Καθηγητές 2ου έτους

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από timos_m »

pao132003 έγραψε:Προσοχή! Πολύ σημαντική παρατήρηση: Επειδή υπέβαλα ήδη την αίτησή μου για αυτό το εξάμηνο, δεν μπορείτε να δηλώσετε δυο μαθήματα επιλογής, ούτε στο 2ο ούτε στο 4ο εξάμηνο και αν έχετε περάσει κάποιο μάθημα επιλογής, δεν μπορείτε να επιλέξετε το άλλο ώστε να βελτιώσετε το βαθμό σας!
Γιάννη, είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες;
Οδηγός Σπουδών, σελ. 46 έγραψε: 6. Δίνεται η δυνατότητα αλλαγής του μαθήματος επιλογής στο 2ο και στο 4ο εξάμηνο
σποδών, ακόμη και αν υπάρχει προβιβάσιμος βαθμός στο ήδη δηλωθέν, με επιλογή του
φοιτητή ή της φοιτήτριας ως προς το ποιο από τα δύο θα υπολογιστεί στον βαθμό του
διπλώματος.
Νάσια (και οι υπόλοιποι με σχετικές απορίες), δες αυτό το topic: Προαιρετικά & (κατ'επιλογήν) υποχρεωτικά μαθήματα. Λύνει πολλά ερωτήματα.
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από pao132003 »

timos_m έγραψε:
pao132003 έγραψε:Προσοχή! Πολύ σημαντική παρατήρηση: Επειδή υπέβαλα ήδη την αίτησή μου για αυτό το εξάμηνο, δεν μπορείτε να δηλώσετε δυο μαθήματα επιλογής, ούτε στο 2ο ούτε στο 4ο εξάμηνο και αν έχετε περάσει κάποιο μάθημα επιλογής, δεν μπορείτε να επιλέξετε το άλλο ώστε να βελτιώσετε το βαθμό σας!
Γιάννη, είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες;
Επειδή βλέπω ότι δυσπιστείς, θα σου αναφέρω τα πειράματα που έκανα στη δήλωση μαθημάτων σήμερα:
1) Έχω περάσει το ένα επιλογής στο 2ο εξάμηνο και έβαλα το άλλο και δε με άφησε να το κάνω (έγραφε και το λόγο)
2) Δεν έχω περάσει κανένα επιλογής στο 4ο εξάμηνο και επέλεξα δυο εξ αυτών. Και πάλι δε με άφησε να το κάνω (έγραφε και το λόγο)

Όπως βλέπεις ακολούθησα επιστημονική μέθοδο, για να βγάλω συμπέρασμα. Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι η γραμματεία δεν έχει προσωπικά μαζί μου, οπότε τα ίδια θα ισχύουν και για όλους τους υπόλοιπους!
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από timos_m »

Με άλλα λόγια δεν ισχύει η παράγραφος του οδηγού σπουδών.. Καλή φάση.. :e_confused:
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από pao132003 »

Μέχρι πέρσι ίσχυε σίγουρα. Από φέτος έχω δει πολλά παράξενα, γι'αυτό ας είμαστε προσεκτικοί στις δηλώσεις των μαθημάτων μη βρεθούμε προ καμιάς έκπληξης.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από el_greco »

Επειδή κάτι τέτοιο δεν μπορεί να ισχύει και χωρίς σαφή ανακοίνωση από τη γραμματεία και νέα έκδοση του Οδηγού Σπουδών που εξηγεί την αλλαγή στα ήδη ισχύοντα, πιθανώς πρόκειται περί αβλεψία στο τεχνικό θέμα. Όποιος πραγματικά επιθυμεί να δηλώσει κάποιο άλλο μάθημα επιλογής από αυτό στο οποίο ήδη έχει εξεταστεί επιτυχώς στο 2ο ή στο 4ο εξάμηνο, ας πάει με τον Οδηγό ανά χείρας στη Γραμματεία και ας μας πει μετά αν όντως σταμάτησε να ισχύει αυτή η ρύθμιση...
                 
Άβαταρ μέλους
Nasia!
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 29, 2007 8:06 pm
Real Name: Νάσια παραγοντικό
Gender: Female
Facebook ID: 1169014285

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Nasia! »

Φέτος την κβάντο την παίρνουν η Παπαδοπούλου με το Ζουπάνο. Την πρώτη την έχω δει, το Ζουπάνο τον ξέρει κανείς? Τι μέρος του λόγου είναι? :P :P
The world is not enough, but it is such a perfect place to start, my love.
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από dj manos »

Πολύ καλός
Άβαταρ μέλους
maThemaGician™
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τετ Μαρ 26, 2008 2:16 am
Real Name: Πραγματικό όνομα
Gender: Male
Facebook ID: 3
Τοποθεσία: Είμαι αλλού!

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από maThemaGician™ »

http://www.physics.ntua.gr/~zoupanos/pics/zoupanos.jpg Aytos einai o Zoupanos!! Mia eikona xilies lekseis....

Phgh: http://www.physics.ntua.gr/~zoupanos/
Εικόνα
Μάθε ΝΗ κι ας τηνε!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

Μου φαίνεται θα πάω να ξαναπαρακολουθήσω κβάντο Ι... χιχιχι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”