Ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Lifo
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2006 4:26 pm

Ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου

Δημοσίευση από Lifo »

Επιτέλους, πρώτη νίκη εκτός έδρας για τον Ολυμπιακ0.

Tην κυνηγούσαν πολύ καιρό, είχαν σταθεί και αρκετές φορές άτυχοι κατά το παρλεθόν αλλά απόψε κατάφεραν να γυρίσουν ένα παιχνίδι μέσα σε ένα ημίχρονο· προπονητής και παίκτες ήταν όλοι άψογοι και συνεργάστηκαν τέλεια.

 :prayer:  :party: για τους ερυθρόλευκους η βραδιά
- κι ας λαχτάρισαν με τις ντρίπλες του Αντωνάκη στη μικρή περιοχή !!! :P  8)
( αυτός ο άνθρωπος σου δίνει την εντύπωση ότι μόνο όταν θέλει δέχεται γκολ, άλλος τρόπος δεν υπάρχει )
' Όσο υπάρχουν σφαγεία θα υπάρχουν και πεδία μαχών ' - L. Τolstoy
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Δημοσίευση από ManOzzY »

Ας ελπίσουμε να είναι μόνο η αρχή και να μη κάνουμε άλλο τόσο να ξαναδούμε νίκη εκτός έδρας.
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Δημοσίευση από chelsea13 »

egw pali eyxomai ayth na htan mia vradia ekplhxewn sto CH.L opws fanhke kai apo polla alla apotelesmata.Mayrh nyxta h xtesinh....
Άβαταρ μέλους
obelix
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 3:02 pm

Δημοσίευση από obelix »

Εικόνα
Εικόνα

πως μειώνουμε το μεγε8ος μιας εικόνας στο 75% ???? το size kai to width δεν δουλέψανε


chelsea13 giati mayri nyxta???kai xwris mourinho to pirate to diplo...
Lifo
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2006 4:26 pm

Δημοσίευση από Lifo »

^ Αυτό αναρωτιόμουν κι εγώ ?

Πάλι τυχερή στάθηκε η Chelsea - αν και σε τέτοιο επίπεδο διοργανώσεων δεν μπορείς να κατηγορείς την τύχη σου.

Η Liverpool έχασε γιατί ρίσκαρε ο προπονητής με τη χρησιμοποίηση πολλών μη βασικών παικτών.

Η Milan - καλά να πάθει, μπράβο στους Σκωτσέζους που τη "γονάτισαν" !!!  :twisted:  :lol:  :lol:  8)
' Όσο υπάρχουν σφαγεία θα υπάρχουν και πεδία μαχών ' - L. Τolstoy
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Νομιζω δεν πιασατε το νοημα του ποστ του chelseaΔΕΚΑΤΡΙΑ.
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Ένα ασθενοφόρο να με πάρει!!!!
Δεν ήταν παιχνίδι αυτό! Σύγουρα φύγανε πολλοί καρδιακοί σήμερα...

Πάντως το 4-2 δεν είναι καθόλου δίκαιο :(
Κρίμα για το αποτέλεσμα και μπράβο στον Ολυμπιακό που όχι μόνο το πίστεψε, αλλά κόντεψε να τα καταφέρει κι όλας!
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Ό,τι κάνεις σ' αυτή τη ζωή σου επιστρέφεται...

Όσοι είδατε τον αγώνα Ολυμπιακός-Πανιώνιος το Σάββατο καθώς και τον αποψινό, θα καταλάβετε για τι πράγμα μιλάμε.

Τα παλαιότερα αποτελέσματα του Ολυμπιακού είναι που τον κάνουν να μην τυγχάνει (καθώς και οι υπόλοιπες Ελληνικές ομάδες) της ίσης αντιμετώπισης από τους διαιτητές.

Κρίμα, γιατί απόψε ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη...
Άβαταρ μέλους
nikosemfe
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 11:48 pm

Δημοσίευση από nikosemfe »

Ναι δεν ήταν δίκαιο. Κανα δύο έπρεπε να τα φάτε ακόμα
fytoulas
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2007 10:36 pm

Δημοσίευση από fytoulas »

έπρεπε να φαμε κανα δύο,να ρίξουμε και άλλα 5....έλα μωρη θρυλάρααααααααααααααααα!!!!!
Άβαταρ μέλους
nikosemfe
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 11:48 pm

Δημοσίευση από nikosemfe »

Ρε φύτουλα μας δουλέυεις? Αν έπρεπε να ρίξετε 5 έπρεπε να φάτε 10. Πανάγο κοιμήσου και άσε τα όνειρα. Έκανες ένα διπλό φτάνει
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Βάζελος είμαι εγώ ρε βλάκα...
Άβαταρ μέλους
volcondp
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Οκτ 10, 2007 4:13 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από volcondp »

Ο Ολυμπιακός χθες έπαιξε πολύ καλά, σε σχέση με αυτό που μας είχε συνηθίσει τόσα χρόνια τουλάχιστον... Αλλά ας μην υπερβάλουμε κιόλας. Η Ρεάλ χθες ήταν καλύτερη, πατούσε πιο γερά στο γήπεδο, είχε περισσότερες ευκαιρίες, αυτή ήταν που άξιζε τη νίκη, όχι ο Ολυμπιακός.

Αλλά και πάλι, το ότι ο Ολυμπιακός κατάφερε να την κοιτάξει στα μάτια και, παίζοντας με για τόση ώρα με 10 παίκτες, να διεκδικήσει τη νίκη είναι από μόνο του μεγάλη επιτυχία. Δε γίναμε ξαφνικά ομαδάρα, αλλά είναι ένα βήμα και αυτό!

Και έλεος πια με τη διαιτησία. Μια χαρά ήταν η διαιτησία ρε παιδιά... Δεν ήταν για κόκκινη το φάουλ του Τοροσίδη ή μήπως δεν έκανε πέναλτνι ο Πατσατζόγλου; Οκ, μπορεί να μην δόθηκαν κάνα δυο φάουλ στο κέντρο, αλλά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Αν παίζαμε με τον Ηρακλή ή με τον Εργοτέλη ούτε που θα το είχαμε καταλάβει. Αλλά αν σε έχουν κλεισμένο στην περιοχή σου και βγάζεις μια αντεπίθεση κάθε 15 λεπτά, και πλάγιο να μη σου δοθεί, έχεις την εντύπωση ότι αδικήθηκες... Αν θέλουμε να γίνουμε μεγάλη ομάδα πρέπει να σταματήσουμε να γκρινιάζουμε και να δούμε πώς μπορούμε να κάνουμε το παιχνίδι μας καλύτερο.

Πάντως αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες και για την προσπάθεια τους, αλλά και για τη νοοτροπία με την οποία αντιπετώπισαν το παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Μπράβο ρε volcondp ήθελα να το πω κι εγώ αυτό για τη διαιτησία!
Μου έσπασε τα νεύρα χθες η περιγραφή του Βερνίκου!!! Ο τύπος είναι άθλιος. Πάντα υπερβολικός και πάντα ο Ολυμπιακός αδικείται. Παίζει να φώναξε καμιά δεκαριά φορές ότι ο διαιτητής πήρε λανθασμένη απόφαση για να διαψευθεί δευτερόλεπτα μετά από το replay!
Σε κάθε αγώνα τα ίδια. Ένας πιο αντικειμενικός αθλητικογράφος δεν υπάρχει να περιγράφει τους αγώνες του Ολυμπιακού? :(
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Μάνο, σου εξήγησα και προχθές  στον αγώνα του Πανιωνίου ότι δεν χρειάζεται να δώσει εις βάρος σου πέναλτυ για να αδικηθείς. Απλά σε όλο τον αγώνα "μοιράζει" τα φάουλ και τα αμφισβητούμενα 70-30 και είναι καλυμμένος και από τυπικής πλευράς.

Όταν όμως είσαι συνηθισμένος σε ένα πρωτάθλημα που πάντα το 70 το έχεις εσύ, το 30 σου φαίνεται αδικία. Γι' αυτό ούρλιαζαν ο Βερνίκος κι εκείνος ο άθλιος ο Γκώνιας...

Και μερικά παραλειπόμενα (όσον αφορά κάποια σχόλια του Γκώνια στο παιχνίδι με τη Βέρντερ). Κατά την εκτίμηση του Γκώνια, ο Λούα-Λούα παίζει καλύτερα πίσω από τον κύριο επιθετικό (!!!)

Το παληκάρι έχει φοβερή ταχύτητα, καλή (προς το μέτριο) τεχνική, αλλά του λείπει πάρα πολύ το ομαδικό παιχνίδι. Χαρακτηριστικότατη μια φάση που είχε την μπάλα ο Τζόρτζεβιτς και σχεδόν του έκανε tackling για να την πάρει... Δεν ξέρω πόσο θα βοηθηθεί ο Ολυμπιακός με το 4-5-1, ειδικά όταν επιθετικός είναι ο Λούα-Λούα ή κάποιος με το ίδιο στυλ παιχνιδιού. Μακάρι να ήταν ο Κοβάσεβιτς 5 χρόνια νεώτερος. Θα το είχατε πάρει το παιχνίδι για πλάκα, ειδικά αν δεν είχε φύγει τόσο νωρίς ο Τοροσίδης (που φάνηκε χθες ότι του λείπει η εμπειρία).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”