Περί ipod ο λόγος

Βρήκες ή ψάχνεις κάτι ενδιαφέρον για τους τομείς των Μαθηματικών, της Φυσικής ή της Πληροφορικής; Για πέρνα να τα πούμε...

Συντονιστές: kostas213, markelos, Tulis

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Takis
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 1:03 am
Real Name: Παναγιώτης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα Βριλήσσια

Re: Η τεχνολογία των σκληρών δίσκων κερδίζει το Νόμπελ

Δημοσίευση από Takis »

Wizard έγραψε: Χάρη στο GRM, η πυκνότητα δεδομένων στους σκληρούς δίσκους συνεχίζει να αυξάνεται, ενώ οι δίσκοι μικραίνουν σε μέγεθος ώστε να χρησιμοποιούνται σήμερα ακόμα και σε φορητές συσκευές όπως το iPod.
Πηγή: in.gr
Αχχχχ αυτό το λατρεμένο ipod έφτασε 160 GB είναι τρέλα αν δεν ήταν και 35% πάνω οι τιμές του στην Ελλάδα σε σχέση με την Αμερική! Καλά θα ήταν!
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Στασου ρε τακη τι θα το κανεις το 160αρι το ipod.Τι θα βαλεις μεσα.Μονο αμα αρχισεις και βαζεις ταινιες δηλαδη και παλι...
Εκτος αυτου δεν θα την παλευει και η μπαταρια.160gb τραγουδια μπορει να ειναι κανας μηνας συνεχομενος ποτε θα τα ακουσεις με την μπαταρια να κραταει το πολυ 20 ωρες

Και μιας και εφερες το θεμα στα ipod να πω οτι τα νεα ipod στα οποια απλα αλλαξαν εμφανιση και μπαταρια και τους ανεβασαν 40E την τιμη ειναι τρελα ελλεεινα.Να τα ακουνε αυτα καποιοι που το ονομα τους βγαινει και σε ταινια τωρα και καποιοι xaples{και οποιος καταλαβει καταλαβε}
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από el_greco »

Πόσο offtopic μπορεί να εξελιχθεί ένα θέμα για τη... γιγαντιαία μαγνητοαντίσταση; Δεν προκάλεσε κανείς από τους έχοντες iPod νομίζω... οπότε skywalker μην χαίρεσαι, δεν θα πέσουμε στο τριπάκι να απαντήσουμε για να χαρείς.

Και δεν είμαστε τόσο κορόιδα για να αγοράζουμε iPods από την Ελλάδα με τιμές rainbow, FYI...
                 
Άβαταρ μέλους
xaplas
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 1:06 pm
Real Name: Real Name
Gender: Male
Τοποθεσία: Κάτω από την Ακρόπολη

Δημοσίευση από xaplas »

Long live Regent street ;)
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

Στασου ρε τακη τι θα το κανεις το 160αρι το ipod.Τι θα βαλεις μεσα.Μονο αμα αρχισεις και βαζεις ταινιες δηλαδη και παλι...

Εκτος αυτου δεν θα την παλευει και η μπαταρια.160gb τραγουδια μπορει να ειναι κανας μηνας συνεχομενος ποτε θα τα ακουσεις με την μπαταρια να κραταει το πολυ 20 ωρες
το παν ειναι να εχεις την δυνατοτητα της επιλογης....
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζητήματα Μαθηματικών - Φυσικής - Πληροφορικής”