Συνεργασία σε Μαθήματα

Συζητήσεις για μαθήματα του 5ου έτους στην κατεύθυνση Φυσικού Εφαρμογών.

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
thalia
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 12:29 pm
Real Name: Θάλεια
Gender: Female
Facebook ID: 0

Συνεργασία σε Μαθήματα

Δημοσίευση από thalia »

Καλησπέρα παιδιά!
Θέλω να ανοίξω ένα καινούριο topic που νομίζω θα βοηθήσει πολύ κόσμο,ειδικά εμάς που είμαστε στα τελειώματα....
Υπάρχουν τα εξής κατ'επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα και των δύο κατευθύνσεων 7ου και 9ου εξαμήνου:
1.Φιλοσοφία της Φυσικής
2.Οικονομική των Επιχειρήσεων
3.Δίκαιο
4. Περιβαλλοντική Πολιτική
5.Εισαγωγή στις Τεχνολογίες του Διαδικτύου
6.Φιλοσοφία των Μαθηματικών
Να ξεκαθαρίσω εξ'αρχής ότι δεν έχω καμία πρόθεση να υποτιμήσω τα παραπάνω μαθήματα.Είναι όμως σίγουρα μαθήματα που είναι βατά και τα οποία μπορούν να μας ξελασπώσουν(να ανέβει λίγο και ο ο μέσος όρος!!)Κρίνοντας και από τον εαυτό μου νομίζω οτι λίγο πολύ άλλοι με διπλωματικές,άλλοι παρακολουθώντας πιο βαρβάτα μαθήματα που αλληλοκαλύπτονται,άλλοι γιατί δουλεύουν είναι λίγο δύσκολο να τα παρακολουθούμε.Προτείνω λοιπόν να ενημερώνουμε το site ειδικά για αυτά τα μαθήματα π.χ αν έδωσαν εργασίες, τι παίζει, αν είπαν για απαλλακτικές εργασίες ή παρουσιάσεις κλπ έτσι ώστε να υπάρχει μια ενημέρωση στην οποία θα έχουν πρόσβαση όλοι!!!Να κάνουμε τη ζωή μας πιο εύκολη!!
Τι λέτε; :wink:
Άβαταρ μέλους
Tsakalos
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 1:43 am
Real Name: Κώστας
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Άλφα του Κενταύρου
Επικοινωνία:

Re: Συνεργασία σε Μαθήματα

Δημοσίευση από Tsakalos »

Συμφωνω απολυτα!!! Βοηθηστε μααααςςςς!!! Βασικα δε με νοιαζει ο μεσος ορος... Με νοιαζει να φυγουν ολα τα μαθηματα με ενα 5 για να φυγω κ εγω απο τη σχολη! :mrgreen:
Το βασικοτερο σε αυτα τα μαθηματα οπως και σε ολα τα μαθηματα ειναι να ξερουμε την υλη και να εχουμε παλια θεματα!
Αν παρακολουθει κανεις ας ενημερωσει και για το ποια βιβλια θα διανεμηθουν απο που τα παιρνουμε κλπ...
Τελευταία προτεραιότητα η σχολή μου!
και να θυμομόστε τον κύριο Dio...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φυσικού Εφαρμογών”