[Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από NickNafplio »

Λοιπον, θα απαντησω στα ονοματα: Μπελουτσι, Ντιογο και Γκαλετι με τα ονοματα: Κλειτον, Γκαμπριελ, Καραγουνης, Νινης, Ιβαντσιτς. Δεν λεω Ζιλμπερτο γιατι ακομα και αν επαιξε καλουτσικα σε 2 παιχνιδια στην Ευρωπη, ακομα δεν εχει δειξει τιποτα για την κλαση του και κατ εμε μπορει να φυγει νυχτα απο την Ομαδα... Ο Καραγκουνης οτι και αν λενε μερικοι, ειναι ενας παιχτης που εχει κανει μεγαλες εμφανισεις στην Ευρωπη, εμφανισεις που ομοιες του ελαχιστοι παιχτες που εχουν περασει απο ελληνικες ομαδες εχουν κανει. Ο Νινης παλι, οπως τον βλεπω εγω, σε λιγα χρονια θα ειναι καλυτερος απο ολους τους παιχτες που παιζουν σε ΟΣΦΠ και ΠΑΟ φετος

Θα συμφωνισω με οσους ειπαν οτι ο ΠΑΟ εχει σε σχεδον καθε ματς πολυ χειροτερη αντιμετοπιση απο τον Ολυμπιακο απο τους διαιτητες. Γι αυτο και αυτη η διαφορα των 9 ποντων. Πως να μην υπαρρχει διαφορα οταν ο ΠΑΟ σε καθε κακη του εμφανιση χανει βαθμους επηδη πολλες φορες τον αδικει η διαιτησια, ενω ο Ολυμπιακος σε καθε κακη του εμφανιση νικαει 1-0 και 2-1 με πεναλτι που πολλες φορες του δινονται για το παραμικρο... το οτι μεχρι τωρα στον ΠΑΟ εχει δωθει μονο 1 πεναλτι δε νομιζω να ειναι τυχαιο...

Για το χτεσινο πεναλτι, θα πω οτι ακριβως ειπαν και στην Αθλιτικη Κυριακη οι ειδικοι: ο αμυντικος πηγε για μπαλα και την βρηκε, οχι αρκετα ομως ωστε να την απομακρυνει, επομενος αν ο Ρουκαβινα δεν επεφτε θα βρησκοταν σε θεση για Γκολ, και απο τη στιγμη που το ποδι του αμυντικου τον εμποδιζει να προχωρισει ειναι καθαρο πεναλτι. Αν ο αμυντικος εβρισκε καλυτερα τη μπαλα και την εστελνε αουτ, τοτε δεν υπηρχε καμια περιπτωση να δωθει πεναλτι, ετσι ομως οπως εξελιχτηκε η φαση, δεν υπαρχει καμια αμφιβολια για το οτι ηταν πεναλτι
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Βασικά, το λάθος που κάνετε είναι ότι τα βλέπετε καθαρά από βαζέλικη σκοπιά και χάνετε την όλη εικόνα.
Ξέρετε πόσες φορές εγώ σε αγώνες έχω πει ότι οι διαιτητές έχουν αδικήσει τον Ολυμπιακό;
Με το Θρασύβουλο που το χτυπάτε όλοι μας είχε ακυρώσει γκολ αλλά κανείς δε το λέει! Και να σας πω κάτι; Καλύτερα! Δε θέλω να κολλάω σε αμφισβητούμενες φάσεις. Ομολογώ πως δε μου άρεσε ο τρόπος που νικήσαμε αλλά ήταν καθαρός και το πέναλντυ πεντακάθαρο!

Για τους παίχτες δε θα πω τπτ αν και θα συμφωνήσω ότι είχες δίκιο στη παρατήρησή σου, ότι αυτοί που ανέφερα είναι καλοί σαν μονάδες αλλά σαν ομάδα είναι διαφορετικό!
Βασικά θα πω κάτι και για παίχτες. Αυτό που είπες για το Νίνη... μακάρι ρε φίλε το παιδί να εξελιχτεί στο καλύτερο ταλέντο αλλά γιατί δεν τον βλέπω στην 11άδα σας; Πιστεύω πρέπει να παίζει πιο πολύ για να ψηθεί!
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από chelsea13 »

ManOzzY έγραψε:Δε θέλω να κολλάω σε αμφισβητούμενες φάσεις.
Αν και εγώ ήμουν 9 βαθμούς μπροστά ούτε και εγώ θα κόλλαγα σε αμφισβιτούμενες φάσεις :wink: Γιατί εγώ θυμάμαι πως την μια φορά που αδικήθηκες και σου στοίχησε έχει στιγματίσει το πρωτάθλημα μου ως Δούρειο πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Μα αυτό είναι που προσπαθώ να σου πω!
Αν εγώ ήμουν 9 βαθμούς πίσω θα έβρισκα τέτοιες δικαιολογίες για να υπονομεύσω τη πρωτιά σου. Θα έβρισκα όλες τις αμφισβητούμενες φάσεις και θα σου έλεγα ότι γι'αυτό είσαι πρώτος. Εγώ προσωπικά δε θα το έκανα αλλά ξέρεις τι εννοώ.
Αυτό που κάνεις είναι αναμενόμενο. Είναι αντίδραση, αλλά όπως είπα, σε κάνει και χάνεις τη γενική εικόνα.
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από chelsea13 »

Ωραία , χαίρομαι που συμφωνούμε :) Την γενική εικόνα εγώ προσωπικά δεν την χάνω , αλλά επειδή φέτος ειδικά αυτό που έχει γίνει εμένα με έχει εξοργίσει εστιάζουμε εκεί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”