Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Πες κι εσύ μια χαζομάρα! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συντονιστής: snodrion

papagalakos

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από papagalakos »

ναι, δεν λεω. πλακα εχει. παρεπιπτόντος μηπως αντεξε κανεις να το διαβασει ολοκληρο?
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από Artemoila »

παντως οι του φυσικου δεν τον βριζουν οσο εμεις.ουτε αυτος κατεβαζει τα καντηλια της αγιασοφιας

Αυτη η ατακα ενος χρηστη εκει ηταν επικη:
πες μας τι πινεις...και δεν μας δινεις...τα χεις χαμενα...ανυσηχω για σενα...ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από HeartDoc »

Zamoran01+8 έγραψε:Δεν είχατε ιδέα ε; Ο μόνος λόγος που έκανα register είναι για να δείτε αυτό :-P :e_surprised:

http://www.cc.uoa.gr/~ctrikali/discus/s ... POST147860

RESPECT
Ωχ αδελφέ! Ο Τσόλκας είναι παντού!!!

Και αφού με βάλατε στο τριπάκι κάνω quote την απόδειξη/συμπέρασμα του πρώτου πειράματος ...

Κατά την προσωπική μου γνώμη, εάν εκτελεσθεί το πείραμα, οι χρόνοι t και t΄ που θα μετρήσουν οι πιλότοι των αεροπλάνων Α και Β θα είναι άνισοι, ήτοι θα είναι t > t΄ και συνεπώς, θα αποδειχθεί κατά αναμφισβήτητο τρόπο, ότι η θεωρία της σχετικότητας είναι μια λανθασμένη θεωρία Φυσικής και συγκεκριμένα στην περίπτωση αυτή θα αποδειχθεί, ότι δεν ισχύουν τα δύο γνωστά αξιώματα της Ειδικής Θεωρίας της Σχετικότητας.
Και μας καθησυχάζει με το :
Τέλος με την ίδια ακριβώς συλλογιστική, «το πείραμα των αεροπλάνων» μπορεί να εκτελεστεί, αντί με αεροπλάνα και με δύο τροχιακούς δορυφόρους που περιστρέφονται γύρω από τη γη ή με δύο ταχύτατα τρένα ή με δύο ταχύτατα αυτοκίνητα Α και Β.
και με δύο ταχέως κινούμενα ατμόπλοια, να προσθέσω εγω.

Στο ίδιο πείραμα δε, προσπαθεί ακολουθώντας τη συλλογιστική της ΘτΣ να αποδείξει ότι είναι λάθος. Βέβαια, αποδέχεται (αφού κάνει λίγο μπάχαλο τις ταχύτητες προς τα αντίστοιχα αδρανειακά συστήματα αναφοράς) ότι υπάρχει μια ταχύτητα του στύλ c+u , όπου u>0. Η οποία συμβαδίζει με την ΘτΣ και έτσι ο Αϊνστάιν ήταν "μπαγάσας" και μας δούλεψε άγρια. :)
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από antony07 »

Τσόλκας (στο forum του Φυσικού) έγραψε:Καιρο εχουμε να τα πουμε...Εχω και εγω τωρα μπλεξει 3-4 μηνες με κατι ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ που εχω τελειωσει και για τις οποιες ειμαι στο τελικο σταδιο διαπραγματευσεων με ενδιαφερομενες Γερμανικες Βιομηχανιες.

Ριξε σε παρακαλω μια ματια στη συζητηση για να δεις με τι "μπουμπουκια" εχω μπλεξει (καλα, ο ενας απο αυτους ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ, ΑΛΗΤΗΣ και ΣΙΧΑΜΕΡΟ υποκειμενο!!!!!
Να τος ο Κύρος Γρανάζης! Δεν μας έφτανε ο Einstein, επεκτεινόμαστε και στα πρακτικά τώρα! Γεια σου Τσόλκα τρισμέγιστε!!!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από timos_m »

Δεν το ήξερες; Το πιο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα του Καθολικού Ανθρώπου, μετά τον Da Vinci είναι ο Τσόλκας! Και θεωρητικός και εφευρέτης και ποιος ξέρει τι άλλο ετοιμάζει!
Εγώ πάντως δεν εξεπλάγην. Ήταν αναμενόμενο μια θεωρία τέτοιου μεγέθους σαν τη ΘτΠ να βρει αμέσως πάμπολλες εφαρμογές, αν σκεφτείς πως Τσόλκας σε αυτήν την κατεύθυνση κινούνται πλέον, μετά τη θεωρητική θεμελίωσή της :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από Hengeo »

Είπε και μία αλήθεια ο Τσόλκας. Δυστυχώς, και κάποιοι άλλοι έβγαλαν κόμπλεξ. Μπορεί και εγώ να εξέφρασα την έντονη διαφωνία μου, δεν άρχισα όμως να στέλνω κατά συρροήν μειωτικά σχόλια, λες και μου έβρισαν τη μάνα. Ένα από τα κυριότερα σημεία στα οποία φαίνεται ο πολιτισμός κάποιου, είναι στο πως αντιμετωπίζει την αντίθετη άποψη. Κάποιοι θα πουν 'χαβαλέ κάναμε'. Ναι, και εγώ είπα ότι έβγαζε γέλιο το τόπικ, αλλά, μέχρι ενός σημείου, κάπου άρχισε να ξεφεύγει από μερικούς, χωρίς να βγάζω έξω ορισμένες άσχημες απαντήσεις του Τσόλκα..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από chelsea13 »

Καλά την μανα δεν μας έβρισε...αλλά μ@λ@κες μας είπε....οπότε δικαιολογημένα τα καντήλια που του έριξαν όσοι του έριξαν :lol:
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από dj manos »

Οταν λεει 'ΑΛΗΤΗ και ΣΙΧΑΜΕΡΟ υποκειμενο' σε ποιον αναφερεται;
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από Wizard »

Hengeo έγραψε:Είπε και μία αλήθεια ο Τσόλκας. Δυστυχώς, και κάποιοι άλλοι έβγαλαν κόμπλεξ. Μπορεί και εγώ να εξέφρασα την έντονη διαφωνία μου, δεν άρχισα όμως να στέλνω κατά συρροήν μειωτικά σχόλια, λες και μου έβρισαν τη μάνα. Ένα από τα κυριότερα σημεία στα οποία φαίνεται ο πολιτισμός κάποιου, είναι στο πως αντιμετωπίζει την αντίθετη άποψη. Κάποιοι θα πουν 'χαβαλέ κάναμε'. Ναι, και εγώ είπα ότι έβγαζε γέλιο το τόπικ, αλλά, μέχρι ενός σημείου, κάπου άρχισε να ξεφεύγει από μερικούς, χωρίς να βγάζω έξω ορισμένες άσχημες απαντήσεις του Τσόλκα..
Υπήρξε post στο οποίο ΜΟΝΟ έβριζε έναν χρήστη αυτού του φόρουμ, το οποίο προφανώς διεγράφη. Επίσης μην ξεχνάς ότι έχει ξαναπεράσει μια βόλτα από εδώ, οπότε οι περισσότεροι γνωρίζαμε και τις απόψεις και τον τρόπο που "συζητάει" και φυσικά την κατάληξη της κουβέντας :)
Η προηγούμενη "συζήτηση" http://www.semfe.gr/forum/viewtopic.php ... &sk=t&sd=a
Το προηγούμενο poll: http://www.semfe.gr/forum/viewtopic.php ... &sk=t&sd=a

Αφού μας έφυγε, ας αναπολήσουμε όλα όσα έχουμε περάσει μαζί του...
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
elohim64
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2009 7:32 pm
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από elohim64 »

Παιδιά αυτό το είδατε; http://www.tsolkas.gr/files/MATHIMATIKA-BATHMIDAS.pdf Έτσι δεν μας έφτανε η φυσική ήθελε και credit στα μαθηματικά ο Υπέρτατος.
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από antony07 »

Hengeo έγραψε:Είπε και μία αλήθεια ο Τσόλκας. Δυστυχώς, και κάποιοι άλλοι έβγαλαν κόμπλεξ. Μπορεί και εγώ να εξέφρασα την έντονη διαφωνία μου, δεν άρχισα όμως να στέλνω κατά συρροήν μειωτικά σχόλια, λες και μου έβρισαν τη μάνα. Ένα από τα κυριότερα σημεία στα οποία φαίνεται ο πολιτισμός κάποιου, είναι στο πως αντιμετωπίζει την αντίθετη άποψη. Κάποιοι θα πουν 'χαβαλέ κάναμε'. Ναι, και εγώ είπα ότι έβγαζε γέλιο το τόπικ, αλλά, μέχρι ενός σημείου, κάπου άρχισε να ξεφεύγει από μερικούς, χωρίς να βγάζω έξω ορισμένες άσχημες απαντήσεις του Τσόλκα..
Και ποιός σου είπε ότι γνωρίζει από πολιτισμό ο Τσόλκας, ώστε να τον επιζητήσει/απαιτήσει;
Αν γνώριζε, και έγραφε στα φόρουμ σε στυλ "Καλημέρα, βρήκα κάτι στην ΘτΣ που μοιάζει παράδοξο, μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας;", και θα βρισκόταν κάποιος, έστω ένας, να φιλοτιμηθεί να βρει το λάθος (τα λάθη μάλλον) στις αποδείξεις του και να του τα εξηγήσει. Με το "ύφος" του όμως, οδηγεί όλους στο κράξιμο, στον χλευασμό, και -γιατί όχι- στα μπινελίκια, ειδικά αν γράφει και ο ίδιος υβριστικά και προκλητικά!
Οπότε, όπως και να 'χει, είναι πρόβλημά του! Μην έχεις καμία τύψη...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
neli
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2008 1:57 am
Real Name: Fanny
Gender: Female
Facebook ID: 750420449
Τοποθεσία: Athens

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από neli »

re paidia,na kano mia erotisi?
kserei kaneis peripou ti periexei to viografiko tou tsolka?
ti spoudes exei,an exei ergastei epiramatika kapou,an exei kammia dimosiefsi...?
kseroume ti epistimoniko ypovathro paizei?

btw,sto fysiko to exoun kapsei etsi?
tou milane kiolas!!!
k enan petakse k tin ataka: "lol!semfe einai,ti perimenes..."... :toimonster:
Zwei Dinge sind unendlich: das Universum und die menschliche Dummheit. Aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher - Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από timos_m »

neli έγραψε:re paidia,na kano mia erotisi?
kserei kaneis peripou ti periexei to viografiko tou tsolka?
ti spoudes exei,an exei ergastei epiramatika kapou,an exei kammia dimosiefsi...?
kseroume ti epistimoniko ypovathro paizei?
Αυτή την απορία την έχω κι εγώ.. Αν και το πιθανότερο είναι να είναι κάποιος αποτυχημένος φυσικός, του οποίου η αποτυχία του στοίχισε την ψυχική του υγεία. (Ψηθείτε για νέο forum game: "Συνέχισε την ιστορία της ζωής του Τσόλκα με μία πρόταση" :lol: )
Άβαταρ μέλους
barbara
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 7:15 pm
Real Name: Νίκος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Paris

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από barbara »

μεσα!
Άβαταρ μέλους
neli
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2008 1:57 am
Real Name: Fanny
Gender: Female
Facebook ID: 750420449
Τοποθεσία: Athens

Re: Ανοικτή Επιστολή-Απόρριψη της Θεωρίας της Σχετικότητας

Δημοσίευση από neli »

timos_m έγραψε:(Ψηθείτε για νέο forum game: "Συνέχισε την ιστορία της ζωής του Τσόλκα με μία πρόταση" :lol: )
an einai na synexiso na pernao ta "meletira" mou veadya parea me mia ekfansi tis zois tou tsolka,psinomai gia otidipote...
Zwei Dinge sind unendlich: das Universum und die menschliche Dummheit. Aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher - Albert Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστεία”