χρειαστεί πραγματικά να τα βγάλει πέρα με κάτι σοβαρό.
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από LocknLoad »

Ας μην καταληξουμε λαϊκο-forumιτικο δικαστηριο...
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
ESMAP
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 9:00 pm
Real Name: Dani
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από ESMAP »

Τον κρίνω. Δεν είμαι αρμόδια να επισύρω κάποια ποινή. :) Όπως και να έχει αν είχε το θάρρος να το γράψει στο forum θα πρέπει να ξέρει πως μπορεί να υποστεί κριτική. Αυτά. :)
Άβαταρ μέλους
Katsarola
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 8:23 am
Real Name: Διαγαλαξιακός Υπερδικτάτωρ
Gender: Male
Facebook ID: HNNgnGNGGGNGGGG
Τοποθεσία: Under a Bridge

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από Katsarola »

Ψαχνω κομπιουτερακι που να επιτρεπει σχεδιασμο με ascii για να εχω παντα αυτην την εικονα μαζι μου (η θρησκεια μου απαγορευει τα σμαρτφοουν)
Αχ καλέ, μπριζολάκια.
alehunter
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2012 12:43 pm
Real Name: Alexandros
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από alehunter »

δεν με ενοχλει τοσο που με κρινετε οσο οτι κανενας δεν απανταει πραγματικα στη ερωτηση μου....
:ssss:
Άβαταρ μέλους
kostas213
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 8:03 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Gender: Male
Τοποθεσία: Zürich

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από kostas213 »

Συγγνώμη, αλλά πραγματικά περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος για το πως θα καταφέρεις να κάνεις αντιγραφή μέσω ενός calculator; Αν θέλεις απαντήσεις σε τεχνικά θέματα για το κομπιουτεράκι ευχαρίστως, αλλά πρακτικά το να ζητάς να σου πούμε πιο calculator είναι καλύτερο για αντιγραφή είναι εκτός ορίων. Αν συνεχιστεί κατ' αυτόν τον τρόπο η συζήτηση, θα ληφθούν τα κατάλληλα μέτρα.
There's no place like ::1
alehunter
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2012 12:43 pm
Real Name: Alexandros
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από alehunter »

kostas213 έγραψε:. Αν συνεχιστεί κατ' αυτόν τον τρόπο η συζήτηση, θα ληφθούν τα κατάλληλα μέτρα.
τι μετρα?θα μου κοψεις το θεμα?εβρισα?ειπα κατι που θυγει τα δικαιωματα καποιας ομαδας?
μονο και μονο το σχολιο σου ειναι η επιτομη του φασισμου.κανε οτι θες ελεος μαγκιες πισω απο την ανωνυμια του νετ,μπραβο και σε εσενα καθως και σε οποιον σε εκανε Administrator :ssss:
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Κομπιουτεράκι που να δέχεται κείμενα

Δημοσίευση από msl »

Δέχομαι τα ευχαριστήρια .. εγώ τον έκανα Administrator ..

Από την ώρα που βλέπεις πως όλοι σχολιάζουν το πόσο αθέμιτη είναι η αντιγραφή, εσύ το μόνο που λες είναι "μα γιατί δε μου λέτε πως να αντιγράψω;" και σε ενοχλεί η συμπεριφορά του kostas213; Αν θες δώσε εσύ το ονοματάκι και το έτος σου ώστε να ξέρουν οι καθηγητές σου με τι διαθέσεις έρχεσαι στις εξετάσεις τους ..

Εσύ εκτίθεσαι όσο το συνεχίζεις. Προσπαθείς να ζητήσεις βοήθεια για να κάνεις κάτι που θεωρείται "παράνομο" από την Ακαδημαϊκή Κοινότητα (αλλιώς δε θα σου μηδενίζανε/παίρναν την κόλλα) και σα να μην έφτανε αυτό, όταν σου λέμε πως αυτό δε μπορεί να συνεχιστεί, το αποκαλείς φασισμό! Εύγε! Από πότε είναι δικαίωμά μας να αδικούμε τους άλλους με τις πράξεις μας;

Λοιπόν, η αναζήτηση 1000+1 τρόπων αντιγραφής ας σταματήσει εδώ. Το θέμα κλειδώνει εδώ και όποιος θέλει να ασχοληθεί με την "νομιμότητα" της αντιγραφής, ας ανοίξει νέο θέμα. Όποιος έχει θέμα με αυτή την ενέργεια, ας μου στείλει pm.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υπολογιστές - Εφαρμογές - Internet”