Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Χα! Και νόμιζες ότι ανώτατη εκπαίδευση σημαίνει καθισιό! Πάμε για δουλεια, πάμε για δουλειάααα...

Συντονιστής: antony07

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AlexandraDC
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Δευ Σεπ 24, 2012 1:40 pm
Real Name: Alexandra
Gender: Female
Facebook ID: Alexandra De C

Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Δημοσίευση από AlexandraDC »

Ανακοινώθηκε από τη γραμματεία η έναρξη του προγράμματος ΠΑ για το 2017.

Πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο.
I am Ingrid
Άβαταρ μέλους
maki-A-veli
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2015 7:30 pm
Real Name: .
Gender: Male
Facebook ID: .

Re: Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Δημοσίευση από maki-A-veli »

Για πρακτικη μεχρι ποτε ειναι ειναι οι καταληκτικες προθεσμιες (απο καπου ακουσα οτι ειναι μεχρι τετοιο καιρο),προλαβαινω ? Ειμαι 8ο εξαμηνο .Ποια διαδικασια (συνοπτικα) θα πρεπει να ακολουθησω? Μπορω να κανω την πρακτικη περαν του 10 εξαμηνου εαν το επιθυμω?
Ας με διαφωτισει καποιος που ξερει γιατι με ανακοινωσεις κλπ χανομαι... (help !!!)
ath_semfe
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιουν 06, 2017 12:42 pm
Real Name: Ath
Gender: Female

Re: Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Δημοσίευση από ath_semfe »

Αρχικα απευθυνεται σε παιδια π ειναι 10ο εξαμηνο και πανω, αλλα σε καποιες περιπτωσεις μπορεις να κανεις και στο 8ο.
Η προθεσμια ηταν στις 28/04 και μετα αν υπηρχαν ακομα θεσεις θα μπορουσε καποιος να κανει αιτηση τωρα τον Ιουνιο.
το καλυτερο που μπορεις να κανεις αφου "χανεσαι" με τις ανακοινωσεις και δεν λενε και πολλα παντα ειναι να καλεσεις την δευτερα στο 2107724189 και να ρωτησεις την κυρια Μπαρμπα π ειναι υπευθυνη οτι θελεις. ειναι πολυ εξυπηρετικη και πιστευω θα σε βοηθησει.
Schrodinger's cat
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 29, 2013 7:37 pm
Real Name: V
Gender: Female

Re: Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Δημοσίευση από Schrodinger's cat »

Καλησπέρα!

Είμαι κι εγώ 8ο εξάμηνο και ρώτησα στη γραμματεία τότε που ήταν η περίοδος των εγγραφών και μου είπαν ότι γενικά απευθύνεται σε φοιτητές του 10ου αλλά μπορεί να κάνει και κάποιος από εμάς. Φυσικά, πρώτα θα καλυφθούν οι θέσεις από τους μεγαλύτερους και αν υπάρχουν ακόμα ανοιχτές, θα μπορέσει να συμμετάσχει και κάποιος από το 8ο.

Εφόσον έχει περάσει η περίοδος εγγραφών, καλό θα ήταν να μιλήσεις απευθείας με τους υπεύθυνους καθηγητές για την πρακτική και να δεις αν μπορείς να πας κάπου. (Για το Φυσικό Εφαρμογών είναι η Δημακοπούλου).

Προσωπικά εμένα και 2-3 γνωστούς μου από 8ο μας έκαναν δεκτούς, οπότε αν υπάρχουν ακόμα θέσεις ανοιχτές, έχεις ελπίδες! Απλά κάντο λίγο άμεσα γιατι θέλει να επικοινωνήσεις με το φορέα που σε ενδιαφέρει, να βγάλεις διάφορα χαρτιά για τα τυπικά και είναι λίγο τρέξιμο για μέσα στην εξεταστική...

Εύχομαι να βρεις άκρη! :wink:
ath_semfe
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιουν 06, 2017 12:42 pm
Real Name: Ath
Gender: Female

Re: Πρακτική Άσκηση 2016-2017

Δημοσίευση από ath_semfe »

Έχει ιδέα κάνεις τι γίνεται με τις αποζημιώσεις της πρακτικής?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρακτική Άσκηση”