Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Άιντε και τελειώνουμε...

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από otinanai »

Υπαρχει η ιδέα το μαθημα να μπει το Σαββατο 2/7 λόγω της απεργίας και επειδη υπάρχει πρόβλημα με μια κοπέλα να το δώσει πιο μετά. έχετε καποια αντιρρηση?
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από zinovia »

Hallo
εμενα προσωπικα δεν με βολευει καθολου να μπει σαββατο γιατι δινω παρασκευη και δευτερα.
Τωρα αν η συγκεκριμενη κοπελα εχει σοβαρο προβλημα στο να μπει η εξεταση αργοτερα, δε νομιζω να παθω κατι να πιεστω αυτες τις μερες...
Άβαταρ μέλους
Dante
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Απρ 15, 2008 12:25 pm
Real Name: Dante
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Dante »

Είναι όντως δύσκολα τα πράγματα για το Σάββατο... :e_confused:
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από zinovia »

Εγω ειμαι οκ για σαββατο παντως και εφοσον υπαρχει αναγκη δε νομιζω να εχει καποιος θεμα να πιεστει λιγο.
Φανταζομαι θα ηθελε και ο ιδιος μια αντιστοιχη εξυπηρετηση αν βρισκοταν στην ιδια θεση :wink:
Άβαταρ μέλους
Dante
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Απρ 15, 2008 12:25 pm
Real Name: Dante
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Dante »

Αν επρόκειτο απλώς για θέμα πίεσης, δεν θα είχα πρόβλημα. Ωστόσο αν μπει Σάββατο θα καταστραφεί όλο το πρόγραμμά μου (το οποίο είναι ήδη πιεσμένο). Νομίζω το δίκαιο είναι να το κάνουμε έτσι ώστε να βολεύει τους περισσότερους και όχι μόνο ένα άτομο (πχ την κοπέλα που έχει το πρόβλημα ή εμένα).
longshot
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 8:28 pm
Real Name: oust re!
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από longshot »

χμμμ.. κι εγω εχω θεμα με το σαββατο.. τωρα αν δεν υπαρχει αλλη μερα τι να πω..
Άβαταρ μέλους
Elnor
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 3:24 pm
Real Name: GP
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Zanarkand

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Elnor »

Εμένα με βολεύει Σάββατο 2/7. Δεν μπορώ να δώσω 18/7 εκτός αν το βάλουμε 8:30. Αλλά αφού υπάρχει άτομο που δεν μπορεί καθόλου προτείνω να προσπαθήσουν όσοι πιέζονται για το Σάββατο 2/7 ώστε να δώσουμε όλοι.
''Fear me mortals, for I am the Anointed, the Favoured son of Chaos,the Scourge of the World. The armies of the Gods rally behind me, and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.''
Archaon, Lord of the End Times
Άβαταρ μέλους
Amelie Poulain
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:11 pm
Real Name: Kleines Näschen
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Amelie Poulain »

Λοιπόν επειδή εγώ είμαι η κοπέλα που έχω πρόβλημα, θα ήθελα αν γίνεται για να μην πάει τσάμπα όλο το εξάμηνο παρακολούθησης και δώσω το μάθημα τον Σεπτέμβρη (που έχω πολλάαα άλλα μαθήματα να δώσω) και επειδή ήδη έχω φάει έναν χρόνο στο να το διάβασω αντί να δώσω κάποιο άλλο μάθημα αν γίνεται να γίνει η εξέταση πριν την Κυριακή 3/7 που θα φύγω.Ουτως ή άλλως το μάθημα θα πάει στο τέλος της εξεταστικής και θα το χάσουν και άλλοι γι' αυτό σκέφτηκα με τον otinanai να αποφασίσουμε τη μέρα εμείς.Αν έχετε κάποιο σοβαρό ζήτημα οκ απλώς δεν είναι θέμα οτι δεν θέλω ,απλά δεν μπορώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dante
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Απρ 15, 2008 12:25 pm
Real Name: Dante
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Dante »

Ειλικρινά, αν αυτοί που δεν μπορούμε (όχι απλώς δεν θέλουμε) να δώσουμε το μάθημα τώρα (είτε επειδή δίνουμε άλλα αμέσως πριν και αμέσως μετά όπως εγώ, είτε για άλλο λόγο) είμαστε η μειοψηφία, τότε φυσικά και να πάει για 2/7. Όλοι είμαστε πιεσμένοι, και οι περισσότεροι δεν θα θέλαμε το μάθημα αυτό για Σεπτέμβρη...
Άβαταρ μέλους
Amelie Poulain
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:11 pm
Real Name: Kleines Näschen
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Amelie Poulain »

Κοίτα εγώ δεν μπορώ γτ πρέπει να φύγω ,άρα δεν θα το δώσω καθόλου!Απλώς σας λέω το εξής :αν γίνεται αντί να το δώσουμε Τρίτη που θα το δίναμε,να το δώσουμε 4 μέρες μετά,γιατί θα αναγκαστω να το δώσω 3 μήνες μετά!Επίσης νομίζω 18/7 που βγήκε ανακοίνωση για το μάθημα επίσης δεν βολεύει πολλούς.Αυτά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dante
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Απρ 15, 2008 12:25 pm
Real Name: Dante
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Dante »

Αν είναι έτσι (δλδ είναι πολλοί αυτοί που δεν τους βολεύει για 18/7), τότε συμφωνώ κι εγώ να πάει για Σάββατο. Απλώς θα παρακαλέσω να υπάρξει έγκαιρη ενημέρωση!
Άβαταρ μέλους
sakura
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 12:30 pm

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από sakura »

Παιδιά για μένα το σάββατο είναι αδύνατο με την έννοια ότι θα αναγκαστώ να κάψω ή την ιστορία ή ένα μάθημα μετά την ιστορία. Πιστεύω ότι 18/07 είναι ιδανική ημερομηνία για την πλειοψηφία, καθώς είναι αρκετά μετά το τελευταίο μάθημα κι έτσι δεν κινδυνεύει να αλλάξει τίποτα στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα. Δε θα συμπέσει με τη μελέτη κανενός μαθήματος δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
Elnor
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 3:24 pm
Real Name: GP
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Zanarkand

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Elnor »

Δεν σου είναι αδύνατο. Μπορείς να δώσεις το μάθημα. Απλά δεν θα δώσεις κάποιο άλλο. Ολοι λίγο πολύ ζορίζονται από τις αλλαγές. Μιλάμε για την περίπτωση που είναι φυσικά αδύνατο να έρθει κάποιος. Επίσης 18/7 δεν είναι πολύ μετά το τελευταίο μάθημα του εξαμήνου. Η Γενική Σχετικότητα είναι 15/7. Και όπως εκφράζεται εδώ μέσα, γίνεται να το βάλουμε Σάββατο 2/7 και να έρθουμε όλοι, ενώ αν το βάλουμε 18/7 θα είμαστε λιγότεροι.
''Fear me mortals, for I am the Anointed, the Favoured son of Chaos,the Scourge of the World. The armies of the Gods rally behind me, and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall.''
Archaon, Lord of the End Times
Irna
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2009 12:05 pm
Real Name: Efi
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από Irna »

Πάντως ούτε εμένα με βολεύει στις 2/7, δίνω και Παρασκευή 1/7 και Δευτέρα 4/7. Μπορεί να μην είναι αδύνατο να πάω στην εξέταση αλλά δεν έχει νόημα να πάω αδιάβαστη. Απλά μια και λέμε όλοι την γνώμη μας...ότι πει η πλειοψηφία...
Άβαταρ μέλους
sakura
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 12:30 pm

Re: Ιστορία της Φυσικής του 19ου και 20ου αιώνα

Δημοσίευση από sakura »

Elnor έγραψε:Δεν σου είναι αδύνατο. Μπορείς να δώσεις το μάθημα. [...] Μιλάμε για την περίπτωση που είναι φυσικά αδύνατο να έρθει κάποιος.
γι'αυτό χρησιμοποίησα τη φράση " αδύνατο με την έννοια ότι..." :)
Elnor έγραψε:Απλά δεν θα δώσεις κάποιο άλλο.
το οποίο έχω προγραμματίσει και διαβάσει όπως άλλωστε και η amelie την ιστορία.
Εν τέλει δε θα φέρω καμία αντίρρηση σε περίπτωση που οι περισσότεροι προτιμούν το Σάββατο. (μήπως να κάναμε ένα πολλ?? :P )
Απλά εμένα θα μου δημιουργήσει πρόβλημα αυτή η αλλαγή και σκέφτηκα ότι καλό είναι να το εκφράσω όπως εξέφρασαν και οι συνάδελφοι ότι δεν τους πειράζει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τέταρτο Έτος”