Προτάσεις για moderation

Σχόλια, προτάσεις και ατελείωτο καντήλing στους φίλτατους Διαχειριστές.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, constant

Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Gus »

Μαθετε να μιλατε σοβαρα ρε αν θελετε να σας παιρνουμε και στα σοβαρα. Κοκκινος φασισμος λεει ο αλλος... Μαθετε ρε τι σημαινει φασισμος ιδεολογικα-πολιτικα-οικονομικα και πως εκφραστηκε και μην μας πρηζετε τα συκωτια να πουμε καθε φορα. Εχω γραψει το ιδιο σιχτιρισμα 4 φορες να πουμε εδω μεσα. Αμορφωτοι ξεστραβωθειτε το μυαλο σας και οι γνωσεις σας συναγωνιζονται αυτα των ψηφοφορων της ΧΑ. Προτεινω οποιος πεταει αντικιμενικα ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ να σβηνεται...
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 19/11

Δημοσίευση από papagalakos II »

Σωστό είναι αυτό που λέει ο Gus. Πολύ σωστό για την ακρίβεια και πιστεύω οι moderators θα πρέπει να το σκεφτούν σοβαρά.
Είναι άλλο πράγμα η άποψη κάποιου η οποία όσο ακραία και αν είναι πρέπει να ακούγεται (ακόμα και η φασιστική) και να απαντιέται και διαφορετικό πράγμα να πουλάει τρέλα κάποιος.
Όπως δηλαδή θα κόβατε κάποιον αν μιλούσε σε αυτή την κατηγορία για εξωγήινους ή τον Τσόλκα νομίζω στην ίδια κατηγορία θα πρέπει να θεωρούνται και τοποθετήσεις οι οποίες και προκαλούν και δεν προσφέρουν τίποτα παρά μόνο παραπληροφόρηση.
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από msl »

Τα παραπάνω τα έκανα απόσπαση από το topic της Γενικής συνέλευσης (Τρίτη 19/11/2013).

Εδώ μπορείτε να ελεύθερα να προτείνετε αλλαγές που θα θέλατε να γίνουν ως προς το moderation του forum, ή να συνεχίσετε να προτείνετε τρόπους λογοκρισίας!
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
Tsakalos
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 1:43 am
Real Name: Κώστας
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Άλφα του Κενταύρου
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Tsakalos »

Ban σε οποιον ειναι αντιθετος στο ΚΚΕ, ban σε οποιον διαφωνει μαζι μου!!! Και φυσικα ban στους φασιστες που ζουν και κυκλοφορουν παντου αναμεσα μας!!!
Ενα ban και σε μενα παρακαλω γιατι σαν καλος φασιστας που ειμαι μονο να ειρωνευομαι ξερω!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsakalos την Τετ Νοέμ 27, 2013 4:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Τελευταία προτεραιότητα η σχολή μου!
και να θυμομόστε τον κύριο Dio...
Εικόνα
jimmy
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 12:06 pm
Real Name: Chuck

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από jimmy »

δε νομίζω πως έχει νόημα να φυμώνουμε τους ανιστόρητους. μην ξεχνάτε πως όπως στο σχολείο, το πανεπιστήμιο, κλπ έτσι και τα φόρα είναι υποσύνολα της κοινωνίας. δυστυχώς θα πρέπει να ανεχόμαστε της βλακείες πεςρι κόκκινου φασισμού και όποιος έχει κουράγιο και υπομονή να απαντά κάθε φορά. η λογοκρισία νομίζω πως θα 'έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.
καθαρούς ουρανούς και καθαρές συνειδήσεις
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Hengeo »

Εγώ δεν το βρίσκω και τόσο κακή ιδέα. Όταν φτιάχνει κάποιος λογαριασμό στο semfe.gr να του κάνει και 10 random ερωτήσεις πάνω στην ιστορία του Λυκείου. Όποιος δεν πιάσει τουλάχιστον 5 σωστές δεν ολοκληρώνεται η εγγραφή :lol:
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
tuw2da
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2010 6:25 pm
Real Name: ,
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από tuw2da »

Όχι μόνο ερωτήσεις Ιστορίας... να κάνει κ μαθηματικών, γεωγραφίας, βιολογίας... για να μην πω κ αρχαίων!
Κανένας αμόρφωτος στο semfe.gr!!!
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Hengeo »

tuw2da έγραψε:Όχι μόνο ερωτήσεις Ιστορίας... να κάνει κ μαθηματικών, γεωγραφίας, βιολογίας... για να μην πω κ αρχαίων!
Κανένας αμόρφωτος στο semfe.gr!!!
Σωστή!
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από papagalakos II »

Η λογοκρισία είναι αλήθεια πως κατά κανόνα δημιουργεί προβλήματα παρά λύνει. Για την ακρίβεια διαφωνώ με την υπάρχουσα τακτική κοψιμάτων όπως γίνονται τις περισσότερες φορές.
Αλλά νομίζω υπάρχει μια σημαντική διαφορά ανάμεσα στη λογοκρισία ιδεών και στη λογοκρισία χοντρών ατοπημάτων.

Φυσικά υπάρχουν εδώ αφού υπάρχουν και στην κοινωνία και φυσικά αν κάποιος αντέχει, όποτε αντέχει, τους απαντάει. Όταν όμως μια εξόφθαλμη και χοντροκομμένη ανοησία επαναλαμβάνεται διαρκώς κάνοντας δύσκολη την συνεχή αποδόμηση της τότε μετατρέπεται σε προπαγάνδα. Μάλιστα ούτε καν σε προπαγάνδιση ιδεών αλλά προπαγάνδιση ψεμάτων.
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από LocknLoad »

Απο τη στιγμη που δεν παραβιαζονται οι κανονες του forum δεν βλεπω το λογο να μην μπορει ο καθενας μας να γινεται ρεζιλι με αυτα που λεει

Θα πω στην Mensa να μου στειλει κανα IQ test να βαλω κατα την εγγραφη και θα μπαινει στο forum μονο αν βγαλει πανω απο 120
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
jakob
Portal Moderator
Portal Moderator
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 3:06 pm
Real Name: jakob
Gender: Male

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από jakob »

120 είχα στην 6η δημοτικού. Μετα βάλαμε ίντερνετ στο σπίτι.
'Οταν τα καφενεία είναι ανοιχτά, μην κάνετε την σχολή καφενείο.
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από LocknLoad »

Περνα απο το γραφειο μου για να λαβεις την διαγραφη σου. Μετα θα'χεις ολο το χρονο για serfαρισμα εκτος semfe.gr :twisted:

(εβαλα 120 γιατι το googlαρα και μου φανηκε αρκετα ψηλα αλλα ξαναgooglαρα και βλεπω οτι ισως τελικα να'ναι λιγο χαμηλα. Αλλωστε θελουμε μονο ιδιόφυιες)
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Gus »

Πολυ καλη ιδεα αυτο με το αικιου τεστ. Ειναι κατι που θα με εβγαζε απο τον κοπο γιατι ειχα αρχισει να προετοιμαζομαι εσωτερικα για τον ρολο του μοδερατορα επι της ορθοτητας των ιστορικων-κοιωνικων-πολιτικων αναφορων των χρηστων, και μπορω να πω οτι τρομαζα απο τον φορτο της δουλειας λογω της αμορφωσιας. Επιτελους κατι αρχιζει να κινειται στον βαλτο ων χρηστων του σεμφε.γρ. Επισης προτεινω να στειλουμε τις λιστες με τις IP των χαζων στο υπουργειο εσωτερικων ωστε να τους απαγορευτει και να ψηφιζουν.
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από papagalakos II »

Πώς κάνω like;
Άβαταρ μέλους
Katsarola
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 8:23 am
Real Name: Διαγαλαξιακός Υπερδικτάτωρ
Gender: Male
Facebook ID: HNNgnGNGGGNGGGG
Τοποθεσία: Under a Bridge

Re: Προτάσεις για moderation

Δημοσίευση από Katsarola »

msl έγραψε:Εδώ μπορείτε να ελεύθερα να προτείνετε αλλαγές που θα θέλατε να γίνουν ως προς το moderation του forum, ή να συνεχίσετε να προτείνετε τρόπους λογοκρισίας!
Η μοναδικη αλλαγη που πρεπει να γινει, ειναι να γινω μοντερατωρ.
Αχ καλέ, μπριζολάκια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Forum & Portal”