God Of War

Αυτό το "Μοριακή Φυσική" τι επιπέδου spell είναι;

Συντονιστής: meleneemil

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

God Of War

Δημοσίευση από skywalker »

Επιβεβαιωνοντας ποσο καμμενος ειμαι πριν την εξεταστικη τωρα που κατεβηκα λαμια να ψηφισω{οσο μπορεσα δηλαδη χωρις ταυτοτητα,διπλωμα,διαβατηριο :P }.Ειδα τον ξαδερφο μου να παιζει ενα παιχνιδι στο PS2.Εγω σαν παιδι της nintedo δεν τα ξερω αυτα οποτε καθησα και παρακολουθησα λιγο.Προφανως το παιχνιδι ηταν το πανμεγιστο God Of War.Σε 1 μερα και με τη βοηθεια ενος φιλου το τερματησαμε{ναι το καψιμμο τεινει στο απειρο}.

Πραγματικα δεν εχω δει ξανα τετοιο παιχνιδι.Θα το χαρακτηριζα ως Brutal action με πινελιες adventure και rpg.Απιστευτη βια σε τεραστιο βαθμο{ο ξαδερφος μου πηγαινει δημοτικο σημειοτεον και το παιχνιδι ειναι 18+}.Και πραγματικα τα καλυτερα βιντεακια που εχω δει.Χαλαρα μπορω να τα συγκρινω με αυτα της Blizzard για το frozen throne και το world of warcraft.Γενικα πανευκολο gameplay και interface και μιλαει καποιος που εχει συνηθισει το δοντι της nintedo :D.

Το Στορυ το παιχνιδιου ειναι οτι σε καποια μαχη ενας σπαρτιατης πολεμιστης ο Κρατος επικαλειτε την βοηθεια του Αρη για να νικησει τον εχθρο που εχει κατατροπωσει το στρατο του και εκει αρχιζουν ολα.Ο Αρης απαντα στο καλεσμα του αλλα το ανταλαγμα για αυτο θα ειναι η πληρης υποτελεια του Κρατου{με αλλα λογια να γινει η σκυλα του}.Το δεχεται και αρχιζει να κανει αυτα που τον προσταζει ο Αρης αφου σκοτωσει πολυ κοσμο στρεφεται εναντιον του Αρη και γενικα παιρνα μια σειρα περιπετιων ωσπου στο τελος φτανει να πολεμα το θεο του πολεμου.Παιξτε το να μαθετε τη συνεχεια αν και δεν νομιζω οτι αφησα πολλα να μαθετε :P

GL HF
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Αυτό που μου φάνηκε ιδιαίτερα εντυπωσιακό στο game όταν το πρωτόπαιξα 2 χρόνια πριν (νομίζω) ήταν η game engine του. Ο τρόπος με τον οποίο καταφέρνει να περάσει ρεαλιστικότατα στο χρήστη την παραμικρή κίνηση-αντίδραση του χαρακτήρα. Οι πραγματοποιήσιμες (από πλευρά φυσικής) κινήσεις, αν και τραβηγμένες από τα μαλλιά, φαίνονται απολύτως ρεαλιστικές και η μετάδοση του ρυθμού του παιχνιδιού στο heat of the battle μέσω του vibration του χειριστήριου είναι άκρως εθιστική (ναι, είχα πιάσει το χειρηστήριο και το κούναγα σαν να ηταν τα blades μου...).

Ο Κράτος είναι ο τέλειος αντιήρωας. Παρά το ξυλίκι που ρίχνει, οι ατάκες και ο "είμαι ο κακός της παρέας - μαμάω και δέρνω γιατί είμαι και κουκλί" χαρακτήρας του τον κάνουν συμπαθητικό.

Σε ό,τι αφορά το main game plot, μάλλον ασχολήθηκες με το σφάξιμο παρά με τα cut scenes. :P
O Kratos επιλέχθηκε ως άξιος πολεμιστής από τους θεούς του Ολύμπου για να σταματήσει τον θεό του πολέμου (a.k.a. Αρη) από το να εισβάλλει και να καταστρέψει την πόλη των Αθηνών. Για να καταφέρει όμως ένας θνητός όπως ο Kratos να σκοτώσει έναν θεό, θα χρειαστεί ένα ισχυρότατο όπλο. Αυτό δεν είναι άλλο από το Κουτί Της Πανδώρας, που μπροστά στη καταστροφική του δύναμη τρέμουν ακόμα και οι Θεοί.


Και για να προσφέρω ενημέρωση στο λαό ( :P ) :


   Genre: Action, Adventure

   Publisher: SCEA

   System: PlayStation®2

   Release Date: 03/2005

   Players: 1

   Players Multi-tap: 1

Kill Kill Kill... :P
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
danai
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Απρ 25, 2007 10:46 pm
Real Name: *
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από danai »

Εύκολα το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει..Το συστήνω ανεπιφύλακτα στους απανταχού καμένους!Αλλά όχι για παιδάκια..Το λέει καθαρά και το εννοεί..+18

Να ρωτήσω και κάτι..Το God of War 2 το έχει κοιτάξει κανείς?Και κυρίως αν υπάρχει σε pc..
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Όχι, δεν βγαίνει για pc (καλύτερα δηλαδής, άλλο πράμα η κονσόλα :P ). Έχει βγει για PSP και ήταν μάπα. :P

Μπορείς πάντα να τσιμπήσεις το PS3 για το God Of War 3 ή το "παρόμοιο" Devil May Cry 4 (αρκεί να είναι όσο καλό ήταν το 1ο).
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Πραγματικα επρεπε να το περιμενω.Σιγα μην δεν το ειχες πιασει στα χερια σου το παιχνιδι καμμενη δαναη

Καλα για τον αλλο τον καμμενο δεν ειχα καμια αμφιβολια

Οταν λες god of war 2,3 τι εννοεις?Εχουν βγει.Ανοιγω το μtorrent asap.Μες καις :P
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Luke Skywalker
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 10:03 am
Real Name: Λουκάς
Gender: Male
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από Luke Skywalker »

Παιδιά αυτό το παιχνίδι μου θυμιζει πολύ το titan quest.Είσαι αρχαίος πολεμισής (Έλληνας) και τριγυρνάς στην Ελλάδα, Αίγυπτο και Κίνα για να αιχμαλωτίσεις τους Τιτάνες οι οποίοι πάνω κάτω θέλουν πάλι το πάνω χέρι!
Come crawling faster
obey your Master
your life burns faster
obey your Master
Master

July3 2007 Rockwave Metallica και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”