[Θέατρο] Εγώ είμαι το Θείο βρέφος 2

Σε μια πολιτισμικά ανεπτυγμένη κοινωνία, όσο κλειστή κι αν είναι αυτή πάντα θα υπάρχουν χαραμάδες για την φωτεινή πορεία προς τη γνώση.
Μ' άλλα λόγια, εδώ γράφετε για μουσεία, πολιτισμικές εκδηλώσεις και λοιπά "ψαγμένα στέκια".

Συντονιστής: antony07

Απάντηση
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

[Θέατρο] Εγώ είμαι το Θείο βρέφος 2

Δημοσίευση από Neo »

Από πού ερχόμαστε;

Γιατί υπάρχουμε;

Υπάρχει Θεός;

Ποιος έφτιαξε τον κόσμο;

Αν σ' όλες αυτές τις ερωτήσεις είστε σίγουροι ότι έχετε μια απάντηση, οποιαδήποτε κι αν είναι είναι αυτή, φροντίστε να παρακολουθήσετε τη συγκεκριμένη παράσταση.

Άφθονο γέλιο, σάτιρα που αγγίζει τα όρια σε μια κοινωνία παπαδοκρατούμενη, με χιούμορ που σε κάνει να νοιώθεις εκείνη τη στιγμή ότι η αλήθεια είναι περισσότερο κοντά στο έργο απ' ότι στα "Θρησκευτικά" του Δημοτικού.

Σημειωτέον για τους θρησκόληπτους, ότι εκκρεμεί αγωγή εις βάρος των συντελεστών της παράστασης για "προσβολή των θείων", μετά το πολύ επιτυχημένο ανέβασμα της παράστασης "Εγώ είμαι το Θείο βρέφος" την προηγούμενη άνοιξη. Αυτός είναι και ο λόγος που δε γνωρίζω διαφορές από το #1, αφού διακόπηκαν οι παραστάσεις πριν προλάβω να το δω.

Το έργο παίζεται στο Club 22, στη συμβολή των οδών Ακαδημίας και Ζωοδόχου Πηγής κάθε Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή στις 21.15.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτισμός”