Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Συζητήσεις για μαθήματα του 4ου έτους στην κατεύθυνση Μαθηματικού Εφαρμογών.

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από smartiger »

Και εγω για μια χαρα τυπο τον εχω και γι αυτο απορησα με το σημερινο..εξαλλου σκοπος ειναι η γνωση και μαθαμε ωραια πραγματακια στο μαθημα..βεβαια ως γνωστον κρινομαστε εκ του αποτελεσματος...

@ κ. Κολετσος (αν μας παρακολουθει!): Βαθμολογηστε καταλληλως!!!χαχαχαχα!!!Και επειδη ειμαστε 7ο εξαμηνο δεν συνεπαγεται πως εχουμε ολο το χρονο μπροστα μας να το περασουμε!!Μπροστα μας εχουμε χρονο να περασουμε αλλα και αλλα..βλεπε 2 Μηχανικες, Κβαντομηχανικη, Πραγματικη + Συναρτησιακη!!
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από theos »

Μπαααα. Δεν είναι καλό τυπάκι. Μου είχε βάλει 6 αριθμητική ανάλυση Ι. Πήγα να δω το γραπτό γιατί είχα γράψει παραπάνω standard και τελικά το ξαναδιόρθωσε μπροστά μου μέσα σε 25 δευτερόλεπτα όπου όταν δεν έβλεπε σωστό αποτέλεσμα έκοβε όλο το θέμα...

Τελικά μου έβαλε 5!!! Μου το κατέβασε δηλαδή...
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από smartiger »

Αρα κ. Κολετσο δεν εισαι καλο τυπακι αν μας παρακολουθεις!!Ξεχασα να πω οτι και με εχεις κοψει αριθμητικη αναλυση 1 δυο φορες με 4..!!Καλα που δεν ηρθα να σε βρω γιατι θα μου το κατεβαζες και δε θα ειχα τροπο να κλαιω τη μοιρα μου που παρολιγο να περναγα και κοπηκα..!
nick7913
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2007 10:55 pm

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από nick7913 »

Ακόμα καλύτερα αν διαβάζει αυτό το thread, γιατί ήταν μεγάλη τσατσιά αυτό που έκανε. Παρακολούθησα σχεδόν όλα τα μαθήματα, έλυνα χαλαρά όλα τα παλαιότερα θέματα, και πήγε και έβαλε αυτές τις εξυπνάδες. Δεν είναι σωστά πράγματα αυτά...
BO
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 5:46 am

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από BO »

Ας ανεβάσει κανείς τα θέματα να δούμε και εμείς που δεν δώσαμε τι έβαλε!

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από pao132003 »

μα τα θέματα υπάρχουν στο σάιτ από την ώρα που τελείωσε η εξέταση :S
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
BO
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 5:46 am

Re: [M7o] Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από BO »

Όντως! :P
Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από smartiger »

Να κανω και εγω ενα ρικουεστ πριν παμε για διακοπες..ξερω οτι ειναι λιγο κοπος τωρα που το λεω και λιγο ακυρο και ακαιρο αλλα θα ηθελα οποτε μπορει καποιος να ανεβασει τις ΛΥΣΕΙΣ απο την κανονικη εξεταση 2008..στο σαιτ του κ. Κολετσου δεν υπαρχουν..

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους

Υ.Γ. Ναι Μανο απο σενα περιμενω τις λυσεις-ξερεις και ξερω καλα τον βαθμο σου-χαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από theos »

Από τύχη έγραψα τόσο ρε, δεν έχω ιδέα πώς λύνονται :P :P :P
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από Hengeo »

Προσωπικά, χωρίς να έχω κάτι συγκεκριμένο εναντίον του, μου είχε κάτσει λίγο στράβα όταν μία φορά στο μάθημα μας έλεγε μία ιστορία με μία φίλη του στο εξωτερικό (Αγγλία νομίζω), που είχα κάνει μία εργασία στην ώρα της, αλλά ο καθηγητής τhn ήθελε σε δισκέτα, πάει στους κοινόχρηστους εκτυπωτές του πανεπιστημίου να την τυπώσει, και δεν δούλευαν, και όταν παρακάλεσε τον καθηγητή να την δεχτεί σε δισκέτα, επειδή δεν πρόφταινε να πάει αλλού να την τυπώσει, διότι θα έχανε το αεροπλάνο, και του έδειχνε και το εισητήριο, αυτός δεν το δέχτηκε, και αναγκάστικε να χάσει το αεροπλάνο, για να μη χάσει το deadline, και αυτή την απαράδεκτη στάση του καθηγητή, την εκθείαζε! Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουν κανόνες και όρια, και ότι δεν πρέπει να συγχωρείται η αμέλεια, όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν μιλάμε για αμέλεια, αλλά για ανθρώπινους αστάθμητους παράγοντες!

Για να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου όμως, πήρες 6, και πήγες να ζητήσεις το λόγο; Μήπως έπαιξες λίγο με την τύχη σου theos; Εκτός πια και αν περίμενες 9 ή 10, όποτε πάσο :)
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από theos »

Off Topic
@hengeo: Αυτό ήταν αρκετά παλιό post και μιλούσα για αριθμητική ανάλυση. Βασικά δεν περίμενα με τίποτα κάτω από 8 και περίπου 9. Ότι μου είχε κόψει ήταν λάθος πράξεις συνεπάγεται χ στο θέμα. Παρόλα αυτά, δεν μου το κατέβασε τελικά (είδα τον βαθμό στο central). Απλώς με ψάρωσε εκείνη την ώρα και με τσάντισε άσχημα. Αλλά στην τελική καλό μου έκανε μιας και στην επαναληπτική που πήγα για βελτίωση, το βελτίωσα κατά πολύ το 6 ;)
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
smartiger
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2007 1:55 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από smartiger »

οφτοπικ: Ασε Μανο μη μου λες οτι κοβει στην Αριθμητικη Αναλυση 1 αμα δεν εχεις σωστες πραξεις γιατι περιμενω 6-7 και θα τρελαθω με λιγοτερο (εχω χασει και την εξεταση του εργαστηριου-που εγινε πιο πριν απο τα γραπτα φετος...)

Αν τα καταφερει κανεις και βρει τις απαντησεις απο την κανονικη εξεταση (2008) στην Επιχειρησιακη Ερευνα ας μου στειλει ενα πμ. Μανο αν μπορεσεις και τα λυσεις ξανα εσυ στειλτα μου με μειλ. Εχω αγωνια διοτι βλεπω οτι δεν προκειται να τα ανεβασει στο σαιτ του μιας και υποψιαζομαι οτι καποια απο αυτα θα τα ξαναδουμε στην επαναληπτικη...
Άβαταρ μέλους
Elli
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 11:01 am
Real Name: Elli
Τοποθεσία: edw,ekei,parapera....

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από Elli »

Γνωρίζει κανείς αν θα γίνει κανονικά η εξέταση του μαθήματος την Τετάρτη? Εχουν προγραμματιστεί οι Προεδρικές εκλογές τη μέρα εκείνη...
maria_20
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2006 11:46 pm
Real Name: Μαρία
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Λαύριο

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από maria_20 »

Πολυ ψήνομαι για αλλαγή ημερομηνίας μιας κ σκοπεύω να το κάψω εν όψει ΜΔΕ.

Αλήθεια παίζει κάτι τέτοιο?
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: Εισαγωγή στην Eπιχειρησιακή Έρευνα

Δημοσίευση από theos »

Απ'ότι είδα στα σημερινά θέματα πάλι έβαλε το ίδιο πανδύσκολο θέμα... Το έγραψε κανείς?
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαθηματικού Εφαρμογών”