"Διάλογος" περί πολιτικής ..

Όχι δεν λέμε τον καιρό εδώ. Απλά αναλύουμε τους βαθυστόχαστους προβληματισμούς γύρω από διάφορα θέματα της καθημερινότητας. Με λίγα λόγια: ό,τι να 'ναι!

Συντονιστής: AlexandraDC

Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

"Διάλογος" περί πολιτικής ..

Δημοσίευση από vikam18 »

( ρεαλιστικά: εμείς θα 'μαστε ανεργοι Σεμφίτες, αλλά ντάξει :P )
τραγικο αυτο που λες νεος φοιτητης κ ακομα δεν εχεις παρει τ πτυχιο σ ..ασ κανουμε ο καθενας τ σωστο κ ασ μιλαμε μετα για τ κρατος ..τρελαινομαι οταν ερχονται φοιτητες κ μου λενε για αγωνες κ μ@λ@κιες ενω ταυτοχρονα χρωστανε 4385953 μαθηματα κ πατανε μια στο τοσο στη σχολη ..δεν λεω πως εγω θα ειμαι σωστος καθως δεν εχω μπει ακομα να κανω μαθημα κ να δω παντως αν δεν ειμαι δεν θα κατσω σε καμια περιπτωση να κλαφτω οτι τ κρατος ειναι αυτο κ τ κρατος ειναι εκεινο ..αξιος για να κρινει ειναι αυτος που απο μεριας του εκανε το καλυτερο δυνατο ..αυτη ειναι η αποψη μ κ προσωπικα δεν ασχολουμε ουτε με την αριστερα ουτε με τν δεξια ουτε με κανεναν ..ελπιζω να σεβαστειτε την αποψη μ κ να μην δω χαζες απαντησεις γεματες ειρωνιες κ τετοια..ξερω παιδια που τελειωσαν την σχολη μας στα 5-6 χρονια κ τωρα μια χαρα δουλευουν κ με αρκετα καλα λεφτα για τα δεδομενα ...αυτοι δεν ειναι ανεργοι σεμφιτες κ παντα με συμβουλευαν να μην ασχολειθω με τις κομματικες παραταξεις..δεν ειμαι κατα κ ειμαι ανοιχτος να ακουσω καθε αποψη ..ομως προσ το παρον κ πιστευω θα συνεχισω ειμαι ουδετερος !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος msl την Πέμ Οκτ 04, 2012 8:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Split από αυτό το topic -> http://www.semfe.gr/forum/viewtopic.php?f=14&t=5123
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συγγραμματα

Δημοσίευση από Ελλην »

vikam18 έγραψε:
( ρεαλιστικά: εμείς θα 'μαστε ανεργοι Σεμφίτες, αλλά ντάξει :P )
τραγικο αυτο που λες νεος φοιτητης κ ακομα δεν εχεις παρει τ πτυχιο σ ..ασ κανουμε ο καθενας τ σωστο κ ασ μιλαμε μετα για τ κρατος ..τρελαινομαι οταν ερχονται φοιτητες κ μου λενε για αγωνες κ μ@λ@κιες ενω ταυτοχρονα χρωστανε 4385953 μαθηματα κ πατανε μια στο τοσο στη σχολη ..δεν λεω πως εγω θα ειμαι σωστος καθως δεν εχω μπει ακομα να κανω μαθημα κ να δω παντως αν δεν ειμαι δεν θα κατσω σε καμια περιπτωση να κλαφτω οτι τ κρατος ειναι αυτο κ τ κρατος ειναι εκεινο ..αξιος για να κρινει ειναι αυτος που απο μεριας του εκανε το καλυτερο δυνατο ..αυτη ειναι η αποψη μ κ προσωπικα δεν ασχολουμε ουτε με την αριστερα ουτε με τν δεξια ουτε με κανεναν ..ελπιζω να σεβαστειτε την αποψη μ κ να μην δω χαζες απαντησεις γεματες ειρωνιες κ τετοια..ξερω παιδια που τελειωσαν την σχολη μας στα 5-6 χρονια κ τωρα μια χαρα δουλευουν κ με αρκετα καλα λεφτα για τα δεδομενα ...αυτοι δεν ειναι ανεργοι σεμφιτες κ παντα με συμβουλευαν να μην ασχολειθω με τις κομματικες παραταξεις..δεν ειμαι κατα κ ειμαι ανοιχτος να ακουσω καθε αποψη ..ομως προσ το παρον κ πιστευω θα συνεχισω ειμαι ουδετερος !
Ρε αγόρι μου τέτοια τοποθέτηση δεν θα έκανε ούτε ο υπουργός παιδείας.Μας το παίζεις και καλα ουδέτερος αλλά την παρουσιάζεις μια χαρά την κυβερνητική γραμμή.Να σκύβουμε το κεφάλι,να μην φωνάζουμε και να πάρουμε το πτυχιάκι μας άσχετα που το ίδρυμα δεν έχει υποδόμες.Επίσης πάνω από το 50% των νέων είναι άνεργοι.Το πόσοι από τη ΣΕΜΦΕ θα ρουν δουλειά με τέτοια ανεργίαείναι πονεμένο θέμα.
Α και όταν λες τη γνώμη σου να είσαι πάντα έτοιμος να δεχτείς ειρωνίες και τέτοια.Ιδιαίτερα αν ασπάζεται την κυβέρνηση του μνημονίου και το σύστημα.
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

Re: Συγγραμματα

Δημοσίευση από vikam18 »

Ελλην έγραψε:
vikam18 έγραψε:
( ρεαλιστικά: εμείς θα 'μαστε ανεργοι Σεμφίτες, αλλά ντάξει :P )
τραγικο αυτο που λες νεος φοιτητης κ ακομα δεν εχεις παρει τ πτυχιο σ ..ασ κανουμε ο καθενας τ σωστο κ ασ μιλαμε μετα για τ κρατος ..τρελαινομαι οταν ερχονται φοιτητες κ μου λενε για αγωνες κ μ@λ@κιες ενω ταυτοχρονα χρωστανε 4385953 μαθηματα κ πατανε μια στο τοσο στη σχολη ..δεν λεω πως εγω θα ειμαι σωστος καθως δεν εχω μπει ακομα να κανω μαθημα κ να δω παντως αν δεν ειμαι δεν θα κατσω σε καμια περιπτωση να κλαφτω οτι τ κρατος ειναι αυτο κ τ κρατος ειναι εκεινο ..αξιος για να κρινει ειναι αυτος που απο μεριας του εκανε το καλυτερο δυνατο ..αυτη ειναι η αποψη μ κ προσωπικα δεν ασχολουμε ουτε με την αριστερα ουτε με τν δεξια ουτε με κανεναν ..ελπιζω να σεβαστειτε την αποψη μ κ να μην δω χαζες απαντησεις γεματες ειρωνιες κ τετοια..ξερω παιδια που τελειωσαν την σχολη μας στα 5-6 χρονια κ τωρα μια χαρα δουλευουν κ με αρκετα καλα λεφτα για τα δεδομενα ...αυτοι δεν ειναι ανεργοι σεμφιτες κ παντα με συμβουλευαν να μην ασχολειθω με τις κομματικες παραταξεις..δεν ειμαι κατα κ ειμαι ανοιχτος να ακουσω καθε αποψη ..ομως προσ το παρον κ πιστευω θα συνεχισω ειμαι ουδετερος !
Ρε αγόρι μου τέτοια τοποθέτηση δεν θα έκανε ούτε ο υπουργός παιδείας.Μας το παίζεις και καλα ουδέτερος αλλά την παρουσιάζεις μια χαρά την κυβερνητική γραμμή.Να σκύβουμε το κεφάλι,να μην φωνάζουμε και να πάρουμε το πτυχιάκι μας άσχετα που το ίδρυμα δεν έχει υποδόμες.Επίσης πάνω από το 50% των νέων είναι άνεργοι.Το πόσοι από τη ΣΕΜΦΕ θα ρουν δουλειά με τέτοια ανεργίαείναι πονεμένο θέμα.
Α και όταν λες τη γνώμη σου να είσαι πάντα έτοιμος να δεχτείς ειρωνίες και τέτοια.Ιδιαίτερα αν ασπάζεται την κυβέρνηση του μνημονίου και το σύστημα.
δεν μιλησα για κυβερνησεις αλλα σιγουρα η ικανοτητα αντιληψης σου ειναι περιορισμενη ...αυτο που ειπα ειναι οτι δεχομαι να ακουσω κριτικη απο αυτον που απο την μερια του κανει οτι καλυτερο μπορει ..ασ κοιταμε πρωτα τν εαυτο μας κ μετα ολα τα αλλα ..ειναι σαν να βγαινει ενας γιατρος που παιρνει ''φακελακια'' κ να κραζει την φοροδιαφυγη ..επισης δεν μου αρεσουν οι ειρωνιες πισω απο το pc γιατι ειναι ιδιαιτερα ανανδρο κ ρηχο ..αν μιλαγαμε σε μια καφετερια τοτε θα δεχομουν τ παντα ..μαθε να κατανοεις σωστα αυτα που λεει καποιος κ να αποκωδικοποιεις με ορθοτητα τις λεξεις του μιασ που περασες κ σεμφε ..κ οχι δεν υποστηριζω τ μνημονιο , ουτε την αριστερα κ ουτε την δεξια ..αμα σαρεσει καλος αμα δεν σαρεσει αδιαφορο μου ειναι ..ειναι αυτο που ελεγα σε εναν κνιτη ( πλ καλο παιδι ) ..θα δεχτω απο εναν καλο φοιτητη να σηκωσει αναστημα κ να διαμαρτηριθει για την ελειψη βιβλιων .. ομως τ γεγονος οτι υπαρχουν φοιτητες που κλαιγονται οτι θα πληρωνουν βιβλια ενω κ τρ που τ εχουν δεν τα ανοιγουν μου φαινεται τραγικο προσωπικα ..αυτα ειπα κ τα ξαναλεω για ευκολοτερη κατανοηση απο μερικους ,.
Άβαταρ μέλους
paraPanos
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 10, 2011 2:53 pm
Real Name: Πάνος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: όπου λάχει

Re: Συγγραμματα

Δημοσίευση από paraPanos »

vikam18 έγραψε:
( ρεαλιστικά: εμείς θα 'μαστε ανεργοι Σεμφίτες, αλλά ντάξει :P )
τραγικο αυτο που λες νεος φοιτητης κ ακομα δεν εχεις παρει τ πτυχιο σ ..ασ κανουμε ο καθενας τ σωστο κ ασ μιλαμε μετα για τ κρατος ..τρελαινομαι οταν ερχονται φοιτητες κ μου λενε για αγωνες κ μ@λ@κιες ενω ταυτοχρονα χρωστανε 4385953 μαθηματα κ πατανε μια στο τοσο στη σχολη ..δεν λεω πως εγω θα ειμαι σωστος καθως δεν εχω μπει ακομα να κανω μαθημα κ να δω παντως αν δεν ειμαι δεν θα κατσω σε καμια περιπτωση να κλαφτω οτι τ κρατος ειναι αυτο κ τ κρατος ειναι εκεινο ..αξιος για να κρινει ειναι αυτος που απο μεριας του εκανε το καλυτερο δυνατο ..αυτη ειναι η αποψη μ κ προσωπικα δεν ασχολουμε ουτε με την αριστερα ουτε με τν δεξια ουτε με κανεναν ..ελπιζω να σεβαστειτε την αποψη μ κ να μην δω χαζες απαντησεις γεματες ειρωνιες κ τετοια..ξερω παιδια που τελειωσαν την σχολη μας στα 5-6 χρονια κ τωρα μια χαρα δουλευουν κ με αρκετα καλα λεφτα για τα δεδομενα ...αυτοι δεν ειναι ανεργοι σεμφιτες κ παντα με συμβουλευαν να μην ασχολειθω με τις κομματικες παραταξεις..δεν ειμαι κατα κ ειμαι ανοιχτος να ακουσω καθε αποψη ..ομως προσ το παρον κ πιστευω θα συνεχισω ειμαι ουδετερος !
Να βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά γιατί θα πάθουν τίποτα τα ματάκια μου (και πως θα διαβάσω για το αυριανό μάθημα μετά)..

Το quote που έκανες είναι προφανέστατα... "πλακίτσα".. Ξέρεις τι είναι μία "πλακίτσα", ή όλη σου τη ζωή ήσουν κλεισμένος στο δωμάτιό σου διαβάζοντας;

Τι θα πει ας κάνουμε ο καθένας το σωστό;;; Ο καθένας το σωστό κάνει (ως προς τον δικό του κώδικα ηθικής). Ποιος είσαι εσύ που θα τους πεις πως δεν κάνουν το σωστό (απ' τη στιγμή κιόλας που δεν έχεις δημιουργήσει καλά καλά τον δικό σου); Αλλά ακόμα και αν τον έχεις δημιουργήσει, το ότι διαφωνείς με κάποιες επιλογές δε σημαίνει πως αυτές είναι λάθος (Το επόμενο βήμα είναι να πας σε καμία ανθρωποφάγα φυλή της Αφρικής να τους πεις πως είναι λάθος να τρώνε ανθρώπους γιατί ο χριστιανισμός το απαγορεύει...).
Αλλά από απορία, το σωστό κατά την άποψή σου ποιο είναι; Να υποθέσω το ρητό "ο καθένας στη δουλειά του"; Εμείς στα μαθηματάκια μας και οι πολιτικοί στη "δουλειά τους". Να σου υπενθυμίσω πως πλέον είσαι ενήλικος με δικαίωμα ψήφου και άρα όχι μόνο μπορείς, αλλά πρέπει να έχεις άποψη για τον τρόπο με τον οποίο διεκπεραιώνουν τη "δουλίτσα τους" οι πολιτικοί.

Δεν κλαίγεται κανείς ότι φταίει το κράτος που δεν πέρασε μαθήματα και βσκ εγώ δεν είδα κανέναν να κλαίγεται. Από πότε οι κοινωνικοί αγώνες μεταφράστηκαν σε κλάψα; Ούτε ο πρετεντέρης δεν κάνει τέτοια πολιτική ανάλυση. Αυτό στο συγχωρώ όμως, γιατί ακόμα είναι νωρίς.

Επίσης, άξιοι για να κρίνουν είναι όλοι (αρκεί να μπορούν να κρίνουν.. εννοώ να μην είναι προβληματικοί), γι' αυτό και ψηφίζουν όλοι. Και εσύ είσαι "άξιος να κρίνεις" και το κάνεις κιόλας, ακόμη και αν δεν έχεις αποδείξει την αξία σου (μην παρεξηγηθείς με τα "" τα έβαλα μόνο και μόνο επειδή μου τη δίνει η έκφραση). Και μη μου πείς πως μπήκες 2ος γιατί σ' αυτό το χώρο που βρίσκεσαι (πολυτεχνείο) θα κριθείς εκ νέου και ακόμα δεν έχεις αποδείξει την αξία σου σ' αυτό το χώρο. Άρα, από μόνος σου καταρρίπτεις το επιχείρημά σου.

Το γεγονός ότι δεν ασχολείσαι όπως λες "ούτε με την αριστερά, ούτε με τη δεξιά, ούτε με κανέναν" είναι δικό σου πρόβλημα και σε κάνει απολίτικο.
(Και λίγη ιστορία έτσι για να βρίσκεται. Στην αρχαία Ελλάδα όσοι ασχολούνταν με τα κοινά λεγόντουσαν πολίτες και όσοι όχι, ιδιώτες. Το δεύτερο μάλιστα είχε αρνητική χροιά την οποία μετέδωσε και στο λατινογενές idiot.)

Μη θεωρήσεις την απάντησή μου ειρωνική γιατί δεν είναι.
Και ξεκόλλα πια με την ΤΟΣΟ αρνητική εικόνα που έχεις για τις παρατάξεις. Κι εγώ ανένταχτος είμαι, αλλά ούτε όταν μπήκα, ούτε καν τώρα δεν έχω τόσο κακή άποψη γι' αυτές. Έχεις εικόνα μόνο απ' όσα έχεις ακούσει και από μία-δύο μικρές εμπειρίες σου μ' αυτές... Μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα.

Α, το αν θα συνεχίσεις να είσαι ουδέτερος μην το λες ξανά και ξανά. Ούτε δημοσιογράφος είσαι, ούτε δικαστής και στο κάτω κάτω δε νομίζω πως ενδιαφέρεται κανείς για τη χρωματική σου εξέλιξη.
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από snodrion »

Νομίζω η κουβέντα έχει ξεφύγει... Θα παρακαλούσα να σταματήσουν τα μαθήματα πολιτικής προς τους άλλους.
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

Re: Συγγραμματα

Δημοσίευση από vikam18 »

paraPanos έγραψε:
vikam18 έγραψε:
( ρεαλιστικά: εμείς θα 'μαστε ανεργοι Σεμφίτες, αλλά ντάξει :P )
τραγικο αυτο που λες νεος φοιτητης κ ακομα δεν εχεις παρει τ πτυχιο σ ..ασ κανουμε ο καθενας τ σωστο κ ασ μιλαμε μετα για τ κρατος ..τρελαινομαι οταν ερχονται φοιτητες κ μου λενε για αγωνες κ μ@λ@κιες ενω ταυτοχρονα χρωστανε 4385953 μαθηματα κ πατανε μια στο τοσο στη σχολη ..δεν λεω πως εγω θα ειμαι σωστος καθως δεν εχω μπει ακομα να κανω μαθημα κ να δω παντως αν δεν ειμαι δεν θα κατσω σε καμια περιπτωση να κλαφτω οτι τ κρατος ειναι αυτο κ τ κρατος ειναι εκεινο ..αξιος για να κρινει ειναι αυτος που απο μεριας του εκανε το καλυτερο δυνατο ..αυτη ειναι η αποψη μ κ προσωπικα δεν ασχολουμε ουτε με την αριστερα ουτε με τν δεξια ουτε με κανεναν ..ελπιζω να σεβαστειτε την αποψη μ κ να μην δω χαζες απαντησεις γεματες ειρωνιες κ τετοια..ξερω παιδια που τελειωσαν την σχολη μας στα 5-6 χρονια κ τωρα μια χαρα δουλευουν κ με αρκετα καλα λεφτα για τα δεδομενα ...αυτοι δεν ειναι ανεργοι σεμφιτες κ παντα με συμβουλευαν να μην ασχολειθω με τις κομματικες παραταξεις..δεν ειμαι κατα κ ειμαι ανοιχτος να ακουσω καθε αποψη ..ομως προσ το παρον κ πιστευω θα συνεχισω ειμαι ουδετερος !
Να βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά γιατί θα πάθουν τίποτα τα ματάκια μου (και πως θα διαβάσω για το αυριανό μάθημα μετά)..

Το quote που έκανες είναι προφανέστατα... "πλακίτσα".. Ξέρεις τι είναι μία "πλακίτσα", ή όλη σου τη ζωή ήσουν κλεισμένος στο δωμάτιό σου διαβάζοντας;

Τι θα πει ας κάνουμε ο καθένας το σωστό;;; Ο καθένας το σωστό κάνει (ως προς τον δικό του κώδικα ηθικής). Ποιος είσαι εσύ που θα τους πεις πως δεν κάνουν το σωστό (απ' τη στιγμή κιόλας που δεν έχεις δημιουργήσει καλά καλά τον δικό σου); Αλλά ακόμα και αν τον έχεις δημιουργήσει, το ότι διαφωνείς με κάποιες επιλογές δε σημαίνει πως αυτές είναι λάθος (Το επόμενο βήμα είναι να πας σε καμία ανθρωποφάγα φυλή της Αφρικής να τους πεις πως είναι λάθος να τρώνε ανθρώπους γιατί ο χριστιανισμός το απαγορεύει...).
Αλλά από απορία, το σωστό κατά την άποψή σου ποιο είναι; Να υποθέσω το ρητό "ο καθένας στη δουλειά του"; Εμείς στα μαθηματάκια μας και οι πολιτικοί στη "δουλειά τους". Να σου υπενθυμίσω πως πλέον είσαι ενήλικος με δικαίωμα ψήφου και άρα όχι μόνο μπορείς, αλλά πρέπει να έχεις άποψη για τον τρόπο με τον οποίο διεκπεραιώνουν τη "δουλίτσα τους" οι πολιτικοί.

Δεν κλαίγεται κανείς ότι φταίει το κράτος που δεν πέρασε μαθήματα και βσκ εγώ δεν είδα κανέναν να κλαίγεται. Από πότε οι κοινωνικοί αγώνες μεταφράστηκαν σε κλάψα; Ούτε ο πρετεντέρης δεν κάνει τέτοια πολιτική ανάλυση. Αυτό στο συγχωρώ όμως, γιατί ακόμα είναι νωρίς.

Επίσης, άξιοι για να κρίνουν είναι όλοι (αρκεί να μπορούν να κρίνουν.. εννοώ να μην είναι προβληματικοί), γι' αυτό και ψηφίζουν όλοι. Και εσύ είσαι "άξιος να κρίνεις" και το κάνεις κιόλας, ακόμη και αν δεν έχεις αποδείξει την αξία σου (μην παρεξηγηθείς με τα "" τα έβαλα μόνο και μόνο επειδή μου τη δίνει η έκφραση). Και μη μου πείς πως μπήκες 2ος γιατί σ' αυτό το χώρο που βρίσκεσαι (πολυτεχνείο) θα κριθείς εκ νέου και ακόμα δεν έχεις αποδείξει την αξία σου σ' αυτό το χώρο. Άρα, από μόνος σου καταρρίπτεις το επιχείρημά σου.

Το γεγονός ότι δεν ασχολείσαι όπως λες "ούτε με την αριστερά, ούτε με τη δεξιά, ούτε με κανέναν" είναι δικό σου πρόβλημα και σε κάνει απολίτικο.
(Και λίγη ιστορία έτσι για να βρίσκεται. Στην αρχαία Ελλάδα όσοι ασχολούνταν με τα κοινά λεγόντυσαν πολίτες και όσοι όχι, ιδιώτες. Το δεύτερο μάλιστα είχε αρνητική χροιά την οποία μετέδωσε και στο λατινογενές idiot.)

Μη θεωρήσεις την απάντησή μου ειρωνική γιατί δεν είναι.
Και ξεκόλλα πια με την ΤΟΣΟ αρνητική εικόνα που έχεις για τις παρατάξεις. Κι εγώ ανένταχτος είμαι, αλλά ούτε όταν μπήκα, ούτε καν τώρα δεν έχω τόσο κακή άποψη γι' αυτές. Έχεις εικόνα μόνο απ' όσα έχεις ακούσει και από μία-δύο μικρές εμπειρίες σου μ' αυτές... Μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα.

Α, το αν θα συνεχίσεις να είσαι ουδέτερος μην το λες ξανά και ξανά. Ούτε δημοσιογράφος είσαι, ούτε δικαστής και στο κάτω κάτω δε νομίζω πως ενδιαφέρεται κανείς για τη χρωματική σου εξέλιξη.
το σωστο ειτε σαρεσει ειτε οχι ειναι να διαβαζεις κ να περνας τ μαθηματα ..ειναι αντικειμενικα σωστο κ οχι υποκειμενικα ..οποιος θεωρει οτι σωστο ειναι να ξινεται κ να κραζει τ κρατος τοτε ασ αλλαξει ηθικο κωδικα..επισης τονισα αλλα μαλλον δεν ειδες οτι κ εγω μπορει μεσα στην σχολη να μην κανω τπτ ..ομωσ τοτε θα κανω λαθοσ ..κ φυσικα θα τ ξερω κ θα τ δεχομαι ...το οτι περασα 2ος , 5ος 100οσ δεν εχει καμια σημασια κ δεν τ χρησιμοποιησα ποτε ως επιχειρημα ...επισης αν πιστευεις οτι μια ζωη διαβαζα σπιτι μ τοτε αν με γνωρισεις θα αλλαξεις γνωμη απο την πρωτη στιγμη κ ασε που δεν ειμαι εγω αυτος που πισω απο ενα Pc καθομαι κ προβαλω την σταση μ απεναντι στην πολιτεια ..ειμαι αυτος που κραταω τ στομα μ κλειστο εκει που πρεπει να μεινει κλειστο αλλα τ ανοιγω οταν πρεπει ..αμα θες να αγωνιστεις κ εσυ κ ολοι σταματηστε στα λογια κ βγειτε στους δρομους ..κ οχι δεν ειμαι απολιτικος οπωσ ειπεσ ..απλα δεν θεωρω μεχρι στιγμης καμια παραταξη αξια να κερδισει την εμπιστοσυνη μ ..ειναι δικαιωμα μ ...τελοσ δν ειπα αυτο που ειπεσ στην πρωτη σ παραγραφο ..το τι ειπα τ εγραψα κ πιο πανω στον ελλην μην τ ξαναλεω !
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

"Διάλογος" περί πολιτικής ..

Δημοσίευση από Ελλην »

Ρε vikam18 είτε ακούω τον πιο απαίσιο ελεεινό δαπιτόμουτρο είτε εσένα το ίδιο είναι.Έχεις κρυφτεί πίσω απο το μανδύα του απολιτίκ και μας έχεις ζαλίσει τον έρωτα με μπαρούφες και ασυναρτησίες.Ούτε μισθό να έπαιρνες φίλε μου.Μπράβο κομματόσκυλο θα πας μπροστά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος msl την Πέμ Οκτ 04, 2012 8:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Split από αυτό το topic -> http://www.semfe.gr/forum/viewtopic.php?f=14&t=5123
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από vikam18 »

προσεχε πως μιλας σε ανθρωπους που δεν ξερεις.. εγω εχω κρυφτει πισω απο τ μανδυα μ κ εσυ πισω απο το Pc σ κ λες πολλα ..το αν θα παω μπροστα θα τ κρινει ο χρονος οχι εσυ ..καλυτερα ανεργος σεμφιτης παρα φασιστας η δαπιτης λενε καποιοι !
Τζένη
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2012 5:15 pm
Real Name: Τζένη
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από Τζένη »

Καλα, εδω δεν υποτειθεται οτι γραφουν οι ανεξαρτητοι φοιτητες,δηλαδη αυτοι που δεν ανηκουν σε καποιο κομμα και δεν ειναι φανατισμενοι;
Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από vikam18 »

αν νομιζεις οτι επεσες σε ατομα που ψαρωνει με απειλες τοτε ψαξε για αλλον ! οπως βλεπεισ σε κανενα ποστ μου δεν εχω βρισει , δεν εχω απειλησει κ δεν εχω προσβαλει ..μετραω τα λογια μ επειδη ειμαι σπιτι μ στ πσ μ και παραθετω σε καποια θεματα την αποψη μ ..κανε το ιδιο αν θες να λεγεσαι πολιτισμενος πολιτης ...
Τζένη έγραψε:Καλα, εδω δεν υποτειθεται οτι γραφουν οι ανεξαρτητοι φοιτητες,δηλαδη αυτοι που δεν ανηκουν σε καποιο κομμα και δεν ειναι φανατισμενοι;
κ εμεις ετσι νομιζαμε αλλα τελικα υπαρχουν παντου ..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος constant την Πέμ Οκτ 04, 2012 4:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: no doubleposting
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από Ελλην »

Ναι ρε δίκιο έχεις.Θα κοιτάξω πρώτα να διαβάσω για την εξεταστικούλα μου και να είμαι επιμελής φοιτητής και μετά θα διεκδικήσω τα δικαιώματά μου.Νομίζω δεν έχετε καταλάβει σε τι εποχές ζούμε.Καλά μας κάνει ρε και το ΔΝΤ,και η Μέρκελ και όλοι τους.Ζώα είμασταν,ζώα είμαστε και ζώα θα παραμείνουμε.Φροντίζει ο vikam18 και όμοιοι με αυτόν για αυτό.Αλλά ρε γ@@@@ένοι εμένα δε μου αρέσει να με γ@@@νε και να λέω και ευχαριστώ.Άντε ********** ΖΩΑ Ε ΖΩΑ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος constant την Πέμ Οκτ 04, 2012 4:17 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: censorship. Έχουμε και μικρά παιδιά στο φόρουμ :P
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
Άβαταρ μέλους
vikam18
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2012 1:03 pm
Real Name: andreas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: athens

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από vikam18 »

πφφφ..γινεσαι κουραστικος..ααα κ τρ κανε λιγο πιο δεξια κ κλεισε κ τν κουρτινα μην σε δει κανεις γιατι ολοι πισω απο τ πσ λενε λενε λενε λενε αλλα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vikam18 την Πέμ Οκτ 04, 2012 3:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
tretoniac
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2012 11:53 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από tretoniac »

φιλε απλα εγω δεν ασχολουμαι με τα πολιτικα γιατι βλεπεις τι σου εχουν κανει
Τζένη
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2012 5:15 pm
Real Name: Τζένη
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από Τζένη »

Πρεπει να ασχολεισαι με τα πολιτικα απλα να μη φανατιζεσαι γιατι μετα χανεις τη λογικη σου και συμπεριφερεσαι σα ζωο
Άβαταρ μέλους
meleneemil
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2009 5:23 pm
Real Name: Aimilios K
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συγγράμματα

Δημοσίευση από meleneemil »

ΧΡΗΣΤΕΣ!

Τέλος οι προσωπικές συζητήσεις και τα off-topic.

Σεβαστείτε τους κανόνες, ή απλά κάντε επανάληψη: http://semfe.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=2

Αν κάποιος ψάχνει κάτι για συγγράματα, εδώ δε θα το βρει...

Thank you.

( :wink: )
Logical? maybe. ميلين اميل
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”