[Πρωταπριλιά 2012] Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Πες κι εσύ μια χαζομάρα! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συντονιστής: snodrion

Θέλετε να διαγραφεί το banner για την ACTA;

Το δημοψήφισμα λήγει την Σάβ Μαρ 31, 2012 9:44 pm

Ναι
34
48%
Όχι
37
52%
 
Σύνολο ψήφων: 71

Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από O kanenas »

Καλά, είστε ανεκδιήγητοι!
Πριν κάποιο καιρό κάναμε μια κουβέντα και αποφασίσαμε να βάλουμε ένα μπανερ κατά της ACTA και τότε δεν υπήρχε καμία αντίρρηση. Μετά από κάποιο καιρό, έρχονται ξαφνικά δύο από δαύτους να μας πείσουν μήπως το βγάλουμε. Κι αφού είδαν ότι δεν υπάρχει τέτοια διάθεση άνοιξαν αυτό το τόπικ. Κι εσείς λέτε να λύσουμε τα θέματά μας με ξύλο?

Και κατά τα άλλα νόμιζα ότι εγώ έχω ρίξει το επίπεδο της συζήτησης κι έλεγα να μην ποστάρω... Δε θα παρέμβω όμως, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο βλέπω αντικειμενικά τα πράματα. Παρακαλώ έναν admin που είναι στα συγκαλά του να πράξει όπως του λέει το κεφάλι του.

Επίσης, δεν έχω καταλάβει το σκάλωμα που έχει φάει ο Gus ότι τρολάρουμε γιατί αύριο θα ρίξουμε το site... Ποιος είπε ότι αύριο θα πέσει το site?

Και επειδή το θέμα μας δεν είναι μόνο το διαδίκτυο, αλλά και τα φάρμακα και η διατροφή και οτιδήποτε πατεντάρεται (δηλαδή, σχεδόν τα πάντα), γι' αυτά τι έχετε να πείτε? Θέλετε όλα να προέρχονται από original κατόχους της εκάστοτε πατέντας? Γιατί? Επειδή δεν εμπιστεύεστε άλλους παρά μόνο εταιρίες που θέλουν να τα πατεντάρουν όλα, ώστε να βγάζουν κέρδη απ' αυτό? Γιατί να απαγορεύεται για οποιονδήποτε άλλο να φτιάξει κάτι που το'χει κατοχυρωμένο κάποιος άλλος-original? Δηλαδή, πώς εξελιχθήκαμε? Πώς αντάλλάξαμε ιδέες και πώς εξελίξαμε ιδέες? Κάποιος original είχε την αρχική ιδέα, την έκανε πράξη. Όταν μια ιδέα επικοινωνείται ή πραγματώνεται, αυτομάτως μεταδίδεται κιόλας. Άρα, την έχεις χαρίσει (ούτε καν ανταλλάξει). Κάποιος άλλος, μη-original, πήρε την ιδέα που του χάρισες και την έκανε ακόμα καλύτερη! Αυτό το λένε ΕΞΕΛΙΞΗ και βασίζεται σε πράματα αυτονόητα, τα οποία η ACTA πάει να τα απαγορεύσει!
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Είναι δυνατόν ρε παιδιά να πιστεύετε ότι οι καθηγητές έχουν πρόβλημα με το αντι - ACTA banner? Ποιοι? Αυτοί που κάνουν ιδιαίτερα με 50€/ώρα? Αυτοί που μας έχουν προτείνει να πάμε από το γραφείο τους και να μας δώσουν stickάκι με τσάμπα βιβλία? Έλεος πια... Κανείς δε νοιάζεται για τα πνευματικά δικαιώματα. Το θέμα βρωμάει από χιλιόμετρα ότι είναι πρωταπριλιά. Σε 2,5 ώρες θα το μάθετε...
Άβαταρ μέλους
d d doora!!
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τρί Φεβ 01, 2011 12:40 am
Real Name: Domovoi
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από d d doora!! »

Ιάσωνας έγραψε:Είναι δυνατόν ρε παιδιά να πιστεύετε ότι οι καθηγητές έχουν πρόβλημα με το αντι - ACTA banner? Ποιοι? Αυτοί που κάνουν ιδιαίτερα με 50€/ώρα? Αυτοί που μας έχουν προτείνει να πάμε από το γραφείο τους και να μας δώσουν stickάκι με τσάμπα βιβλία? Έλεος πια... Κανείς δε νοιάζεται για τα πνευματικά δικαιώματα. Το θέμα βρωμάει από χιλιόμετρα ότι είναι πρωταπριλιά. Σε 2,5 ώρες θα το μάθετε...
Ρε συ τότε τους το αναγνωρίζω η καλύτερη πρωταπριλιά και το καλύτερο τρολινγκ που μου έχουν τύχει!!!!!
"Θα αργήσουν πολύ οι καπιταλιστές να μας πουλήσουν το σκοινί που θα τους κρεμάσουμε??..γιατί ως τώρα μας πηδάν με το δονητή που τους φτιάξαμε.."

Αντιφασισμός: πόλεμος ενάντια στο φόβο
Άβαταρ μέλους
constant
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 1684
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από constant »

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω πώς γίνεται τα κεφάλια σας να είναι τόσο πραγματικά άδεια που να μην καταλαβαίνουν το παραμικρό!
Ειδικά @Ο kanenas, ανεβάζεις τους τόνους, με προκαλείς προσωπικά λέγοντας "τόλμα να το κάνεις" κτλ ενώ οι υπόλοιποι το μόνο που ξέρουν είναι
"ναι, ναι, έλα στη σχολή να βρεθούμε να δούμε ποιος έχει αρχίδια και εκεί θα πέσει το ξύλο της ζωής σου!!"

ΣΙΓΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΠΛΆΚΑΣ!! Πάρτε καμμιά ανάσα μην σκάσετε από τον πολύ αέρα που έχει πάρει το κεφάλι σας (ίσως από τις πολλές φορές που σας το έχουν ανοίξει, τι να πω..).
Μου φαίνεται ότι το μόνο που ξέρετε όλοι σας είναι να γυρίζετε σαν τους προγόνους σας τις μαϊμούδες από συνέλευση σε συνέλευση και από πορεία σε πορεία!!
Και στις συνελεύσεις όμως δείχνετε πόσο ακαδημαϊκοί που έλεγε ο άλλος πριν και μορφωμένοι είστε!!
Το μόνο που ξέρετε είναι να φωνάζετε σαν πίθηκοι μπας και ακουστεί η δική σας κραυγή περισσότερο από του άλλου!!
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από antony07 »

constant έγραψε:ΣΙΓΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΠΛΆΚΑΣ!! Πάρτε καμμιά ανάσα μην σκάσετε από τον πολύ αέρα που έχει πάρει το κεφάλι σας (ίσως από τις πολλές φορές που σας το έχουν ανοίξει, τι να πω..).
Μου φαίνεται ότι το μόνο που ξέρετε όλοι σας είναι να γυρίζετε σαν τους προγόνους σας τις μαϊμούδες από συνέλευση σε συνέλευση και από πορεία σε πορεία!!
Και στις συνελεύσεις όμως δείχνετε πόσο ακαδημαϊκοί που έλεγε ο άλλος πριν και μορφωμένοι είστε!!
Το μόνο που ξέρετε είναι να φωνάζετε σαν πίθηκοι μπας και ακουστεί η δική σας κραυγή περισσότερο από του άλλου!!
Για να μαζευόμαστε λίγο....αν δεν ήταν οι "μαϊμούδες" και οι "πίθηκοι" τα τελευταία χρόνια να κάνουν συνελεύσεις και πορείες, θα πλήρωνες για τα βιβλία σου, θα σε έδιωχναν από το ΕΜΠ σε 7 χρόνια, και δεν θα χαιρόσουν αλαζονικά και αχάριστα όλες τις κατακτήσεις του φοιτητικού κινήματος.
Οπότε μάθε να εκτιμάς και να σέβεσαι, και σταμάτα να φέρεσαι σαν κακομαθημένο πλουσιόπαιδο.

Είσαι admin (παρά την διάφωνη γνώμη πολλών από μας) γιατί θεωρήθηκες άξιος από κάποιους που συμμερίζονται την ίδια κοσμοθεωρία με σένα (όνομα και μη χωριό). Μην εκμεταλλεύσαι αυτήν την μεγαλοψυχία για να βγάλεις τα προσωπικά σου κολλήματα/κωλύματα/φοβίες εις βάρος του σάιτ που σου έκανε την παραχώρηση.

Και όσο αφορά τους τσαμπουκάδες και τις απειλές: εσείς οι υπερασπιστές της διαδικτυακής νομιμοφροσύνης (ακα acta-όσκυλα) είστε ικανοί να αντιπαρατεθείτε σε κάτι τέτοιο; Ή δεν φοβάστε γιατί νομίζετε ότι σας προστατεύουν τα γυαλιά και τα σιδεράκια σας; Και δεν έχετε και τπτ ευαίσθητο παρακάτω για να σας χτυπήσει και κανείς....
Σοβαρευτείτε λοιπόν (ειδικά εσύ constant) και χαμηλώστε το "μπαϊράκι", μιας και -ιεραρχικά να το πάρεις- κάποιοι εδώ μέσα είναι ακαδημαϊκά ανώτεροί σου, αφού σε αυτούς παραδίδεις εργασίες, και αυτοί επιτηρούν εσένα όταν εξετάζεσαι. Feel the gap and the difference please....


edit:

Κόπηκε μία λέξη από το ποστ μου, η οποία για αυτούς που την έκοψαν μάλλον θα ήταν τιμητική προσφώνηση...μήπως να το ξανασκεφτούν, και να συνειδητοποιήσουν ότι όταν ένας admin λογοκρίνει έναν mod μεροληπτικά είναι τουλάχιστον γελοίο;

Όσο για τις εξυπνάδες περί "ping"
: με κακή μίμηση ΙΤ ορολογίας δεν πείθεις κανέναν. Και στην Κωλοπετεινίτσα να ήταν ο σέρβερ, αν ήταν ικανός ο κάθε ξερόλας να κάνει στοιχειώδες unix server administration & maintenance, δεν θα ήταν το maximum uptime του 14 λεπτά... γίναμε όλοι Ζαχαρίες Δεντοφτιάχνω...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από Chris »

Εγώ πάντως ψήφισα "ΝΑΙ" στο να φύγει το banner.

Επίσης ως κλασσικός ιδεολογικός κωλοτούμπας δηλώνω ότι πλέον πουλάω τις καταπληκτικές σημείωσεις μου από τα πρώτα ηρωικά έτη που παρακολουθούσα, σαν καλός φοιτητάμπουρας. 1 ευρώ τη σελίδα, πάρε πάρε πάρεεεε
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Banned users

Δημοσίευση από O kanenas »

ΒΑΝ στον constant, με σύμφωνη γνώμη του LocknLoad.

Επιστρέφω σπίτι και βρίσκω στο msn μου βρισιές και υποτιμητικά σχόλια ακόμα και για πράματα που απορώ πώς τα γνωρίζει για μένα! Πρόκειται για ένα άτομο ύπουλο, που σίγουρα δεν του αρμόζουν οι ρόλοι που του'χουν δοθεί.

Ban για τουλάχιστον μία εβδομάδα και ευελπιστώ σε αφαίρεση από τη διαχειριστική ομάδα. Άντε γεια!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas213 την Κυρ Απρ 01, 2012 7:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μεταφορά από "Banned users".
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
d d doora!!
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τρί Φεβ 01, 2011 12:40 am
Real Name: Domovoi
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από d d doora!! »

Εμένα αυτό που μου βρομάει είναι πως ο gus ήξερε από πριν πως ήταν τρολλ...Μήπως οι διασυνδέσεις του με τα υψηλότερα φορουμικά στρώματα έπαιξαν ρόλο???Μήπως είναι διπλός πράκτορας και συνθηκολογεί με τους καταπιεστές της διαχειριστικής τάξης????

Σε κάθε περίπτωση γι αυτή του την σπιουνιά έχω να τον προειδοποιήσω:

Το memberιάτο σε ψάχνει και θα σε βρει.....ΤΑ ΚΟΝΣΕΡΒΟΚΟΥΤΙΑ ΔΕΝ ΣΚΟΥΡΙΑΣΑΝ ΑΚΟΜΑ, ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΘΑΨΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑ!
"Θα αργήσουν πολύ οι καπιταλιστές να μας πουλήσουν το σκοινί που θα τους κρεμάσουμε??..γιατί ως τώρα μας πηδάν με το δονητή που τους φτιάξαμε.."

Αντιφασισμός: πόλεμος ενάντια στο φόβο
Άβαταρ μέλους
kostas213
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 8:03 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Gender: Male
Τοποθεσία: Zürich

Re: Banned users

Δημοσίευση από kostas213 »

O kanenas έγραψε:ΒΑΝ στον constant, με σύμφωνη γνώμη του LocknLoad.
Μήπως ξέχασες κάτι; Ας πούμε... εμένα;

Φτάνει πια με την αδιαφορία προς το πρόσωπό μου. Ο constant επανέρχεται και O kanenas χάνει τις προσβάσεις και γίνεται ban.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas213 την Κυρ Απρ 01, 2012 7:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μεταφορά από "Banned users".
There's no place like ::1
con
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Δευ Αύγ 31, 2009 1:18 am
Real Name: Κωνσταντίνος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από con »

meinei/fugei to banner sta @@ mas re ! A! & h epithesh twn hlektrologonwn htan makran oti kalutero gia prwtaprilia ..

eleutheria sto internet !

kostas213 kanonise thn poria sou !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος con την Κυρ Απρ 01, 2012 3:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
O_kanenas
Banned
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 01, 2012 2:51 pm
Real Name: O kanenas
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από O_kanenas »

constant τελικά είχουν δίκιο Gus και apolytos... Θα τα πούμε στη σχολή.
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από chArAls »

Βλεποντας τελικα πως μαλλον δεν ειναι τρολινγκ εχω να δηλωσω πως καιρο ηταν να αρχισουν να πεφτουν καποια μπαν σε μερικους μερικους.Εγω προτεινω να κανουμε καταληψη με αιτημα να αποβληθουν και απο τη σχολη.

ΥΓ.Αφου εχουν ξεκινησει και ολες οι σκουπες απο την αστυνομια εγω λεω ευκαιρια ειναι να διωχθουν και απο τη χωρα!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kostas213
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 8:03 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Gender: Male
Τοποθεσία: Zürich

Re: Banned users

Δημοσίευση από kostas213 »

Ban και στον 2ο λογαριασμό O_kanenas!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas213 την Κυρ Απρ 01, 2012 7:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μεταφορά από "Banned users".
There's no place like ::1
Άβαταρ μέλους
lunatic
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 9:45 pm
Real Name: Zoro
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από lunatic »

Ας εξετάσουμε τα δεδομένα...
Εμφανίζονται δύο admins (ο θεός να τους κάνει αλλά τέσπα...) με μια εντελώς παράλογη άποψη.
Ξαφνικά ο ένας από αυτούς έχει καβαλήσει καλάμι άσχημα και αρχίζει κ λέει ότι είναι ο πιο γαμάτος απ όλους κ ότι χωρίς αυτόν το φορουμ θα πέσει στα τάρταρα της κολάσεως... :twisted:
Συνεχίζοντας το φασιστικό του υφάκι εξαπολύει απειλές κλπ κλπ κ τρώει μπαν.
Στην συνέχεια ο Δον Κώστας που βρίσκεται σε προφανή έξαρση επειδή ο κανένας κ ο LnL δεν συμβουλεύτηκαν την σοφή γνώμη του (που άλλωστε οδήγησε κ στην δημιουργία του poll παρωδία περί ACTA), επαναφέρει τον κολλητό του και ομοϊδεάτη του και απομακρύνει την κανένα...
Φαντάζομαι ότι τώρα δεν θα αδιαφορεί κανένας προς το προσωπό σου...

Σκεπτόμενος λοιπόν, όσο μπορούσα φυσικά, κατέληξα σε δύο πιθανές εξηγήσεις...
1) 2 τουλάχιστον από τους admins (λέμε τώρα...) έχουν κάψει φλάτζα κ βρίσκονται σε παροξυσμό, ο ένας με ψυχολογικά επειδή τον γράφουν οι άλλοι και ο άλλος επειδή είναι νουμπάς...
ή
2) Πρωταπριλιάαααααααααααααα...

ΥΓ: Θέλω να ελπίζω ότι είναι το 2...
When do you think people die?
When they are shot through the heart by the bullet of a pistol? No
When they are ravaged by an incurable disease? No
When they drink a soup made from a poisonous mushroom? No
It's when... they are forgotten...
Άβαταρ μέλους
constant
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 1684
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Κατάργηση Banner "no to ACTA"

Δημοσίευση από constant »

Charals, νομίζω ότι υπερβάλεις..
Αλλά ξαναβλέποντας το παραπάνω ποστ του χρήστη που έφτιαξε μόλις καινούργιο λογαριασμό, ίσως θα έπρεπε να προβούμε και σε πιο ακραία μέτρα...!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστεία”