Καθηγητές 2ου έτους

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
Ulm
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 07, 2007 8:56 pm
Real Name: ?
Gender: Female

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Ulm »

σχετικά με την κοινωνιολογία παντως εγω δεν την βρηκα τοσο τρομερη, τα θεματα ειναι στανταρ, η ερωτηση που πεφτει πανω στο αρθρο ειναι κρισεως οποτε γραφεις οτι θες. δεν πηγα ποτε στο μαθημα και στο τελοσ με λιγο διαβασμα εγραψα 10.
Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν!!!
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

Μια απτα ιδια!δεν πηγα ποτε στο μαθημα ειδα ποια ηταν τα στανταρ θεματα τα διαβασα λιγακι απαντησα στο θεμα του αρθρου οπως ειπες επειδη ειναι κρισεως ελα μου ομως που πηρα 2 φορες 3!!! Γενικα στα μαθηματα αυτου του τομεα τα διορθονουν και λιγο οπως ναναι...χωρις να θελω να υπονοησω κατι για τι 10ρι σου,σου αξιζουν συγχαρητηρια οπως και να εχει :)
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από otinanai »

μηπως θα μπορουσατε να συμφωνησετε λιγο περισσοτερο γιατι μας μπερδευετε??

πλακα κανω:P
Παντως ας πει και κανενας αλλος καμμια αποψη για να κανουμε ενα mini δημοψηφισμα..
Α! πειτε τιποτα και για την φιλοσοφια και μακρο..
Βασικη ερωτηση: τι σχεση εχει με την μικρο του 1ου?? γιατι την μισουσα..
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

Aαααα! :shock: Αρχιζω να το ξανασκεφτομαι για την κοινωνιολογια! Ειχα δει τα ποσοστα κ καταχαρηκα! Σε σχεση με την φιλοσοφια της επιστημης προτιμαται; Επισης εχει σχεση η φιλοσοφια με την εισαγωγη στην φιλοσοφια του 3ου εξαμηνου;
δεν ξερω τι "ταξη" θα βαλει ο αναγνωστοπουλος αν βαλει, ξερω παντως οτι εμενα περυσι στον ηλεκτρομαγνητισμο μου σπαγε απιστευτα τα νευρα κ πως η σκ@τενια η τυχη μας ειναι τετοια που εχω την αισθηση οτι παιζει αυτος να μας κυνηγαει!! σου λεει "αυτοι που περυσι τους ειχα ηλεκτρομαγνητισμο φετος εχουν κβαντομηχανικη οποτε ας τους παρω εγω να τους <<φτιαξω τη διαθεση>>"... γιατι, λοιπον, κατι μου λεει οτι θα παρακολουθω την αλλη τυπισσα οπως κ αν αυτη κανει το μαθημα?? :P
συμφωνω δυστυχως με τη Φανη.. :(
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

Κοιτα σε αυτα τα μαθηματα εκτος των αλλων πονταρεις και στην αντιγραφη :lol: , η αντιγραφη συνηθως γινεται εκει που ειναι και το πολυ μπουγιο,και το μπουγιο συνηθως πηγαινει στην μακρο. Παντως περσυ στην μακρο υπηρχαν και τα αναπαντεχα,αφου αρκετοι που περιμεναν να περασουν κοπηκαν.Τωρα για την φιλοσοφια δεν εχω ιδεα.Εγω παντως προτεινω μακρο.Στην τελικη παρε καποιο και αν θες το αλαζεις μετα,και δεν ειναι και το μαθημα που οταν το αφηνεις σε τυραναει ασχημα πχ καποια μηχανικη.Οποτε αν θες παρε και την κοινονιολογια που ειχες αποφασισει και αν δεν σου αρεσει αλαξε την :) .
ΥΓ αποτι εχω ακουστα η μικρο εχει να κανει με οικονομια επειχηρησεων και η μακρο με κυβερνησεων αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος αν ξερει καποιος ας το επιβεβαιωσει ή να με διορθωσει...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
armaos
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 8:43 pm
Real Name: Αρμαος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από armaos »

λοιπον,

καταρχας συμφωνω κ στα δυο θεματα που εθιξε ο thangus απολυτα κ μετα γνωσεως.

1)ΚΒΑΝΤΟ Η Παπαδοπουλου παιδια αργει σε καθε μαθημα πανω απο μιση ωρα, εξηγει παρα πολυ καλα το 1ο κομματι της υλης κ μετα τρεχει κ δεν προλαβαινει να εξηγησει τπτ στα πηγαδια οποτε οποιος την παρακολουθει πιανεται εξ απροοπτου.
ο Αναγνωστοπουλος δεν ξερω τι καθηγητης ειναι αλλα γενικα ειναι πολυ πιο συνεννοησιμος απτην Παπαδοπουλου.

2)ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ η καθηγητρια ειναι υπερκομπλεξαρα,δεν χαριζει σε παλιοτερους τπτ, κ οπως ειπωθηκε διορθωνει κ οπως ναναι.
Μακρο κ παλι μακρο!!!

3)ΜΙΓΑΔΙΚΗ ο κανελλοπουλος γενικα ειναι ξηγημενο ατομο αλλα πραγματικα δεν γουσταρει καθολου να διδασκει κ αυτη τη βαρεμαρα στη μεταδιδει.Περυσι εγινε ενα παραξενο ειπαν οτι θα κανει πρωτα ο κανελος κ στα δυο τμηματα κ μετα ο κραμπ αλλα τελικα ο κρ δεν ηρθε ποτε Παντως το βιβλιο του κραβαριτη ειναι αψογο.

4)ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ και οι δυο καθηγητες καινουργιοι ειναι οποτε δεν μπορω να πω τπτ

5)ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ να μην παρακολουθειτε καθολου βλαπτει στον εγκεφαλο. Μονο εργαστηρια με τον Μιχαλακη κ τις εργασιες οπωσδηποτε κ καθαρισατε!!

6)Καλα εδω δεν υπαρχει θεμα.Φουσκακης δενει Φουσκακης λυνει. Η Βοντα περυσι ερχοταν κ καθοταν μονη της στην αιθουσα.(Κριμα ειναι παντως καλη γυναικουλα ειναι!) Αν κ μην τρελαινεστε με τον Φουσκακη. Ο ανθρωπος απανταει σε οτι εχει μεσα το βιβλιο κ σε οτι θελει αυτος. Επισης ξερω πως ειναι αρκετα κομπλεξικος κ αυτο το βγαζει και στα θεματα

Επειδη γενικα ειναι πολλες οι ωρες παντως θα προτεινα πανω απολα Στατιστικη κ Κβαντο κ μετα ολα τα αλλα
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από otinanai »

Πειτε τιποτα και για τα βιβλια..(καλυτερα-χειροτερα απο την λιστα)
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

Αν επιλεξω τωρα την κοινωνιολογια κ δεν την περασω κ μου πρηζει τα απαυτα μπορω μετα να επιλεξω αλλο μαθημα;
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Wizard »

Ναι, μπορείς :)
Επίσης νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις και τα δύο και στο τέλος να διαλέξεις ποιο να δώσεις. Ή να τα δώσεις και τα δύο (αν και θα κρατηθεί ο καλύτερος βαθμός τελικά)
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από otinanai »

α ωραια!!! τοτε δεν υπαρχει θεμα..
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

Παρα πολυ ενδιαφερον. Θα το τσεκαρω αυριο στη γραμματεια.
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Hengeo »

Η φιλοσοφία επιστημών δεν είναι τόσο εύκολο όσο η εισαγωγή στην φιλοσοφία, αλλά, με στοιχειώδες διάβασμα, ένα 5 το πιάνεις. Για την οικονομία, είναι περίπου όπως τα λέει ο thangus. Η μακροοικονομία ασχολείται με την οικονομία από πιο μακροσκοπική πλευρά, εθνική οικονομία κ.λ.π. Αν μισεί κάποιος την μικροοικονομία, λογικά θα μισήσει και την μακροοικονομία :P

Για την αριθμιτική ανάλυση, θα συμφωνήσω με τον armao, ότι το πιο σημαντικό είναι το εργαστήριο και οι εργασίες. Καθαρά από άποψη παραδόσεων όμως, θα ψήφιζα Κολέτσο.
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από pao132003 »

Προσοχή! Πολύ σημαντική παρατήρηση: Επειδή υπέβαλα ήδη την αίτησή μου για αυτό το εξάμηνο, δεν μπορείτε να δηλώσετε δυο μαθήματα επιλογής, ούτε στο 2ο ούτε στο 4ο εξάμηνο και αν έχετε περάσει κάποιο μάθημα επιλογής, δεν μπορείτε να επιλέξετε το άλλο ώστε να βελτιώσετε το βαθμό σας!
Artemoila έγραψε:Αν επιλεξω τωρα την κοινωνιολογια κ δεν την περασω κ μου πρηζει τα απαυτα μπορω μετα να επιλεξω αλλο μαθημα;
Αυτό μπορείς να το κάνεις.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
Nasia!
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 29, 2007 8:06 pm
Real Name: Νάσια παραγοντικό
Gender: Female
Facebook ID: 1169014285

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Nasia! »

Οσον αφορα τα μαθηματα επιλογης, αν τυχον δεν περασω ή δε δηλωσω κανενα, στο 6ο εξαμηνο θα εχω δικαιωμα να επιλεξω αντι για ενα απο αυτα καποιο αλλο -του 6ου εξαμηνου πχ??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nasia! την Δευ Μαρ 09, 2009 11:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The world is not enough, but it is such a perfect place to start, my love.
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από pao132003 »

όχι, πρέπει να περάσεις ένα εκ των 3 αυτών μαθημάτων στο 4ο εξάμηνο και ένα εκ των 2 μαθημάτων στο 2ο εξάμηνο

με άλλα λόγια, στο 1ο έτος πρέπει να έχεις περάσει 13 μαθήματα και στο 2ο έτος 16 μαθήματα
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”