Lost+Found

Αφού βαριέσαι τόσο να πας μέχρι την Γραμματεία, μπες εδώ.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, Ryu, constant, φιάλη klein

Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Lost-and-Found

Δημοσίευση από noir »

Εχω την εντυπωση πως εχασα ενα USB stick, μαρκας Silver Crest, χρωματος μαυρου, ειτε στο δευτερο οροφο του κτιριου Ε, ειτε στη βιβλιοθηκη, ειτε στο εστιατοριο, ειτε στο ισογειο του κτιριου Φυσικης... ειτε σε καποιο εξωτερικο χωρο της πολυτεχνειουπολης.

Τεσπα, αμα καποιος/α περνωντας απο οποιοδηποτε απο τα παραπανω μερη, πετυχει ενα μαυρο USB stick, θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων αν το αφηνε στο θυρωρειο των γενικων εδρων ή αν μου απαντουσε εδω.

Δε προλαβε να κλεισει 24ωρο στα χερια μου! :( snif...
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Re: Lost-and-Found

Δημοσίευση από drcypher »

noir έγραψε:Εχω την εντυπωση πως εχασα ενα USB stick, μαρκας Silver Crest, χρωματος μαυρου, ειτε στο δευτερο οροφο του κτιριου Ε, ειτε στη βιβλιοθηκη, ειτε στο εστιατοριο, ειτε στο ισογειο του κτιριου Φυσικης... ειτε σε καποιο εξωτερικο χωρο της πολυτεχνειουπολης.
Απλά Θεός... κάτι σαν "Υποπτεύομαι ότι έχασα ένα χαρτονόμισμα των 500 ευρω, χρώματος μωβ κάπου στην περασμένη εβδομάδα. Καθώς επισκέφθηκα πολλά μέρη, μπορεί να είναι πρακτικά οπουδήποτε. Παραθέτω μια εικόνα του απολεσθέντος. Παρακαλώ όποιος το βρει να επικοινωνήσει απ' ευθείας μαζί μου".
Συνημμένα
500euro.jpeg
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Lost-and-Found

Δημοσίευση από noir »

:ROFL2: :ROFL2: :prayer2: ...αισθάνομαι αρρωστημένα αισιόδοξος! Μη με παρεξηγείτε! :D
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από smartiger »

Χάθηκε σήμερα απο το αμφιθέατρο 4 το πορτοφόλι μιας συμφοιτητριας μας.

Στο αμφιθέατρο βρίσκοταν μόνο η κοπέλα μαζί με μια άλλη συμφοιτήτρία μας και δίαβαζαν Ανάλυση Παλινδρόμησης λίγο πριν την εξέταση.

Η ώρα ήταν περίπου 12.30 όταν άφησαν για 3 λεπτά τα πράγματά τους αφύλακτα για να πάνε τουλέτα.

Το αντιλήφθηκαν αμέσως αλλά δεν βρήκαν κανέναν έξω ή γύρω απ το αμφιθέατρο 4. Το θυρωρείο όταν πήγαν (γύρω στη 13.00) και αφού είχαν ψάξει σε κάθε δυνατό μέρος ήταν κλειστό.

Φυσικά θεωρούμε βέβαιο πως τα χρήματα που υπήρχαν μέσα χάθηκαν αλλά το πιο σημαντικό είναι το δίπλωμα οδήγησης και η ταυτότητα της συμφοιτήτριας μας. Αυτά μάλλον είναι άχρηστα γι αυτόν που έκανε αυτήν την ενέργεια.

Αν βρει κάποιος το μαύρο πορτοφόλι παρακαλείται να το πάει στο θυρωρείο. Σήμερα βέβαια είναι Παρασκευή αλλά εφιστώ την προσοχή όλων για την επόμενη βδομάδα.

offtopic: Δε μπορώ να διανοηθώ πως κάποιος συνάδελφος μας προέβει σε μια τέτοια πράξη, ανεξάρτητα την ανάγκη του. Είναι κάτι που απεύχομαι. Ας ελπίσουμε να είναι κάποιος εκτός ΕΜΠ που έχει ξεφορτωθεί το πορτοφόλι κάπου στη σχολή μας.
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από O kanenas »

Να πάει όσο το δυνατόν συντομότερα να δηλώσει στο ΑΤ της περιοχής της ότι της έκλεψαν την ταυτότητα! Υποθέτω το ίδιο θα πρέπει να κάνει και με το δίπλωμα οδήγησης, αλλά δεν έχω καμία επαφή με ΙΧ.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από smartiger »

Το χειρότερο είναι πως είναι Παρασκευή..και να τα βρει κάποιος το θυρωρέιο ειναι κλειστό..οπότε μάλλον πρέπει να κάνει αυτά που είπες..έχω όμως μια κρυφη ελπίδα..ας έχουμε λίγο όλοι τον νου μας!
papagalakos

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από papagalakos »

Οποιος το βρει λογικα θα ειναι απο τη ΣΕΜΦΕ. Δηλαδη αν ειναι φοιτητης. Οποτε λογικα θα το ανακοινωσει εδω οτι το βρηκε...
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από O kanenas »

Εκτός κι αν θέλει να το κρατήσει για την πάρτη του...
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
papagalakos

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από papagalakos »

Μου περασε απο το μυαλο και αυτο το ενδεχομενο. Αλλα αν εξαιρεσεις καποια προβληματα που εχουμε στα περι δημοκρατικων αποψεων ( :lol: χωρις παρεξηγηση) εχω παρατηρησει οτι οι σεμφιτες εχουμε μια καποια κουλτουρα που δεν χωραει κατι τετοιο...
Iceman
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιουν 12, 2009 8:34 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από Iceman »

Χάθηκε πορτοφόλι σήμερα πιθανότατα στο κυλικείο Σεμφε.ήταν μαύρο που έκλεινε με σουστα (κουμπί τρόπον τεινα) και είχε μέσα πασο και δίπλωμα οδήγησης.επειδή υπάρχει ένα θεμα με το διπλωμα οδήγησης θα με υποχρεωνε αν κάποιος το έβρισκε.ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
niovgalto_psema
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2008 3:05 pm
Real Name: fannie
Gender: Female

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από niovgalto_psema »

Σημερα το απογευμα βρεθηκαν στο αμφιθεατρο 2 στις γενικες εδρες δυο βιβλια του γκαρουτσου. Οποιος τα εχασε ας μου στειλει ενα pm.
Give a Monkey a Brain and He'll Swear He's the Center of the Universe...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Angeliki
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2007 1:42 am
Real Name: Αγγελική
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Copenhagen

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από Angeliki »

Κάποιος ξέχασε σημερα το πρωί μετα την εξεταση της Στατιστικής στο Αμφιθέατρο 3 ένα χακί μικρό τσαντάκι με ζωγραφισμένο ένα καφέ λουλούδι. Δεν πρόσεξα αν ήταν θήκη κινητού ή πορτοφόλι, πάντως το πήραν οι δύο επιτηρητές φεύγοντας και νομίζω πρέπει να το άφησαν στο θυρωρείο. Όποιος το έχασε ας ρωτήσει στο θυρωρείο ή ας απευθυνθεί στους επιτηρητές...
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Lost+Found

Δημοσίευση από msl »

Το παρακάτω μνμ είναι απο sfod:
Το πρωί ξεχασα το βιβλίο Διδακτικής των Μαθηματικών στο αμφ.1 που έγραφα και όταν γύρισα δεν ήταν εκεί-αν ειδε κανείς τίποτα please let me know
Αν ξέρει κανείς κάτι, ας ειδοποιήσει.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
k~~~~~~
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 10, 2008 2:37 pm
Real Name: katerina
Gender: Female
Facebook ID: 0

Χάθηκε Πορτοφόλι

Δημοσίευση από k~~~~~~ »

Χάθηκε σήμερα πορτοφολι με πάσο , ταυτότητα και δίπλωμα...είναι καφέ...
Υπάρχει περίπτωση να χάθηκε στο υπόγειο παρκινγκ ...ή κάπου στη διαδρομή προς τα κτίρια ηλεκτρολόγων... όποιος το βρει παρακαλώ να επικοινωνησει μαζί μου...
deanna
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 2:48 pm
Real Name: Δ
Gender: Female
Facebook ID: 0

Χάθηκε στρατιωτική ταυτότητα

Δημοσίευση από deanna »

Χάθηκε στρατιωτική ταυτότητα χθες το μεσημέρι (28/01) κάπου στα αμφιθέατρα στις γενικές έδρες, στο γραμμικό ,στην βιβλιοθήκη...

Αν έχει βρεθεί κάπου παρακαλώ πολύ ενημερώστε,

(μήπως γλυτώσει ο συνάδελφος τις 10 "φ"...)

ευχαριστώ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”