[3ο Εξάμηνο] Αγορά βοηθημάτων, SOS

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Οδηγίες προς ναυτιλομένους:
Παρακολουθήστε 3 μαθηματάκια καλά,στη χειρότερη περίπτωση.Η παρακολούθηση είναι το παν.
Δεν το έκανα και ταλαιπωρούμε ακόμα.Σε όσα -ελάχιστα- το έκανα μου βγήκε σε καλό.
Για τα υπόλοιπα που δε θα παρακολουθήσετε βρείτε σημειώσεις και διαβάστε απο το βιβλίο που σας δίνουν.
Λύνετε και παλιά θέματα και είστε μια χαρά. 8)
Απο εκεί και πέρα,η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Δηλαδή:
-Αν κάποιος θέλει απλώς να περάσει το μάθημα,άσχετα αν θα το καταλάβει και δεν τον ενδιαφέρει ο βαθμός,με Γκαρούτσο γίνεται δουλειά.
Απλά δε μαθαίνεις τίποτα.Και απο κατεύθυνση και μετά,ξεχάστε τον!!!Καλύτερα βέβαια...Στη μηχανική ο Γκαρούτσος παλεύεται.Αλλά Μαθηματικά και κυρίως Φυσική δε μαθαίνετε το παραμικρό παρά μόνο να λύνετε ασκήσεις κι αυτές χωρίς να καταλάβετε το πως και το γιατί.Όχι οτι δεν είχα περάσει κι εγώ με Γκαρούτσο.Απλά επειδή έχω δεί πως είναι,σας λέω να μην το χρησιμοποιήσετε.Κρίμα είναι.
-Αν θέλετε βαθμό,προσπαθήστε να βρείτε συγγράματα ή τέλος πάντων βοηθήματα.Τα οποία όμως προφανώς δε θα κάτσετε να διαβάσετε 3 μέρες πριν γράψετε.Και φυσικά όχι Γκαρούτσο.
-Δεν μπορώ να προτείνω βοηθήματα για τα μαθήματα γιατί έχουν περάσει και κάποια χρόνια...Αλλάζουν και οι καθηγητές,οπότε...
Για παράδειγμα,Πιθανότητες είχα περάσει με Γκαρούτσο,αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει πλέον καθώς και Στατιστική κάποτε πέρναγες με Γκαρούτσο,ενώ τώρα...Εκτός αν έφυγε ο Σπηλιώτης.
-Μαθήματα που θα ήταν χρήσιμο να παρακολουθήσετε είναι:
Πιθανότητες (αν κάνει ο Σπηλιώτης ακόμα,καθώς έκανε πολύ καλό μάθημα).
Ανάλυση ΙΙΙ και να λύσετε και τις ασκήσεις που δίνει στο εξάμηνο.Δίνουν και 1-2 βαθμούς αν δε κάνω λάθος.Προαιρετικές είναι νομίζω αλλά μετά με ένα 3ράκι περνάτε.Αν και όσοι έχουν ασχοληθεί με ασκήσεις μές στο εξάμηνο,μετά γράφουν καλά στην εξεταστική.
Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.
Εικόνα


Don't worry be happy...
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Ακυρο ψαρα. Εχω γραψει 10 Κυματικη μονο με Γκαρουτσο και ειχα καταλαβει και πληρως το μαθημα. Απλα διναμε με ανοιχτα βιβλια, αλλα εταιρον εκατερον.
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

nai mulholland den nomizo oti exei kamia diafora na dineis me anoixta biblia.Ti diafora na exei an mporeis na pareis to gkaroutso mazi?Eleos
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Angeliki
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2007 1:42 am
Real Name: Αγγελική
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Copenhagen

Δημοσίευση από Angeliki »

Για Συνήθεις Διαφορικές το βιβλίο του Ι.Π.ΚΡΟΚΟΥ εκδόσεις ΑΡΝΟΣ, αλλά διάβασε&το βιβλίο που δίνεται από το ΕΜΠ.

Για Φυσική 3, πιστεύω ότι το βιβλίο του Pain είναι πολύ καλό ,και για λυμένες ασκήσεις σου προτείνω τα:
(1)Θ.ΔΗΜΑ-Γ.ΜΑΚΡΑΚΗ "ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΙΙΙ, ΚΥΜΑΤΙΚΗ "
(2)ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ-ΤΙΚΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΑΣ,"ΚΥΜΑΤΙΚΗ, ΚΒΑΝΤΙΚΗ & ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ-ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ&ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ"

Ειδικά  το (2) έχει πολύ "ζουμερές" ασκήσεις & θα σου φανεί πολύ χρήσιμο και στη συνέχεια....
Καλή Επιτυχία  :)
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

skywalker έγραψε:nai mulholland den nomizo oti exei kamia diafora na dineis me anoixta biblia.Ti diafora na exei an mporeis na pareis to gkaroutso mazi?Eleos
Το βιβλιο του Πειν εννοουσα ρε συ. Τελικα δε διναμε με ανοιχτα βιβλια εκεινη τη φορα, μου το θυμησε ενας συμφοιτητης.  :?
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”