Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Σχόλια, προτάσεις και ατελείωτο καντήλing στους φίλτατους Διαχειριστές.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, constant

Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από msl »

1ον: Διαβάστε την 1η δημοσίευση του θέματος.

2ον: Όταν έχουμε αιτίες για προσωπικές εμπάθειες και αντιθέσεις, το να κάνουμε χρήση αφορμών για να εκτονώσουμε αυτά τα συναισθήματα, είναι φανερό. Το κακό είναι όταν αυτό γίνεται κατ' εξακολούθηση. Τη μια φορά, θα το αγνοήσεις .. ίσως και τη δεύτερη. Από τη τρίτη και μετά, ή μίλα φανερά για το τι σε ενοχλεί, ή μην το συνεχίζεις. Αυτές οι συνεχείς και χωρίς λόγο επιθέσεις κουράζουν και Συντονιστές/Διαχειριστές και τους χρήστες. Επίσης, η όποια συζήτηση είναι θεμιτή, στις σωστές πάντα κατηγορίες (θες να παραπονεθείς/επισημάνεις κάτι συντονιστικό ή διαχειριστικό; θα μιλήσεις σε αυτή τη κατηγορία και δε θα ξεκινήσει offtopic διάλογος μέσα στο τρέχον θέμα). Όταν παρεμβαίνεις κατ' αυτό το τρόπο μέσα σε μια συζήτηση, την αποπροσανατολίζεις και την μπαχαλεύεις. Κάτι που έχεις κάνει αρκετές φορές ως τώρα. Για όλα τα παραπάνω έχεις προειδοποιηθεί ήδη αρκετές φορές.

3ον: Το κομμάτι που διαγράφηκε ήταν στα όρια προκλητικότητας και χυδαιότητας. Αν ο σκοπός ήταν απόκρυψη μιας "δεξιάς" (Το βάζω σε "" γιατί δε μου αρέσει να αποδίδω ταμπέλες και η συγκεκριμένη δε ξέρω κατά πόσο εκφράζει αυτόν τον χρήστη) φωνής, τότε θα κόβαμε ολόκληρη τη δημοσίευση. Κρίνοντας τον τόνο, το ύφος και το φρασεολόγιο της οποίας (τονίζω, όχι το περιεχόμενο), εν μέρη απορώ γιατί δεν έχει γίνει ήδη ..

@chArAls, θέλω να ελπίζω πως συμφωνείς πως μπορούσες να πεις τα ίδια πράγματα με πιο κόσμιες εκφράσεις και χωρίς ειρωνείες.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

fakiris έγραψε: Παραλλήρημα.
Έτσι σου φαίνεται....ακριβώς όπως φαίνονται ζωγραφιές τα ανώτερα μαθηματικά σε ένα παιδάκι του δημοτικού.

fakiris έγραψε:
Off Topic
Σε περίπτωση που δεν το έχεις αντιληφθεί, δεν τα έγραψα εγώ αυτά :goodman:
Δεν πρόσεξα ποιος το έγραψε (και δεν έχει και μεγάλη διαφορά από αυτά που θα 'γραφες εσύ). Σημασία έχει ότι δεν κόπηκαν, και αυτό είναι απόδειξη ότι αυτά που λες περί αριστερής επιείκιας στο φόρουμ είναι ανεδαφικά. Έχουν κοπεί άπειρα ποστς αριστερών/εαακιτών κλπ κλπ που δεν τηρούσαν τους κανόνες.
fakiris έγραψε:
antony07 έγραψε:Τώρα, αν θεωρείς το σεμφε.γρ αριστερό σάιτ (αν και δεν βλέπω τον λόγο)
:prayer:
Έχει κάποια αριστερή γραμμή το σεμφε.γρ και δεν το 'ξερα; Το ότι η σύσταση των χρηστών του σεμφε.γρ τυχαίνει να ρέπει προς τα αριστερά δεν σημαίνει τίποτα. Θα μπορούσε να γίνεται κάλλιστα το αντίθετο.

fakiris έγραψε:
antony07 έγραψε:το φόρουμ κρατά την μέγιστη δυνατή αντικειμενικότητα προς όλες τις απόψεις.
:prayer: :prayer: :prayer:
Έχεις κάποιο συγκεκριμένο παράδειγμα; Γιατί αλλιώς αυτά που λες μου κάνουν μπούρδες, αοριστολογίες, και, κυρίως, γκρίνια...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Casus_Belli
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 16, 2011 10:46 am
Real Name: Paul
Facebook ID: 0

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από Casus_Belli »

Καλά τα λέτε, όμως το θέμα δεν είναι ποιος λέει κάτι, αλλά αν αυτό συμβαίνει.

Στη σχολή κουβεντιάζεται το γεγονός ότι το semfe.gr είναι φίλα προσκείμενο σε συγκεκριμένους κύκλους της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς. Δεν θα κρίνω αν αυτό είναι καλό ή κακό. Αυτό που με ενδιαφέρει, είναι πως αν κάτι τέτοιο πράγματι συμβαίνει ή αν αυτή η εντύπωση έχει περάσει προς τα έξω, θα πρέπει να διορθωθεί.

Μπορεί τις τελευταίες δύο-τρείς μέρες οι εν λόγω θαμώνες, συντονιστές, και λοιποί, να είναι απασχολημένοι με το να κολάνε αφίσες για τις αυριανές εκλογές, όμως ο καθένας μπορεί να θυμηθεί τι κατάσταση επικρατεί όλο το υπόλοιπο διάστημα...
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από LocknLoad »

Casus_Belli έγραψε:Μπορεί τις τελευταίες δύο-τρείς μέρες οι εν λόγω θαμώνες, συντονιστές, και λοιποί, να είναι απασχολημένοι με το να κολάνε αφίσες για τις αυριανές εκλογές, όμως ο καθένας μπορεί να θυμηθεί τι κατάσταση επικρατεί όλο το υπόλοιπο διάστημα...
Το ακουσαμε και αυτο...

Θα εκτιμουσα αρκετοι χρηστες να εβγαιναν απο το μικρο κοσμο που ζουνε και να παρατηρησουν οτι ΚΑΙ αυτοι γραφουν ΧΩΡΙΣ να κοβονται. Επισης, θα'θελα να παρατηρησουν οτι οχι απλα γραφουν, αλλα γραφουν πολυ. Καποιοι θα'λεγαν οτι το semfe.gr εχει γεμισει απο αυτους τους χρηστες και οτι οι διαχειριστες κανουν τις πλατες σ'αυτους επειδη δε τους "κοβουν" παρα την προκλητικοτητα τους

Μελος του forum και δεξιας παραταξης μου'χει πει οτι δε νιωθει λογοκριμενος απο την διαχειριστικη ομαδα (παρα το βομβαρδισμο εναντιων του απο αλλα μελη). Απο την αλλη εχουμε "απολιτικους" και "ανεξαρτητους" να βλεπουν συνωμοσιες οτι το σαϊτ συνεργαζεται με τις αριστερες παραταξεις...

Θα ηθελα να σταματησει η βρωμα περι διαχειριστων/συντονιστων. Αν καποιος οντως συνεργαζεται με παραταξεις, θα εκτιμουσα να με ενημερωσετε με ενα pm ωστε να φροντισω να μη τους δωσουμε καποια "δυναμη" στο τμημα της πολιτικης και των ειδικων θεματων (οπου συζητουνται οι συνελευσεις) στο ονομα της αμεροληψιας. Οι mods που βρισκονται ηδη εκει ΔΕΝ εχουν σχεση με καμια παραταξη, ποσο μαλλον να κολλουσαν αφισες για κεινες
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από chArAls »

Παω για νανι 5 το μεσημερι μετα απο σερι το προηγουμενο βραδυ και εκει που λεω θα εχει γινει σφαγη να το απολαυσω,ξυπναω πριν απο λιγο και βλεπω αυτα τα ξενερωτα.
msl έγραψε:@chArAls, θέλω να ελπίζω πως συμφωνείς πως μπορούσες να πεις τα ίδια πράγματα με πιο κόσμιες εκφράσεις και χωρίς ειρωνείες.
Θα μπορουσα να τα πω με πιο κοσμιες εκφρασεις.Αλλα δεν θα ηταν τα ιδια πραγματα.Επισης με σεβασμο μιλαμε σε οσους μας μιλανε με σεβασμο.Και δεν ξερω για εσας πια ειναι τα ορια του σεβασμου με την ασεβεια.Για μενα προσωπικα ειτε σεβεσαι τον αλλο σε ο,τι λεει,ειτε δεν τον σεβεσαι καθολου.

Να σε ρωτησω κατι λοιπον.Επειδη η ολη κατασταση μπορει να περιγραφει λιγο σαν τα αριστερα μελη του φορουμ λενε και μια κουβεντα παραπανω,ερχεται ο αλλος και λεει ακομα παραπανω και κοβουμε αυτο γιατι ειναι "ακομα παραπανω".Aν ερθεις εκει που καθομαι και με τσιμπησεις στο μαγουλο δεν ειναι και τρομερο.Εγω θα σε κοιταξω δεν θα σου πω και τπτ.Το ξανακανεις.Εγω δεν αντιδραω σε αυτα.Το ξανακανεις(μονο τσιμπηματακια μιλαμε) σε ξαναγραφω.Οταν πας να το ξανακανεις θα φας μπουνια στη μουρη κατευθειαν.(οχι εσυ βεβαια εισαι κοπελα :D ).Ετσι βλεπω τα πραγματα εγω.

Εξυπνα λοιπον αυτοι αρχιζουν τα εισαι φασιστας(ξερεις προτιμω να μου πουν για την σουφρα παρα να μου πουν οτι ειμαι φασιστας ετσι) αρχιζουν με τις εικονιτσες τα βιντεακια,ενα λες μ@λ@κιες κτλ κτλ.Χμμμμμ τελικα δεν ντρεπομαι και τοσο πολυ.
antony07 έγραψε:Και ποιός αποδεικνύει τι είμαι και τι δεν είμαι; Δεν νομίζω ότι είναι σοβαρό επιχείρημα αυτό....
Οι πραξεις σου και τα λεγομενα σου.(βεβαια και η κριση μας μπορει να ειναι λαθος)
antony07 έγραψε:Και εσύ στο αποπάνω ποστ έγραψες πράγματα του στυλ "Ξεφτιλες ανθελληνες,απατριδες", "αθλιος", "σας εχουμε χεσμενους", "κακομαθημενο επαναστατακι", "Δεξι χερι του κρατους αριστερο @ του παρακρατους σας εχουμε ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ χεσμενους", "Μωρε θα σου ελεγα απο τι να πιαστεις"

Ξεφτιλες ανθελληνες,απατριδες=Ξεφτιλες πατριωτες.

Αθλιος=εισαι χυδαιος.(ηταν απαντηση στο οτι μας ειπε πως ο πατριωτισμος βιαζει κοριτσακια)

Κακομαθημενο επαναστατακι.Παμε μαζι εξω απο πανεπιστημιο να πουνε τα ιδια να δουμε τι θα τους πουνε.

Δεξι χερι του κρατους αριστερο @ του παρακρατους σας εχουμε και τους δυο χεσμενους.Αυτοι λεει πως οι μαφιοζοι ειναι δεξι χερι του κρατους.Και οσο για το δευτερο αν σε πειραξε το @ πολλες φορες βλεπουμε στο φορουμ μ@λ@κ@ς @ρχιδι κτλ.Οσο για το χεσμενους.Θελουν ντε και καλα να μας χωσουν στη διαμαχη που εχουν αυτοι δεξιοι/αριστεροι.Τους εχουμε και τους δυο χεσμενους.Συγνωμη μιλορδε.

Μωρε θα σου ελεγα απο τι να πιαστεις.Λεει γραφεις μ@λ@κιες της λεω αυτο.Για το ιδιο μερος του σωματος μου μιλαμε.

Να σου πω θες βοηθεια να διαβαζεις τα quote που κανω? :e_wink:
antony07 έγραψε:Μεριά? Δεν είναι γήπεδο εδώ, αγοράκι. Αν συνεχιστεί αυτό το επίπεδο συνομιλίας, προφανώς και θα το κόψω.
Αγορακι?Λοιπον αγορινα μου.Ερχεσαι σε ενα σημειο που δεν θα ειχαν τι να απαντησουν και μας πετας μια κριση σαν αρχη του site οτι εκοψες ενα κακο κομματι μην το κοψεις και ολο.Πρωτα απολλα μαγκιες του στυλ και χαρη σου κανω που δεν το κοβω ολο,αγορακι κτλ κτλ εκει που σε περνουν.Σου απαντησα λοιπον σε αυτα που λες απο πανω για την καθε κακια φραση στο ποστ μου που πηγαινει.
antony07 έγραψε:Τώρα, αν θεωρείς το σεμφε.γρ αριστερό σάιτ (αν και δεν βλέπω τον λόγο), το φόρουμ κρατά την μέγιστη δυνατή αντικειμενικότητα προς όλες τις απόψεις. Αν αυτές αρχίζουν να εκφυλίζονται, και να καταντάνε σε στυλ "είστε περισσότεροι παλιοαριστεροί", "με κόβετε επειδή είμαι δεξιός", ξεκίνα να αναρωτιέσαι κατά πόσο η δική σου άποψη όντως στέκει, ή γιατί φθείρεται τόσο εύκολα που καταντά γκρίνια.
Ναι το θεωρω.(σιγα μην εβλεπες γιατι)Σε τι κατανταει γκρινια η αποψη μου απο πανω?Και δεν φθαρθηκε μεχρι που ερχεσαι εσυ απο κατω να μας κανεις ντα.
antony07 έγραψε:Έτσι σου φαίνεται....ακριβώς όπως φαίνονται ζωγραφιές τα ανώτερα μαθηματικά σε ένα παιδάκι του δημοτικού.
Εισαι ανωτερα μαθηματικα?
antony07 έγραψε:Δεν πρόσεξα ποιος το έγραψε (και δεν έχει και μεγάλη διαφορά από αυτά που θα 'γραφες εσύ). Σημασία έχει ότι δεν κόπηκαν, και αυτό είναι απόδειξη ότι αυτά που λες περί αριστερής επιείκιας στο φόρουμ είναι ανεδαφικά. Έχουν κοπεί άπειρα ποστς αριστερών/εαακιτών κλπ κλπ που δεν τηρούσαν τους κανόνες.
Γιατι να προσεξεις.Αλλωστε εμεις οι μη αριστεροι ειμαστε το ιδιο πραγμα ολοι μας,λεμε τα ιδια και ειμαστε υπευθυνοι ο ενας για τον αλλον.Σαν μια οικογενεια ρε παιδι μου.

Ναι τα σβηνετε οταν ειναι του στυλ ελατε στην συνελευση και ξερω 5-10 παιδια που με ο,τι εχουν στις τσεπες τους σας κανονιζουν ολους τους ανεξαρτητους. :e_wink: Κατα τα αλλα ο τυπος που λεει στον αλλο εισαι μπατσος οποτε μη μιλας,η αλλη που λεει οτι λεω μ@λ@κιες ειναι εκει.Ας τα αφησετε,εμενα δεν με νοιαζει.Αλλα σε πιανει ενας ζηλος με τη σουφρα.Kαι πουλας και πνευμα του στυλ "μην το σβησω ολο".
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από msl »

Casus_Belli έγραψε:Καλά τα λέτε, όμως το θέμα δεν είναι ποιος λέει κάτι, αλλά αν αυτό συμβαίνει.

Στη σχολή κουβεντιάζεται το γεγονός ότι το semfe.gr είναι φίλα προσκείμενο σε συγκεκριμένους κύκλους της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς. Δεν θα κρίνω αν αυτό είναι καλό ή κακό. Αυτό που με ενδιαφέρει, είναι πως αν κάτι τέτοιο πράγματι συμβαίνει ή αν αυτή η εντύπωση έχει περάσει προς τα έξω, θα πρέπει να διορθωθεί.

Μπορεί τις τελευταίες δύο-τρείς μέρες οι εν λόγω θαμώνες, συντονιστές, και λοιποί, να είναι απασχολημένοι με το να κολάνε αφίσες για τις αυριανές εκλογές, όμως ο καθένας μπορεί να θυμηθεί τι κατάσταση επικρατεί όλο το υπόλοιπο διάστημα...
"Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια" .. Επειδή οι πιο πολλοί που γράφουν την τρέχουσα περίοδο ίσως εκφράζουν αριστερές/ανεξάρτητες φωνές, αμέσως αμέσως το Site βαπτίζεται αριστερό! Κάνατε ένα δημοψήφισμα μέσα σε όλα τα μέλη να δείτε πολιτικά που ανήκουν; Δε νομίζω .. Μήπως απλά οι άλλες φωνές δε βρίσκουν λόγο ή βαριούνται να ασχοληθούν με τα πολιτικά δρώμενα; Αν κάτι πρέπει να διορθωθεί, αυτό είναι ο τρόπος σκέψης που ευνουχίζουμε όσα δε μπορούμε να καταφέρουμε. Ουσιαστικά, προσπαθείς να απαξιώσεις μια ανεξάρτητη προσπάθεια για δημιουργία Forum και Portal που έχει βοηθήσει άπειρα άτομα της σχολής μας (και όχι μόνο), λέγοντας πως έχει πολιτική χροιά εκ των έσω.
chArAls έγραψε:Θα μπορουσα να τα πω με πιο κοσμιες εκφρασεις.Αλλα δεν θα ηταν τα ιδια πραγματα.Επισης με σεβασμο μιλαμε σε οσους μας μιλανε με σεβασμο.Και δεν ξερω για εσας πια ειναι τα ορια του σεβασμου με την ασεβεια.Για μενα προσωπικα ειτε σεβεσαι τον αλλο σε ο,τι λεει,ειτε δεν τον σεβεσαι καθολου.

Να σε ρωτησω κατι λοιπον.Επειδη η ολη κατασταση μπορει να περιγραφει λιγο σαν τα αριστερα μελη του φορουμ λενε και μια κουβεντα παραπανω,ερχεται ο αλλος και λεει ακομα παραπανω και κοβουμε αυτο γιατι ειναι "ακομα παραπανω".Aν ερθεις εκει που καθομαι και με τσιμπησεις στο μαγουλο δεν ειναι και τρομερο.Εγω θα σε κοιταξω δεν θα σου πω και τπτ.Το ξανακανεις.Εγω δεν αντιδραω σε αυτα.Το ξανακανεις(μονο τσιμπηματακια μιλαμε) σε ξαναγραφω.Οταν πας να το ξανακανεις θα φας μπουνια στη μουρη κατευθειαν.(οχι εσυ βεβαια εισαι κοπελα :D ).Ετσι βλεπω τα πραγματα εγω.

Εξυπνα λοιπον αυτοι αρχιζουν τα εισαι φασιστας(ξερεις προτιμω να μου πουν για την σουφρα παρα να μου πουν οτι ειμαι φασιστας ετσι) αρχιζουν με τις εικονιτσες τα βιντεακια,ενα λες μ@λ@κιες κτλ κτλ.Χμμμμμ τελικα δεν ντρεπομαι και τοσο πολυ.
Να με συγχωρείς αλλά αυτό που σου κόψανε δε στερούσε κάτι από την πολιτική χροιά της δημοσίευσή σου, η οποία ήταν γεμάτη από ειρωνεία και απρεπείς εκφράσεις. Μπορούσες να εκφραστείς πιο κόσμια και να αποδόσεις ακριβώς τι ίδιο νόημα. Το μόνο που άλλαξε στη προκειμένη είναι το πως αντιλαμβάνονται οι αναγνώστες την ψυχική σου διάθεση όταν δημοσίευες (εν βρασμώ ψυχής) ή το επίπεδο του λόγου σου. Ο σεβασμός για εμένα είναι σεβασμός από τον εκάστοτε χρήστη σε όλα τα μέλη του Forum, κοινώς δεν αποπροσανατολίζουμε τις συζητήσεις, δεν κάνουμε χρήση απρεπούς λεξιλογίου, δεν κάνουμε ειρωνικά/προκλητικά σχόλια.
chArAls έγραψε:
antony07 έγραψε:Και εσύ στο αποπάνω ποστ έγραψες πράγματα του στυλ "Ξεφτιλες ανθελληνες,απατριδες", "αθλιος", "σας εχουμε χεσμενους", "κακομαθημενο επαναστατακι", "Δεξι χερι του κρατους αριστερο @ του παρακρατους σας εχουμε ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ χεσμενους", "Μωρε θα σου ελεγα απο τι να πιαστεις"

Ξεφτιλες ανθελληνες,απατριδες=Ξεφτιλες πατριωτες.

Αθλιος=εισαι χυδαιος.(ηταν απαντηση στο οτι μας ειπε πως ο πατριωτισμος βιαζει κοριτσακια)

Κακομαθημενο επαναστατακι.Παμε μαζι εξω απο πανεπιστημιο να πουνε τα ιδια να δουμε τι θα τους πουνε.

Δεξι χερι του κρατους αριστερο @ του παρακρατους σας εχουμε και τους δυο χεσμενους.Αυτοι λεει πως οι μαφιοζοι ειναι δεξι χερι του κρατους.Και οσο για το δευτερο αν σε πειραξε το @ πολλες φορες βλεπουμε στο φορουμ μ@λ@κ@ς @ρχιδι κτλ.Οσο για το χεσμενους.Θελουν ντε και καλα να μας χωσουν στη διαμαχη που εχουν αυτοι δεξιοι/αριστεροι.Τους εχουμε και τους δυο χεσμενους.Συγνωμη μιλορδε.

Μωρε θα σου ελεγα απο τι να πιαστεις.Λεει γραφεις μ@λ@κιες της λεω αυτο.Για το ιδιο μερος του σωματος μου μιλαμε.

Να σου πω θες βοηθεια να διαβαζεις τα quote που κανω? :e_wink:
chArAls έγραψε:
antony07 έγραψε:Μεριά? Δεν είναι γήπεδο εδώ, αγοράκι. Αν συνεχιστεί αυτό το επίπεδο συνομιλίας, προφανώς και θα το κόψω.
Αγορακι?Λοιπον αγορινα μου.Ερχεσαι σε ενα σημειο που δεν θα ειχαν τι να απαντησουν και μας πετας μια κριση σαν αρχη του site οτι εκοψες ενα κακο κομματι μην το κοψεις και ολο.Πρωτα απολλα μαγκιες του στυλ και χαρη σου κανω που δεν το κοβω ολο,αγορακι κτλ κτλ εκει που σε περνουν.Σου απαντησα λοιπον σε αυτα που λες απο πανω για την καθε κακια φραση στο ποστ μου που πηγαινει.
Και πάλι διακρίνω ειρωνεία στις δημοσιεύσεις. Το να ειπωθεί κάτι συγκεκριμένο σε μια δημοσίευση που είναι απρεπές, είναι διαφορετικό από το να μαζευτούν όλα τα απρεπή σε μια δημοσίευση!! Και όχι, δεν είναι αντίστοιχα αυτά που είπες με όσα έχουν ειπωθεί. Είναι χειρότερα. Και ξαφνικά απολογούμαστε οι Συντονιστές που δε σου κόψαμε όλη τη δημοσίευση και κόψαμε μόνο ένα χυδαίο τμήμα!! Το moderation σε εκείνη την κατηγορία είναι σχετικά χαλαρό για να μπορούν να εκφραστούν και άτομα με λίγο πιο θερμό ταμπεραμέντο. Οι πολύ πιο θερμές εκδηλώσεις πεποιθήσεων, εφόσον επίκεινται στην παραβίαση Κανόνων, προφανώς θα απομακρύνονται.
Επίσης, ούτε οι Συντονιστές είμαστε Άγιοι .. χρειάζεται απίστευτη υπομονή, επιμονή, αυθυποβολή για να δέχεσαι κακόβουλες επιθέσεις, προκλητικά σχόλια, ειρωνείες και να απαντάς κρατώντας το δικό σου επίπεδο στη θέση του. Όμως παρατηρώ πως με το που απαντάμε με τον τρόπο που μας μιλάνε οι χρήστες, αμέσως θα μας κακολογήσετε! Θες να απαντήσω και εγώ με μια δημοσίευση ανάλογη με τα όσα άκουσα εδώ μέσα πρωί πρωί; Να δεις πόσα κόκκινα αστεράκια και πόσα κομμάτια θα μου κόβανε; Μπορώ να μιλήσω κι εγώ έτσι, αλλά επιλέγω να μην το κάνω, καθώς μπορώ να πω τα ίδια πράγματα με τρόπο που να μην κάνω τον συνομιλητή να ανεβάζει επικίνδυνα πίεση (όχι λόγου επιχειρημάτων, αλλά λόγω προσωπικών επθέσεων στο ήθος και άλλα τέτοια *κάτω από τη μέση* χτυπήματα) ή να αηδιάζει όταν διαβάζει την δημοσίευσή μου.
chArAls έγραψε:
antony07 έγραψε:Τώρα, αν θεωρείς το σεμφε.γρ αριστερό σάιτ (αν και δεν βλέπω τον λόγο), το φόρουμ κρατά την μέγιστη δυνατή αντικειμενικότητα προς όλες τις απόψεις. Αν αυτές αρχίζουν να εκφυλίζονται, και να καταντάνε σε στυλ "είστε περισσότεροι παλιοαριστεροί", "με κόβετε επειδή είμαι δεξιός", ξεκίνα να αναρωτιέσαι κατά πόσο η δική σου άποψη όντως στέκει, ή γιατί φθείρεται τόσο εύκολα που καταντά γκρίνια.
Ναι το θεωρω.(σιγα μην εβλεπες γιατι)Σε τι κατανταει γκρινια η αποψη μου απο πανω?Και δεν φθαρθηκε μεχρι που ερχεσαι εσυ απο κατω να μας κανεις ντα.
Η γκρίνια, είναι ουσιαστικά τα συνεχή παράπονα. Και στη προκειμένη εσύ διαμαρτύρεσαι συνεχώς για κάτι, χωρίς να αντιλαμβάνεσαι αυτά που σου λέμε. Δε θες να δεις τη δική σου μεριά του σφάλματος. Παραποιείς όσα λέμε, προσπερνάς με διακριτικούς ελιγμούς όσα δε σε συμφέρουν να απαντήσεις .. και συνεχίζεις τα παράπονα -χρησιμοποιώντας ανυπόστατα επιχειρήματα- για κάτι που σου λέμε πως δεν ισχύει.
chArAls έγραψε:
antony07 έγραψε:Δεν πρόσεξα ποιος το έγραψε (και δεν έχει και μεγάλη διαφορά από αυτά που θα 'γραφες εσύ). Σημασία έχει ότι δεν κόπηκαν, και αυτό είναι απόδειξη ότι αυτά που λες περί αριστερής επιείκιας στο φόρουμ είναι ανεδαφικά. Έχουν κοπεί άπειρα ποστς αριστερών/εαακιτών κλπ κλπ που δεν τηρούσαν τους κανόνες.
Γιατι να προσεξεις.Αλλωστε εμεις οι μη αριστεροι ειμαστε το ιδιο πραγμα ολοι μας,λεμε τα ιδια και ειμαστε υπευθυνοι ο ενας για τον αλλον.Σαν μια οικογενεια ρε παιδι μου.

Ναι τα σβηνετε οταν ειναι του στυλ ελατε στην συνελευση και ξερω 5-10 παιδια που με ο,τι εχουν στις τσεπες τους σας κανονιζουν ολους τους ανεξαρτητους. :e_wink: Κατα τα αλλα ο τυπος που λεει στον αλλο εισαι μπατσος οποτε μη μιλας,η αλλη που λεει οτι λεω μ@λ@κιες ειναι εκει.Ας τα αφησετε,εμενα δεν με νοιαζει.Αλλα σε πιανει ενας ζηλος με τη σουφρα.Kαι πουλας και πνευμα του στυλ "μην το σβησω ολο".
Όσα είπα παραπάνω, καλύπτουν και αυτό το κομμάτι. Δεν υπάρχει μεροληπτική στάση απέναντι σε χρήστες. Υπάρχουν όρια. Και το θέμα είναι κατά πόσο τα ξεπερνά ο καθένας και κατά πόσο το αντιλαμβάνεται -έστω και εκ των υστέρων- ότι το έχει κάνει αυτό ..



Το θέμα ας μην αναχθεί σε διαφωνίες επί προσωπικού επιπέδου. Για αυτά υπάρχουν τα PMs. Στο παρόν θέμα, αν θέλετε να πάρετε θέση πάνω στο κομμάτι που είπα 4-5 posts πιο πάνω, καλώς. Επόμενες αντίστοιχες δημοσιεύσεις, θα κοπούν.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
fakiris
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 12:25 pm
Real Name: Pedro Almodovar
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από fakiris »

Χτές μου ήρθε αυτό το πμ:
κάποιος/a admin έγραψε:Το να μιλήσεις με σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές σου, είναι τόσο δύσκολο; :S

Αν έχεις θέμα με το Site, μπορείς να μιλήσεις σχετικά με αυτό στο Forum & Portal.
Αν έχεις θέμα με ενέργειες Διαχειριστών ή Συντονιστών, μπορείς να στείλεις PMs στα groups Forum Administrators και Forum Moderators, αντίστοιχα .. ή να ανοίξεις topic στο Forum & Portal.

Είδα πόσες δημοσιεύσεις γεμάτες ειρωνεία και προσωπικές επιθέσεις. Σου κάνω μια παρατήρηση μόνο και μόνο επειδή άργησα να δω το τι έχει γίνει. Δεν είναι η πρώτη παρατήρηση που λαμβάνεις .... Αν θες να πεις κάτι, feel free, αλλά από εδώ και μπρος δε θα υπάρξει άλλη ειδοποίηση.
Aπομονώνω την τελευταία φράση που περιέχει και την ουσία του μηνύματος:
Αν θες να πεις κάτι, feel free, αλλά από εδώ και μπρος δε θα υπάρξει άλλη ειδοποίηση.
Απο το παραπάνω μήνυμα, διερωτώμαι πώς κάποιος μπορεί να "νιώθει free" να εκφρασθεί και ταυτόχρονα στην επόμενη που θα πεί κάτι που δεν θα κολλάει σε κάποιον admin να φύγει άκλαφτος? :roll:

Για την ιστορία, θυμίζω ότι η συγκεκριμένη δημοσίευση κόπηκε απο το θέμα που συζητιόταν και ράφτηκε σε ένα άλλο θέμα. Θέμα στο οποίο εξορισμού καλούμαι να αποδείξω ότι δεν είμαι κακοήθης και ότι οι δημοσιεύσεις μου δεν είναι junkιες. Είναι σα να βγάζει διάγγελμα ο Στρος Καν μέσα απο τις φυλακές Ράικερς για να πείσει τους Γάλλους να τον στηρίξουν στις βουλευτικές εκλογές... :P


@msl:
Κατανοώ την προσπάθειά σου να καλύψεις τον antony07 για τις άστοχες εκφράσεις του. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι για ακόμα μια φορά ο antony07 παρέβηκε τα εσκαμμένα. Άν δεν μπορεί να έχει την απαιτούμενη ψυχραιμία, ας πάει σπίτι του.

Έπειτα, επειδή αναφέρεις ότι κάποιοι έχουν βαφτίσει το σαιτ αριστερό, δε νομίζω ότι είναι έτσι. Άλλωστε, άν το σαιτ ήταν όντως αριστερό, δεν θα είχε επισκεψιμότητα και προφανώς δεν θα έγραφαν οι εκτός. Νομίζω ότι αυτό που ειπόθηκε είναι ότι γίνονται πλάτες προς μια κατ/ση (το συμπληρωμα του ΚΚΕ στον αριστερό χώρο). Το ότι ένα σαιτ δεν είναι κάτι, δε σημαίνει κατ' ανάγκη ότι δεν εξυπηρετεί κάποιους συσχετισμούς. Ίσα ίσα ένα οιωνεί ανεξάρτητο σαιτ είναι εν δινάμει ένα τέλειο μέσο υποβολής προπαγάνδας.

Τέλος, θα ήθελα μια απαντήση στην εξης απορία μου: γιατί η λέξη κρυφοαριστερός είναι προσβλητική και χυδαία, ενώ η επανάληψη της λέξης φασίστας δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από msl »

Αρχικά, ο "κάποιος admin", είμαι εγώ. Επίσης, έχεις λάβει πόσα Warnings, πόσες ανεπίσημες παρατηρήσεις και τώρα πήρες ένα ακόμα. Δεν φαίνεται να διορθώνεσαι πάνω σε κάτι από όσα έχουμε πει. Οπότε αν πεις κάτι που εμπίπτει σε όσα σου λέμε τόσο καιρό να μη κάνεις, θα φύγεις άκλαφτος (μιας και έκανες χρήση της φράσης).

Κατανοώ κι εγώ την προσπάθειά σου να προσπαθήσεις να παραποιήσεις τα όσα έχουν γίνει/ειπωθεί, αλλά θα μου επιτρέψεις να μη συμμετάσχω σε αυτό. Δε θα βάζεις λόγια στο στόμα μου και θα μου ζητάς να απολογηθώ και για αυτά .. Είμαι λίγο μεγάλο παιδάκι για να παίξω τέτοια παιχνίδια.

Τέλος, μείνε όσο πιο ontopic μπορείς. Κοινώς, δεν ισχύει το "ανοίγω post και γράφω ό,τι θέλω αρκεί να είμαι στη σωστή κατηγορία". Αν έχεις επιμέρους (offtopic) απορίες/παρατηρήσεις, μπορείς να τις εκφράσεις μέσω pm, ή να ανοίξεις νέο topic.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από antony07 »

fakiris έγραψε: @msl:
Κατανοώ την προσπάθειά σου να καλύψεις τον antony07 για τις άστοχες εκφράσεις του. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι για ακόμα μια φορά ο antony07 παρέβηκε τα εσκαμμένα. Άν δεν μπορεί να έχει την απαιτούμενη ψυχραιμία, ας πάει σπίτι του.
Θα μπορούσες να μου πεις μία (1) άστοχη έκφραση; Από την στιγμή που το φόρουμ είναι δημόσιο βήμα, όλοι είναι υπεύθυνοι των λεγομένων τους, και ουδείς χρειάζεται κάλυψη.

Επιπλέον, δεν είναι καθόλου θέμα ψυχραιμίας. Απλώς όπως φέρεσαι, θα σου φέρονται (ό,τι σπέρνεις θερίζεις). Ακόμα και αν έχεις "στημένη" την δικαιολογία "εεεεπ είσαι διαχειριστής! Φέρεσαι άτυπα! Μας φιμώωωωωνουνννν". Για να υιοθετήσω την παρομοίωσή σου, είναι σαν ο Strauss Kahn να βιάζει την καμαριέρα, και μετά να της λέει: "Άκου να σου πω, είμαι πελάτης και είσαι προσωπικό, άρα έχω πάντα δίκιο. Ντάξει, παραβλέπω ότι αυτό δεν είναι στις προσφερόμενες υπηρεσίες, αλλά δεν μπορείς να "φιμώσεις" τις ορμές μου"! Κατάλαβες?
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από chArAls »

antony07 έγραψε:Για να υιοθετήσω την παρομοίωσή σου, είναι σαν ο Strauss Kahn να βιάζει την καμαριέρα, και μετά να της λέει: "Άκου να σου πω, είμαι πελάτης και είσαι προσωπικό, άρα έχω πάντα δίκιο. Ντάξει, παραβλέπω ότι αυτό δεν είναι στις προσφερόμενες υπηρεσίες, αλλά δεν μπορείς να "φιμώσεις" τις ορμές μου"! Κατάλαβες?
Mαλλον θα ηταν ενα πιο σωστο παραδειγμα το να κανουν φασαρια οι διπλανοι του Στρος Καν,αυτος να φωναζει να το βουλωσουν και να ερχεται η καμαριερα να του κανει παρατηρηση που φωναζει."Εσυ τους φωναζεις να σταματησουν πιο δυνατα απο οτι φωναζουν αυτοι..."! :ssss:

@ Ολους τους αδμιν.Αν περνουσατε λιγο παραπανω χρονο για να βρειτε λυση για το προβλημα που σας τονιζει αρκετος κοσμος εδω και καιρο,αντι να κλαψουριζετε για τους ανωριμους και αχαριστους χρηστες που σας κακολογουν δεν θα υπηρχε λογος για αυτη την κουβεντα... :e_wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από antony07 »

chArAls έγραψε: Mαλλον θα ηταν ενα πιο σωστο παραδειγμα το να κανουν φασαρια οι διπλανοι του Στρος Καν,αυτος να φωναζει να το βουλωσουν και να ερχεται η καμαριερα να του κανει παρατηρηση που φωναζει."Εσυ τους φωναζεις να σταματησουν πιο δυνατα απο οτι φωναζουν αυτοι..."! :ssss:
Κανείς δεν φιμώνει κανέναν εδώ μέσα. Ούτε καν το λέει να το "βουλώσει". Μην συγχέετε την διαμαρτυρία με την γκρίνια.
chArAls έγραψε: @ Ολους τους αδμιν.Αν περνουσατε λιγο παραπανω χρονο για να βρειτε λυση για το προβλημα που σας τονιζει αρκετος κοσμος εδω και καιρο,αντι να κλαψουριζετε για τους ανωριμους και αχαριστους χρηστες που σας κακολογουν δεν θα υπηρχε λογος για αυτη την κουβεντα... :e_wink:
Το οποίο είναι ποιο τελικά; Ότι το φόρουμ έχει πολλούς αριστερούς;
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από Hengeo »

chArAls έγραψε:Να σε ρωτησω κατι λοιπον.Επειδη η ολη κατασταση μπορει να περιγραφει λιγο σαν τα αριστερα μελη του φορουμ λενε και μια κουβεντα παραπανω,ερχεται ο αλλος και λεει ακομα παραπανω και κοβουμε αυτο γιατι ειναι "ακομα παραπανω".Aν ερθεις εκει που καθομαι και με τσιμπησεις στο μαγουλο δεν ειναι και τρομερο.Εγω θα σε κοιταξω δεν θα σου πω και τπτ.Το ξανακανεις.Εγω δεν αντιδραω σε αυτα.Το ξανακανεις(μονο τσιμπηματακια μιλαμε) σε ξαναγραφω.Οταν πας να το ξανακανεις θα φας μπουνια στη μουρη κατευθειαν.(οχι εσυ βεβαια εισαι κοπελα :D ).Ετσι βλεπω τα πραγματα εγω.

Εξυπνα λοιπον αυτοι αρχιζουν τα εισαι φασιστας(ξερεις προτιμω να μου πουν για την σουφρα παρα να μου πουν οτι ειμαι φασιστας ετσι) αρχιζουν με τις εικονιτσες τα βιντεακια,ενα λες μ@λ@κιες κτλ κτλ.Χμμμμμ τελικα δεν ντρεπομαι και τοσο πολυ.
Αν δεν σου αρέσει το τσίμπημα στο μάγουλο, γιατί να μην του πεις, δεν μου αρέσει αυτό, θα προτιμούσα να μην το κάνεις; Και αν επιμείνει θα μου πεις. Τότε γιατί να μην σηκωθείς να φύγεις ή να κρατήσεις απόσταση ανάλογα του πόσο σημαντικό είναι για σένα το άτομο αυτό;
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

@Charals: Συγγνώμη αλλά δεν είναι "αρκετός κόσμος". 4-5 είστε, που είστε μονίμως στη γκρίνια.
Άβαταρ μέλους
fakiris
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 12:25 pm
Real Name: Pedro Almodovar
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από fakiris »

@antony07:

Το κούρασες.
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από noir »

Καταγγελω την αντικομουνιστικη ηγεσια του φορουμ που αποσκοπει σε μια ολομετωπη επιθεση του λαικου φοιτητικου κινηματος μεσα απο συνεχεις αποβολες μελων που διαπνεοονται απο αριστερα ιδανικα. Με μια ματια μονο στο τοπικ με τα bans, φαινεται πως περα απο τους σπαμερς-bots η συντριπτικη πλειοψηφεια των μπαναρισμενων (papagalakos, dj-manos, gus..) -μερικοι κιολας με επαναλαμβανομενες ποινες- καταθετουν/αν αγωνιστικο λογο στο φορουμ. Ως ποτε η διαχειριση θα αφηνει χωρο στο νοσηρο φιλελευθερισμο, τον εθνικισμο και τη νεκραναστημενη δεξια εις βαρος των συναδελφων που αγωνιζονται;

Αιδως!
Φρενο στα πολιτικα μπαναρισματα!
Οχι στα λευκα κελια του semfe.gr!
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Απάντηση

Επιστροφή στο “Forum & Portal”