Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Αφού βαριέσαι τόσο να πας μέχρι την Γραμματεία, μπες εδώ.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, Ryu, constant, φιάλη klein

Ta3iapxHs
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 9:32 pm
Real Name: Ταξιαρχης Αλεξανδρου
Gender: Male

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ta3iapxHs »

@thangus
Φιλε μ νομιζω πως εχεις αυτο το πρόβλημα επειδή και για φετος στα δυο αυτά μαθήματα, (επειδή είσαι παλιός) πρέπει να δώσεις εξετάσεις στα αντίστοιχα "παλιά" δηλ. Πυρ.φυσ. κ στοιχ.σωμ. και Ηλεκ/σμος ΙΙ.
Κανονικα απο τον οδηγό σπουδών το συμπερασμα που βγάζει καποιος είναι πως απο φέτος τα 2 αυτα μαθήματα σπανε σε 2 καινουργια το καθένα και εσύ επιλέγεις να οφείλεις ένα απο αυτά.
Σήμερα μίλησα με τν κ. Ράπτη όμως και από τι φαίνεται και για φέτος 8α πρέπει να δώσουμε τα παλιά και αυτό που λέει ο οδηγός θα ισχύει απο του χρόνου..
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από thangus »

Ναι,αλλα δεν μου βγαζει ουτε σαν ενα μαθημα πυρινικη φυσικη και στοιχειωδη,και συν τις αλλοις φετος που θελω να παρακολουθησω τα μαθηματα θα διαφερει και η υλη.Οσον αφορα τα ηλεκτρομαγνητικα παιδια αυτο σημαινει οτι πρεπει να δηλωσω 5 μαθηματα επιλογης απτο 9ο εξαμηνο? Γιατι συνολο τα μαθηματα μου ειναι μεχρι στιγμης 54 και χρειαζομαι αλλα 5 για να ειναι 59...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
corfu
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2009 2:38 pm
Real Name: corfu
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από corfu »

emena na hlektromagnhtika pedia dn m ta vgazei ypoxrwtika.. kai dn yparxoun kan na ta dhlwsw, kai me thn purhnikh kai stoixeiwdh kai xwrista m ta exei se gkri kai dn mporw na ta dhlwsw. 8a dhlw8oun automata se osous palious to xrwstane?
Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.

Άλμπερτ Αϊνστάιν.
Άβαταρ μέλους
corfu
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2009 2:38 pm
Real Name: corfu
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από corfu »

Από πότε ισχύει ότι πρέπει να πάρεις ορισμένο αριθμό μαθημάτων επιλογής σε ένα εξάμηνο? Είχα δηλώσει την περιβ. πολιτική γτ χρειάζομαι ένα επιλογής και κατα λάθος είδα τώρα την δήλωση μου και μου λέει ότι δεν μπορω να την δηλώσω... γτ έχω πάρει όσα επιλογής χρειάζομαι από αυτο το εξάμηνο... Μπορώ να πάω στην γραμματεία τώρα να τους το πω? Δεν έστειλαν κανένα μαιλ πάντως για να μου το πουν αυτό.. Έπρεπε να το μαντέψω?
Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.

Άλμπερτ Αϊνστάιν.
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Συναντάω πρόβλημα στη δήλωση μαθημάτων: Δεν μπορώ να δηλώσω μαθήματα από άλλες ροές. Πχ, θέλω να πάρω Υπολογιστική Φυσική ΙΙ και δεν μπορώ (είμαι Πυρηνική Φυσική και Μηχανική Υλικών). Κανονικά δε θα έπρεπε να μπορώ? Έχει κι άλλος τέτοιο πρόβλημα?
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από otinanai »

η ανακοινωση για τις εγγραφες...
https://acadinfo.central.ntua.gr/gram/a ... enDocument
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
Dave
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 2:31 pm
Real Name: *
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Dave »

Ιάσωνας έγραψε:Συναντάω πρόβλημα στη δήλωση μαθημάτων: Δεν μπορώ να δηλώσω μαθήματα από άλλες ροές. Πχ, θέλω να πάρω Υπολογιστική Φυσική ΙΙ και δεν μπορώ (είμαι Πυρηνική Φυσική και Μηχανική Υλικών). Κανονικά δε θα έπρεπε να μπορώ? Έχει κι άλλος τέτοιο πρόβλημα?
Εμένα δε με αφήνει να δηλώσω οικονομική ανάλυση ΙV(Μου τη βγάζει με γκρι χρώμα). Έχω μιλήσει και με άλλα παιδιά που έχουν παρόμοια προβλήματα.
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Την Υπολογιστική Φυσική ΙΙ την ανέφερα ως παράδειγμα, που αφορά εμένα. Εννοείται ότι και εμένα δε με αφήνει να δηλώσω Οικονομική Ανάλυση 4, ούτε Ρευστομηχανική με αφήνει και την δήλωσα από την Κατεύθυνση Μαθηματικού. Δε με αφήνει να δηλώσω τίποτα από Υλικά και από Θεωρητική Φυσική με αφήνει μόνο να δηλώσω Σχετικότητα.

Δηλαδή, τί πρόγραμμα είναι αυτό? Θα περάσουμε τα μαθήματα που θέλει η Γραμματεία? Εγώ μπορεί να θέλω να δηλώσω μαθήματα από όλες τις ροές του Φυσικού. Απαγορεύεται? Όχι. Το λέει και στο πρόγραμμα σπουδών: Ως μάθημα επιλογής μπορεί να διαλέξει ο φοιτητής οποιοδήποτε μάθημα από τις άλλες ροές της κατεύθυνσής του. Έλεος πια, τόσα χρόνια εφαρμόζεται η ηλεκτρονική δήλωση μαθημάτων και ακόμα προβληματική είναι...
Άβαταρ μέλους
MagGod
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2008 9:35 pm
Real Name: <MIT|s|Mag>
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από MagGod »

επίσης δεν μου επιτρέπει να διαλέξω τις διακριτές ομάδες συμμετρία καθώς και την φυσική και τεχνολογία της ελεγχόμενης θερμοπυρηνικής σύντηξης.
το καλύτερο είναι ότι μάθημα που κανονικά έχ υποχρέωση μου το βγάζει πορτοκαλί :P θα φταίω να μην το δηλώσω τώρα;;; :lol:
Εικόνα
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Το ίδιο και σε εμένα. Επίσης, εκτός από τη Ρευστομηχανική, που την έχω υποχρεωτική και μου την βγάζει προαιρετική, και τις ΜΔΕ μου τις βγάζει προαιρετικές, ενώ κανονικά είναι υποχρεωτικές. Σύμφωνα, λοιπόν, με τη γραμματεία μας, θα είμαι ο πρώτος Φυσικός της ΣΕΜΦΕ που θα πάρει πτυχίο με... 40 μαθήματα!
do urden
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 2:45 am
Real Name: alex
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από do urden »

εχω και εγω προβλημα σε αρκετα μαθηματα και του κορμου αλλα και των ροων μου..μου τα βγαζει με γκρι χρωμα :/
i was told that i could fly when least expected..cloud connected
Άβαταρ μέλους
Nasia!
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 29, 2007 8:06 pm
Real Name: Νάσια παραγοντικό
Gender: Female
Facebook ID: 1169014285

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Nasia! »

πφφφφφφφφφφφ.. παω στοιχημα οτι θα μας πουν "δηλωστε τα οπως οπως και ελατε μετα απο εδω για χειρογραφες διορθωσεις"
so much fail
The world is not enough, but it is such a perfect place to start, my love.
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Τί κωλοχανείο είναι αυτή η ΣΕΜΦΕ, ρε π@@στη μου...
Ιάσωνας
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 1:04 pm
Real Name: real name
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από Ιάσωνας »

Μου διορθώθηκαν τα προβλήματα εμένα. Ρίχτε μία ματιά και οι υπόλοιποι να τσεκάρετε...
Άβαταρ μέλους
sos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 6:03 pm
Real Name: Κώστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Ηλεκτρονική Εγγραφή σε μαθήματα - Δηλώσεις Συγγραμμάτων

Δημοσίευση από sos »

Ανακοίνωση για το μάθημα «Εισαγωγή στη Φυσική και Τεχνολογία της Θερμοπυρηνικής Σύντηξης».
Συνημμένα
ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΙΣ. ΣΤΗ ΦΥΣ. KΑΙ ΤΕΧΝΟΛ. ΤΗΣ ΘΕΡΜΟΠΥΡ. ΣΥΝΤΗΞΗΣ.doc
Ανακοίνωση για το μάθημα «Εισαγωγή στη Φυσική και Τεχνολογία της Θερμοπυρηνικής Σύντηξης».
(34.5 KiB) Μεταφορτώθηκε 149 φορές
Αν ένα πρόβλημα δεν έχει λύση, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”