Για μπασκετικούς

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Katestramenos »

Καλός παίχτης και κυρίως Έλληνας, κατι πολύ σημαντικό για το μπάσκετ. Αλλά 1ον Σπανούλη που**@*@ ποτέ στον Πειραιά.
2ον Σπανούλη μ@λ@κ@ γύρνα στο οακα κολοτυρόγαλο. Δεν δέχομαι να τον δω στα ερυθρόλευκα αν δεν πει κάτι του στυλ "ήρθα στον Ολυμπιακό γιατί ήταν πρόκληση να διεκδικίσω ένα τίμιο πρωτάθλημα" ή κάτι όπως "θα είναι πρωτόγωρη εμειρία να παίζω 5 εναντίον πέντε, συνήθως εμείς ήμασταν οχτώ".
Τόσα χρόνια είναι στέλεχος της πιο βρώμικης υπόθεσης του Ελληνικού αθλητισμού και όσο μπάσετ και αν ξέρει δεν θέλω τέτοιους αλήτες στην ομάδα που παλεύει για κάτι μεγάλο εκεί που την αφήνουν, δηλαδή στη Ευρώπη. Το πρωτάθλημα ειλικρινά δεν με αφορά αφού το έχει κλειστό συμβόλαιο η ομάδα με τα ροζ οπότε ακόμα και την τριπλέτα των Μαϊάμι να φέρουμε πακετάκι πάλι τα ίδια αίσχη θα γίνονται.
Κλείνοντας, ρε Καραγκούνη του μπάσκετ, μπαστουρνόβλαχε Σπανούλη, για να σε δούμε τώρα που δε θα παίρνεις φάουλ επειδή σε φύσηξαν και θα τρως τεχνικές όταν κάνεις πως σε χτύπησε το ρεύμα...
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

@ παναθηναικούς: O Σπανούλης είναι ελεύθερος επαγελματίας. Θα πάει εκεί που του δίνουν πιο πολλά, όπως θα κάνουμε όλοι στην καριέρα μας. να δεχτώ πως έκανε λάθος στην διαχείριση, οκ. η απόφαση του όμως είναι 100% σωστή. Πόσοι από εσάς εδώ τους large θα προσπερνούσατε 1,2 μύρια ε?
όταν ο σίσκα έφευγε "γιατί τα πήρα όλα. θέλω καινούρια πρόκληση" δεν είπε κανείς κουβέντα. γιατί?
εδώ όλοι έχουν πέσει να φάνε τον lebron γιατί προτίμησε τον εύκολο δρόμο της μικρής dream team αντί να κάτσει να προσπαθήσει "μόνος του". ο σπανούλης κάνει το αντίθετο.
@ ολυμπιακούς: η πιο βρώμικη υπόθεση του ελληνικού αθλητισμού είναι τα μαλακισμένα που δεν αφήνουν τα παιχνίδια να τελειώνουν.
@ μειοψηφία οπαδών και των 2 ομάδων: άσχετοι,αμπάσκετοι αφήστε τα καφριλίκια για την άλλη κωλόμπαλα.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από vbalos »

KAFROS έγραψε: ela pes to.ponese ligo e?
Καλώς τον ... θυμήθηκες πάλι το μπασκετάκι ?? Έτσι πρωταθλητές στις μεταγραφές σας θέλω κάθε χρόνο... Αγγελόπουλε χώσε ...
katestramenos έγραψε:Καλός παίχτης και κυρίως Έλληνας, κατι πολύ σημαντικό για το μπάσκετ. Αλλά 1ον Σπανούλη που**@*@ ποτέ στον Πειραιά.
2ον Σπανούλη μ@λ@κ@ γύρνα στο οακα κολοτυρόγαλο. Δεν δέχομαι να τον δω στα ερυθρόλευκα αν δεν πει κάτι του στυλ "ήρθα στον Ολυμπιακό γιατί ήταν πρόκληση να διεκδικίσω ένα τίμιο πρωτάθλημα" ή κάτι όπως "θα είναι πρωτόγωρη εμειρία να παίζω 5 εναντίον πέντε, συνήθως εμείς ήμασταν οχτώ".
Τόσα χρόνια είναι στέλεχος της πιο βρώμικης υπόθεσης του Ελληνικού αθλητισμού και όσο μπάσετ και αν ξέρει δεν θέλω τέτοιους αλήτες στην ομάδα που παλεύει για κάτι μεγάλο εκεί που την αφήνουν, δηλαδή στη Ευρώπη. Το πρωτάθλημα ειλικρινά δεν με αφορά αφού το έχει κλειστό συμβόλαιο η ομάδα με τα ροζ οπότε ακόμα και την τριπλέτα των Μαϊάμι να φέρουμε πακετάκι πάλι τα ίδια αίσχη θα γίνονται.
Κλείνοντας, ρε Καραγκούνη του μπάσκετ, μπαστουρνόβλαχε Σπανούλη, για να σε δούμε τώρα που δε θα παίρνεις φάουλ επειδή σε φύσηξαν και θα τρως τεχνικές όταν κάνεις πως σε χτύπησε το ρεύμα...
1.H πιο βρώμικη υπόθεση του ελληνικού αθλητισμού ?? Λοιπόν μέτρα : α) Παρίσι β) Μπολώνια γ) Θεσσαλονίκη δ) Αθήνα ε) Βερολίνο (και το τελευταίο μέσα στη μάπα σας)...Πόσα είναι ?? 5 και να λες και ευχαριστώ στην Παρτιζάν και το Μαρούσι που δε σε βρήκα στον ημιτελικό φέτος να σου κάνω πλάκα και το Παρίσι να υψωθεί στο τετράγωνο
2.Έλεγε ένα παλιό σύνθημα : "σε πάει τσάμπα εκδρομές χαζό σε κάνει μ'εκπομπές" ... πες πες κάτι θα μείνει ... Α ! ρε Τάκη που είσαι να δεις τι έφτιαξες...
3.Τι ακριβώς διεκδικείτε στην Ευρώπη ??? Κάτι μεγάλο ?? Γιατί αφού μπορείτε να το βρείτε και εντός συνόρων
4.Ενημέρωσε σε παρακαλώ για τη βρωμιά του Παναθηναϊκού και τους παράγοντες της ΤΣΣΚ , αυτούς ντε που δηλητηριάστηκαν κάποτε και κέρασε τους και ένα μπουκαλάκι νερό έτσι από εμένα...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Katestramenos »

vbalos έγραψε:
1.H πιο βρώμικη υπόθεση του ελληνικού αθλητισμού ?? Λοιπόν μέτρα : α) Παρίσι β) Μπολώνια γ) Θεσσαλονίκη δ) Αθήνα ε) Βερολίνο (και το τελευταίο μέσα στη μάπα σας)...Πόσα είναι ?? 5 και να λες και ευχαριστώ στην Παρτιζάν και το Μαρούσι που δε σε βρήκα στον ημιτελικό φέτος να σου κάνω πλάκα και το Παρίσι να υψωθεί στο τετράγωνο
2.Έλεγε ένα παλιό σύνθημα : "σε πάει τσάμπα εκδρομές χαζό σε κάνει μ'εκπομπές" ... πες πες κάτι θα μείνει ... Α ! ρε Τάκη που είσαι να δεις τι έφτιαξες...
3.Τι ακριβώς διεκδικείτε στην Ευρώπη ??? Κάτι μεγάλο ?? Γιατί αφού μπορείτε να το βρείτε και εντός συνόρων
4.Ενημέρωσε σε παρακαλώ για τη βρωμιά του Παναθηναϊκού και τους παράγοντες της ΤΣΣΚ , αυτούς ντε που δηλητηριάστηκαν κάποτε και κέρασε τους και ένα μπουκαλάκι νερό έτσι από εμένα...
1) Ναι η πιο βρώμικη υπόθεση του ελληνικού αθλητισμού. α)Πιλοΐδης β)Ζαβλανός γ)Κουκουλεκίδης δ)Κορομηλάς ε) Βορεάδης και η λίστα δεν τελειώνει ποτέ... Σκέψου ανθρώπο που έχει πει κάπου θα τον πετύχω τον Αγγελόπουλο τον βάζουν να σφυρίξει τελικό...
2)Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με τους κάφρους του είδους σου, δεν έχω καμία σχέση με τους οργανωμένους του Ολυμπιακού όπως και το σύνολο των οργανομένων δεν έχουν καμία επαφή με το μπάσκετ. Δες πχ τον εαυτό σου που αναφέρεσαι στον τσουκαλά και σε λιγάκι για να συγκρίνεις την βρωμιά θα αναφέρεις Βίκτωρα, Κόκαλη κλπ...
3) διεκδικούμε μια κούπα με την οποία δεν έχουν κλειστό συμβόλαιο τα στρουμφ που το παίζουν πρόεδροί σας.
4)Θα τους ενημερώσω. Ξέρεις θα τους πω πως αν έχουν κρίσιμο ματς στο οακα ποτέ να μπουν με ανεξίσφαιρα γιατί κυκλοφορούν αεροβόλα και άλλα τέτοια περίεργα...

ΥΓ: Να χαίρεσαι τον νέο πρόεδρο της ΠΑΕ σου,ξέρεις αυτόν που δυο φορές σε είπε συνασπισμό αντι παναθηναικό
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

vbalos έγραψε:3.Τι ακριβώς διεκδικείτε στην Ευρώπη ??? Κάτι μεγάλο ?? Γιατί αφού μπορείτε να το βρείτε και εντός συνόρων
:lol: :lol:

Παντως ο Σπανουλης με αυτη του τη μεταγραφη εδειξε ασχημα σημεια της προσωπικοτητας του.Ναι θα συμφωνησω οτι ειναι επαγγελματιας αλλα δεν ειναι ολο του το ειναι ο επαγγελματισμος! Επισης ποιος μας ειπε οτι χαρακτηριστικη συμπεριφορα ενος επαγγελματια ειναι να τρεχει παντα εκει που του προσφερουν περισσοτερα λεφτα.Επισης, ο Σπανουλης ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να βγαλει???Ειναι 28 και χρονων (νομιζω) και παιζει μπασκετ σε υψηλο επιπεδο με υψηλες αποδοχες τοσα χρονια!!!Λες και η παναθα δεν του προσφερε συμβολαιο με λεφτα.Για μενα λοιπον ειναι θεμα ξαθαρης απληστιας ενος ατομου και τιθεται γενικοτερο θεμα (οχι μονο με Σπανουλη) για τους μισθους των αθλητων στα περισσοτερα αθληματα.(αλλα μην ανοιξω αυτο το θεμα γιατι θα γινει χαμος)
nap21
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 9:33 am
Real Name: diogo
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από nap21 »

ρε παιδια ελεος με τον σπανουλη ...καλα εκανε που πηγε εκει που πηγε...λεφτα πηρε..δεν πηρε ψαρια...8α μας τρελανετε??
ο πρωτος η ο τελευταιος ειναι???
ο νικοπολιδης δηλαδη κακοπερασε που πηγε το 2004 στον ολυμπιακο και σηκωσε 5 πρωταθληματα??
αντιστοιχα κακοπερασε περισυ ο λετο που πηγε στο βαζελο και εκανε το νταμπλ??
εν ετοι 2010...περιμενετε να ειναι " ρομαντικες οι εποχες" και να μην εχουμε μετακινησεις σε αντιπαλα στρατοπεδα??
και οσο γι αυτο που λετε οτι ποσα λεφτα να βγαλει ο σπανουλης...οσα περισσοτερα φραγκα τσεπωνεις τοσο περισσοτερο γλυκαινεσαι...με την ιδια λογικη γιατι οι μεταγγραφες την εποχη μας χαλανε για 200,300 χιλιαδες ευρω??
μηπως δεν τα εχουν να τα δωσουν οι μαρινακιδες και οι πολυμετοχικοι??
απλα οσο πιο πολλα εχεις τοσο πιο πολλα καβουρια μπαινουν στις κωλοτσεπες....
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από vbalos »

katestramenos έγραψε:1) Ναι η πιο βρώμικη υπόθεση του ελληνικού αθλητισμού. α)Πιλοΐδης β)Ζαβλανός γ)Κουκουλεκίδης δ)Κορομηλάς ε) Βορεάδης και η λίστα δεν τελειώνει ποτέ... Σκέψου ανθρώπο που έχει πει κάπου θα τον πετύχω τον Αγγελόπουλο τον βάζουν να σφυρίξει τελικό...
2)Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με τους κάφρους του είδους σου, δεν έχω καμία σχέση με τους οργανωμένους του Ολυμπιακού όπως και το σύνολο των οργανομένων δεν έχουν καμία επαφή με το μπάσκετ. Δες πχ τον εαυτό σου που αναφέρεσαι στον τσουκαλά και σε λιγάκι για να συγκρίνεις την βρωμιά θα αναφέρεις Βίκτωρα, Κόκαλη κλπ...
3) διεκδικούμε μια κούπα με την οποία δεν έχουν κλειστό συμβόλαιο τα στρουμφ που το παίζουν πρόεδροί σας.
4)Θα τους ενημερώσω. Ξέρεις θα τους πω πως αν έχουν κρίσιμο ματς στο οακα ποτέ να μπουν με ανεξίσφαιρα γιατί κυκλοφορούν αεροβόλα και άλλα τέτοια περίεργα...

ΥΓ: Να χαίρεσαι τον νέο πρόεδρο της ΠΑΕ σου,ξέρεις αυτόν που δυο φορές σε είπε συνασπισμό αντι παναθηναικό
1) Πες μας κι' άλλα ονόματα να φτιαχνόμαστε...τσάμπα είναι άλλωστε
2)Στο ίδιο τσουβάλι ??? Όχι βέβαια...άκου στο ίδιο τσουβάλι...Οι κάφροι στους οποίους αναφέρεσαι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να παραδεχθούν την αρρώστια τους και με τον τρόπο αυτόν να είναι ξεκάθαροι προς οποιονδήποτε ο οποίος συνδιαλέγεται μαζί τους για το τι θα έχει να αντιμετωπίσει...Εσύ αντιθέτως και οι άλλοι του δικού σου συναφιού είστε οι και καλά αντικειμενικοί , λάτρεις του αθλήματος και φίλαθλοι , οι οποίοι που και που θυμάστε να μιλήσετε για ροζ φανέλες , στρουμφ , διαιτησίες κτλ κτλ θυμίζοντας κάτι από τον ευσεβή σας πόθο και τη ζωή που δε ζήσατε...Οπότε όχι στο ίδιο τσουβάλι , ΠΟΤΕ , εγώ και οι του συναφιού μου στρουθοκάμηλοι δεν είμαστε άρρωστοι μπορεί. Όσο για το εάν οι οργανωμένοι έχουν ή δεν έχουν σχέση με το εκάστοτε άθλημα θεωρώ πως είναι πραγματικά γελοίο έστω και να το συζητήσω...Τέλος όχι τη χαρά να σου μιλήσω για Σπάθες Θείους κτλ δε θα στην κάνω γιατί απλά δεν υπάρχει καμία μα καμία σχέση ανάμεσα στις δύο περιπτώσεις...
3)Τα στρουμφ στα οποία αναφέρεσαι φίλτατε έχουν κατακτήσει την κούπα αυτή πεντάκις , και επίσης αν αυτά τα στρούμφ δεν υπήρχαν και δε δήλωναν παρών ματώνοντας την τσέπη τους τα τελευταία χρόνια , όταν ο "υπέροχος λαός της ιχθυόσκαλας" και ο πρόεδρός σας είχατε παρατήσει το άθλημα για 10 χρόνια κάνοντας δηλώσεις για "μπάλες με σπυριά" και αθλήματα που παίζονται με το χέρι , το άθλημα σίγουρα θα είχε πέσει σε τεράστια ανυποληψία...Οπότε μη βρίζεις αυτούς που το κράτησαν ζωντανό , ώστε να μπορούμε τώρα να το χαιρόμαστε και να συζητάμε...
4)Να τους ενημερώσεις σε παρακαλώ και για τη λατρεία της χώρας μας στο άθλημα που είναι τέτοια που εαν κάποιο αεροβόλο ας πούμε τους χτυπήσει το πολύ πολύ να εκκενωθεί το κέντρο του γηπέδου (προς Θεού όχι τα πέταλα) , ώστε να μπορούν οι αντίπαλοι αφενός να συνεχίσουν να γεύονται τη χαρά του κινούμενου ανθρώπινου στόχου , αφετέρου όλος ο φίλαθλος κόσμος να μπορεί να χαρεί το άθλημα για 5 και για 6 ώρες χωρίς να το συζητάμε καν για διακοπή από τους μαύρους που κατά τα άλλα μας μισούν...
Υ.Γ. Είναι τόσο μα τόσο unfair να τη λες σε κάποιον για τις διοικητικές εξελίξεις της ομάδας του που δε θα μπω καν στη συζήτηση...Τα διοικητικά είναι κάτι στο οποίο αφενός ο μέσος οπαδός δε μπορεί άμεσα να κάνει τίποτε αφετέρου δεν κάθεται να το συζητήσει με αλλόθρησκους γιατί είναι "οικογενειακή υπόθεση"...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Katestramenos »

" Το μπάσκετ δεν είστε εσείς, είμαι εγώ που επί 15 χρόνια δίνω εκατομμύρια. Αν θέλετε να το διαλύσετε, διαλύστε το, να πάμε κι εμείς σπίτιαμας, να βάλουμε και κανένα φράγκο στην τσέπη. Πρώτοί εμείς θα φύγουμε. Θα πάρω την ομάδα και θα την πάω σε άλλη λίγκα του χρόνου".

Αυτό το είπε ένας άνθρωπος 1.5 μέτρο... Παρακαλώ τους μπασκετικούς να σχολιάσουν.
Από μένα καληνύχτα ελληνικό μπάσκετ...
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Να σου πω τη "γνωμάρα" μου.
Εν μέρει, έχει δίκιο ο κυρ-Θανάσης. Αν δεν υπήρχαν οι Γιαννακόπουλοι (και οι αντίστοιχοι σε άλλες ομάδες, Βωβός, Αγγελόπουλοι κλπ) το ελληνικό μπάσκετ θα βρισκόταν εκεί που του αξίζει κανονικά. ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ.
Είδες τι έγινε μόλις έφυγε ο Κόκκαλης από το μπάσκετ, βλέπεις τώρα το μαρούσι...Δυστυχώς, με κλειστή "κάνουλα" πρωταθλητισμός πια δεν γίνεται.
Με ανύπαρκτη ομοσπονδία, μη-επαγγελματίες σε διάφορες θέσεις, το μπάσκετ είναι στα χέρια αυτών που βάζουν τα λεφτά. Όπως σε κάθε επιχείρηση.
Ναι μεν λοιπόν το άθλημα παίζεται απο τους παίκτες, αλλα είμαι εντελώς βέβαιος ότι χωρίς αυτούς τους ανθρώπους δεν θα είχε καν αυτή τη λειψή μορφή που έχει σήμερα.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από vbalos »

katestramenos έγραψε:" Το μπάσκετ δεν είστε εσείς, είμαι εγώ που επί 15 χρόνια δίνω εκατομμύρια. Αν θέλετε να το διαλύσετε, διαλύστε το, να πάμε κι εμείς σπίτιαμας, να βάλουμε και κανένα φράγκο στην τσέπη. Πρώτοί εμείς θα φύγουμε. Θα πάρω την ομάδα και θα την πάω σε άλλη λίγκα του χρόνου".

Αυτό το είπε ένας άνθρωπος 1.5 μέτρο... Παρακαλώ τους μπασκετικούς να σχολιάσουν.
Από μένα καληνύχτα ελληνικό μπάσκετ...
Δεν αντιλαμβάνομαι το που ακριβώς διαφωνείς και που είναι το πρόβλημά σου...Βοήθησέ με...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Katestramenos »

vbalos έγραψε:
katestramenos έγραψε:" Το μπάσκετ δεν είστε εσείς, είμαι εγώ που επί 15 χρόνια δίνω εκατομμύρια. Αν θέλετε να το διαλύσετε, διαλύστε το, να πάμε κι εμείς σπίτιαμας, να βάλουμε και κανένα φράγκο στην τσέπη. Πρώτοί εμείς θα φύγουμε. Θα πάρω την ομάδα και θα την πάω σε άλλη λίγκα του χρόνου".

Αυτό το είπε ένας άνθρωπος 1.5 μέτρο... Παρακαλώ τους μπασκετικούς να σχολιάσουν.
Από μένα καληνύχτα ελληνικό μπάσκετ...
Δεν αντιλαμβάνομαι το που ακριβώς διαφωνείς και που είναι το πρόβλημά σου...Βοήθησέ με...
Το πρόβλημά μου είναι πως είναι σαν να βγάινει ο πιο μικροτσουτσουνος άνθρωπος στον κόσμο και να λέει εγώ είμαι το sex...
Καλά τα λεφτά που βάζουν(σε παίχτες και γκρίζους) για να εξελίσεται( ; ) το άθλημα αλλά αν θέλει ας μπει να παίξει αυτός
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Έχεις δίκιο εν μέρει αλλά ξαναλέω, αν δεν ήταν αυτοί, θα πήγαινες στο γήπεδο για να δεις τον Καραποστόλου, τον Καλαμπόκη, τον Χαριτόπουλο και τον Κώστα Μίσσα (πάντα όνομα και επίθετο μαζί :P ). Άσε που θα "έβλεπες" όση Ευρωλίγκα "βλέπουν" οι φίλαθλοι της Πορτογαλίας.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από vbalos »

katestramenos έγραψε:Το πρόβλημά μου είναι πως είναι σαν να βγάινει ο πιο μικροτσουτσουνος άνθρωπος στον κόσμο και να λέει εγώ είμαι το sex...
Καλά τα λεφτά που βάζουν(σε παίχτες και γκρίζους) για να εξελίσεται( ; ) το άθλημα αλλά αν θέλει ας μπει να παίξει αυτός
Έχω να σου πω λοιπόν πως το ίδιο θα μπορούσε κανείς να πει και για το Χιού Χέφνερ , αν αυτός πει "εγώ είμαι το πλεϋμποϊ" και άντε εξήγησέ του πως δεν είναι αυτός γιατί είναι άσχημος και γέρος και πως το πλεϋμπόι είναι τα κουνελάκια και οι σοφτκορ πορνοστάρ που παίζουν στις παραγωγές του...Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Ο Γιαννακόπουλος (βασικά και οι δύο) , κράτησαν όρθιο το ελληνικό μπάσκετ σε χρόνια πολύ δύσκολα , όταν όλοι το είχαν παρατήσει και μάλιστα μέσα στα χρόνια αυτά κατάφερε να φέρει 3 ευρωπαϊκά , πράγμα πολύ δύσκολο να καταφέρεις όταν στο εγχώριο πρωτάθλημα δε βρίσκεις πουθενά αντίσταση...Αλλά βλέπεις και εσείς οι γαύροι είστε ιδιαίτερου τύπου οπαδοί (δε μιλάω για εσένα μη με αρχίσεις) , είστε ρε παιδί μου πως να το πω...το σύνθημα που λέει "στις χαρές και τις λύπες μαζί..." , ε εσείς κρατάτε μόνο στις χαρές...Όπου μας πει ο πρόεδρος και οι κωλοφυλλάδες ότι έχουμε ομάδα το τιγκάρουμε , όπως με το ποδόσφαιρο στα πέτρινα χρόνια που είχατε αραιώσει , το μπάσκετ όταν το παράτησε ο Σώκρατες , η επιστροφή στο μπάσκετ με τους Αγγελόπουλους , το γυναικείο βόλλεϋ που πριν 2-3 χρόνια προσπαθήσατε να στηρίξετε , αλλά αφού δε σας βγήκε χθες είχατε 20 άτομα στο Ρέντη κτλ κτλ κτλ
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από Katestramenos »

Δεν αντιλέγω στηρίξαν το μπάσκετ μια δύσκολη τριετία-τετραετία μόνοι τους. Από όταν καρκινιάρης πράκτορας της στάζι και φιλίππου αφήσανε ολυμπιακό και αεκ αντίστοιχα το έλεος του θεού, αυτοί συνέχισαν να χώνουν χρήμα και να είναι η μοναδική σοβαρή ομάδα του ελληνικού μπάσκετ. Όμως μέσα σε αυτά τα χρόνια μονοπολιου κατάφεραν και έχτισαν ένα απίστευτο σάπιο σύστημα που καταδυναστεύει το μπασκετ σήμερα, με παράγοντες,διαιτητές και κυρίως τους αλήτες-ρουφιάνους που όντως αν δεν ήταν οι Γιαννακόπουλοι για να χουν να γράψουν κάτι θα χε πέσει πολύ πείνα... Οπότε χέρι που σε ταΐζει δεν το δαγκώνεις.
Ξαναγυρνάω λοιπόν στη βασική μου διαφωνία. Ένα άθλημα δεν είναι οι παράγοντες του, όπως και να το κάνουμε. Οι παράγοντες είναι πάντα η βρωμιά και η μπόχα ενός αθλήματος.
Έχω να σου πω λοιπόν πως το ίδιο θα μπορούσε κανείς να πει και για το Χιού Χέφνερ , αν αυτός πει "εγώ είμαι το πλεϋμποϊ" και άντε εξήγησέ του πως δεν είναι αυτός γιατί είναι άσχημος και γέρος και πως το πλεϋμπόι είναι τα κουνελάκια και οι σοφτκορ πορνοστάρ που παίζουν στις παραγωγές του...
Ναι αν μιλάς για το περιοδικό, τη βίλα κλπ αυτός είναι ο δημιουργός του συγκεκριμένου τρόπου ζωής, αλλά όχι δεν είναι αυτός το sex, ούτε βλέπει κανείς τις σοφτ παραγωγές με την ελπίδα να τον δει. Έτσι και στο μπασκετ, έριξαν οι κοντοί λεφτά αλλά κανείς δεν βλέπει το άθλημα για την πάρτυ τους, ούτε τα παιδιά που πάνε στα γηπεδάκια της γειτονιάς να παίξουν έχουν όνειρο να γίνουν παυλάρας και θανασάρας.

Όσο για το Βόλευ χθες είχε μέσα περίπου 700 άτομα αλλά πραγματικά πες μου, πόσο κόσμο περιμένεις να μαζέψει το γυνεκείο βόλευ πέραν των ντέρμπυ; Μόνο αν έχει κανονιστεί ξύλο πριν μαζεύει...

Και τέλος ξεκαθαρίζω. Σκατά στον πουστόγερα πράκτορα της στάζι που κατέστρεψε το μπασκετικό τμήμα επειδή βαρέθηκε. Είμαι αντικοκαλικός όσο δεν πάει οπότε σε παρακαλώ μην τον πολυαναφέρειςγιατί βγάζω σπυριά. Για αντίποινα λοιπόν: Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ Τσιγκερ
και τον Κώστα Μίσσα (πάντα όνομα και επίθετο μαζί :P ).
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Για μπασκετικούς

Δημοσίευση από NickNafplio »

Η ώρα κοντεύει.. για να σας δούμε και φέτος με τον Φραγκοφονούλη - Βα$ίλη Χοψωνίδη.

Μου κάνει εντύπωση το ότι οι εφημερίδες Γαύρος & Πρωταθλητής αναφέρονται ελάχιστα στο ντέρμπυ στη δεξιά άκρη των πρωτοσέλιδών τους, ενω ο "Π" γράφει κυρίως για τους διαιτητές που επιλέχθηκαν, τι σημαίνει αυτό?!!

Τέλος πάντον, ελπίζω να δούμε ένα καλό ματς χωρίς ακρότητες, όποιος και αν κερδίσει. Ο Χοψωνίδης όμως, ενα γιουχάρισμα θα το ακούσει...
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”