Μεγάλη Ρόκ Συναυλία της Ελληνικής σκηνής

Γνώρισες μια Χημικό Μηχανικό και δεν ξέρεις που θα την πας;
Το semfe.gr έχει την λύση!

Συντονιστής: Nasia!

Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Μεγάλη Ρόκ Συναυλία της Ελληνικής σκηνής

Δημοσίευση από skywalker »

Αυτη η συναυλια θα ειναι φοβερη θα γινει πανικος προμηθευτητε εισητηρια γιατι στανταρ θα τελιωσουν και θα αναγκαστητε να πατε βραχακια οπως εγω χτες


Συγκρότημα/τα: Φίλιππος Πλιάτσικας, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Διονύσης Τσακνής, Βασίλης Καζούλης, Ευσταθία
Ημερομηνία: 30/6 (Σάββατο)
Πόλη: Αθήνα
Χώρος: Θέατρο Λυκαβηττού
Διεύθυνση: Λυκαβηττός
Τηλέφωνο: 210-7227209
Τιμή εισιτηρίου: 20 e
Ώρα έναρξης: 21:30
Προπώληση: Virgin Megastores, Fnac, Ταμείο Ελληνικού Φεστιβάλ (Πανεπιστημίου 39)
Διοργάνωση: -

Υγ Απο ενα σκηνικο που υπεπεσε στην αντιληψη μου χτες δεν νομιζω να υπαρχει χειροτερος τροπος να τα χαλασεις με μια κοπελα απο οτι σε μια συναυλια.Και αν εισαι και πολυ καφρος της το λες πριν τη συναλια για να της χαλασεις τη βραδια :sky:
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

αυτη δεν ειναι ΡΟΚ συναυλια ειναι κλαψομουνικη συναυλια... οποτε κρατηστε τα λεφτα σας και δωστε 25 ευρω για το Γκαγκαριν Οπεν Φεστιβαλ οπου στις 7 ιουλιου θα παιξουν οι ακολουθοι

Γιαννης Αγγελακας και οι Επισκεπτες
Διαφανα Κρινα
Παυλος Παυλιδης
Ντινος Σαδικης
Λοστ Μποντις
και αλλοι
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
Episkeptis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 26, 2007 7:58 pm

Δημοσίευση από Episkeptis »

Ρε χαμένε έχεις περισσότερες πληροφορίες να δώσεις; Απο που μπορούμε να πάρουμε νωρίς εισιτήρια κτλ
Τα ζώα μπορεί να φωνάζουνε και να πλακώνονται στις μπουνιές. Ποτέ όμως δε χρησιμοποιούν τη σπιουνιά, τους μπάτσους, ή άλλα συγγενή ζώα για να λύσουν τις προσωπικές τους διαφορές, πράγμα που συνηθίζεται στην κοινωνία των ανθρώπων,που δεν είναι δυστυχώς ζώα. Η κοινωνία των ανδρών είναι σιχαμερή. Η κοινωνία των γυναικών το ίδιο.Ζήτω η κοινωνία των παιδιών και των ζώων όχι όλων. Αυτών που δεν έχουν αποχτήσει ακόμη ανθρώπινες συνήθειες.  (Ν. Άσιμος)
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

μαλιστα!ενω τα διαφανα κρινα δεν ειναι "κλαψομουνικα".ελα τωρα ειμαστε σοβαροι τι ειναι αυτα που λες.θεωρω οτι δεν το ειπες.Η συναυλια που αναφερεις ειναι στις 6 ιουλιου

Συγκρότημα/τα: Gagarin Open Air festival: Γιάννης Αγγελάκας και οι Επισκέπτες, The Last Drive, Διάφανα Κρίνα, Παύλος Παυλίδης & B-Movies, Ντίνος Σαδίκης, Lost Bodies
Ημερομηνία: 6/7 (Παρασκευή)
Πόλη: Αθήνα
Χώρος: Ολυμπιακές Εγκαταστάσεις Ελληνικού, Γήπεδο Baseball
Διεύθυνση: Ελληνικό
Τηλέφωνο: -
Τιμή εισιτηρίου: 25/30 e
Ώρα έναρξης: -
Προπώληση: Ticket Point, Village Cinemas, i-ticket.gr, villagecinemas.gr
Διοργάνωση: Astra

Χωρος,Προσβαση και εισητηρια

Ο χώρος
Ο χώρος του Γηπέδου Baseball είναι εξαιρετικός και προσφέρει πολλαπλές δυνατότητες σε όσες και όσους παρακολουθήσουν τα events του Gagarin Open Air Festival.

Το Γήπεδο διαθέτει περίπου 4.000 θέσεις για καθήμενους (οι περισσότερες από τις οποίες καλύπτονται από σκεπή), πολύ μεγάλη αρένα για ορθίους (στο μεγαλύτερό της μέρος καλυμμένη από πράσινο), καθώς και πολλά μπαρ και τουαλέτες (έτσι ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός και η ταλαιπωρία του κοινού).

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο συγκεκριμένος χώρος στις Εγκαταστάσεις των Ολυμπιακών Ακινήτων, στο Ελληνικό, χρησιμοποιείται πρώτη φορά για συναυλίες.

Πρόσβαση και parking
Η πρόσβαση στο χώρο είναι πολύ εύκολη, είτε με αυτοκίνητο είτε με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς (τραμ, λεωφορεία). Τρεις λεωφόροι, η Λ. Βουλιαγμένης, η Λ. Ποσειδώνος και η Λ. Αλίμου “οδηγούν” άνετα και γρήγορα ως εκεί, ενώ, για όσους επιλέξουν το τραμ, η παραλιακή βόλτα θα είναι απολαυστική. Όσοι πάλι προτιμήσουν να έρθουν με το αυτοκίνητό τους θα χαρούν να αντικρύσουν έναν πραγματικά τεράστιο χώρο για παρκάρισμα, κατάλληλο για περίπου 2.000 αυτοκίνητα!

Σημείωση: Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, επισημαίνουμε πως πρόκειται για το Γήπεδο Baseball στις Εγκαταστάσεις των Ολυμπιακών Ακινήτων, στο Ελληνικό, και όχι για εκείνο που συνορεύει με τη Λεωφόρο Βουλιαγμένης. Κατά συνέπεια, το parking γίνεται ακριβώς έξω από το χώρο του Festival.

Τα εισιτήρια
Οι τιμές των εισιτηρίων είναι ιδιαίτερα προσιτές για όλους, κοντά στο επίπεδο εκείνων που αφορούν σε συναυλίες οι οποίες γίνονται σε κλειστούς και μικρότερους χώρους. Σύμφωνα με τη νέα πρακτική που καθιέρωσε η ASTRA φέτος, ειδικά τα πρώτα εισιτήρια της προπώλησης κάθε ξεχωριστής μέρας του φεστιβάλ θα διατίθενται σε πολύ χαμηλή τιμή.

Η διάθεση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει άμεσα από το http://www.i-ticket.gr (τηλ. 801 11 60000) και το http://www.villagecinemas.gr (τηλ. 210 8108080 & 801 100 9191) και, πολύ σύντομα, από το Ticket Point (Ακαδημίας & Γενναδίου 3, πίσω από το ναό της Ζωοδόχου Πηγής, τηλ. 210 3840020) και τα ταμεία των Village Cinemas.
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Easyrider
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 5:12 pm
Τοποθεσία: ΛΑΓΟΝΗΣΙ

Δημοσίευση από Easyrider »

Ο Αγγελάκας τι πρόκειται να πει??τις μ@λ@κίες που λέει τώρα η τις κομματάρες όταν ήταν οι Τρύπες???Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει για να δω αν θα παρω εισητήριο η τσου.θενξ.
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

to programma tis synaylias einai ligo diskolo na to xerei kapoios synithos opos tou k@#@!sei paizoun.Tora an exei kaneis kana conne kai xerei :D
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

ο αγγελακας ειναι με τους επισκεπτες και θα πει αυτα τα τραγουδια...

σκαυγουοκερ για να μαθαινεις απο τον μαστερ... Τα διαφανα ΔΕΝ ειναι κλαψομουνικο συγκροτημτα... αλλο μελαγχολικο και αλλο κλαψομουνικο... τα διαφανα δεν υμνουν ενα αιδοιο που παρατησε το δικο σου 8==> και πηγε να βρει το 8==> καποιου αλλου...
τα διαφανα δεν εχουν πει τραγουδια που θα μπορουσε ανετα να πει ο πλουταρχος και ο ρεμος...
τα διαφανα δεν βγαινουν σαν μαιντανος στην τηλεοραση καθε τρεις και λιγο σε αντιθεση με τους "τραγουδοποιους" που προανεφερες...
τα διαφανα δεν εχουν κανει καμια "τελευταια" συναυλια πριν την διαλυση τους (οπως οι πυξ λαξ που εχουν κανει πανω απο 5 τελευταιες συναυλιες πριν διαλυθουν)
τα διαφανα κρινα δεν εχουν εμφανιστει στο φεστιβαλ θεσαλονικης
να συνεχισω???
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Στασου γιατι αυτη η αποψη ακουγεται πολυ.Δηλαδη ακους ενα συγκροτημα για την πολιτικη του αποψη και για το τι κανουν στην καθημερινη τους ζωη.Να το παρουμε απο μακρια.Ο μακρυγιαννης παιζει να ηταν αρχαιοκαπηλος αυτο σημαινει οτι δεν αγωνιστηκε το 1821 ο καιραισκακης παιζει να ηταν ομοφυλοφιλος αυτος σημαινει πως πρεπει να σταματησουμε να θαυμαζουμε το παραδειγμα του και να τον ξεχασουμε.Εγω ενα συγκροτημα το ακουω για τη μουσικη που παιζει και οχι για το τι κανει στο κρεβατι του και στην καθημερηνοτητα του.Πυξ Λαξ και Παπακονσταντινου ακουω γιατι γουσταρω και δεν με νοιαζει αν πλεον εχουν γινει pop η εχουν κανει πρωταρχικο τους στοχο το χρημα.Αμα δεν μου αρεσει ενα τραγουδι δεν το ακουω.

Master obey u master :D
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση ότι ο ίδιος ο Αγγελάκας (υποθέτω και τα Διάφανα Κρίνα) θεωρούν τους "κλαψομούνηδες" που ανέφερε ο skywalker ως δασκάλους τους;

Μιλάμε για 2 γενιές ελληνικού ροκ που έχουν περισσότερα κοινά σημεία από όσα νομίζεις. Με πρώτο και καλύτερο τη σχέση που είχαν με το Σιδηρόπουλο. Από κει και πέρα... συνεχίστε τη μαλάκυνση! Εγώ θα πάω και στα δύο (αν δω ότι προλαβαίνω) αλλιώς κάθομαι σπίτι μου να τους ακούσω ;)
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

O_Xamenos έγραψε:αυτη δεν ειναι ΡΟΚ συναυλια ειναι κλαψομουνικη συναυλια... οποτε κρατηστε τα λεφτα σας και δωστε 25 ευρω για το Γκαγκαριν Οπεν Φεστιβαλ οπου στις 7 ιουλιου θα παιξουν οι ακολουθοι

Γιαννης Αγγελακας και οι Επισκεπτες
Διαφανα Κρινα
Παυλος Παυλιδης
Ντινος Σαδικης
Λοστ Μποντις
και αλλοι
Οπότε θα τα δώσουμε σε κάτι τύπους σαν τον Αγγελάκα που "πουλάνε" αντίδραση και παρακμη,εεεε? :lol:  :lol:
Και ειδικά γι'αυτόν,είναι ένας τραγουδιστής που ΔΕΝ τραγουδάει,αφού δεν πιάνει κάποια νότα! Και με το "λ" και το "σ" που έχει,δεν κάνει ούτε για ραπ :wink: .Οπότε,τι μουσικός είναι? Και τι καλλιτέχνης είναι,αφού δεν κάνει τίποτα καλά? Τον συντηρούνε οι επαναστάτες λοιπόν,που αντιδρούν στην κλαψομουνίαση...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

προφανως και δεν ακουω ενα συγκροτημα για τις πολιτικες του αποψεις (αυτο βεβαια εξαρταται αφου δεν προκειται να ακουσω ενα συγκροτημα που εχει φασιστικο στιχο για παραδειγμα). αυτο που θελω να πω ειναι οτι η τηλεοραση το μονο που κανει ειναι να αλεθει μυαλα συνειδησεις κλπ. φτιαχνει μοδα... οπως μοδα ειναι το νεοεντεχνοροκουλτουδιαρικο. αυτο αποτι καταλαβα ειναι το ποιντ σου περι πολιτικης θεσης, γιατι εγω δεν εντοπιζω καποιο αλλο στο ποστ μου.
ουτε ειπα για το τι κανουν στο κρεβατι τους και προφανως δεν με νοιαζει...
ο αγγελακας δεν νομιζω να θεωρει δασκαλο του τον πλιατσικα (μιας και οι τρυπες ειναι πιο παλιο συγκροτημα και με διαφορετικη πορεια)
και προφανως ουτε τον παπακωνσταντινου μιας και εχει αναφερθει σε συνεντευξεις εναντιον του (δεν λεω αν σημφωνω ή οχι) παντως δασκαλο του δεν τον θεωρει. τωρα για τον τσακνη και τον μαχαιριτσα....
επισης επειδη μιλαμε για δυο γενιες ελληνικου ροκ: ξερει κανεις σας τους εν πλω και τον ντινο σαδικη??? τους λοστ μποντις (περα απο το τραγουδι με τους σωληνες)
ο αγγελακας δεν βγηκε ποτε να πει οτι πουλαω αντιδραση... δεν νομιζω οτι το παιζει υπερεπαναστατης και σαν καλλιτεχνη τον κρινω.
αντιδραση θες να μου πεις οτι δεν πουλαει ο βπαπ???? γκοοοντ μπλεεες αμερικαααα και αγιος ο θεος....
την ευσταθια την εχεις ακουσει πως τραγουδαει???
το τραγουδι που λεει ζαμπον χωρις λιπαρα το εχεις ακουσει??? μα τι στιχος!!!
καλως η κακως ο αγγελακας αυτην την στιγμη παει ενα βημα μπροστα την ελληνικη μουσικη κανωντας απλα και μονο το κεφι του..
εκανε ενα πειραμα με τους επισκεπτες με 4 χρονια προβες και εφτιαξε ενα πολυ πειραματικο δισκο με διαφορες αποχρωσεις μουσικες και συναισθηματικες...και για στιχου??? τι να λεμε τωρα... ολοι οι αλλοι αναμασανε τα παλια και επαναλαμβανονται (και πως οχι αφου καθε 8 μηνες βγαζουν και ενα δισκο)

δεν θελω να το παιξω προστατης του αγγελακα απλα αναφερθηκα σε αυτον ως επι το πλειστον γιατι προς τα εκει πηγε η κουβεντα... επισης δεν θεωρω τις αποψεις μου μανιφεστο μιας και ειμαι της αποψης οτι μουσικη (και κατπεκταση τεχνη) ειναι οτι μου αρεσει... αρα νο οφενς
επισης ακουω β παπ και πυξ λαξ με πολυ πολυ λιγοτερη συχνοτητα βεβαια αποτι παλιοτερα (τα απομιναρια των πυξ λαξ δεν τα εχω ακουσει περισσοτερες απο μια φορες για ευνοητους λογους αισθητικης)
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Slym
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 6:42 pm

Δημοσίευση από Slym »

Στη μέρα με τον Αγγελάκα παίζουν και οι Last Drive.Αν δεν τους ξέρετε , ευκαιρία να τους μάθετε.Κατά την άποψή μου , το καλύτερο ελληνικό συγκρότημα ροκ που πέρασε.Garage-rock με αγγλικούς στίχους. :supz:
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

Είστε καμένοι εσείς οι ροκάδες! :sky:
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

giati esy ti eisai?Popas?
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Episkeptis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 26, 2007 7:58 pm

Δημοσίευση από Episkeptis »

Και ειδικά γι'αυτόν,είναι ένας τραγουδιστής που ΔΕΝ τραγουδάει,αφού δεν πιάνει κάποια νότα! Και με το "λ" και το "σ" που έχει,δεν κάνει ούτε για ραπ Wink .Οπότε,τι μουσικός είναι? Και τι καλλιτέχνης είναι,αφού δεν κάνει τίποτα καλά? Τον συντηρούνε οι επαναστάτες λοιπόν,που αντιδρούν στην κλαψομουνίαση...
Ακριβώς φίλε antony07 ο Αγγέλακας είναι καλλιτέχνης. Τέχνη δεν είναι μόνο η μουσική αλλά και η ποίηση. Και ο άνθρωπος δεν γράφει τραγουδάκια αλλά μελωποιημένη ποίηση. Ροκ δεν είναι αυτό που ονομάζουν οι εταιρίες, δηλαδή η δυνατή μουσική με ηλεκτρική κιθάρα και ντραμς. Ροκ  είναι ο στίχος. Και όχι αναγκαία ο στίχος που μιλά συνεχώς για επανάσταση. Ροκ ήταν ο Άσιμος όταν έγραφε ρεμπέτικα, Ροκ ήταν ο Τσιτσανης όταν έγραφε λαικά, ο Χατζιδάκης όταν έγραφε τα ερωτικά του , ο Μάνος Λοίζος , ο Ξυλούρης και τόσοι άλλοι που δεν έχουν δυνατό ήχο στα τραγούδια τους.

Υπάρχει συνέντευξη του Αγγέλακα που ο ίδιος λέει οτι: δεν θεωρεί τον εαυτό του το επαναστάτη και δεν θεωρεί ότι κάνει το καλύτερο είδος μουσικής, δεν υποτιμά τα άλλα είδη. Απλά διερωτάται γιατί δαπανιούνται τόσα χρήματα και υπερπροβάλλονται μόνο συγκεκριμένα είδη.

Δεν υποτιμώ κανένα είδος μουσικής, απλά πρέπει να ξέχωρίζεις τι είδος   τραγουδιού ή μουσικής (όπως θέλεις πάρτο). Δεν μπορείς να λες την Ευσταθία ροκ με τον ανεκδιήγητο στίχο που αναφέρει ο φίλος χαμένος.

Και τέλος συμφωνώ ότι εξετάζεις το τραγούδι τι λέει από μόνο του, και όχι  πόσο το πιστεύει αυτός που το ερμηνεύει ή τι ζωή κάνει, αν και συνήθως πιστεύω ότι σε ένα μεγάλο βαθμό αυτά τα δύο πάνε μαζί.
Τα ζώα μπορεί να φωνάζουνε και να πλακώνονται στις μπουνιές. Ποτέ όμως δε χρησιμοποιούν τη σπιουνιά, τους μπάτσους, ή άλλα συγγενή ζώα για να λύσουν τις προσωπικές τους διαφορές, πράγμα που συνηθίζεται στην κοινωνία των ανθρώπων,που δεν είναι δυστυχώς ζώα. Η κοινωνία των ανδρών είναι σιχαμερή. Η κοινωνία των γυναικών το ίδιο.Ζήτω η κοινωνία των παιδιών και των ζώων όχι όλων. Αυτών που δεν έχουν αποχτήσει ακόμη ανθρώπινες συνήθειες.  (Ν. Άσιμος)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Έξοδος”