Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
m3Lt3D
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 2:38 pm
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από m3Lt3D »

AK-47, η καλυτερη πολεμικη 'τεχνη'.
"Σκατά στους φασίστες" - όχι Μπρεχτ
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από Ελλην »

Παπαγάλε τα έχουμε ξεφτυλίσει όλα νομίζω.Αν λες πως το παγκράτιο δεν είναι πολεμική τέχνη τότε έχεις θέμα.Θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο προσεκτικός στις εκφράσεις σου.
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από papagalakos II »

Διάσημοι αθλητές του Παγκράτιου ήταν ο... Θησέας και ο Ηρακλής. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι αυτή την "τέχνη" την κάνουν μόνο τύποι που φοράνε περικεφαλαίες και κάνουν τελετές με πυρσούς καταλαβαίνει κανείς τη σοβαρότητά της. Η "επανίδρυσή" του γίνεται μόλις το 1996...
Άσε που δεν αναγνωρίζεται καν στους ολυμπιακούς αγώνες.

Βέβαια το πόσο δήθεν και άχρηστοι είναι οι νεοναζίδες το βλέπεις και στο "πρωτοπαλίκαρό" τους Κασιδιάρη που χτυπούσε τη Κανέλη σαν τσιρλίντερ. Οποιοσδήποτε αρχάριος οποιασδήποτε πολεμικής τέχνης μπορούσε να αμυνθεί σε εκείνα τα μπαλαρινέ χτυπήματα.

Όσο για τις εκφράσεις μου αυτές είναι και ελπίζω να μην σ' αρέσουν. Ειδικά απέναντί σου μόλις βεβαιωθώ ότι δεν είσαι τρολ θα αλλάξουν κι άλλο.
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από Ελλην »

papagalakos II έγραψε:Διάσημοι αθλητές του Παγκράτιου ήταν ο... Θησέας και ο Ηρακλής. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι αυτή την "τέχνη" την κάνουν μόνο τύποι που φοράνε περικεφαλαίες και κάνουν τελετές με πυρσούς καταλαβαίνει κανείς τη σοβαρότητά της. Η "επανίδρυσή" του γίνεται μόλις το 1996...
Δηλαδή σε χαλάνε ο Θησέας και ο Ηρακλής?Και χίλιες φορές μια αρχαία πολεμική τέχνη με καταγωγή από την Ελλάδα παρά αυτά τα καρναβάλια τύπου κραβ μαγκά και έτσι που θα μου επιτρέψεις να πιστεύω πως ούτε αποτελεσματικά είναι ούτε προσφέρουν κάτι.
papagalakos II έγραψε:Άσε που δεν αναγνωρίζεται καν στους ολυμπιακούς αγώνες.
Μεγάλο κριτήριο ρε συ.Ίσα-ίσα καλύτερο είναι που παραμένει αμόλυντο από αυτούς τους αγώνες που η μόνη σχέση τους με την αρχαία Ελλάδα είναι το όνομα τους.
papagalakos II έγραψε:Βέβαια το πόσο δήθεν και άχρηστοι είναι οι νεοναζίδες το βλέπεις και στο "πρωτοπαλίκαρό" τους Κασιδιάρη που χτυπούσε τη Κανέλη σαν τσιρλίντερ. Οποιοσδήποτε αρχάριος οποιασδήποτε πολεμικής τέχνης μπορούσε να αμυνθεί σε εκείνα τα μπαλαρινέ χτυπήματα.
Έπρεπε να σουν εσύ στη θέση της Κανέλη για να γελάσουμε και λίγο....
papagalakos II έγραψε:Όσο για τις εκφράσεις μου αυτές είναι και ελπίζω να μην σ' αρέσουν. Ειδικά απέναντί σου μόλις βεβαιωθώ ότι δεν είσαι τρολ θα αλλάξουν κι άλλο.
Όχι δεν μου αρέσουν και για αυτό ήρθε ο καιρός να τις αλλάξεις αν θες να λέγεσαι πολιτισμένος.Τώρα για το αν είμαι τρολ έχω κάνει πάνω από 100 ποστ με τα οποία θα μπορούσες να καταλάβεις.Φαντάζομαι πως έχεις περιορισμένη αντίληψη και χαμηλό δείκτη νοημοσύνης.
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από papagalakos II »

Ελλην έγραψε:Δηλαδή σε χαλάνε ο Θησέας και ο Ηρακλής?
Όχι. Απλά μου φαίνεται γελοίο.
Ελλην έγραψε:Και χίλιες φορές μια αρχαία πολεμική τέχνη με καταγωγή από την Ελλάδα παρά αυτά τα καρναβάλια τύπου κραβ μαγκά και έτσι που θα μου επιτρέψεις να πιστεύω πως ούτε αποτελεσματικά είναι ούτε προσφέρουν κάτι.
Πίστευε ό,τι θέλεις. Κάνε καμιά μ@λ@κία μέσα στην Πολυτεχνειούπολη και θα το διαπιστώσεις.
Ελλην έγραψε:Μεγάλο κριτήριο ρε συ.Ίσα-ίσα καλύτερο είναι που παραμένει αμόλυντο από αυτούς τους αγώνες που η μόνη σχέση τους με την αρχαία Ελλάδα είναι το όνομα τους.
Αν σκεφτείς πως το Παγκράτιο ήταν αρχαίο ολυμπιακό άθλημα και σήμερα δεν αναγνωρίζεται μάλλον σημαίνει ότι δεν έχει πολύ σχέση με το αρχικό.
Ελλην έγραψε:Έπρεπε να σουν εσύ στη θέση της Κανέλη για να γελάσουμε και λίγο....
Χεχε, πλάκα θα είχε αυτό, όντως :wink:
Ελλην έγραψε:Όχι δεν μου αρέσουν και για αυτό ήρθε ο καιρός να τις αλλάξεις αν θες να λέγεσαι πολιτισμένος.
Αν εννοείς πολιτισμένος σύμφωνα με εσένα, πολιτισμό των ΗΠΑ, των ναζιστικών πογκρόμ και της νύχτας των κρυστάλλων όχι, τότε προτιμώ να είμαι "απολίτιστος".
Ελλην έγραψε:Τώρα για το αν είμαι τρολ έχω κάνει πάνω από 100 ποστ με τα οποία θα μπορούσες να καταλάβεις.Φαντάζομαι πως έχεις περιορισμένη αντίληψη και χαμηλό δείκτη νοημοσύνης.
Ή δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα φασιστοειδές με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης πέρασε στο ΕΜΠ. Αλλά στην τελική γιατί όχι... Τόσοι και τόσοι περνάνε.

Εν πάση περιπτώσει, μέχρι τώρα γινόταν μια ωραία αθλητική κουβέντα που θα με ενδιέφερε να συνεχίσω ίσως άμα έχει κάποιος να πει κάτι. Προσωπικά δεν με απασχολεί ούτε τι πιστεύεις εσύ ούτε τι λες και γι' αυτό δεν συνεχίζω τη κουβέντα μαζί σου.
Άβαταρ μέλους
Ελλην
Banned
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2012 5:14 pm
Real Name: Κωστας
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Χρήσιμη Αυτοάμυνα - Krav Maga

Δημοσίευση από Ελλην »

Η κουβέντα βιάστηκε από τη στιγμή που είπες πως το παγκράτιο δεν είναι άθλημα.Είναι σα να λες πως η χρυσή αυγή αποτελείται από κομμουνιστές.Θα ήταν καλύτερο να σκέφτεσαι πριν γράψεις κάτι τόσο τραγικό.
Πατρίδα Τιμή Χρυσή Αυγή
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”