ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ-διαδικτυακή διαμαρτυρία

Γιατί Επιστήμη δεν είναι μόνο τα Μαθηματικά, η Φυσική και η Μηχανική ... είναι και μια θειά μου!

Συντονιστές: kostas213, markelos

Άβαταρ μέλους
heidi
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 12:13 pm
Real Name: den thumamai

Δημοσίευση από heidi »

diavasa ola auta pou eixe grapsei i kopela kai pragmatika tha ithela na tin euxaristisw gia ola auta pou moirastike mazi mas gia to tharros to kouragio tin upomoni kai ton tsampouka pou eixe. kalo taksidi na exei kai sullipitiria stous dikous tis.

nomizw pws i amalia ekane tin arxi as sumbaloume k emeis se auto me opoio dunato tropo mporoume, estw kai apla na stelnoume to site se allous wste olo kai perissoteros kosmos na dei tin kseftila kai tin katantia tou ellikikou kratous kai perissotero de tou tomea tis ugeia.

eleos pia as stamatisei auti i ilithiotita me to fakellaki as valoun ligo mualo kai ola tha ginoun polu kalutera.

as arxisei to kratos na dinei aksioprepous misthous gia to leitourgima pou diaprattoun oi giatroi.
to kserete oti oi giatroi twn dimosiwn nosokomeiwn exoun ena xrono na plirwthoyn gia tis efimeries tous kai sunexizoun na min plirwnontai??

ola einai enas faulos kuklos eutuxws pou yparxoun kai kapoioi anthrwpoi pou den koitazoun tin tsepi tous alla pragmatika noiazontai.

i opoia kuvernisi tha eprepe na ntrepetai kai polu perissotero autoi (oi ligoi oi polloi den me endiaferei) giatroi i opoioi ekmetalleyontai ton pono kai thn apelpisia twn anthrwpwn..

ksupnate re oloi kapoia stigmi tha vretheite sti thesi tous thelete den thelete.......eite exontas arpaksei liga eite perissotera....eite eiste bouleutes eite oxi.

kai pali sullipitiria stin oikogeneia tis amalias
Άβαταρ μέλους
Giannis_G
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 2:48 am
Real Name: Γιαπιτζάκης Ιωάννης Άγγελος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Γερμανία

Δημοσίευση από Giannis_G »

Eilikrina aksizei na deite auto to videaki
www.youtube.com/watch?v=WSmIuPJCe2k
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Δημοσίευση από Hengeo »

Velazquez έγραψε:1)Δεν αναφέρθηκα καθόλου στην κίνηση της Αμαλίας.Αρα δεν καταλαβαίνω το λόγο "να προσέχω τα γραφόμενά μου γιατί μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν είναι πια στη ζωή".
2)Νομίζω ήμουν σαφής: θεωρώ χάσιμο χρόνου την αποστολή mail στους πολιτικούς και ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ενέργειες,όπως το blog της Αμαλίας ή το μοίρασμα φυλλαδίων στο αναγνωστήριο της Ιατρικής.
3)Νομίζω το πιο ουσιαστικό από τις επώνυμες καταγγελίες της Αμαλίας είναι η συζητηση που γίνεται σε αυτό το forum ή σε άλλα fora,μεταξύ φίλων ή και γιατρών για το "τις πταίει" και το τι πρέπει να αλλάξει άμεσα.
Θα ήταν πολύ χρήσιμότερο από την αποστολή mail η διοργάνωση μιας ημερίδας σε ιατρικές σχολές για θέματα δεοντολογίας ή η διαμόρφωση συνειδήσεων στον κόσμο ώστε να πάρει απόφαση πως ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ! :roll:  :wink:

ΥΓ.Και θα ήθελα προσωπικά ηλίθια σχόλια στιλ "δεν έχεις καταλάβει περί τίνος πρόκεται να λείπουν".... :?
Με τις διευκρινίσεις αυτές που έγραψες δεν διαφωνώ. Ίσως να υπερέβαλα λίγο με την τελευταία φράση, αλλά, αυτό το 'αφέλια' που έγραψες μου φάνηκε πολύ γενικό, αφού το διευκρίνησες όμως ότι δεν ήταν έτσι, επρόκειτω για παρεξήγηση και δεν έχει νόημα να συνεχίστεί.

Εν πάσει περιπτώσει, ούτως η άλλως και η ίδια η Αμαλία, δεν είχε ως στόχο την διαμαρτυρία, αλλά την ενημέρωση και συμφωνώ ότι προέχουν αυτά που έγραψες από τα mail σε πολιτικούς..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

και τα e-mail ήταν ένα μόνο μέρος της διαμαρτυρίας και όπως είδα στο ρεπορτάζ των ειδήσεων της ΕΤ-1 ήταν πάρα πολλά και αύξησαν το μέγεθος της διαμαρτυρίας. σίγουρα ο χαρακτηρισμός "αφέλεια" είναι ατυχέστατος και θα'ταν καλύτερα να μετανοήσει όποιος το'πε παρά να ζητάει και τα ρέστα
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά”