Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση

Σχόλια, προτάσεις και ατελείωτο καντήλing στους φίλτατους Διαχειριστές.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, constant

Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση

Δημοσίευση από Wizard »

Όπως ίσως παρατηρήσατε, την Τρίτη στις 6 το πρωί υπήρξε μεγάλη κίνηση από bots στο διαδίκτυο :P
Φαινόταν λοιπόν στην κεντρική σελίδα του forum ότι είχαμε 144 χρήστες υπό σύνδεση. Ένα νούμερο το οποίο δεν αντιστοιχεί στην πραγματικότητα.
Για το λόγο αυτό μειώσαμε τον αριθμό στους 40 χρήστες, το μέγιστο που έχει παρατηρηθεί έως τώρα.
Δε θυμόμαστε ωστόσο την ακριβή ημερομηνία και ώρα που ήταν τόσοι χρήστες ταυτόχρονα συνδεδεμένοι. Οπότε αν υπάρχει κάποιος που τα παρακολουθεί ας μα ενημερώσει :D
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

αν λες για αυτό που είχα βάλει στην υπογραφή μου ήταν τη βραδιά των φοιτητικών εκλογών γύρω στη 1.30 τη νύχτα
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Πάλι 79 έχουμε... :cry:

Ρε μπας και μπαίνετε όντως τόσοι και μας κάνετε πλάκα;; Δεν έχετε δουλειές ρε 3 το πρωίί;;  ( :P  :lol: )
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

εχουβ χαζεψει τα φορα???
σε ενα φορουμ που μπαινω (εγω και αντε το πολυ αλλα 10 ατομα) εδειχνει 120!!!
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

"Επιθέσεις" από bots. Κάτσε να ξαναμειώσω τον αριθμό :(
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
panosssvent19
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2007 5:12 am
Real Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Gender: Male
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ...

Δημοσίευση από panosssvent19 »

Καλο θα ηταν να βαζατε μια επιβεβαιωση κωδικου με worldart για να αποδεικνιουν οτι ειναι ανθρωποι... κατα την εγραφη...
Υ.Γ.: Αμφότερα τα φύλα "ξενερώνουν" συχνά απέναντι σ αυτόν που δίνεται χωρίς ιδιοτροπίες και επιδίδονται στο προκλητικό κυνήγι αυτού που "δεν τους κάθεται". Θλιβερό παιχνίδι, που δυστυχώς το αντιλαμβανόμαστε μόνον όταν είμαστε από την πλευρά του χαμένου. Οταν είμαστε εμείς οι δράστες, μας φαίνονται όλα πολύ φυσικά...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Την τελευταία φορά που κοίταξα υπήρχε αυτό :P
Ωστόσο κάποια bots το προσπερνάμε. Άσε που τώρα δε μιλάμε για τα bots που εγγράφονται στο site, αλλά για αυτά που απλά συνδέονται ταυτόχρονα ως επισκέπτες, δίνοντας λανθασμένο νούμερο στους περισσότερους χρήστες που ήταν ταυτόχρονα inline.
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Τα bots δεν κάνουν εγγραφή, είναι απλοί επισκέπτες και αυτοί δεν μπορούν να κοπούν ούτε να κάνουν σύνδεση (login) για να περάσουν από φίλτρα.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Μια χαρά εγγράφονται και τα Bots. Απλά δεν είναι αυτή η περίπτωση.
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Δημοσίευση από theos »

Τα bots μπορούν να περιοριστούν από site. Αρκεί στον κώδικα να φτιάξεις ένα αρχείο robots.txt.

http://www.wdvl.com/Location/Search/Robots.html
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Νομίζω έχει προβλεφθεί κάτι τέτοιο στην 3 έκδοση του phpBB.  :)

Αναμείνατε εις το πιτσί σας... ;)


Αλλά εγώ λέω να το αφήσουμε 144, και να κάνουμε ανακοίνωση στην κεντρική ότι είχαμε 144 χρήστες on-line. "Σπασαν τα κοντέρ" κλπ..  :lol:

Φωνάζουμε και τον ΑΝΤ1 και γινόμαστε πρώτη είδηση στον Παπαδάκη το άλλο πρωί: " 144 ΣΕΜΦΕίτες ταυτόχρονα στο http://www.semfe.gr ! "

Τζαμπέ διαφήμιση κι έτσι...  :lol:  :lol:
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
panosssvent19
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2007 5:12 am
Real Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Gender: Male
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ...

Δημοσίευση από panosssvent19 »

Kalhtera tote anebazoun kai to page rank tis selidas tha mas basei os poio poiotiko site to google.... :D  :D  :D
Υ.Γ.: Αμφότερα τα φύλα "ξενερώνουν" συχνά απέναντι σ αυτόν που δίνεται χωρίς ιδιοτροπίες και επιδίδονται στο προκλητικό κυνήγι αυτού που "δεν τους κάθεται". Θλιβερό παιχνίδι, που δυστυχώς το αντιλαμβανόμαστε μόνον όταν είμαστε από την πλευρά του χαμένου. Οταν είμαστε εμείς οι δράστες, μας φαίνονται όλα πολύ φυσικά...
Εικόνα
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

ναι!!! απο ποιοτητα αλλο τιποτα! ειμαστε ο κραουνακης η λινα νικολακοπουλου και συναμα ο νταλαρας του διαδιχτυου! ειμαι πολυ περιφανος για τουτο! παντς εγω επιμενω πως τα μποτς ειναι καλα παιδια... τσοντουλες βλεπουν σιγα...
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
panosssvent19
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2007 5:12 am
Real Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Gender: Male
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ...

Δημοσίευση από panosssvent19 »

Plaka plaka einai arketa simantiko gia to google na exeis kalo page rank...Eisai stoys protoemfanizomenous sto eyretiriotoy
Υ.Γ.: Αμφότερα τα φύλα "ξενερώνουν" συχνά απέναντι σ αυτόν που δίνεται χωρίς ιδιοτροπίες και επιδίδονται στο προκλητικό κυνήγι αυτού που "δεν τους κάθεται". Θλιβερό παιχνίδι, που δυστυχώς το αντιλαμβανόμαστε μόνον όταν είμαστε από την πλευρά του χαμένου. Οταν είμαστε εμείς οι δράστες, μας φαίνονται όλα πολύ φυσικά...
Εικόνα
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

εχει και οσκαρ πρωτοεμφανιζομενου???
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Forum & Portal”