Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕΜΦΕ

Πες κι εσύ μια χαζομάρα! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συντονιστής: snodrion

Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από msl »

Αχ αυτό μου άρεσε ....
tsolkas έγραψε:Τσιμπησατε ολοι κοροιδα!!!!!
Ρε σεις δεν το πηρατε ακομη χαμπαρι, οτι σας δουλευω "ψιλο γαζι" ?
Ενώ εμείς ..
tsolkas έγραψε:Ρε σεις, ειναι ποτε δυνατον να καταρραφθει ο Ανσταιν και μαλιστα απο ενα τοπογραφο, του ΑΠΘ και οχι του ΕΜΠ?
Αλλά από Τοπογράφο θα καταρριφθεί! Ξου-κακά οι λοιποί επιστήμονες!
tsolkas έγραψε:Ολοι οι αλλοι ειστε "τζαμπα μαγκες",κομπλεξικοι, ασχετοι, ανθΕλληνες και σκετη ΚΑΦΡΙΛΑ!!
Μιλάει ο μελιστάλαχτος ..

tsolkas έγραψε:Συγγνωμη που εξαιρω τον Ελληνα, διοτι ειναι ο ΜΟΝΟΣ που απαντησε στο αρχικο ερωτημα που εθεσα!!!
Μπα; Θέτουμε και ερωτήματα; Νόμιζα πως κάνεις μόνο ένα πιο "μάγκικο" (ο Θεός να το κάνει) spamming!
tsolkas έγραψε:Και για του "λογου το αληθες" κοιταξτε, να δειτε ποσο ευγενικα θα συμφωνησει και θα απαντησει αυτος ο πραγματικος "ΜΑΓΚΑΣ" και "Ελλην"!!!!! (Με συγχωρειτε, ΦΛΩΡΟΣ, ξεχασα, τι σημαινει!!!)
Αποφάσισε γνήσιο αρσενικό, μας ζάλισες ..
tsolkas έγραψε:Ευχαριτω,
.. Πέτα και κανέναν ορθογράφο μπας και πάψουν να πετάγονται τα μάτια μας έξω ..

____________________________________________________________________________________

Α ναι .. και ως admin ..

Μπορεί να έχετε εξεταστική, μπορεί το topic να είναι στα αστεία .. αλλά μην ξεσκίσετε άλλο το topic. Τα περί σεξουαλικών προτιμήσεων, αυτοκτονιών, προσωπικών στιγμών .. κομμένα. Λίγο επίπεδο στα τάρταρα που το έχετε ρίξει, δε βλάπτει ..
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από Ελλην »

Παρακαλώ μην φυγοκεντρίζετε την κουβέντα.Εδώ μιλάμε για το τέλος του τσαρλατάνου Einstein και των σάπιων θεωριών του
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από tsolkas »

(Μια "ανορθοδοξη επιστολη" ετσι.....για να τους "φυγει η μαγκια" καποιων "μεγαλων" Καθηγηταδων Φυσικης!!!)



ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ "ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕ"Σ ΦΥΣΙΚΗΣ (ΡΕΛΑΤΙΒΙΣΤΕΣ) ΤΩΝ "ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ" (ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ).



Αγαπητοι Κυριοι Καθηγηταδες(Ρελατιβιστες!!!!!!!) των "μεγαλων πανεπιστημιων" (ειδικοτερα του εξωτερικου).

Η περιπτωση σας "περι θεωριας σχετικοτητας"(με συγχωρειτε) ειναι πραγματικα ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΗ και περισσοτερο ειναι για να γελα κανεις, μαζι σας!!!!!
Γιατι πνιγεσθε σε μια "κουταλια νερο"?
Η λυση ειναι πολυ απλη!Δεν τη βλεπετε?
Διοτι, εαν ο Αιθερας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεσα στη Φυση, τοτε η συσκευη του πειραματος Cedarholm-Townes (ή του πειραματος Michelson - Morley ) ειτε ειναι ΑΚΙΝΗΤΗ ως προς τη Γη, ειτε ΚΙΝΕΙΤΑΙ ως προς τη Γη, το αποτελεσμα του πειραματος θα πρεπει να ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ(καθοτι, ο Αιθερας δεν υπαρχει)..

Ομως, το ερωτημα που γεννιεται ειναι:
Θα εχουμε ΑΡΝΗΤΙΚΟ αποτελεσμα , εαν κανουμε το πειραμα με ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ τη πειραματικη συσκευη ως προς τη Γη?
Αυτο ειναι το ΚΡΙΣΙΜΟ ερωτημα, το οποιο χρειαζεται να ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!! για να γνωριζουε ΟΡΙΣΤΙΚΑ και ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ, εαν η Θεωρια της Σχετικοτητας ειναι ΟΡΘΗ ή ΛΑΘΟΣ (διοτι, αυτη τη στιγμη που συτζηταμε) ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ, ΕΑΝ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΗ!!!)

Εγω προσωπικα ισχυριζομαι (και με βαση την ΗΒΘ), οτι το αποτελεσμα που θα προκυψει θα ειναι ΘΕΤΙΚΟ!!!(αρα, ο Αιθερας ΥΠΑΡΧΕΙ) και γιαυτο ΕΠΙΜΕΝΩ, οτι θα πρεπει να εκτελεσθει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ αυτο πειραμα Φυσικης με ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ τη πειραματικη συσκευη του, ως προς τη Γη.

Συνεπως, αυτος ειναι ο βασικοτατος λογος που κατεφευγω σε "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΑΙΤΕΙΑ" οπως εδω :

http://www.tsolkas.gr/html/anakoinosi_el.pdf

και ζητω τη συνδρομη κυριως των "εραστων της Επιστημης" και μαλιστα της Φυσικης.!
Με συγχωρειτε, τους υπολοιπους ουτε τους ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ, αλλα ουτε ΑΠΑΙΤΩ και ουτε ΘΕΛΩ (να τους φερω σε δυσκολη θεση) και να με συνδραμουν!!!!

Αγαπητοι Κυριοι Καθηγηταδες Φυσικης των "μεγαλων" πανεπιστημιου του εξωτερικου (...αντε και του Ελλαδισταν!!) γιατι "φοβασθε" και δεν εκτελειται το παραπανω αυτο πειραμα Φυσικης που σας προτεινω για να δουμε επι τελους, ποιος απο τους δυο μας ειναι για γελια, Εγω ή Εσεις?
Επαναλαμβανω, επιμενω και σας ΠΡΟΚΑΛΩ, γιατι βρε "ανοητοι και γελοιοι σοφοι" δεν εκτελειται το παραπανω αυτο πειραμα Φυσικης που σας προτεινω?

Λεω...(δηλαδη, λεω...!!!)..μηπως εχει "λακκο η φαβα" και αποφευγετε (σαν το "διαολο το λιβανι" ) να εκτελεσετε το σημαντικοτατο αυτο πειραμα της Φυσικης ή τουλαχιστον να πειτε τη γνωμη σας γιαυτο ????

Kαθηγηταδες μου, να σας πω τωρα, κατι κρυφα στο αυτι σας!!!
Γιατι 'πουλακια" μου αποφευγετε ΣΚΟΠΙΜΑ και δεν εκτελειται το πειραμα Michelson - Morley επανω σε ενα ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ (οπου δεν εχουμε καθολου κραδασμους) για να σας "φυγει ο κωλος" απο τα αποτελεσματα που θα προκυψουν?
Προσωπικα πιστευω, οτι το εχετε "ψιλιασθει" ποιο θα ειναι το αποτελεσμα και γιαυτο κανετε "τουμπεκι" και το παιζεται "Κινεζοι", τοσα χρονια τωρα !!!!


Συμπερασμα 360 μοιρων!!!!!!!!!!

Καθηγηταδες μου,
Εμεις εδω στο Ελλαδισταν (οι Νεοελληνες), μπορει να ειμαστε (και ειμαστε Μ@Λ@ΚΕΣ!!) και να πηγαινει το "κωλοδακτυλο συννεφο" απο Μερκελ, Λαγκαρντ, Σοιμπλερ και λοιπους ντοποιους και ξενους "πρωκτοσκοπους" τοκογλυφους, (και απο αυτα τα "νουμερα" τους πολιτικους μας) αλλα σε επιστημονικα θεματα (σαν αυτο της επιστολης) , ο "να ουμε" Νεοελληνας, και αυτος ακομα ο " Ηomo Egaleus" (Αιγαλεω) δε "μασαει" ευκολα. ολες αυτε τις ΧΟΝΔΡΟΜΑΛΑΚΙΕΣ που εχετε επιβαλλει και καθιερωσει στη Σημερινη Φυσικη!!!!
Εχετε αντιρρηση?
Ο χρονος συντομα θα ΜΕ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΕΙ και να ειστε ΒΕΒΑΙΟΙ γιυτο που σας λεω!!!!



Αντε τωρα γεια (γιατι με ζητα η Λαγκαρντ στο τηεφωνο.... ωχ, Καρυατιδα μου!!!!! ) με το αριστεροστροφο φουλαρι, που εχω τρελαθει μαζι σιυ και εχω χασει τα μυαλα μου, ειδικα οταν σε βλεπω να προτεινεις το ειδος εκεινο της "πρωκτοσκοπησης" στο Νεοελληνα που αφηνει ανεπαφα τα τα λεφτα των πολιτικων μας στην Ελβετια και εγω ο μ@λ@κ@ς ζητω να με βοηθησει το κρατος του ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ για να εκτελεσω το πειραμα μου!!!!!!! Βρε να τσιμπιθω και να συνελθω λιγο, μηπως κατεβηκα απο το πλανητη Αρη και δεν το εχω παρει χαμπαρι!!!!!!!!!!!





Χρηστος Α. Τσολκας

ΥΓ. Παρακαλω, αυτη την επιστολη (εαν θελετε) προωθηστε την, σε πολλους φιλους σας Φυσικους στην Ελλαδα και το Εξωτερικο, ετσι..... για να γνωρισουν και αυτοι το κακογουστο "εργο που παιζεται", γυρω απο τη Θεωρια της Σχετικοτητας!!!!!!!!
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από o_apolytos »

Ο Σόιμπλερ είναι μπακ που έπαιζε παλιά στην Μπορούσια Ντόρτμουντ;

Επίσης, αξιαλίευτες (έτσι, στην τροχιά της λεξιπλασίας-νεολεξιμανίας-λεξιτρικυμίας) φράσεις από την επίμαχη παράγραφο
  • πρωκτοσκόποι τοκογλύφοι
  • πηγαίνει το κωλοδάκτυλο σύννεφο
  • ο «να ούμε» Νεοέλληνας
  • Ηomo Egaleus (από το Αιγάλεω)
Τα θερμά μου συγχαρητήρια.

Να δούμε τώρα τι θα έχουν να απαντήσουν οι απανταχού καθηγητάδες των "μεγαλων πανεπιστημιων" (ειδικοτερα του εξωτερικου).
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από antony07 »

Πλανάσαι πλάνην οικτρά, βλάχο. Ο Αινστάιν ήταν από τους μεγαλύτερους επιστήμονες του προηγούμενου αιώνα, αλλά και παράδειγμα επιστημονικού ήθους, μέχρι και την τελευταία μέρα της ζωής του. Εσύ τσακώνεσαι σαν κάτι τύπους που βρίζονται για την ουρά στο ΙΚΑ Μπραχαμίου. Κάτι σημαίνει αυτό για το ήθος σου, και για το επίπεδο της σκέψης σου..... σόρρυ!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από palasso »

Τσόλκα κρατάω τα on-topic θέματα που θίγεις στην κειμενάρα σου...
tsolkas έγραψε:Θα εχουμε ΑΡΝΗΤΙΚΟ αποτελεσμα , εαν κανουμε το πειραμα με ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ τη πειραματικη συσκευη ως προς τη Γη?
Εγω προσωπικα ισχυριζομαι (και με βαση την ΗΒΘ), οτι το αποτελεσμα που θα προκυψει θα ειναι ΘΕΤΙΚΟ!!!
Ανέλυσε τον ισχυρισμό σου για να μας πείσεις να σου δώσουμε τα χρήματα μας να κάνεις το πείραμα...
End of Line
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Υπάρχει και σε μεταφρασμένη έκδοση για τους ξένους ερευνητές ή απλά το στέλνουμε έτσι και βρίσκουν άκρη με google translate? "the assfingers go cloud"
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από o_apolytos »

nikolas_asteri έγραψε:Υπάρχει και σε μεταφρασμένη έκδοση για τους ξένους ερευνητές ή απλά το στέλνουμε έτσι και βρίσκουν άκρη με google translate? "the assfingers go cloud"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y8b-G_MmykQ[/youtube]
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από Ελλην »

Κύριε Τσόλκα πείτε μου τον λογαριασμό τραπέζης σας να κάνω μια συμβολική δωρεά των 500 ευρώ.Νομίζω πως αν η χώρα μας είχς και άλλους επιστήμονες σαν και εσάς θα είχαμε αναδειχτεί σε παγκόσμια υπερδύναμη.
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από O kanenas »

Πω πω, Τσόλκα το κεφάλι σου όσο πάει χειροτερεύει...
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από tsolkas »

Bρε πως καταντησαμε σε αυτο το ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ το Ελλαδισταν!!!!

Για φαντασου βρε αδερφε να αναγκασθω να βγω σε ΕΠΑΙΤΕΙΑ, προκειμενου να εκτελεσουμε το σημαντικοτερο πειραμα Φυσικης ολων των εποχων και να μου τα σερνουν και απο πανω, τι τρελο, τι ψυχοπαθη, τι βλαχο, τι νεοναζι, τι αντισημιτη, τι αναρχα, τι εγωιστη, τι τσαμπουκαλη, κλπ, κλπ, κλπ, κλπ !!!!!!!!!!!! και επι πλεον το επισημο κρατος να σε γραφει στα αρχιδια του!!!!!!!!
ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ

Προτεινω επειγοντως να αλλαξουμε ονομα και απο ΕΛΛΑΔΑ να ονομασθουμε, Αντι-Νορβηγια ή Ευρωπαικη Μπουτσουανα!!!!!



Χρηστος Α. Τσολκας
Άβαταρ μέλους
constant
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 1684
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από constant »

Πολλοί παρα πάνω σου απάντησαν σοβαρά και σου έθεσαν τους προβληματισμούς τους.
Προσπάθησε να κάνεις και εσύ το ίδιο αντί να πετάς κατηγορίες γενικά και αόριστα και να βγαίνεις εκτός θέματος, θα δεις ότι η συζήτηση θα κυλίσει καλύτερα τότε ;)
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από msl »

Από απλή αγνή περιέργεια .. τι σε κάνει να πιστεύεις πως θέλει να κάνει συζήτηση; :P
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
pianist
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Μαρ 03, 2008 6:10 pm
Real Name: Steve
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από pianist »

Akouo gia trena pou kinountai os pros ti gi ki paromoia... sosto fainetai alla gia skefteitai oti sti sxetikotita ta systimata anaforas einai geometrika simeia. I gi apo tin alli einai einai kotzam soma!! tou opoiou to kentro mazas nai men exei epitaxynsi os pros ton opos ak ita ypoloipa simeia tis alla ola ta ypoloipa exoun kai peristrofiki kinisi(alli mia epitaxynsi). An kaneis ayto to peirama se ena treno kai den ta laveis OLA ayta ypo opsin tote den katerripses tipota, ekanes apla lathos... Gia na einai axiopisto ena tetoio peirama eikazo oti prepei na ginei se apostasi esto L opou L>>R me R:aktina tis gis. Ekei i gi tha fianetai os simeiako systima anaforas ki i sxetikotika(ontas geometriki os epi to pleiston theoria) proseggizetai yper tou deontos ikanopoiitika gia ta dedomena tou peiramatos...
Aggelos
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 11:50 am
Real Name: Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μια ερώτηση προς τους φοιτητές και τους καθηγητές της ΣΕ

Δημοσίευση από Aggelos »

Γενικά όλη αυτή η θεωρία περί αμφισβήτησης της Σχετικότητας,
είναι στηριγμένη σε καμιά μαθηματική εξίσωση (αν ναι στείλε μας κάποιο link) ??

Διαφορετικά τι συζητάτε τόσα post ??

Όταν λες ότι σε έχουν απορρίψει τόσοι καθηγητές, τι απαντήσεις σου έχουν δώσει ??
Όλοι είναι ερωτευμένοι με τον Άλμπερτ ... (?!?!?)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστεία”