Live Search Maps

Πριν το βάψεις μπλε και το ρίξεις στη θάλασσα γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά εδώ;

Συντονιστές: kostas213, markelos

Απάντηση
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Live Search Maps

Δημοσίευση από o_apolytos »

Οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε τους χάρτες του Γκουγκλ, αλλά πόσοι ξέρουμε τους χάρτες της επάρατης μάικροσοφτ; Και την καταπληκτική τους λειτουργία που λέγεται "μάτι του πουλιού" (bird's eye);
Βλέποντας από πάνω την Πολυτεχνειούπολη βρήκα αυτό. Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τί είναι;
Έμμηνος ρήση φιλοσοφηθείσα - πούπουλα λευκά και μαύρη... άσφαλτρος (Βωδελαίρ).-
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Live Search Maps

Δημοσίευση από LocknLoad »

Μα καλα ρε φιλε! Που ζεις? Ποσα χρονια ακομα θα χτυπιομαστε οτι υπαρχουν εξωγηινοι???

Περα απο την πλακα, δεν ξερω τι ειναι αλλα μοιαζουν με αμφιθεατρα

Υπαρχει και αυτο αν θες να ψαχουλεψης το NTUA
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Live Search Maps

Δημοσίευση από Gus »

Η αληθεια ειναι οτι δν το εχω ξαναδει,αλλα τωρα που το ειδα θα το ανακαλυψω συντομα...ισως να μην το ξερει κανεις γιατι ειναι μια πυλη στον χωροχρονο( φτιαγμενη απο σεμφιτες) απο την οποια κανεις δν επεστρεψε...ιδωμεν..
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
Άβαταρ μέλους
Alekos
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 02, 2008 2:18 pm
Real Name: Alekos
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Los Alimos

Re: Live Search Maps

Δημοσίευση από Alekos »

To είχα προσέξει κι εγώ αυτό και πήγα προχθες και έκανα αυτοψία :P Έχει φάση γιατί ανεβαίνεις το λόφο και στην κορυφή του βλέπεις ένα mini παρκάκι με παγκάκια και ξύλινα σκέπαστρα, πλακοστρωμένο με αυτό το περίεργο σχήμα!!! Το δρομάκι που το κάνει γύρω γύρω δε συμφέρει γιατί κάνει κύκλους χωρίς λόγο. Προτείνω να πάτε από το χωματόδρομο που είναι πάνω από τους Χημικούς (εκεί που έχει και μια σκουριασμένη μπάρα). Είναι ιδανικό μέρος για ζευγάρια...... :D
Τώρα για ποιό λόγο φτιάξαν παρκάκι μες στη μέση του πουθενά δεν ξέρω.
.........πληροφορίες που λένε ότι είναι σημείο προσεδάφισης ιπτάμενων δίσκων διερευνώνται :e_geek: :lol:
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Live Search Maps

Δημοσίευση από timos_m »

Έτσι όπως τα λέει ο Alekos είναι. Να προσθέσω ότι είναι σχετικά μεγάλο το υψόμετρο, οπότε έχεις θέα όλη την Αθήνα, αν πας λίγο προς την άκρη του "λοφακίου".
Το καλοκαιράκι είναι ωραία εκεί είτε για ζευγαράκια, όπως είπε ο Alekos, είτε για παρεάκια, μπυροποσίες κλπ.
Alekos έγραψε:Τώρα για ποιό λόγο φτιάξαν παρκάκι μες στη μέση του πουθενά δεν ξέρω.
Γιατί αν δεν ήταν "στη μέση του πουθενά" θα ήταν στη μέση των κτηρίων. :)
Η μόνη βλακεία είναι πως το βράδυ δεν ανάβουν τα φώτα, τουλάχιστον τώρα το χειμώνα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές - Εφαρμογές - Internet”