Δίπλωμα Οδήγησης ή πως άρχισα να συμπαθώ τους Ταρίφες

Ό,τι θέλετε από φτιαγμένα διαολοκούτια μέχρι δίκυκλα μπρίκια. Βουμ Βοοουυυμμμμ ...

Συντονιστής: meleneemil

Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δίπλωμα Οδήγησης ή πως άρχισα να συμπαθώ τους Ταρίφες

Δημοσίευση από skywalker »

Λοιπον ας το γραψω εδω αυτο.Εδω και καιρο σκεφτομουν να βγαλω διπλωμα οδηγησης αλλα βαριομουν.Ε με τις καταληψεις ειπα και γω να το αρχισω σιγα σιγα.Βασικα πολυς κοσμος μαθαινει αυτον τον καιρο να οδηγει αλλα και γενικα ειναι ενα θεμα που αφορα τους φοιτητες.Οποτε θα ηθελα να ακουσω γνωμες αποψεις και συμβουλες.

Πιθανον να ειμαι ο πιο σκιτζας οδηγος.Γενικα δεν εχω ακομη την αισθηση του χωρου του αυτοκινητου που παταει και τετοια.Ελπιζω να ερθει με τον καιρο.Παντος για να προλαβω καποιον που θα παει να το παιξει εξυπνος και να με "βουλωσει" ναι ειναι ενα γυναικειο συνηθως προβλημα αυτο.Τεσπα το αντιπαρερχομαι.

Γενικα ο δασκαλος που μου κανει δεν χαρακτηριζεται απο την υπομονη{σιγουρα ειναι κατι που δεν τον διακρινει}.Μπορω να διηγηθω απειρα σκηνικα αλλα θα διαλεξω 2 τα οποια θεωρω top και 2 ατακες.

1)Λοιπον ειχαμε βγει σε μια φαση σε ενα δρομο διπλης κατευθυνσης.Εγω αφαιρεθηκα λιγο κοιτοντας τους καθρεπτες και τα κοντερ με αποτελεσμα το αυτοκινητο να μπει στην αντιθετη λωριδα κυκλοφοριας.Μου αρπαζει το τιμονι απο τα χερια πετωντας με πισω και αρχιζει να βριζει ανελεητα.Δεν λεω "παιζει" να ειχε δικιο

2)Ειμαστε μες την πολη γενικα η Λαμια εχει αρκετες σιδηροδρομικες διαβασεις ετσι πρεπει να σταματαω κανονικα λιγο πριν τη γραμμη για να ελεγξω.Συνηθως το κανω αυτο εκεινη τη φορα δεν το εκανα.Περναω ετσι αρχιζει να βριζει αυτος.Τρομαζω εγω και μου σβηνει το αμαξι μεσα στη διασταυρωση.Κορνες χαμος βρισημο.Καμμενα πραγματα

Οι ατακες τωρα οταν παω πολυ σιγα "Αι ντε τραβα πιο γρηγορα αυγα κουβαλαμε" και η δευτερη αμα παω πολυ γρηγορα καλα μας κυνηγαει η αστυνομια και πας ετσι

Γενικα παντα θεωρουσα τους ταριφες χαμενα κορμια απο τις εμπειριες που εχω τουλαχιστον.Παραυτα παρατηρω οτι το να παρεις διπλωμα ειναι ηρωικα δυσκολο.Τουλαχιστον για μενα.Και λογικα αυτο το διπλωμα που εχουν αυτοι ειναι πρωτης κατηγοριας και προφανως ανωτερο απο το δικο μου αν το βγαλω ποτε{λεμε τωρα}

Υγ Ευτυχως που σβηστηκε αυτο το ποστ του Neo.....
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Remali tis Fokionos Negri
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:23 pm
Real Name: KX
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: η εξωτική Κυψέλη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Remali tis Fokionos Negri »

Χε χε... Καλή αρχή Sky! Ο δικός μου ο δάσκαλος δεν μου έκανε ούτε μία ώρα θεωρητικό μάθημα, πώς σου φαίνεται αυτό; Κάναμε και τις 20 ώρες πρακτικά. Τη πιο θεϊκή του ατάκα την είπε όταν σ'ένα φανάρι χάζευα μία BMW M5 και ακολουθεί η εξής στιχομυθία:
-Η 520, ε; (ρωτάει)
-Όχι, Μ5 είναι! (απαντάω)
-Ε, καλά, κι αυτή 2000 κυβικά είναι... (με ξέρανε)

Να μην πω ότι ό,τι δουλειά είχε στα περίχωρα των Πατησίων, τύχαινε να μας βγάζει ο δρόμος απ'έξω ακριβώς! Είτε σε τυροπιτάδικα, είτε οπουδήποτε άκυρα!
Εικόνα
"Εάν ταίς γλώσσαις τών ανθρώπων λαλώ καί τών αγγέλων, αγάπη δέ μήν έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον."
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Ρε γαμώωωτοοο... μόνο ο δικός μου δεν ήταν κάφρος; Όλο τα καλά χάνω...  :(

Το καλύτερο που έχω να θυμάμαι είναι μια βραδιά champions league να έχουμε βγει εθνική, να με αφήνει εμένα ήσυχο να το πατάω (155 αν θυμάμαι καλά, είχε πιάσει το micra :P) και ο εκπαιδευτής να κάθεται δίπλα ατάραχος και να μιλάει με έναν συνάδελφο στο τηλέφωνο:
"Έλα ρε; Ο γαύρος; Βάλαμε και γκολ όμως... "

Τι να πεις..  :P

Μην ανησυχείς ρεεεε, με τον καιρό διορθώνονται όλα εκτός από τα γαλακτοκομικά και την Ελλάδα.

Καλή αρχή, αγορίνα και ... μακριά από μας.  :twisted:  :lol:  :lol:
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
f_angel
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 12:37 pm
Real Name: Βικούλα
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Κάτω στον Πειραιά...

Δημοσίευση από f_angel »

Καλή αρχή κ από μένα!!!! Όσον αφορά τον όγκο του αυτοκινήτου, δεν είναι γυναικείο μόνο πρόβλημα, γενικά οι καινούριοι οδηγοί το έχουν αυτό. Ο δικός μου δάσκαλος πάντως είναι όλα τα λεφτά! Μ αφήνει κ κάνω μ@λ@κίες, κ κείνος μασουλάει γλυφιτζούρια κ καπνίζει! Μόλις περάσει η επίδραση της νικοτίνης και της φράουλας, ξεκινάει να με λέει ανώμαλη μαθηματικό ! Anyway, εγώ δίνω πορεία σε λίγες μέρες κ το μόνο που έχω να πω στο sky είναι αυτό που σκεφτόμουν εγώ κάθε βράδυ που πήγαινα για νάνι.. "Είναι δυνατόν να οδηγεί η ξανθιά, με μεταπτυχιακό στη μαλ**** και να μην οδηγώ εγώ;;;  :wink: "

Impossible is nothing!
Respect my authoritah 8)
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Πάντως έχετε το νου σας... βγήκε ο νέος νόμος με το ανανεωμένο point system και προβλέπει αφαίρεση διπλώματος αν διαπιστωθεί οδηγός θυληκού γένους. Το μέτρο υιοθετήθηκε αναπόφευκτα μετά από σωρία καταγγελιών πολιτών που είχαν παρκάρει το βράδυ και το πρωί βρήκαν γρατσουνιές ροζ, ψυχεδελικού πράσινου ή "διακριτικού" βιολετί χρώματος, προφανώς από αλλεπάλληλες αποτυχημένες απόπειρες στάθμευσης γυναικών οδηγών.


@sky: thumbs up για τα Ελληνικά. Σου εύχομαι καλή αρχή (και ελπίζω και συνέχεια) στο νέο συγγραφικό στυλ που φαίνεται να υιοθέτησες :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος drcypher την Τρί Μαρ 27, 2007 11:40 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
f_angel
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 12:37 pm
Real Name: Βικούλα
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Κάτω στον Πειραιά...

Δημοσίευση από f_angel »

dr, πού είπαμε ότι παρκάρεις το τουτού σου??? Μπορεί να βρεις, ένα αυτοκόλλητο νευριασμένου τουίτι κολλημένο στο παρμπριζ!
Respect my authoritah 8)
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O kanenas »

Sky, απ'αυτά που λες, μου θυμίζεις τον Μπομπ Σφουγγαράκη σ'ενα επεισόδιο που πρσπαθεί να μάθει να οδηγάει. :P

Αντε βρε, καλή συνέχεια στα μαθήματα.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Ό,τι πρέπει για τον γατούλη μου. Πάντως πέρα από την γενική αδυναμία των γυναικών να οδηγήσουν (ως απόρροια της γενετικής/κατασκευαστικής τους κατωτερότητας, της ανικανότητάς τους στον προσανατολισμό, της "συνειδητής" μη συμμόρφωσης στον Κ.Ο.Κ., της εγωιστικής περιφρόνησης των υπόλοιπων χρηστών του δρόμου και της πλήρους έλλειψης αίσθησης του χώρου) οφείλω να αναγνωρίσω πως σημαντικά πρέπει να δυσχαιρένουν τις απέλπιδες προσπάθειες παρκαρίσματος και πορείας τα διάφορα μαρματζούλια που κρεμάνε σε κάθε τζάμι (με έμφαση στο πίσω), στον κεντρικό καθρέφτη, στον λεβιέ ταχυτήτων. Μάλλον πρόκειται για χρηστική υποκατάσταση άχρηστων κατά τις γυναίκες οργάνων, όπως οι πλευρικοί καθρέπτες, το φλας και το ντεπόζιτο της βενζίνης... Αλλά, μάλλον δεν θα μάθει ποτέ κανείς.

Για να επανέλθω, όμως, στο θέμα, εγώ sky είχα (παραδόξως) για δάσκαλο μια ρέπλικα τής γνωστής μασκότ του Johnnie Walker, μόνο που αντί να περπατάει περήφανος οδηγούσε μεθυσμένος. Κατά κανόνα κυκλοφορούσαμε στην περιοχή της Κυψέλης και η πορεία (με ανοιχτά τα παράθυρα για ευκολία στην κίνηση του χεριού και της παλάμης) συνήθως καθοριζόταν από το κάθε ξέκωλο που εμφανιζόταν στο περιορισμένο από το ποτό οπτικό του πεδίο.
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
f_angel
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 12:37 pm
Real Name: Βικούλα
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Κάτω στον Πειραιά...

Δημοσίευση από f_angel »

:samurai:
Respect my authoritah 8)
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Όπως συμβαίνει τα τελευταία 5.000 χρόνια (τουλάχιστον μέχρι εκεί ξέρω από προσωπική εμπειρία, για πιο πριν ρωτήστε τον Dunkan πριν τον βρω στο δρόμο μου) η έλλειψη (αντ)επιχειρημάτων δείχνει πάντα τον γνωστό μονόδρομο: τη βία.

Καλημέρα και προσοχή στις απανταχού οδηγίνες :P
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

drcypher έγραψε:Πάντως πέρα από την γενική αδυναμία των γυναικών να οδηγήσουν ([...]  ανικανότητάς τους στον προσανατολισμό, της "συνειδητής" μη συμμόρφωσης στον Κ.Ο.Κ., της εγωιστικής περιφρόνησης των υπόλοιπων χρηστών του δρόμου και της πλήρους έλλειψης αίσθησης του χώρου) [...]
Κάτι τέτοια λέει και αρχίζω να ανησυχώ...  :shock:  :lol:

Ομολογώ πάντως πως με τον προσανατολισμό ποτέ δεν τα πήγαινα ιδιαίτερα καλά. Ευτυχώς βλέπω και χειρότερα* και συγκρατώ τα δάκρυά μου.


* Ένας φίλος ήθελε να πάει από Πειραιά, Ίλιον. Του λέω πάνε από εθνική να το ανοίξεις και λίγο... ... ... Ευτυχώς, με πήρε τηλέφωνο πριν φτάσει στην Κόρινθο...


Καλή επιτυχία στην πορεία f_angel!  :D
Και να πα να κάνεις οπισθογωνία σε κείνη την παλιοστροφή με την κ#λοελιά που δε σ'αφήνει να δεις τίποτα... Α! Να έρθω κι εγώ και να κορνάρω από πίσω όταν πας να παρκάρεις! (Το είχα κάνει σε μια φίλη, όλως περιέργως πέρασε. Όχι τίποτα άλλο είναι πλατύς ο δρόμος που κάνουν παρκάρισμα :P)
Είμαι καλός άνθρωπος κατά βάθος...  :butthead:  

:stupid:
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Δεν ξέρω σε ποιο Post αναφέρεσαι. Πάντως εδώ και κάποιο καιρό έχω περάσει από το στάδιο του μαθητή στο στάδιο του δασκάλου. Ρωτήστε την sweet-fairy τι τραβάει...

Το να πάρεις το δίπλωμα (ειδικά το δίπλωμα ταξιτζή) δεν είναι τίποτα Απόστολε. Το πρόβλημα είναι σε όλους αυτούς τους άγραφους κανόνες που υπάρχουν στην οδήγηση και είτε τους μαθαίνεις μόνος σου χρησιμοποιώντας την οξυδέρκειά σου, είτετους μαθαίνεις ακούγοντας καντήλια.

Εγώ προσωπικά είχα δάσκαλο (παρεμπιπτόντως και αμάξι) που συμμετείχαν σε αγώνες πίστας... Έμαθα περισσότερα πράγματα απ' όσα μαθαίνουν οι υπόλοιποι. Πάντως, καλό είναι να το ξεφοβηθείς το αμάξι (εσύ και ο οποιοσδήποτε) και να μάθετε κάποια βασικά πράγματα που αν τα ήξεραν όλοι θα είχαμε μικρότερο πρόβλημα στις ώρες αιχμής.

Αρχίζω λοιπόν με κάποιες συμβουλές που μπορεί να σας βοηθήσουν.

Άγραφο Μάθημα Νο 1: Πώς μαθαίνουμε πού πατάει η κάθε ρόδα.

Παίρνουμε το αμάξι και πηγαίνουμε σε κάποιο μεγάλο δρόμο (Εθνική για τους Επαρχιώτες, Αττική Οδός για τους Αθηναίους) και ρυθμίζουμε τους πλαϊνούς καθρέφτες να δείχνουν λίγο προς τα κάτω. Πηγαίνοντας το πολύ με 40km/h, φέρνουμε το αμάξι ώστε η ρόδα η πίσω να πατάει στην δεξιά γραμμή της λωρίδας έκτακτων αναγκών. Τότε, βάζουμε σημάδι ενώνοντας νοητά το σημείο του υαλοκαθαριστήρα (συνήθως το μέσο) και τη γραμμή που πατάει η ρόδα.

Για την αριστερή πλευρά κάντε το αντίστοιχο όταν υπάρχουν πολλές λωρίδες κυκλοφορίας στο ρεύμα σας προσέχοντας τα μηχανάκια.

Μάθημα Νο 2: ΦΑΝΑΡΙΑ

Κανόνας Νο 1: Ποτέ δεν κολλάμε στον μπροστινό. Αφήνουμε μία απόσταση σχεδόν ενός μέτρου. Ο σκοπός εξηγείται παρακάτω.

Κανόνας Νο 2: Συνήθως στα φανάρια υπάρχουν και πεζοφάναρα, τα οποία καλό είναι να κοιτάμε. Όταν λοιπόν ανάξει κόκκινο για τους πεζούς, ετοιμαζόμαστε να ξεκινήσουμε.

Κανόνας Νο 3: Ποτέ δεν μαλακιζόμαστε στο φανάρι όταν είμαστε πρώτοι.

Κανόνας Νο 4: Αν έχουμε μπροστά μας άλλους 2 οδηγούς, κοιτάζουμε πότε θα ξεπατήσει το φρένο ο δεύτερος μετά από εμάς. Ετοιμαζόμαστε τότε να ξεκινήσουμε εκμεταλλευόμενοι το χώρο που έχουμε αφήσει μπροστά μας από τον Κανόνα 1.

Εδώ θέλω να σταθώ σε κάτι πολύ σημαντικό. Όλες οι παραπάνω συμβουλές περί φαναριών, έχουν να κάνουν κυρίως με το πώς να μειώσουμε τις επιπτώσεις του ανθρώπινου χρόνου αντίδρασης. Είναι τεχνάσματα που αν τα έκαναν όλοι θα είμασταν ευτυχείς και θα γλιτώναμε πολλά σπασμένα νεύρα.

ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ: Ποτέ δεν προχωράω στο φανάρι αν είναι πράσινο και είναι κομμένο το ρεύμα μπροστά μου. Καλύτερα να είναι κλειστοί για λίγο 2/4 δρόμους μιας διαστάυρωσης, παρά και οι 4 και να βρεθούμε σε ακινησία. Στην ανάγκη, αν μας κορνάρουν κατεβαίνουμε και ρίχνουμε 2-3 Παναγίες στο μ@λ@κ@ που κορνάρει εξηγώντας του το σκεπτικό μας.

Θα δώσω λοιπόν ένα παράδειγμα:

πχ1) Είμαι στο φανάρι και είμαι πρώτος.

Έρχομαι στο κόκκινο και σταματάω το αμάξι ΠΡΙΝ από τη διάβαση. Η διάβαση ως γνωστόν είναι για να σταματάνε τα μηχανάκια... όχι για τους πεζούς. Παρατηρώ το πεζοφάναρο αυτών που περνάνε από μπροστά μου. Όταν ανάψει κόκκινο βγάζω το πόδι από το φρένο και ετοιμάζομαι να ξεκινήσω. Μόλις ανάψει πράσινο φέυγω, ρίχνοντας μια ματιά για κανέναν πεζό που τυχόν περνάει με κόκκινο.

πχ2) Είμαι στο φανάρι και έχω μπροστά μου Ν αυτοκίνητα. Σταματάω λίγο πιο πίσω όπως εξηγήσαμε πριν.  Κοιτάζω τον Ν-2. Όταν ξεπατήσει το φρένο του ξεκινάω σιγά.


Είναι σημαντικό εδώ να καταλάβετε τι κερδίζουμε με όλες αυτές τις συμβουλές. Σκεφτείτε απλώς ότι ο περισσότερος χρόνος για να ξεκινήσει ένα αμάξι, είναι στο να το πάρουμε απόφαση. Επιπλέον, σκεφτείτε ότι αν όλοι οι οδηγοί οδηγούσαν έτσι, όλα τα αμάξια θα ξεκίναγαν με πολύ μικρότερη διαφορά χρόνου κερδίζοντας έως και 40% χρόνο, δηλαδή θα περνούσαν περίπου 40% περισσότερα αυτοκίνητα ανά φανάρι σε κάθε περίοδο του φαναριού.

Όμως δυστυχώς η δεν οδηγούν όλοι έτσι. Οπότε, πάντα πρέπει να δείχνουμε υπομονή, να είμαστε προσεκτικοί με τους πεζούς και τα μηχανάκια και γενικά να αποφεύγουμε τις άσκοπες μετακινήσεις με το αυτοκίνητο.

Αν θέλετε να συνεχίσω, ζητείστε το. Παραδίδονται και μαθήματα σε κατόχους διπλώματος (εφόσον έχουν αμάξι). Πληροφορίες με πμ.

ΥΓ: Όλα αυτά τα παραπάνω γράφτηκαν για να αναιρέσω τον ισχυρισμό του sky ότι είναι δύσκολο να πάρεις δίπλωμα. Δύσκολο είναι να μάθεις να κινείσαι.

ΥΓ2: Τα συλληπητήριά μου στο δάσκαλο του sky. Δυστυχώς με τις 20 ώρες θα χάσετε 20 χρόνια από τη ζωή σας...
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

stasou tora giati arxizoun na me pianoun ta diaolia mou.Ayton o protos agrafos kanonas pou les mou ton eipe o kathigitis sto proto mathima.Exeis idea poso dyskolo einai na to efarmoseis.Prosopika gia mena einai to palouki tou paloukiou.Kati san to everest ton odigon.Kathe fora pou pao na to kano pernao xysta apo kathreptes kai troo kantylia
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

skywalker έγραψε:Prosopika gia mena einai to palouki tou paloukiou.Kati san to everest ton odigon.
Πολύ μ' αρέσει αυτό το αυθόρμητο πέρασμα από το ειδικό στο γενικό... το έβερεστ των οδηγών... μάλλον των υποψήφιων οδηγών... από τη Λαμία... με λογαριασμό στο semfe.gr... με avatar το ΕΑΑΚίτικο μάτι της thundera... χμμ, Τόλη, χρειάζεσαι "ειδικό" :P
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
f_angel
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 12:37 pm
Real Name: Βικούλα
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Κάτω στον Πειραιά...

Δημοσίευση από f_angel »

Η βία είναι το επιχείρημά μου, απέναντι στους προκατειλλημένους και ξεροκέφαλους αγαπητέ κύριε dr !
Κ για να τελειώνω επιτέλους μ αυτή την κουβέντα, γιατί όπως πάει μάλλον θα έπρεπε να στέλνω pm, κάθε αρχή και δύσκολη.Κανείς δε γεννήθηκε με το συμπλέκτη για παπουτσάκι και όλοι κάνουν λάθη!
Ακόμα κ οι καλύτεροι ! (πχ νταλικέρηδες="επαγγελματίες οδηγοί" ! χιχιχιχι)
Respect my authoritah 8)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητα και μηχανές”