[Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Αθωότητα

Σε μια πολιτισμικά ανεπτυγμένη κοινωνία, όσο κλειστή κι αν είναι αυτή πάντα θα υπάρχουν χαραμάδες για την φωτεινή πορεία προς τη γνώση.
Μ' άλλα λόγια, εδώ γράφετε για μουσεία, πολιτισμικές εκδηλώσεις και λοιπά "ψαγμένα στέκια".

Συντονιστής: antony07

Απάντηση
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

[Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Αθωότητα

Δημοσίευση από O_Xamenos »

να ειστε καλα παιδια.... σε ενα χωρο αυστηρα ακαδημαικο και τεχνοκρατικο σαν το πολυτεχνειο υπαρχουν παιδια που ψαχνουν τροπους εκφρασης και η θεατρικη ομαδα του πολυτεχνειου υπαρχει για αυτο...

η πομενη παρασταση (αλλος θιασος) της θεατρικης ομαδας ξεκιναει με το καλο αυριο!

δελτιο τυπου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ



Η ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Ε.Μ.Π. ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ:



ΑΘΩΟΤΗΤΑ

της Dea Loher

σε μετάφραση Γιώργου Δεπάστα



ΑΣΚΗΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ ΦΡΑΓΚΟΥΔΗ 18-20, ΚΑΛΛΙΘΕΑ

(ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΤΕΙΟ)

21/5 – 30/5

ώρα 9 μμ



τιμή εισιτηρίου :3 Ευρώ

τηλ. κρατήσεων 6947692232

mail: info@theatre.ntua.gr

http://theatre.ntua.gr



“Το αίμα βράζει στο θερμόμετρο.

Δεν είναι ευχάριστο να πεθαίνεις, Κύριε, όταν τίποτα δεν αφήνεις στη ζωή και όταν στο θάνατο τίποτα δεν είναι δυνατόν εκτός από εκείνο που αφήνεις πίσω στη ζωή!”





Δύο παράνομοι μαύροι μετανάστες, μια νεαρή τυφλή χορεύτρια, μια γυναίκα μόνη σε αναζήτηση της συγχώρεσης, ένας νέος που εγκαταλείπει την ιατρική για να γίνει φροντιστής νεκρών, η γυναίκα του και η πεθερά του που πάσχει από διαβήτη, μια φιλόσοφος που γερνάει και ο άνδρας της, ο χρυσοχόος, που δεν της μιλάει ποτέ. Οι ζωές τους εκτυλίσσονται παράλληλα, μπλέκονται και διακόπτονται από άλλες μικρές αυτοτελείς ιστορίες, προκαλώντας τη σκέψη, το γέλιο, τα νεύρα, τη μελαγχολία, σοκάροντάς μας με την ευθύτητά τους και τελικά “χτυπώντας” μας με μικρές ενέσεις ελπίδας. Καθένας τους έχει να αντιμετωπίσει την ύπαρξή του, την ασθένεια, το θάνατο, τις ενοχές του και να βρει μια απάντηση στα μικρά και τα μεγάλα ερωτήματα. Κοινός παρονομαστής η απενοχοποίηση, η αναζήτηση της Αθωότητας. Άλλωστε “...όλοι θα θέλαμε να ήμασταν αθώοι...”
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: [Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Πουπουλένιος

Δημοσίευση από o_apolytos »

Θα πρότεινα να ανοίξεις ένα άλλο τόπικ για την παράσταση αυτή έτσι ώστε να επικεντρωθούμε στον πουπουλένιο... Ακόμα σκέφτομαι το Μικρό Ιησού... Ή την προβληματική παιδική ηλικία του Άριελ! Πραγματικά μού'χει κάτσει η παράσταση! Άνετα μπορεί να αναμετρηθεί με επαγγελματικές. Θα πάω σίγουρα και στην "Αθωότητα"! Αουφβίντερζεϊν!
Έμμηνος ρήση φιλοσοφηθείσα - πούπουλα λευκά και μαύρη... άσφαλτρος (Βωδελαίρ).-
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: [Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Πουπουλένιος

Δημοσίευση από Artemoila »

Πολυ καλη η παρασταση, το καταφχαριστηθηκαμε... συμφωνω κ με τη φανουμπα, η ατακα με το ακουστικο ήταν ολα τα λεφτα!
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: [Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Πουπουλένιος

Δημοσίευση από otinanai »

πραγματικα πολυ καλη δουλεια που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο επαγγελματικες.. θεϊκη σκηνοθεσια και ο χαμενος γαματος :P ! συγχαρητηρια παιδια!!
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Re: [Θεατρική Ομάδα ΕΜΠ] Πουπουλένιος

Δημοσίευση από O_Xamenos »

φχαρστουμε παιδια... καποιος αντμιν ας το χωρισει το θεμα για την αθωοτητα!!!! αντε μην καθεστε....
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτισμός”