@-->Εκδήλωση Χορευτικού Τομέα ΕΜΠ<--@

Σε μια πολιτισμικά ανεπτυγμένη κοινωνία, όσο κλειστή κι αν είναι αυτή πάντα θα υπάρχουν χαραμάδες για την φωτεινή πορεία προς τη γνώση.
Μ' άλλα λόγια, εδώ γράφετε για μουσεία, πολιτισμικές εκδηλώσεις και λοιπά "ψαγμένα στέκια".

Συντονιστής: antony07

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

@-->Εκδήλωση Χορευτικού Τομέα ΕΜΠ<--@

Δημοσίευση από Giannis_G »

Ο Χορευτικός Τομέα του ΕΜΠ πραγματοποιεί και φέτος ένα πρόγραμμα παραστάσεων ,για να παρουσιάσει διάφορους χορούς από την Ελλάδα και όχι μονό
Οι εκδηλώσεις του χορευτικού  χωρίζονται σε δύο παραστάσεις ...Η πρώτη  γίνεται τη Δευτέρα 4 Ιουνίου ώρα 8,00 μμ στο δημοτικό θέατρο Παπάγου
και έχει την ονομασία "Με ρότα το Αρχιπέλαγος ,διαδρομές στο Αιγαίο ",η οποία περιλαμβάνει παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια από παραλία Μικράς Ασίας, Χαλκιδική, Πελοπόννησο, Κύθηρα, Κρήτη, νησιά Β.Α Αιγαίου, Κυκλάδες και Δωδεκάνησα(είσοδος ελεύθερη)
Η δεύτερη παράσταση θα γίνει τη Πέμπτη 7 Ιουνίου ώρα 8,00μμ στο θέατρο Παπάγου
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Χορευτικό Τομέα ΕΜΠ...
dance.ntua.gr
Ειλικρινά αξίζει να τις παρακολουθήσετε, τα παιδιά έχουν κάνει αξιόλογη προσπάθεια ….και το σημαντικότερο το κάνουν με μεράκι και αγάπη προς το χορό.... :lol:  :lol:  :lol:
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

ειλικρινα καλη φαση ο χορος, εκανα και εγω 9 χρονια (2α δημοτικου- 1η λυκειου) αλλα η αποψη μου ειναι πως κυριως οι παραδοσιακοι σαν θεαμα δεν προσφερουν τιποτα... αν εχεις δει μια φορα δωρα στρατου ειναι σαν να εχεις δει τα παντα...
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Δημοσίευση από theos »

Αφού είναι στην Παπαγάρα παίζει να έρθω! Καλό είναι όσoi έρθετε να έχετε γερές μέσες και κώλ@@ς. Οι θέσεις είναι σαν της Επιδαύρου. Στις καταπληκτικές παραστάσεις βάζουν και κάτι κόκκινα μαξιλαράκια αλλά δεν κάνουν και πολλή δουλειά.

Υπάρχουν πολλά +++ όμως. Είναι μέσα στο πάρκο του Παπάγου το οποίο είναι γαμάτο και μπορείτε να το συνδιάσετε και με ένα καφέ στο verde που είναι δίπλα σου. Επίσης δεν θα έχετε και πρόβλημα parking.

Υστ.: Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!! :P
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

Δημοσίευση από Giannis_G »

Xameons:αποψη μου ειναι πως κυριως οι παραδοσιακοι σαν θεαμα δεν προσφερουν τιποτα...
Ela na mas deis th deutera kai meta ta leme.....
Oso to oti oi paradosiakoi xoroi dn prosferoun tpt.....Koita xoreuw arketa xronia kritikous xorous kai mono..kai exw asxolithei sxedon mono me auto to eidos..se pliroforw oti einai poly theamatikoi ftanei na tous matheis panw sto glenti kai oxi apo enan paradosiako xoreutiko suloggo(pou diadaskei olous tous xorous ths elladas)giati tote ginetai mpaleto.....Omws elate...tha exei arketo kefi....aaa..tha exoume kai live mousiki!!!!!!
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

οχι οχι! εμενα δεν με καλυπτουν σαν θεαμα... (απλα φιλολογικες κουβεντες κανουμε) αυτο το πανω στο γλεντι μου αρεσε και συμφωνω μαζι σου για τα μπαλετιστικα...

+5 στην λαιβ μουσικη
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτισμός”