Μεταφορά Κβαντομηχανικής ΙΙ στις 16/2

Αφού βαριέσαι τόσο να πας μέχρι την Γραμματεία, μπες εδώ.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, Ryu, constant, φιάλη klein

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pasquale
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 6:44 pm
Real Name: Λάμπρος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Μεταφορά Κβαντομηχανικής ΙΙ στις 16/2

Δημοσίευση από pasquale »

Επίσης μαζεύονται υπογραφές για να μεταφερθεί η εξέταση της Κβαντομηχανικής ΙΙ από τις 9, Δευτερα στις 16 Φεβρουαρίου πάλι Δευτέρα, καθώς την επόμενη μέρα δίνουμε και φυσική συμπυκνωμένης.
Άβαταρ μέλους
barbara
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 7:15 pm
Real Name: Νίκος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Paris

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από barbara »

Φτου! Αν καποιος μαθει και για κβαντο ΙΙ στα σιγουρα ας στειλει....Φτου και παλι....
maThemaGician™ έγραψε: @ barbara: ee twra ti na pw! apla pliroforw ton kosmo gia na mi tou rthei teleytaia stigmi....PANTWS PAIDES NA KOITATE OSO PIO SYXNA TIN GRAMMATEIA GIA TYXON ALLAGES TOU PROGRAMMATOS EKSETASTIKIS....(proeidopoiw! :-P)
Ναι βρε το ξερω... Να σιγουρεψω την ημερομηνια θελω οπως ολοι... Ευχαριστω μπαι δε γουει! 8)
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από chelsea13 »

pasquale έγραψε:Επίσης μαζεύονται υπογραφές για να μεταφερθεί η εξέταση της Κβαντομηχανικής ΙΙ από τις 9, Δευτερα στις 16 Φεβρουαρίου πάλι Δευτέρα, καθώς την επόμενη μέρα δίνουμε και φυσική συμπυκνωμένης.
Μην το διανοηθείτε καν!!!Είναι δυνατόν να αλλάξει το πρώτο μάθημα που δίνουμε 4-5 μέρες πριν το δώσουμε?????Ρε πάτε καλά????Κάποιοι έχουμε χάσει χρόνο από άλλα μαθήματα για να δώσουμε αυτό το κωλομάθημα και θα πάτε να το βάλετε μέσα στην μέση της εξεταστικής???Εκείνη την βδομάδα καταρχήν υπάρχουν πολλά άλλα αγγούρια μαθήματα όπως ημιαγωγοί και δίκτυα αλλά και εγώ προσωπικά δίνω 3 συνεχόμενα μαθήματα 9ου εξαμήνου (φυσ. περιβάλλοντος , λέιζερ και ιατρική φυσική).Τουλάχιστον αν θέλατε ας το σκεφτόσασταν 2-3 εβδομάδες πριν να ξέρουμε και εμείς τι μας γίνεται!!!

Παρεπιπτόντως όσο για τα 3 μαθήματα που ανέφερα έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?αν είναι να ζητήουμε από την Μακροπούλου να πάει την Ιατρική φυσική που φαντάζομαι ότι την δίνουμε λίγοι προς το τέλος της εξεταστικής ή όπου αλλού βολεύει.
Άβαταρ μέλους
prochatz
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Φεβ 26, 2008 11:30 am
Real Name: Πρόδρομος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Anywhere besides SEMFE

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από prochatz »

Ρε παιδιά τι χάος είναι αυτό; Τι ανευθυνότητα; Μου αρέσει που βγήκε το πρόγραμμα από τις αρχές του εξαμήνου. Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία; Γιατί κοινοποιούν στους φοιτητηές το πρόγραμμα εάν είναι να το αλλάξουν 3 και 4 φορές επειδή δε βολεύονται ορισμένοι καθηγητές; Από την άλλη και η στάση της γραμματείας πρέπει να αλλάξει. Το σωστό για μένα είναι να βγάζει με μια απόσταση 3-5 ημερών τα μαθήματα του ΙΔΙΟΥ εξαμήνου. Κι εγώ χρωστάω ορισμένα μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων αλλά δεν έχω δικαίωμα να απαιτώ να αλλάξει η ημερομηνία εξέτασης διότι προηγείται η γνώμη αυτών που δίνουν το μάθημα στο τρέχον εξάμηνο. Επίσης, δε μου αρέσει κι αυτό το ρεζιλίκι που γίνεται κάθε εξάμηνο, που τρέχει δηλαδή ο καθένας στη γραμματεία και φτιάχνει το πρόγραμμα όπως τον συμφέρει. Ας βγάζει η γραμματεία το πρόγραμμα εξαρχής με αποστάσεις 3-4 ημερών για τα μαθήματα του ίδιου εξαμήνου και ας μην επιτρέπει καμία αλλαγή. Παράλληλα, τα μαθήματα με αυξημένη ζήτηση (Κβαντομηχανική, Θερμοδυναμική κλπ) ας τα ορίζει σε ημέρες και ώρες που δε συμπίπτουν με άλλα μαθήματα ούτως ώστε να μπορούν να το δώσουν και πολλοί από τα μεγαλύτερα εξάμηνα. Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα μιας και όπως φαίνεται η αλλαγή θα κοινοποιηθεί τη Δευτέρα.

Περαστικά μας.
Την ουρά τη φάγαμε. Το γαϊδούρι έμεινε...
tackleberry
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Φεβ 04, 2008 10:45 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από tackleberry »

Ελεος ρε παιδια ο καθενας που δεν του αρεσει το προγραμμα μαζευει υπογραφες!Και μενα δεν με βολευε απολυτα αλλα εκανα τις επιλογες μου για το πως θα διαβασω!Οχι να μην μεταφερθει η κβαντο2 στις 16 εχουμε ημιαγωγους αν θελετε τοσο πολυ να αλλαξει ας παει στο τελος της εξεταστικης!
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από chelsea13 »

Συμφωνώ απόλυτα!!!!Και στην τελική πόσες είναι πια αυτές οι υπογραφές!!!Αντε μην μαζευτούμε όλοι εμείς που κάναμε το πρόγραμμα μας και διαβάζουμε σαν τους μ@@@@κες κβάντο τόσες μέρες!!!
Άβαταρ μέλους
darth
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2006 1:35 pm
Real Name: Dimitris

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από darth »

Ρε παιδιά όντως έλεος με αυτές τις αλλαγές...Προσωπικά, δεν με έχει ενοχλήσει (ακόμα...!) καμιά από τις (πιθανές) αλλαγές, αλλά στην προηγούμενη εξεταστική αναγκάστικα και έδωσα 3 μαθήματα την ίδια μέρα επειδή μαζεύτηκαν υπογραφές από καμιά 40αριά άτομα να αλλάξουν κάποια μαθήματα...Όπως καταλαβαίνετε, ουσιαστικά το 3ο μάθημα κάηκε, ούτε να κρατήσω ανοιχτά τα μάτια μου δεν μπορούσα! Εντάξει μπορεί να μην βολέυουν μερικές φορές οι μέρες, αλλά όπως λέει και ο chelsea13, σκεφτείτε και τους υπόλοιπους που μπορεί να έχουν σκιστεί για ένα μάθημα και μετά με μια αλλαγή να τους χαλάτε τα πάντα...

Νομίζω το πιο σωστό είναι αυτό που είπε κάποιος παραπάνω, 3-4 μέρες διαφορά στα μαθήματα του ίδιου εξαμήνου, και τέλος...

Υ.Γ. Υπάρχει κάποιος "κανόνας" για το θέμα με τις υπογραφές? Δεν καταλαβαίνω, πως γίνεται σε ένα μάθημα με 200+ εγγεγραμένους, 50 υπογραφές να αρκούν για να αλλάξει η ημερομηνία εξέτασης???
Άβαταρ μέλους
stroformi
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2007 2:53 pm
Real Name: Δήμητρα
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από stroformi »

Κάτω τα χέρια από τη Κβάντο ΙΙ, δινω την ίδια μέρα Ανάλυση Ι αλλά τι να κάνουμε? Μαζεύω υπογραφές?
Όχι, μαζεύω?Κάναμε το πρόγραμμα μας τώρα, το χουμε γραψει εκατό φορές, στο ημερολόγιο,
στο σημειωματάριο, πάνω από το κρεβάτι, έχουμε βγάλει τις ώρες που θα πηγαίνουμε τουαλέτα.
Εγώ έχω και σπαστικότητα του εντέρου και δεν κάνει να συγχύζομαι. Δίνω στις 17, στις 18 και στις 19.
Αν πάει στις 16, μου δίνετε μια και πέφτω στο γκρεμό, ποιος άνθρωπος θέλει το κακό του συνανθρώπου του?
Έχω πέσει σε παραλήρημα το ξέρω, ελπίζω να μην καταφέρετε και πολλά.
Αλλά πάλι, αν τα καταφέρετε τι να πω βρε παιδιά. Ο Θεός μαζί μας.
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από Giannis_G »

Sxetika me ti kbanto2...Eilikrina dn me endiaferei ti lene aytoi twn megaliterwn etwn..Kai as eimaste ligo sobaroi..Proteraiotita exoun aytoi poy tha dwsoyn kanonika to mathima(ennow einai sto eksamino toys..).An tous foitites toy 5ou eksaminou mas boleuei na to dwsoume pio meta tha to dwsoume pio meta...
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από chelsea13 »

Giannis_G έγραψε:Sxetika me ti kbanto2...Eilikrina dn me endiaferei ti lene aytoi twn megaliterwn etwn..Kai as eimaste ligo sobaroi..Proteraiotita exoun aytoi poy tha dwsoyn kanonika to mathima(ennow einai sto eksamino toys..).An tous foitites toy 5ou eksaminou mas boleuei na to dwsoume pio meta tha to dwsoume pio meta...
Σοβαρά ρε μεγάλε???Και για βρες μου έναν λογικό φοιτητή που του αλλάζεις το πρόγραμμα 5 μέρες πριν δώσει και το θεωρεί σωστο!!!!Άντε για να μην τρελαθούμε τελείως!!!!Θα είχατε δίκο μόνο αν:
1ον Το μεταφέρατε στο τέλος
2ον Το είχατε σκεφτεί 2-3 βδομάδες πριν. (Και μην πεις πως δεν είχε βγει το πρόγραμμα γιατί το προσχέδιο είχε βγει εδώ και κάνα μηνα...οπότε θα μπορούσατε πριν βγει το επίσημο πρόγραμμα να πείτε την άποψη σας στην γραμματεία και στον Φαράκο να μην ξαναβγεί έτσι το πρόγραμμα)
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από Giannis_G »

Xalarwse kai ligo...dn eisai o mono eksipnos edw mesa pou ksereis ti kiniseis prepei na ginoun..Ennoia soy kai o farakos einai enimeros kai autos dn ithele na metaferthei to mathima sto telos tis eksetastikis...
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από chelsea13 »

Το θέμα δεν είναι αν είμαι εγώ έξυπνος φίλε μου αλλά το πόσο βλακώδες είναι αυτό που προτάθηκε να πάει στις 16 του μήνα μέσα στην μέση της εξεταστικής και μάλιστα με ενημέρωση στην καλύτερη(αν δηλαδή ανακοινωθεί την Δευτέρα) μια βδομάδα πριν!!!
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από Giannis_G »

Afoy ayto protathike apo tous foitites toy 5ou eksaminoy...Auto tous boleuei...
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από chelsea13 »

Κάνεις λάθος αυτό πρωτάθηκε από ΜΕΡΙΚΟΥΣ φοιτητές του 5ου εξαμήνου!!!Και για να μην τρελαθούμε και τελείως δεν έχουμε εξεταστική 5ου εξαμήνου , εξεταστική 7ου εξαμηνου κλπ....Μια αλλαγή σε ένα μάθημα που το χρωστάει τόσος κόσμος αφορά όλους τους φοιτητές που το χρωστάνε και που έχουν κάνει το πρόγραμμά τους!!Τώρα αν εσύ δεν το καταλαβαίνεις αυτό λυπάπαι για το μυαλό που κουβαλάς.....
Άβαταρ μέλους
armaos
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 8:43 pm
Real Name: Αρμαος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Πρόγραμμα Χειμερινής Εξεταστικής 2008-2009

Δημοσίευση από armaos »

Πεστα ρε τσελσι
Ρε παιδια δεν ειμαστε φιλοσοφικη
ολα τα μαθηματα τα χρωσταει πιο πολυς κοσμος απο το καθε εξαμηνο
και επισης δεν εχουμε χαριστικη οι πιο μεγαλοι για να μην μας πεφτει λογος για τις κανονικες!!
Αν ειναι δυνατον!
τι να πω
Εκει που εισαι ημουνα κ εδω που ειμαι θα ρθεις
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”