Η "Ανάπτυξη" του Φασισμού

"Η πολιτική αφορά το παρόν, ενώ μια μαθηματική εξίσωση την αιωνιότητα. "
Albert Einstein

Συντονιστές: antony07, Chris

Απάντηση
Manthos
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 7:08 pm
Real Name: Manthos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Η "Ανάπτυξη" του Φασισμού

Δημοσίευση από Manthos »

Για όσους νομίζουν ακόμα πως για την εξέλιξη της Χρυσής Αυγής φταίνε οι αριστεροί και οι αναρχικοί.
Λες και οι ναζί χρειάστηκαν ποτέ κάποιον να τους μάθει να σκοτώνουν.
Για όσους μπερδεύουν την οικονομική "ελευθερία" με την ελευθερία γενικώς και ανέχονται τους φασίστες υπό το πλαίσιο "το μη χείρον βέλτιστον".
Λες και θα σας λυπηθούν όταν δε θα σας χρειάζονται.
Καλά ξυπνητούρια κι ας είναι ήδη μεσημέρι.

http://www.ikariamag.gr/deite-edo-neo-n ... asismos-ae

Υ. Γ Δεν έχει νόημα να το δουν όσοι για τουλάχιστον μία ώρα και κάτι δε μπορούν να ξεχάσουν τις προσωπικές τους φιλοδοξίες. Απλώς για να μη χάνεται το χρόνο σας.
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: Η "Ανάπτυξη" του Φασισμού

Δημοσίευση από Drjekil »

Απιστευτο ντοκιμαντερ!! :e_surprised: Μπραβο που το ανεβασες φιλε. Συγχαρητηρια στα παιδια που το εφτιαξαν. Για να καταλαβουν μερικοι οτι οι φασιστες δεν αποτελουν για κανενα λογο λυση... Hate facism
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Η "Ανάπτυξη" του Φασισμού

Δημοσίευση από papagalakos II »

Κατά τη γνώμη μου όπως κατάλαβα το ντοκιμαντέρ (και όπως βλέπω κι εγώ το φασισμό) αυτό που θέλει να δείξει είναι ότι φασισμός δεν είναι μόνο οι φουσκωτοί γραφικοί τύποι αλλά οι ίδιες οι επιχειρήσεις. Ο ίδιος ο καπιταλισμός. Νομίζω είναι και ένα σχετικό λογοπαίγνιο το Α.Ε. στον τίτλο.

Υ.γ. Να προτείνω κι εγώ αυτή την καταπληκτική ταινιούλα; http://streamcloud.eu/0hbc2jes22hj
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: Η "Ανάπτυξη" του Φασισμού

Δημοσίευση από Drjekil »

Ακριβως!! Αυτο που θελει να δειξει ειναι οτι ο φασισμος ειναι καθαρο προιον του καπιταλισμου και του συστηματος. Εξυπηρετει τα συμφεροντα των μεγαλων και ενθαρρυνεται απο αυτους οταν υπαρχει αναγκη. Ο φασισμος αποτελει το μεσο καποιων για να κανουν πραξη τις επιθυμιες τους και να κερδιζουν... Ασχετα το τι λενε καποιοι (αυγιτες) οτι ειναι αντισυστημικοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική”