Μαθηματική Ανάλυση II

Παρακολουθώ όλα τα μαθήματα.

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil

Απάντηση
black_storm
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2006 5:05 pm

Μαθηματική Ανάλυση II

Δημοσίευση από black_storm »

ρε παιδια βοηθεια!!
ποιο ειναι το βιβλιο για αναλυση 2,γιατι απο το 2001 που εκανα το μαθημα σιγουρα εχει αλλαξει.αν καποιος επισης ξερει και την υλη θα του ημουν ευγνωμων αν την εγραφε εδω.
και γενικα καθε σχόλιο για το μαθημα θα βοηθουσε μιας και δεν το εχω δωσει ποτε.
melasjoy
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2007 7:27 pm

Δημοσίευση από melasjoy »

omoiws sunadelfoi giati na dw pote kai pws 8a to perasoume emeis oi (m@l@k3s) palioi...
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

apo oti katalabeno thelete mono na to perasete.Gkaroutso loipon kai tpt allo.Einai ola mesa.Ton kitrino synartiseis pollon metabliton kai ton prasino nomizo pou exei genika themata.Kai diabaste kai ligo sygklisi apo to biblio tou.Tora genika gia biblia yparxoun polla alla den nomizo oti thelete kati parapano apo to na to perasete opote den grafo{an den kano latos prepei na ta exo xanagrapsei kapou}.tora gia yli den xero tpt opoios xerei...
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

υπάρχουν πολλά βιβλιά για ανάλυση ΙΙ; Ονόμασέ μου μερικά (εκτός του Τρόμπα). Και πες μου γιατί δε σου κάνει το βιβλίο του Παντελίδη
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

ta dyo prota pou thymamai.ta opoia den kalyptoun oli tin yli alla meros tis Michel spivac oloklirotikos logismos,louis brand Analysi{i kapos etsi}kai arketa akomi giati synithos i analysi 2 didaskete mazi me tin 1 se alla panepistimia i mazi me tin 3 opote den yparxei katharo biblio an ayto ennoeis.Akomi an enoeis to biblio ton marsden trompa dianysmatiki analysi einai gia tin analysi 3 kyrios paroti exei arketa kommatia analysis 2.
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Takis
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 1:03 am
Real Name: Παναγιώτης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα Βριλήσσια

Δημοσίευση από Takis »

Ανάλυση 2 φέτος μοιράζουν καινούργιο βιβλίο του κ.Ρασσιά μετράει απίστευτα όπως και ο καθηγητής φυσικά σε σημείο που είδα ένα μάθημα του στο οποίο όπως και με Ανάλυση 1 παραδίδει ότι έχει γράψει και στο βιβλίο
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

ela re bgike to kainourgio biblio tou rassia.Ekdoseis?Po ayta einai :D
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μεταβαρόνος Isnogood
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 1:25 am

Δημοσίευση από Μεταβαρόνος Isnogood »

Εκδόσεις Καββάλα...εεε.....Σαββάλα..

Την Ανάλυση Ι τη δικαιούνταν οι παλιοί, για αυτό δεν ξέρω...
melasjoy
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2007 7:27 pm

Δημοσίευση από melasjoy »

kai analusi 1 kai analusi 2 kainourgia biblia?
ohhh please pou ta pairnoume?
Άβαταρ μέλους
Ntanos
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 12:00 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από Ntanos »

Στην Ανάλυση Ι μας έδωσαν δύο τόμους του Ρασσιά,που περιελάμβαναν σειρές κλπ,δηλαδή ένα μεγάλο ποσοστό της ύλης για την Ανάλυση ΙΙ.Πρόκειται για αυτά τα βιβλία,ή κάτι νέο?
There's too much blood in my alcohol system.
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

εγω εψαξα και παπασωτηριου και εκδοσεις σαββαλα και δεν υπηρχε τιποτα.Παιζε να ειναι ραδιο αρβυλα η πληροφορια
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μεταβαρόνος Isnogood
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 1:25 am

Δημοσίευση από Μεταβαρόνος Isnogood »

skywalker έγραψε:εγω εψαξα και παπασωτηριου και εκδοσεις σαββαλα και δεν υπηρχε τιποτα.Παιζε να ειναι ραδιο αρβυλα η πληροφορια
Είχε βγεί απο τη γραμματεία ανακοίνωση, νομίζω το φθινόπωρο, και έλεγε για εκδόσεις Σαββάλα. Προσωπικά τα πήρα απο αυτό στη Ζωοδόχου Πηγής... Αν σταμάτησαν να μοιράζονται, δεν το ξέρω...
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Εγω μιλαω για την αναλυση 2 του ρασσια οχι τα 2 πρωτα βιβλια της αναλυσης 1.....
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Άμα βαριέστε να γράψετε ο καθένας σας 2 γραμμές παραπάνω, τότε κάνετε συνεννοήσεις σαν την παραπάνω.

Γνωρίζω ότι υπάρχουν 2 βιβλία για την Ανάλυση Ι του Ρασσιά. Οι τόμοι Α και Β.

Επίσης, από γνωστό στους Πολιτικούς Μηχανικούς, ξέρω ότι θα πάρουν (εκεί τουλάχιστον) για το αντίστοιχο μάθημα της Ανάλυσης ΙΙ τους 2 τόμους του κανούριου βιβλίου του Ρασσιά.

Όπως είπε ο Ntanos στην Ανάλυση Ι του Ρασσιά έχει ένα μεγάλο μέρος της Ανάλησης ΙΙ που κάνουμε εμείς.

Οι δύο τόμοι της  Ανάλυσης ΙΙ θα έχουν μέσα την υπόλοιπη ύλη της Ανάλυσης ΙΙ καθώς και την Ανάλυση ΙΙΙ.

Αφού λοιπόν βγήκαν, μένει να μάθουμε τη διαδικασία με την οποία μπορεί κάποιος που χρωστάει το μάθημα να πάρει το βιβλίο.
Άβαταρ μέλους
Νάξιος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 8:35 pm
Real Name: Λάμπρος
Gender: Male

Δημοσίευση από Νάξιος »

Για όσους από τους παλιούς θέλουν να πάρουν το βιβλίο του Ρασιά μάλλον θα χρειαστεί κάποια σχετική άδεια από τη γραμματεία της Σχολής μας. Οπότε καλό είναι πριν κατεβείτε στο κέντρο των Αθηνών,να περάσουν πρώτα από τη γραμματεία.

 Επίσης, έχει τυπώσει και ο κ. Τσεκρέκος: Ανάλυση ΙΙ. Οπότε οσοι παλιοί έχουνε δηλώσει το μάθημα και ενδιαφέρονται για το βιβλίο τού μπορούν να περάσουν από το γραφείο τού και να το πάρουν.
Κακίας απέχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρώτο Έτος”