Μπλέξιμο με την εξέταση Δυναμικών Συστημάτων

Συζητήσεις για μαθήματα του 3ου έτους στην κατεύθυνση Μαθηματικού Εφαρμογών.

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Μπλέξιμο με την εξέταση Δυναμικών Συστημάτων

Δημοσίευση από O_Xamenos »

Σημερα, κατα την γνωμη μου, βρεθηκαμε θιασωτες ενος παραδειγματος της εγομενης "καθηγητικης αυθαιρεσιας". Συγκεκριμενα ενω εξεταζομασταν στα δυναμικα συστηματα στις 8μιση η ωρα ο κυριος σταυρακακης μοιρασε θεματα στις 11παρα (καθυστερηση πλεον δυο ωρων) και εξεταστικαμε στα θεματα αυτα ιδια περιπου ωρα παιρνει η εξεταση σε μαθηματα οπως η διδακτικη των μαθηματικων (δηλαδη μιαμιση ωρα), χωρις καν να ζητησει και μια συγνωμη.....
Θεωρω την πραξη αυτη ανεπιτρεπτη και για αυτο το θιγω
αεπιτρεπτη θεωρω και την σταση της κ Κυριακη η οποια βρηκε αμεσως την λυση λεγοντας¨"νταξ και να μην βρεθουν επιτηρητες θα κανω εγω επιτηρηση"
Μαυτα και μαυτα δηλωνω πως τετοιες συμπεριφορες με κανουν να ντρεπομαι

άλλαξα τον τίτλο, καθώς το "καταγγελία" δεν έλεγε τίποτα
-pao132003
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

Πράγματι, ο κ.Σταυρακάκης νόμιζε ότι η εξέταση ήταν στις 12!! Τελικά αρχίσαμε στις 10 παρά κάτι(όχι στις 11 χαμένε) και η εξέταση είχε διάρκεια 2 ώρες και κάτι(όχι 1,5 χαμένε)!

Εμένα αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση ήταν η κ.Κυριάκη, η οποία ρωτούσε αν είμαστε σίγουροι ότι γράφουμε στις 8.30 τη στιγμή που ήταν 2 αμφιθέατρα γεμάτα φοιτητές να γράψουνε:P

Και εννοείται ότι ο κ.Σταυρακάκης όφειλε μια απολογία την οποία ούτε που διανοήθηκε φυσικά να εκφράσει.

Α! Μην ξεχάσω να σημειώσω ότι μ'αυτά και μ'αυτά τα θέματα ήταν γελοία :D
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

δεν ξερω ρε γιαννη αν συστελλεται η διαστελλεται ο χρονος παντως θυμαμαι οτι τελευταια ωρα που κοιταξα το ρολοι μου ηταν 10.20 κ δεν ειχε εμφανιστει ακομα... επισης θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ο δασκαλος ειπε γραφει δυο ωρες εχετε μιαμιση επειδη ειναι πολυ απλα τα θεματα....
πραγματικα παντως αν κανω λαθος σε αυτο το θεμα δεν ανερειται το ποιντ της "καταγγελιας" μου...
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Δημοσίευση από Hengeo »

Δεν ήμουν, αλλά αν έγινε όπως το περιγράφετε, ανεξάρτητα από την διαφωνία σας, μιλάμε για ασόβαρα πράγματα.. Ελλάς το μεγαλείο σου..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Σκεφτόμουνα να το ξαναδώσω για βελτίωση και δεν ήρθα γιατί έφτασα σχολή στις 9:15! Έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και ήρθαν τα πάνω κάτω (για πρώτη φορά) και εγώ δεν πήγα! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΥΓ: και στην κανονική εξέταση άργησε μισή ώρα με 40 λεπτά.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

νομίζω είπε: "έχετε 2.30 ώρες για θέματα 2 ωρών"

@sparc: αμ, εγώ που πήρα ταξί για να προλάβω να είμαι 8.30 εκεί;:P
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
semfe2004
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 12:42 am

Δημοσίευση από semfe2004 »

χαμενε κι εγω εκει ημουν.. 10 παρα 10 ξεκινησαμε και ειχαμε ληξη στισ 12 και 10.. δηλ 2 ωρεσ και κατι για θεματα που ηταν θεματα προοδου οχι τελικου διαγωνισματοσ και ο απαιτουμενοσ χρονοσ ειναι 2 ωρεσ ακριβωσ..
βλακεια του μεγαλη που αργησε, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

νταξ απλα ειχα αυτην την εντυπωση που ομως λιγη σημασια εχει... αλλωστε δεν ηταν εκει το ποιντ μου
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Και γιατί ρε ζώα δεν του είπατε τίποτα; Πρέπει άλλοι να μιλάνε για σας; Εκείνη την ώρα που τον είδατε γιατί δεν είπατε τίποτα;

Βρίσκουν και τα κάνουνε... Αν ήξεραν ότι θα τρώγαν κράξιμο (όχι μόνο ο συγκεκριμένος, που δεν έχω την τιμή να τον γνωρίζω) πιστεύω θα ήταν πιο προσεκτικοί στα "διδακτικά τους καθήκοντα"! Όσο όμως περιορίζεστε στο να κλαίγεστε σαν τις Δρούζες μέσα στο forum, διαιωνίζονται αυτές οι ιστορίες...
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

Είδες κανέναν να κλαίγεται; Ίσα ίσα θα έλεγα:D:D
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

εγς συγκεκριμενα του εκανα το ερωτημα την ωρα που αλλαζαμε αμφιθεατρο:
αν εγω αργουσα μιση ωρα θα με αφηνατε να γραφω?
εφθαρσως πηρα την απαντηση: αν ειχαν αρχισει οι αλλοι φυσικα και οχι...
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαθηματικού Εφαρμογών”