EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10/12

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
adriano17
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 12:39 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Facebook ID: 0

EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10/12

Δημοσίευση από adriano17 »

Με βάση τις έκτακτες εξελίξεις που υπάρχουν στο ζήτημα του Νίκου Ρωμανού (απεργία δίψας από σήμερα μετά τη συζήτηση στη βουλή), ο Φοιτητικός Σύλλογος θα κάνει σήμερα Τετάρτη 10/12 στις 14.30 η ώρα στο Αμφ. 2 Γενική Συνέλευση.

Το 14.30 η ώρα είναι πολύ αυστηρό μιας και το θέμα είναι επείγον και πολύ σημαντικό. Η κυβέρνηση είναι έτοιμη να δολοφονήσει άλλο ένα νεολαίο με τη στάση της. Να μην λείψει κανείς!
Asxeth
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2012 2:41 pm
Real Name: -
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από Asxeth »

Ο Ρωμανός σταμάτησε την απεργία πείνας...

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/sta ... 89314.html

Κανένα νέο από γ.σ. έχουμε?
Drjekil
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 4:26 pm
Real Name: Hyde

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από Drjekil »

Asxeth έγραψε:Ο Ρωμανός σταμάτησε την απεργία πείνας...

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/sta ... 89314.html

Κανένα νέο από γ.σ. έχουμε?
Ακριβως επειδη σταματησε η απεργια πεινας και διψας αποσυρθηκε η προταση για καταληψη αλληλεγγυης. Συμμετεχουμε στις κινητοποιησεις των ημερων αλλα με ανοιχτη σχολη.
Asxeth
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2012 2:41 pm
Real Name: -
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από Asxeth »

Βρε παιδιά κάθε βδομάδα έχουμε γ.σ. και πιθανή κατάληψη. Δεν ενδιαφέρεται κανείς για τα μαθήματα που χάνονται? Ήδη έχουν χαθεί 5 μέρες λόγω κατάληψης και 7 (μαζί με τη νέα γσ της Δε 15/12) λόγω γενικών συνελεύσεων, αν τα μέτρησα καλά. :?

Υ.Γ. Ξέρω ότι οι παραταξιακοί θα πέσετε να με φάτε αλλά νομίζω ότι εκφράζω πολλούς συμφοιτητές μου...
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από dead »

Τι τα θές συναδέλφισσα; Αν πάμε για κλείσιμο του ΕΜΠ μέσα στο 15, όπως λέει και η ανακοίνωση της πρυτανείας, δεν φταίει το οτι έγινε μια βδομάδα κατάληψη αλλά η ανελέητη πραγματικότητα της δικτατορίας των αγορών.
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από Hengeo »

Asxeth έγραψε:Βρε παιδιά κάθε βδομάδα έχουμε γ.σ. και πιθανή κατάληψη. Δεν ενδιαφέρεται κανείς για τα μαθήματα που χάνονται? Ήδη έχουν χαθεί 5 μέρες λόγω κατάληψης και 7 (μαζί με τη νέα γσ της Δε 15/12) λόγω γενικών συνελεύσεων, αν τα μέτρησα καλά. :?

Υ.Γ. Ξέρω ότι οι παραταξιακοί θα πέσετε να με φάτε αλλά νομίζω ότι εκφράζω πολλούς συμφοιτητές μου...
Καλά είστε φέτος, δεν υπάρχει θέμα με τα μαθήματα, άλλες χρονιές η σχολή ήταν κλειστή πάνω από μήνα σερί, μην αγχώνεσαι. Μόνο εμείς που περιμένουμε την απονομή πτυχίου την πληρώσαμε..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Giorgio P
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 9:43 pm
Real Name: Γιώργος (I think you got that by yourself...)
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: EKTAKTΟ: Γενική Συνέλευση του ΦΣ ΣΕΜΦΕ σήμερα Τετάρτη 10

Δημοσίευση από Giorgio P »

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κι εσείς και αν ίσχυε πάντα (σε τέτοιο βαθμό), αλλά νομίζω πως έχουμε (γενικευμένο) πρόβλημα ατομικής και συλλογικής μνήμης.

Και το κακό είναι πως χωρίς σε ικανοποιητιικό βαθμό εξασκημένη μνήμη δεν μπορεί να γίνει ψύχραιμη ανάλυση/αντιμετώπιση της (όποιας) τρέχουσας κατάστασης.
Così preziosa come il vino
così gratis come la tristezza
con la tua nuvola di dubbi e di bellezza...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”