Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Γνώρισες μια Χημικό Μηχανικό και δεν ξέρεις που θα την πας;
Το semfe.gr έχει την λύση!

Συντονιστής: Nasia!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

Χειμώνας είναι, γιορτές έρχονται όλο και κάποιος θα θέλει να πάει για φαγητό έξω...Σε αυτό το νέο topic θα παραθέτω (και φυσικά και όποιος άλλος θέλει) πληροφορίες για restaurants και γενικότερα για πιο "καλά" μέρη για φαγητό..Ας σημειωθεί ότι οι αναγραφόμενες-εκτιμόμενες τιμές ισχύουν από την τελευταία μου επίσκεψη στα μέρη αυτά. Aν κάποια στιγμή ξαναπάω και διαπιστώσω αλλαγή στις τιμές, θα ενημερώνω αντίστοιχα και το thread, έτσι για να μην με κυνηγάτε μετά και μου λέτε ότι ήταν ακριβό... :wink: :whip:

** Να σημειώσω κάπου εδώ ότι ΔΕ θα αναφερθώ σε γνωστές αλυσίδες εστιατορείων (Fridays, AppleBees, LaPasteria,Palmier κλπ) καθώς λίγο-πολύ όλοι θα τα έχετε δεί μπροστά σας και όλοι θα τα ξέρετε. Αν ωστόσο κάποιος θέλει να κάνει παρουσίαση ή να ζητήσει πληροφορίες για κάποιο από αυτά, δεν έχει παρά να το κάνει! :wink: **
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από theos »

Πες για κανένα καλό κινέζικο ρε...
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

El Taco Bueno (Μεξικάνικη Κουζίνα):Εθνικής Αντιστάσεως & Ψαρρών 1, Χαλάνδρι, τηλ: 2106840460.

Περιβάλλον ωραίο, ιδανικό είτε για μεγάλη παρέα είτε για ζευγάρια αλλά είναι απαραίτητο να κλείσετε τραπέζι πριν πάτε, κυρίως αν πρόκειται για Παρασκευή ή ΣΚ. Μερίδες πραγματικά ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ, ακόμα και η υπεύθυνη του μαγαζιού θα σας αποτρέψει από το να πάρετε παραπάνω πιάτα, καθώς μάλλον θα καταλήξουν πακέτο για το σπίτι (ναι υπάρχει και αυτή η δυνατότητα). Για 2 άτομα: 1 σαλάτα, 1 κανάτα σαγκριά (500ml), 1 ορεκτικό και 1 κυρίως είναι υπεράρκετα και το εκτιμώμενο κόστος τους είναι γύρω στα 35-40€, σίγουρα πολύ καλή τιμή αν σκεφτεί κανείς την ποσότητα του φαγητού. Επειδή έχω πάει και σε άλλα μεξικάνικα, πιστεύω ότι αυτό είναι το καλύτερο! :wink:

Να ξεκαθαρίσω κάτι σχετικά με τη μεξικάνικη κουζίνα, όσοι έχετε την εντύπωση ότι έχει όλο πικάντικα πιάτα..έχετε λάθος εντύπωση..Μια επίσκεψη σίγουρα θα σας αλλάξει τη γνώμη!
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

Far East (Κινέζικη Κουζίνα): Δηληγιάννη 54, Κεφαλάρι, τηλ. 210 6233140-4, (είχε κλείσει για ανακαίνιση και δεν είμαι σίγουρος αν έχει ανοίξει ακόμα), Σταδίου 7, Κέντρο, τηλ. 210 3234996-7, Λαζαράκη 61, Γλυφάδα, τηλ. 210 8940500.

Αν θέλετε τη γνώμη μου το πιο ωραίο μαγαζί ήταν αυτό της Γλυφάδας, χωρίς όμως να ξέρω τι γίνεται με το νέο κατάστημα στο Κεφαλάρι. Ωραίο, αυθεντικό περιβάλλον, ανάλαφρη κουζίνα, σχετικά μεγάλες μερίδες και τεράστια ποικιλία γεύσεων. Κάποια μέρα την εβδομάδα λειτουργεί και μπουφέ με είσοδο 35€ και απεριόριστο φαγητό (δεν έχω πάει ποτέ όμως σε μπουφέ οπότε δε ξέρω παραπάνω). Οι τιμές είναι σχετικά υψηλές, λογικό όμως για εστιατόρειο τέτοιου είδους και ποιότητας. Είναι από τα πρώτα κινέζικα της Αθήνας. Με 35€ / άτομο, max, είσαστε σίγουρα σκασμένοι στο φαγητό! Συνίσταται η κράτηση τραπεζιού από πρίν. Μη ξεχάσετε να δοκιμάσετε πάπια Πεκίνου!

Golden Phoenix (Κινέζικη Κουζίνα): Τατοΐου 131, Ν. Κηφισιά, τηλ. 210 8078640, Βουλιαγμένης 120, Ελληνικό, τηλ. 210 9644889, Λ. Πεντέλης 85, Χαλάνδρι, τηλ. 210 6825017, Χαρ. Τρικούπη & Γορτυνίας, Κηφισιά, τηλ. 210 8013588.+

Ο έταιρος γνωστός εκπρόσωπος του είδους. Εξίσου καλό με το Far East, τόσο σε θέμα κουζίνας όσο και σε θέμα χώρου, ειδικά το κατάστημα του Ελληνικού είναι καταπληκτικό εσωτερικά! Κουζίνα με τεράστια ποικιλία, μερίδες κανονικές και τέλεια sushi! Με 30€ / άτομο θα φύγετε χορτασμένοι σίγουρα! Επίσης, υπάρχει και μπουφέ με εφάπαξ είσοδο και απεριόριστο φαγητό κάποια μέρα την εβδομάδα (δε ξέρω πότε). Και εδώ, συνίσταται η τηλεφωνική κράτηση πρώτα.

Ας κάνω ένα γενικό σχόλιο και για τα 2 καταστήματα. Ποτέ μου δε μου άρεσε η Κινέζικη Κουζίνα γιατί πάντα θεωρούσα ότι ήταν μόνο λαχανικά και νερόβραστα κρεατικά, τώρα που πηγαίνω μόνος πλέον και παραγγέλνω πιο προσεκτικά βλέπω ότι έχει τα πάντα και καλύπτει ακόμα και τους πιο περίεργους! (ναι, απεχθάνομαι το 99% των λαχανικών και γενικά είμαι περίεργος στο θέμα φαγητό). Τα 2 αυτά εστιατόρεια είναι οι καλύτεροι εκπρόσωποι του είδους.
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

Octoberfest (Restaurant & Beer): Αγ. Ιωάννου 82, Αγ. Παρασκευή, τηλ: 2106082999, Ακτή Μιαούλη 79, Πειραιάς, τηλ: 2104281110.

Πολλοί από σας ίσως έχετε ήδη πάει ωστόσο το παραθέτω και αυτό για όσους δεν το ξέρουν. Έχω επισκεφτεί μόνο το κατάστημα Αγ. Παρασκευής και το περιβάλλον του μπορώ να πώ ότι ήταν κανονικό, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο αλλά και χωρίς να είναι άσχημο. Κουζίνα πολύ καλή, μερίδες σχετικά μεγάλες και τεράστια ποικιλία από μπύρες. Οι τιμές είναι σχετικά υψηλές όμως εξαρτώνται πάντα από τη μπύρα που θα επιλέξει κανείς (υπάρχουν και μπύρες με 25€ το μπουκάλι). Με 50€ (2 μπύρες x 10€, 2 κυρίως, μια σαλάτα) είσαστε σίγουρα χωρτασμένοι. Απαραίτητη η κράτηση τραπεζιού καθώς το μαγαζί είναι πάντα γεμάτο. Αγαπημένες μου μπύρες (τις γράφω με english και όχι με german): Duvel, Berzevul, Rauchbier (καπνιστή).

ΖΥΘΟΣ (Restaurant & Beer Bar): Λ. Κηφισίας 13, Σίδερα Xαλανδρίου, (δίπλα στο «Yγεία» και στη "MediaStrom"), τηλ: 2106896700

Ωραίο περιβάλλον, "χειμωνιάτικη" - "ζεστή" ατμόσφαιρα, και μεγάλη ποικιλία σε γεύσεις αλλά και μπύρες. Οι ποικιλίες (πιάτα) είναι εξαιρετικές. Εκεί έχω δεί και μερικές από τις πιο ψαγμένες μπύρες που πρώτη φορά άκουγα. Το μαγαζί προσφέρεται όχι μόνο ως εστιατόρειο αλλά και ως bar καθώς υπάρχουν πολλές καρέκλες και μπάρες. Κόστος όπως και παραπάνω, 50€ (2 μπύρες x 10€, 2 κυρίως, μια σαλάτα) και είσαστε ok!

CRAFT (Restaurant & Beer): Λ. Αλεξάνδρας 205, Αμπελόκηποι (με υπόγειο γκαράζ), τηλ: 210 6462350, 210 6451112, Kεντρική πλατεία Xαλανδρίου, (απέναντι από την εκκλησία) τηλ.: 210 6832670, 210 6832233.

Η πρώτη ελληνική μικροζυθοποιία, όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται και όχι άδικα. Στην Craft μπορεί κανείς να βρεί μπύρες που παράγονται πάνω...από το κεφάλι του! Ναί, μέσα στα καταστήματα υπάρχουν οι δεξαμενές παραγωγής και έτσι η μπύρα είναι πάντα ολόφρεσκη. Μοντέρνος χώρος, τεράστιες μερίδες, γευστικότατες μπύρες και μέσο κόστος 20-25€ / άτομο. Σίγουρα πρέπει να δοκιμάσετε αυτές τις μπύρες!

Beer Academy (Restaurant & Beer): Στουρνάρη 29, τηλ: 210 3816962, Πουσουλίδου 38, Hλιούπολη, τηλ.: 210 9957292, 210 9957886 / Λ. Kηφισίας 336 & N. Kαρελλά 45 (έναντι «Yγεία»), Xαλάνδρι, τηλ.: 210 6817170, 210 6817807 / Αγ. Ιωάννου 100, Αγ. Παρασκευή (πλησίον Αµερικάνικου Κολεγίου), τηλ.: 210 6007913 / Σαρρή 18 & Σαχτούρη, Ψυρρή, τηλ.: 210 3228038 / Eλ. Bενιζέλου 79, N. Σµύρνη, τηλ.: 210 9334142 / N. Zέρβα 14, Γλυφάδα, τηλ.: 210 8980121, 210 8980140 / Kαραΐσκου 151, πλ. Tερψιθέας, Πειραιάς, τηλ.: 210 4297278 / Αγ. Νικολάου 1, Πόρτο Ράφτη, τηλ.: 22990 84710.

Αμέτρητα καταστήματα για μία από τις πιο παλιές και γνωστές μπυραρίες...Ζεστό περιβάλλον, μεγάλες μερίδες, κανονικές τιμές και υπέροχο χοιρινό κρέας (από τα καλύτερα πιάτα του καταστήματος). Και εδώ με 20-25€ / άτομο είσαστε ΟΚ.
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

Kuzina (Μοντέρνα Ελληνική): Αδριανού 9, Θησείο, τηλ: 2103240133

Μια άλλη, πιο σύγχρονη άποψη της ελληνικής κουζίνας..Ψαγμένοι συνδυασμοί γεύσεων, ευχάριστο και προσεγμένο περιβάλλον με καταπληκτική θέα..Οι μερίδες είναι κανονικές ωστόσο σίγουρα πολύ εντυπωσιακές! Προτεινόμενο μέρος για να ένα ήσυχο και ρομαντικό δείπνο! Αγαπημένο μου πιάτο το κρέας ραγκού (κάπως έτσι λεγόταν) και από ορεκτικό η ποικιλία με τα λουκάνικα. Κόστος 30-35€ / άτομο για ένα χορταστικό γεύμα! Απαραίτητη η κράτηση τραπεζιού.

Εν Πλώ (Μοντέρνα Ελληνική): Λ. Ποσειδώνος 4, Βουλιαγμένη, τηλ: 210 9671770-2

Ακριβώς πάνω στη θάλασσα (το καλοκαίρι τα τραπέζια είναι σε απόσταση μικρότερη από 10cm από τη θάλασσα) και σε μια μοναδική τοποθεσία. Καταπληκτικές γεύσεις, από τις πιο νόστιμες σαλάτες που έχω δοκιμάσει, συνδυασμοί γεύσεων από όλη την Ευρώπη, καταπληκτικά γλυκά, κανονικές μερίδες και μέτριο κόστος. Υπολογίστε 100-140€ για 2 άτομα (1 σαλάτα, 2 κυρίως, 2 γλυκά,1 ορεκτικό και 1 φιάλη κρασί). Η τοποθεσία είναι όπως είπα και πρίν πραγματικά μοναδική, το σέρβις πολύ καλό και είναι το ιδανικό μέρος για να πας με το ετερον ήμισυ! Κλείστε και ένα τραπέζι για να είστε σίγουροι. Λειτουργεί και parking.

ΛΑΤΙΝΙ (Μοντέρνα Ελληνική & Ψάρι): Λεωφόρος Ποσειδώνος 3, Βάρκιζα, 2109655977

Και αυτό είναι ακριβώς πάνω στη θάλασσα και έχει θέα στο λιμάνι της Βάρκιζας...Μεγάλη ποικιλία σε γευστικά, φρέσκα ψάρια, νόστιμες σαλάτες και μεγάλες μερίδες. Και αυτό ενδείκνυται για ένα ρομαντικό ήσυχο δείπνο. Σαλάτα που πρέπει να δοκιμάσετε: Ρόκα, παρμεζάνα, μπαλσάμικο ξύδι κλπ. Κόστος δεν είναι προκαθορισμένο καθώς εξαρτάται από τον αν θα παραγγείλετε ψάρι, τον τύπο του ψαριού κλπ. Υπολογίστε περίπου 50€ / άτομο (1 σαλάτα, 2 κυρίως (ψάρι), 1 ορεκτικό, 2 γλυκά, 2 ποτήρια κρασί). Και εδώ, κλείστε τραπέζι. Λειτουργει και parking.

Dacus (Μοντέρνα Ελληνική - Κρητική): Δεν έχω ακριβή διεύθυνση ή τηλέφωνο. Πάντως βρίσκεται στην Τσακάλωφ, στο Κολωνάκι, στο δεξί σας χέρι ερχόμενοι από την πλατεία Κολωνακίου, λίγο μετά το CIAO.

Ωραίο, λιτό, μοντέρνο και ήσυχο περιβάλλον, ιδανικό για ένα χαλαρωτικό γεύμα. Μεγάλη ποικιλία γεύσεων (από sandwiches μέχρι και κυρίως πιάτα), ωραίες σαλάτες ( 1 είναι η αγαπημένη μου αλλά δε θυμάμαι το όνομά της), γευστικότατα κυρίως πιάτα και άφθονο ψωμί με λάδι για να το βουτήξετε! Όλες οι γεύσεις έχουν έντονο το στοιχείο της κρητικής κουζίνας με μια πιο σύγχρονη απόχρωση. Για ορεκτικό προτείνω την ποικιλία από πιτάκια, σίγουρα θα σας αρέσει! Μεγάλες μερίδες και με 40-45€ για 2 άτομα είσαστε χορτασμένοι!
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

Nargile (Λιβανέζικη Κουζίνα): Χαρ. Τρικούπη 50, Κεφαλάρι, τηλ: 2108083333

Εντυπωσιακός, ατμοσφαιρικός χώρος, χαλαρωτική μουσική, ψαγμένες γεύσεις και χορεύτριες που σε κάνουν να τις κοιτάς και να παίρνεις τα μάτια σου από την κοπέλα που συνοδεύεις! :wink: Εκ πρώτης όψεως ο κατάλογος μοιάζει λίγο περίεργος και τα φαγητά μάλλον ασυνήθστα, με μια προσεκτική όμως ματιά σίγουρα θα βρείς αυτό που σου ταιριάζει! Για κυρίως προτείνω ποικιλία κρεατικών (Mix grill ή κάπως έτσι), για ορεκτικό τα ντολμαδάκια, για σαλάτα τη λιβανέζικη (μου φαίνεται) και για γλυκό ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την κρέμα με ροδόνερο και βανίλια (ή κάπως έτσι)! Μερίδες κανονικές αλλά χορταστικές. Για 2 άτομα με 2 κυρίως, 2 γλυκά, 1 σαλάτα, 2 ορεκτικά, 2 ποτήρια κρασί το κόστος ανέρχεται στα 70€ περίπου. Είναι μια ασυνήθιστη γευστική εμπειρία αλλά προσωπικά μου άρεσε πολύ! Το μαγαζί διαθέτει και parking. Το μαγαζί λειτουργεί και ως bar ενώ μαζί με το φαγητό σας μπορείτε να απολαύσετε και τον ναργιλέ της αρεσκείας σας! Απαραίτητη η κράτηση τραπεζιού.
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

TIKE (Πολίτικη Κουζίνα): Χαριλάου Τρικούπη και Κρήτης 27, Κηφισιά, τηλ: 2108084418,2108014584.

Ένας διαφορετικός τρόπος για να απολαύσετε κεμπάμ και άλλες αυθεντικές πολίτικες γεύσεις σε έναν εντυπωσιακό, ζεστό χώρο, ιδανικό μέρος τόσο για ζευγάρια όσο και για παρέες! Εντύπωση προκαλεί ο παραδοσιακός φούρνος στην είσοδο όπου και ψήνουν μπροστά σας τα ψωμάκια-αραβικές πίτες, με έναν περίεργο τρόπο. Τεράστια ποικιλία κρεατικών (κοτόπουλο, κεμπάπ, αρνί και όχι μόνο) σε απίθανους γευστικούς συνδυασμούς! Αν σας αρέσει το κρέας τότε σίγουρα δε θα ξέρετε τι να πρωτοδιαλέξετε. Τεράστιες μερίδες και γευστικότατες σαλάτες. Για ορεκτικά, δοκιμάστε κοκορέτσι (μιά διαφορετική προσέγγιση του), κοτοσαλάτα και κάτι πιτάκια (δε θυμάμαι πως τα λένε), καί από γλυκά προτείνω το "Σιουτλάτς" (ή κάπως έτσι - ρυζόγαλο με μαστίχα) και τον μοναδικό χαλβά με γέμιση παγωτού. Τώρα,σχετικά με το κόστος έχουμε και λέμε: με 2 ορεκτικά, 1 σαλάτα, 2 κυρίως, 2 γλυκά και 2 ποτήρια κρασί, φτάνουμε αισίως στα 90€ τα οποία ακούγονται αρκετά όμως πρόκειται για φαγητό μέχρι σκασμού και στην τιμή αυτή έχω υπολογίσει μερικά από τα πιο ακριβά πιάτα (και πιο νόστιμα βέβαια)! Απαραίτητη η κράτηση τραπεζιού και παρκάρισμα άνετα στα γύρω τετράγωνα. Αξίζει οπωσδήποτε την επίσκεψή σας!!
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Restaurants ( Ελληνική και Διεθνής κουζίνα)

Δημοσίευση από Soulhunter »

ΜΠΙΦΤΕΚΑΑΑΤΣΙ (Κρητική Κουζίνα): Κων/πόλεως 12 (ο δρόμος που είναι η περιβόητη "μπιφτεκούπολη"), Γλυφάδα, 2108944880 και Περικλέους 39, Χολαργός, 2106560680

Εδώ και αρκετό καιρό επισκέφτηκα για πρώτη φορά το κατάστημα του Χολαργού και μπορώ να πώ ότι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, καθώς έχουν ακολουθήσει και άλλες επισκέψεις.
Ο χώρος είναι ανάλαφρος, με έντονη την παρουσία της "Kρήτης"..θα δείτε γραμμένες στους τοίχους αλλά και θα ακούσετε μαντινάδες, θα δείτε παραδοσιακές φορεσιές και θα διαβάσετε τα φαγητά στον κατάλογο με τα αυθεντικά τους ονόματα (υπάρχει και "επεξήγηση" ακριβώς κάτω από κάθε φαγητό). Ο κατάλογος είναι αρκετά πλούσιος, προσφέροντας μεγάλη ποικιλία από ορεκτικά και σαλάτες ενώ στα κυρίως πιάτα ο καθένας θα βρεί σίγουρα αυτό που θέλει, καθώς μπορεί να διαλέξει από μακαρονάδες μέχρι και...παϊδάκια. Οι μερίδες είναι κανονικές και δε θα σας αφήσουν πεινασμένους. Η εξυπηρέτηση πολύ καλή και άμεση, ακόμα και όταν το μαγαζί είναι ασφυκτικά γεμάτο. Οι τιμές είναι πολύ ικανοποιητικότατες, καθώς με 40€ μπορούν 2 άτομα να φάνε 1 σαλάτα, 2 ορεκτικά, 2 κυρίως, 1 γλυκό αλλά και να πιούν και ένα μισόκιλο χύμα κρασί.
Προσοχή χρειάζεται εαν θέλετε να επισκεφτείτε το κατάστημα βράδυ και κυρίως τα ΣΚ, καθώς δύσκολα θα βρείτε τραπέζι να κάτσετε' η τηλεφωνική κράτηση είναι επιβεβλημένη!!
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Έξοδος”