Οικονομική Ανάλυση Ι

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Μικροοικονομική θεωρία

Δημοσίευση από pao132003 »

Θα ήθελα κάποιος να μου πει ποιος δίδαξε αυτό το μάθημα φέτος, αν δώθηκε το ίδιο βιβλίο με πέρσι και διατηρήθηκαν ως ύλη τα κεφάλαια 3,4,5,6
Άβαταρ μέλους
che
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2007 11:57 am
Τοποθεσία: .....στο limx με χ-->+οο κι ακόμα παραπέρα!!!

Δημοσίευση από che »

Φίλε το μάθημα το διδάσκει ο Μηλιός....Τώρα βιβλίο δεν έχω οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω ολοκληρωμένα άρα περίμενε να απαντήσει κάποιος πιο συνεπής από εμένα!!!
papajimos85
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2006 1:27 am

Δημοσίευση από papajimos85 »

Βιβλιο και υλη ειναι ιδια με την προηγουμενη χρονια.Μονο καθηγητης αλλαξε αλλα πιστευω οτι τα θεματα θα ναι στο ιδιο στυλ.
loukas athanasiou
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2007 1:35 am

Δημοσίευση από loukas athanasiou »

paidia kserei kaneis pote tha filotimithei ayto to atomo na dosei ti katastasi sto vivliopolio;
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

:S Τι εννοείς; Αυτά τα πράγματα πρέπει να περάσουν από τη Γραμματεία και προϋποθέτουν... κανονική εκπαιδευτική διαδικασία :S
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
loukas athanasiou
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2007 1:35 am

Δημοσίευση από loukas athanasiou »

ti les eixa paei sti gramateia kai mou eipe na klauto ston milio e den eimaste kala exei teliosei to eksamino ki autos mi po kalytera me ti asxoleitai na sai sigouros oti oloi oi protoetois exoun aganaktisei

vevaia kaneis den patage sto mathima auto einai dedomeno giauto fainetai ta pire o anthropos kai mas ti leei ki ytos opos mporei
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Προτείνω να το δούμε λίγο πιο σοβαρά το θέμα. Το εξάμηνο ουσιαστικά μόλις πρόλαβε να αρχίσει. Αν είσαι πρωτοετής ίσως να μην γνωρίζεις πως κατά κανόνα τους καταλόγους τους μεταβιβάζει στο βιβλιοπωλείο κάποιος φοιτητής μετά από συζήτηση με τον καθηγητή στο περιθώριο κάποιου μαθήματος.

Το εξάμηνο κινδυνεύει να χαθεί, κι ακόμα κι αν δε χαθεί θα αργήσει αρκετά να ολοκληρωθεί. Σημασία έχει πως έχει παγώσει, οπότε το αν κάποιοι κατάλογοι δεν έχουν πάει στα βιβλιοπωλεία νομίζω είναι το λιγότερο που μας καίει. Είτε τους φοιτητές είτε τους καθηγητές.

Τέλος πάντων, με το συμπάθεια κιόλας, νομίζω εδώ ταιριάζει γάντι η έκφραση "εδώ ο κόσμος χάνεται..."

Καλώς μας ήρθες

Υ.Γ.: Σε παρακαλώ να αποφεύγεις τα πολλαπλά συνεχόμενα posts. Πάτα το κουμπάκι edit που βρίσκεται στην κάτω δεξιά γωνία της δημοσίευσής σου και πρόσθεσε ότι ξέχασες να αναφέρεις. Μην ξαναδημοσιεύεις.
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από el_greco »

Λουκά Αθανασίου τέκνον μου, έχεις τι κεισήκουσας ή σε λανθάνει; Ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν στο οποίο λειτουργεί η σχολή, το ΕΜΠ, τα πανεπιστήμια εν γένει; Πώς να πάνε οι λίστες από τη γραμματεία στα βιβλιοπωλεία όταν είναι όλα υπό αναβρασμό;
                 
loukas athanasiou
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2007 1:35 am

Δημοσίευση από loukas athanasiou »

katanow omws einai to mono vivlio pou den exoume parei oi alloi kathigites pronoisan
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από el_greco »

Και για να ρίξω λάδι στη φωτιά, δεν είναι θέμα καθηγητή..θέμα γραμματείας είναι, αφού το συγκεκριμένο μάθημα είναι υποχρεωτικό για όλους (τρομάρα του) οπότε δεν έχει να κάνει με λίστες από καθηγητές...
                 
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Ωραία, λοιπόν, να το θέσουμε διαφορετικά: Αν τελικά αποφασιστεί πώς το μάθημα θα διδαχτεί (π.χ. φέτος) και ότι κάποια στιγμή θα εξεταστεί, όταν ανοίξει η Σχολή ο καθηγητής θα φροντίσει να το πάρετε...
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Sinik
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2006 1:35 pm

Δημοσίευση από Sinik »

Εγώ που δεν έχω βιβλίο και επειδή το χρωστάω ούτως ή άλλως δεν είμαι στις λίστες, μπορεί να μου πει κάποιος τον τίτλο και συγγραφέα για να το βρω κάπως?

Εδώ: http://users.ntua.gr/itsolas/sampbibl.pdf αναφέρει διάφορα βιβλία, πιο απόλα να διαβάσω?
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

Sinik, δε νομίζω ότι χρειάζεται τέτοια βαθυστόχαστη μελέτη. Άσε που το μάθημα δεν το διδάσκει πια ο Ι. Τσώλας! Το βιβλίο είναι από τις εκδόσεις ελληνικά γράμματα, λέγεται εισαγωγή στην οικονομική ανάλυση! Επίσης, στη γραμματεία του τομέα ΑΚΕΔ μοιράζονται κάτι ασκήσεις του μαθήματος, πήγαινε να τις πάρεις.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
milo
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2007 1:50 am

Μικροοικονομικη θεωρια?

Δημοσίευση από milo »

xeri kanis apo to 1o examino pote grafume?dn iparxi pu8ena st programma..
Entreri
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2007 7:20 pm

Re: Μικροοικονομικη θεωρια?

Δημοσίευση από Entreri »

Αν και δεν είμαι πρώτο εξάμηνο, στο πρόγραμμα το βλέπω 06/03/2008 στις 8.30 το πρωί.

Αμφ. 1, 2, φυσικής, ΠΒ01, ΠΒ101, ΠΒ102.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”