Απίστευτο! Το γρηγορότερο αυτοκίνητο της αγοράς!

Ό,τι θέλετε από φτιαγμένα διαολοκούτια μέχρι δίκυκλα μπρίκια. Βουμ Βοοουυυμμμμ ...

Συντονιστής: meleneemil

Άβαταρ μέλους
enaskanenas
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ Δεκ 01, 2006 6:30 pm
Real Name: Κώστας
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Νίκαια
Επικοινωνία:

Απίστευτο! Το γρηγορότερο αυτοκίνητο της αγοράς!

Δημοσίευση από enaskanenas »

1000 ίπποι
407km/h τελική

τα λόγια ειναι περιττααα....

Με μερικά εκατομμυριάκια δικό σας!
hit me you can't hurt me
suck my kiss
kiss me please pervert me
stick with this
is she talking dirty?? :twisted:
Άβαταρ μέλους
Remali tis Fokionos Negri
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:23 pm
Real Name: KX
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: η εξωτική Κυψέλη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Remali tis Fokionos Negri »

Δεν έχω δει καν το λινκ, ξέρω όμως ότι μόνο για την Bugatti Veyron μπορεί να μιλάς...

Δεν είναι απλά το ταχύτερο που υπάρχει, είναι ίσως το ταχύτερο που θα υπάρξει! Κοστίζει στην VW €7,3εκ το ένα για να παραχθεί. Γι' αυτό το λόγο δεν υπάρχει κίνητρο ώστε να δημιουργηθεί κάτι καλύτερο από αυτό...

407χλμ/ω είναι η τελική, την οποία έχουν περιορίσει σε 407... Σε ευθεία, περνάει την F1 ΜακΛάρεν Μερσέντες ακόμα κι αν η Μπουγκάττι ξεκινήσει όταν η ΜακΛάρεν φτάσει την ταχύτητα των 180χλμ/ω

2 κινητήρες 4.000cc V8 μας κάνουν μια διάταξη W16 στα 8.000cc
Ας απολαύσουμε λοιπόν...
Εικόνα
"Εάν ταίς γλώσσαις τών ανθρώπων λαλώ καί τών αγγέλων, αγάπη δέ μήν έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον."
Άβαταρ μέλους
Luke Skywalker
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 10:03 am
Real Name: Λουκάς
Gender: Male
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από Luke Skywalker »

Μιλάμε για τέρας έτσι...

Άντε τώρα να το φέρουν στο Ελλαντα...!

Δεν θα μείνει κολυμπιθρόξυλο!
Come crawling faster
obey your Master
your life burns faster
obey your Master
Master

July3 2007 Rockwave Metallica και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
Άβαταρ μέλους
nastymike
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 10:20 am
Real Name: Α.Μ.
Τοποθεσία: All around the wooooorld...

Δημοσίευση από nastymike »

Το απιστευτο που ειναι?
Παντα θα υπαρχει ενα "το πιο γρηγορο αυτοκινητο του κοσμου" :P

(ετσι για να χαλασω το chi του topic χεχεχε)
ΕικόναΕικόνα
Screw you guys... I'm goin' hooome!
sdermi
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 16, 2007 12:40 pm

Απίστευτο!Το γρηγορότερο αυτοκίνητο της αγορας!

Δημοσίευση από sdermi »

Πρώτα από όλα το αυτοκινητάκι έχει 1001 άλογα όχι χίλια, α και να μη ξεχάσω 4 υπερτροφοδότες. Το αυτοκίνητο έτυχε να το δω στο σκαι σε μια εκπομπή και απλά είναι ότι πιο τέλειο έχω δει .
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Μιλάμε φυσικά για αμάξι παραγωγής, γιατί αν ψαχτείτε λίγο (και στο youtube ακομα) θα δείτε κάτι Viper 1700+ άλογα...  :D


A, το Veyron έχει και 10 ψυγεία. :P
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
Luke Skywalker
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 10:03 am
Real Name: Λουκάς
Gender: Male
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από Luke Skywalker »

Κάπου άκουσα ότι ΔΕΝ μπορεί να αναπτύξει μεγαλύτερη ταχύτητα γιατί ΔΕΝ αντέχουν τα λάστιχα...!Ισχύει κατι τέτοιο?
Come crawling faster
obey your Master
your life burns faster
obey your Master
Master

July3 2007 Rockwave Metallica και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Δημοσίευση από Soulhunter »

Καμμένοι όλου του κόσμου ενωθείτε!! Το Top Gear είναι εδώ κάθε μέρα στο ΣΚΑΙ! Είναι 2 (ίσως και 3 βδομάδες) από τότε που είδα την εκπομπή όπου ο γέρο Jeremy έκανε το Veyron vs Plane και ζαλίζω κάθε μέρα τον Heardoc γι'αυτό. Χαίρομαι που είναι και άλλοι κολλημένοι τελικά. Απίστευτο αυτοκίνητο, πράγματι, αν και λίγο ακατόρθωτο να κινηθεί σε ελληνικό "δρόμο" (ας ονομάσω έτσι αύτα τα πλούσια κομμάτια κακοχυμένης ασφάλτου πάνω στα οποιά κινούμαστε). Αυτό σχετικα με τον περιορισμό της ταχύτητας λόγω μη αντοχής των ελαστικών το έχω ακούσει και εγώ, ναι!

Α,ξεχνάτε κάτι βασικό, όταν το πάς με τέρμα τα γκάζια καίει 100l βενζίνης σε μόλις 12'..η χαρά του βενζινά!  :P

ΥΓ: Θέλω να ζήσω αυτό το 0-100 @ 2,5s....
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
danai
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Απρ 25, 2007 10:46 pm
Real Name: *
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από danai »

Μου δημιουργήθηκαν πολλές απορίες βλέποντας το βίντεο...

Τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό:

1.Αυτός που οδηγεί το αυτοκίνητο είναι κάποιος που έχει καποιο δίπλωμα ανώτερο από το δικό μου φαντάζομαι..

2.Γιατί φοράει κράνος και στολή????Πόσες πιθανότητες έχει να σωθέι αν κάτι πάει στραβά?Αν είναι να το κάνεις κάντο χωρίς περικοπές της χαράς!
(οκ..μην πέσετε να με φάτε τώρα παραθέτοντας όλα τα επιχειρήματα περί χρησιμότητας του κράνους και της στολής..)
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Soulhunter έγραψε:ΥΓ: Θέλω να ζήσω αυτό το 0-100 @ 2,5s....
Πόσες φορές θα στο πω;  

H  A Y  A  B  U  S  A


@danai:

Βασικά το δικό σου δίπλωμα έχει. Άσχετο αν έχει μερικές ώρες πτήσης με διθέσιο αεροπλάνο.
Με το κράνος απλά αυξάνει τις πιθανότητες να βγει ζωντανός από 'κει μέσα. Όχι ότι θα γίνει κάτι, γιατί είναι δρόμος δοκιμών... πολύ καλός δρόμος.
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Δημοσίευση από Soulhunter »

HeartDoc έγραψε:
Soulhunter έγραψε:ΥΓ: Θέλω να ζήσω αυτό το 0-100 @ 2,5s....
Πόσες φορές θα στο πω;  

H  A Y  A  B  U  S  A

.....επίσης θέλω να ζήσω και άλλα πράγματα πέρα από αυτό και όχι ΜΟΝΟ αυτό.....  :roll:
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Η Hayabusa δεν στρίβει. Τι να τα κάνεις τα 320 όταν δεν μπορείς να πας τον περιφερειακό Υμηττού με 180 (στις στροφές);
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

sparc έγραψε:με 180 (στις στροφές);

... και μετά λένε εμένα τρελό... :lol: :lol: Τρελο-Fazer-ά!


Η Haya είναι λίγο βάρκα όντως, αλλά και το Veyron σε ευθεία το άνοιξε! :P
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Κάνω οικονομίες για CBR1000 ;)
Off Topic
Καλό το Fazer αλλά κάνει 0-100 σε 3.7 και δίνει 100 άλογα στις 11000 στροφές, με άλλα λόγια για να το ευχαριστηθείς θες πίστα για να το κρατάς πάνω από τις 10000 συνέχεια.
Ωστόσο είναι τόσο ευέλικτο που πάω από Μελίσσια Κάνιγγος σε 12 λεπτά στις 8 το πρωί καθημερινής, χειμώνα! Γι αυτό και το πήρα τότε, δούλευα Κάνιγγος.
Στην Ελλάδα με τόσες στροφές και κίνηση, μόνο για μόστρα ή αγώνες θα έπαιρνα hayabusa.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

sparc έγραψε:Στην Ελλάδα με τόσες στροφές και κίνηση, μόνο για μόστρα ή αγώνες θα έπαιρνα hayabusa.
Καλά, σίγουρα μόνο για drag race είναι η Busa, απλά την ανέφερα για να μη λένε οι "αυτοκινητάκηδες" τα δικά τους.  :lol:
1001 αλογα για να ρίξεις το 0-100 κάτω από 3sec? ( Χοχοχο... :P )

Off Topic
Η Fazer είναι εργαλείο ρε συ. Το CBR δεν ξέρω αν βολεύει - όσο η Fazer - για καθημερινή κίνηση στην Αθήνα, ειδικά λόγω στάσης σώματος και αναρτήσεων. Παρ' όλα αυτά εγώ θα έδινα 1000€ ακόμα για την Ρένα '07 (180 άλογα και από μαμά μονόδρομο συμπλέκτη). Βέβαια δικάβαλος σε αυτά δεν πάς, αλλά άλλη ιστορία αυτή...
(Θέλω μια Daytona... άσχετο! :P )
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητα και μηχανές”