Ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

fytoulas
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2007 10:36 pm

Δημοσίευση από fytoulas »

καλά νίκο αν έβλεπες το παιχνίδι θα καταλάβαινες....απίστευτη μπάλα!!!!
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

χμμμμ... να παιζεις μπαλαρα και να τρος 4! καλη φαση!
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Lifo
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2006 4:26 pm

Δημοσίευση από Lifo »

Nαι, υπάρχει και το σύστημα του Παναθηναίκu. - ΔΕΝ παίζεις καλή μπάλα και ΤΡΩΣ 5!!

υγ. Δεν είμαι ούτε Ολυμπιακς ούτε Παναθηναϊκς· γενικά δεν ασχολούμαι οπαδικά με ελληνικές ποδοσφαιρικές ομάδες.  
Aλλά τα σωστά να λέγονται. 8)
' Όσο υπάρχουν σφαγεία θα υπάρχουν και πεδία μαχών ' - L. Τolstoy
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Δεν ασχολείσαι με το ένα, δεν ασχολείσαι με το άλλο, έχεις άποψη για όλα όμως... Καλές διακοπές  :o
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

1.) Ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη όσον αφορά την ηρωϊκή προσπάθειά του,καθώς έπαιζε με 10 σχεδόν για όλο το ματς.
Όσον αφορα την εικόνα του παιχνιδιού,δεν την άξιζε.Περισσότερες ευκαιρίες έκανε η Ρεάλ,πιο πολύ ώρα είχε την μπάλα στην κατοχή της,άρα το φυσιολογικό ήταν να κερδίσει.

2.) Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος με τη Βέρντερ αλλά και χθές,έπαιζε αποκλειστικά με αντεπιθέσεις,σχεδόν ταμπουρωμένος στην άμυνά του.
Ακόμα και πριν μείνει με 10,είχε φανεί η πρόθεσή του να παίξει κλεφτοπόλεμο.Ο Λούα Λούα στη φάση του γκολ άλλωστε,κλέβει την μπάλα πίσω απ'το κέντρο.
Φυσικά με τη Ρεάλ παίζεις,δε γίνεται να την παίξεις στα ίσια.Προφανώς θα κλειστείς και θα την περιμένεις.
Αλλά ρωτάω:Όταν ο Ευρωπανάθας έπαιζε τσούκου τσούκου μπόλ,οι ολυμπιακοί δεν ήταν αυτοί που το καυτηρίαζαν?
Δεν ήταν αυτοί που έλεγαν οτι θέλουν η ομάδα τους να παίζει μπάλα και να κυριαρχεί μέσα στο γήπεδο?
Τώρα τι έγινε,αλλάξαμε συνήθειες?Ε?

3.) Αν συνεχίσει έτσι ο Ολυμπιακός θα προκριθεί στην επόμενη φάση.

4.) ΡΕ ΦΕΡΕΕΕΕΕΡ!!!!!ΠΑΙΞΤΕ ΛΙΓΗ ΜΠΑΛΑ ΡΕΕΕΕΕ!!!!ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΑΝΕ ΤΑ ΚΟΚΟΡΙΑ ΣΟΥ?
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!

Δε λέω.Αν είναι να πάρουμε πρωτάθλημα μετά απο -ούτε που θυμάμαι πια- ας το πάρουμε έστω κι έτσι.Μ'αυτό το απαίσιο θέαμα.
Αλλά δεν το βλέπω...Για πόσο ακόμα?
Εικόνα


Don't worry be happy...
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Eric Roberts έγραψε: 1.) Ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη όσον αφορά την ηρωϊκή προσπάθειά του,καθώς έπαιζε με 10 σχεδόν για όλο το ματς.
Να και κάτι άλλο που ήθελα να πω!!!
Αυτή η φράση με νευριάζει απίστευτα!!!
Τι πάει να πει έπαιζε με 10, έστω και για πέντε λεπτά!
Επαγγελματίες ποδοσφαιριστές είναι. Ας πρόσεχαν, ας παίζαν σωστά ώστε να μη έμεναν 10! Η κόκκινη είναι τιμωρία για αντικανονικό παιχνίδι. Δεν είναι λόγος για να λέμε ότι έπαιξαν ακόμα καλύτερα :D
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Προφανώς και δεν πιστεύω οτι έπρεπε να κερδίσει εξαιτίας αυτού του γεγονότος.
Άλλωστε το διευκρίνισα ακριβώς μετά,οτι βάση της εικόνας του παιχνιδιού έπρεπε να χάσει.

Αντιθέτως,αυτο το καρναβάλι με τα άσπρα που είδα σήμερα,έπρεπε να χάσει.   :x


ΦΕΡΕΡ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ :fball: ??? ΟΕΟ?
Εικόνα


Don't worry be happy...
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Δεν το είπα για σένα. Απλά δεν άντεξα άλλο αυτή την καραμέλα!
Την άκουσα τουλάχιστον 10 φορές χθες από τον Βερνίκο και μου έσπασε τα νεύρα :D
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Δημοσίευση από Skliraios »

μπραβο στη λαρισσα για την εμφανηση που εκανε μεσα στο Γουντισον παρκ....για μεγαλο διαστημα επαιξε στα ισια μια ομαδα που ειναι απο αλλο πλανητη για τη λαρισσα....και παλι μπραβο,μου εκανε μεγαλη εκπληξη να βλεπω ενα πανω κατω παιχνιδι με τη λαρισσα να επιζητα το γκολ και παλι μπραβο.......η αεκ ηταν αθλια......η αεκ δε θα παιξει μπαλα μη σκας και για την ομαδα  μου δεν εχω να πω τιποτα απλα εκανε αυτο που επερπε να κανει νικησε μια ευκολη ομαδα στην εδρα της με 3-0
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Lifo
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2006 4:26 pm

Δημοσίευση από Lifo »

Neo έγραψε:Δεν ασχολείσαι με το ένα, δεν ασχολείσαι με το άλλο, έχεις άποψη για όλα όμως...
Καλές διακοπές  :o
Nα σου θυμίσω, οξύθυμε συνομιλητή μου, πως ΕΓΩ άνοιξα το topic με θέμα τις ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ποδοσφαίρου.

Στις οποίες -όσο και "να χτυπιέστε" οι πράσινοι οπαδοί περί του αντιθέτου- ΕΙΣΤΕ σχεδόν ΠΑΤΟΣ από άποψη ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ποδοσφαίρου. :razz:

υγ. Πανιωνάρα ρεε !!! :D
( ούτε τέτοιος φίλαθλος φυσικά είμαι )  :roll:  :wink:

Σοβαρά, όμως >>>

Άποψη θα έχω ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ και δε θυμάμαι να ζήτησα ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
να συμφωνήσει μαζί της.
' Όσο υπάρχουν σφαγεία θα υπάρχουν και πεδία μαχών ' - L. Τolstoy
Άβαταρ μέλους
Luke Skywalker
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 10:03 am
Real Name: Λουκάς
Gender: Male
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από Luke Skywalker »

Όπως και να έχει σημασία έχει ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο περνάει μια μετάβαση από την απραξία σε κάτι πιο δημιουργικό.Η εθνική έχει ήδη περάσει στο επόμενο Euro ενώ με τους βαθμούς που μαζεύουν οι ελληνικές ομάδες δεν κατρακυλάμε όπως παλιότερα στην γενική κατάταξη της UEFA.
Come crawling faster
obey your Master
your life burns faster
obey your Master
Master

July3 2007 Rockwave Metallica και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Ωχ ωχ τι εγινε ρε παιδια εχουν μπει ολοι οι Αεκτζηδες και οι Παναθηναικοι εδω μεσα και μιλανε πιο πολυ για τον Ολυμπιακο κι απο τους Ολυμπιακους?!?! Οτι και να πω περιττευει μπροστα σε αυτην την διαπιστωση.

Ακυρη η συγκριση της διαιτησιας του αγωνα με τον Πανιωνιο, ουδεμια σχεση ειχαν τα δυο ματς, στο ματς με τον Πανιωνιο δε δοθηκε πεναλτυ στο 1-1 και οι δυο ομαδες ειχαν απο 11 παικτες, στο ματς με τη Ρεαλ παρολο που στις κρισιμες φασεις ηταν αλανθαστος ο διαιτητης μονο κι ο ιδιος δεν εβαλε τη σιχαμενη φανελα να σπρωξει λιγο την μπαλα. Ντροπη δηλαδη να χρειαζεται η Ρεαλ σπρωξιμο για να κερδισει τον Ολυμπιακο με 10 παικτες.

Οσον αφορα την αποδοση της ομαδας, μια χαρα παιξαμε και το πιο δικαιο αποτελεσμα ετσι οπως κυλησε ο αγωνας θα ηταν η ισοπαλια αλλα ο πουστακος ο Κασιγιας το εκανε το θαυμα του. Αν επαιζε με τοσο παθος και τετοια ποιοτητα ο Ολυμπιακος στην Ελλαδα δεν ειχε πιθανοτητες για πρωταθλημα καμια αλλη ομαδα. Κορεσμος, τι να κανεις!  :P

Οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Δημοσίευση από Neo »

Αν βάλεις τον Πανιώνιο στη θέση του Ολυμπιακού στον αγώνα της Μαδρίτης, δε νομίζω να είναι τόσο άκυρη η σύγκριση....

Είδες τον αγώνα;;; (Αναρωτιέμαι). Ο Μανιάτης αποβλήθηκε στο 79, όπου το σκορ ήταν 2-1 και ο Πανιώνιος σε εκείνη την περίοδο επικρατούσε. Βέβαια ποτέ κανείς δεν θυμάται την πρώτη κίτρινη κάρτα (θυμήσου αν μπορείς να γελάσεις). Το point είναι ότι η διαιτησία μπορεί να βοηθήσει με 1002 τρόπους αν θέλει σε ένα παιχνίδι. Αυτό στο λέει άνθρωπος που έχει κάνει και διαιτητής και παίκτης ;)
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Ωχ ωχ τι εγινε ρε παιδια εχουν μπει ολοι οι Αεκτζηδες και οι Παναθηναικοι εδω μεσα και μιλανε πιο πολυ για τον Ολυμπιακο κι απο τους Ολυμπιακους?!?! Οτι και να πω περιττευει μπροστα σε αυτην την διαπιστωση.
Δεν κατάλαβα,δεν μπορούμε να μιλάμε για τον Ολυμπιακό?Ο τίτλος του topic λέει για ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου.Άλλωστε την εμφάνιση του Ολυμπιακού σχολίασα.
Αλλά τη μεγάλη ομάδα του λιμανιού δεν μπορούμε να την πιάνουμε στο στόμα μας ε?
Αν επαιζε με τοσο παθος και τετοια ποιοτητα ο Ολυμπιακος στην Ελλαδα δεν ειχε πιθανοτητες για πρωταθλημα καμια αλλη ομαδα. Κορεσμος, τι να κανεις!
Χμμμ...Κλασικός Ολυμπιακός...Είμαστε οι καλύτεροι,δεν υπάρχουν άλλοι,όλοι είναι αντιολυμπιακοί.
Ίδιον των Ολυμπιακών η υπεροψία και τα "έχουμε ξεφύγει",ίδιον των Παναθηναϊκών η "Ευρώπη" και τα "μόνο εσύ",ίδιον των ΑΕΚτζήδων ο κατατρεγμός και τα "όλοι μας κυνηγάνε" και ίδιον των ΠΑΟΚτζήδων το "κράτος της Αθήνας"...
Οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...
Ειδικά το συγκεκριμένο παιχνίδι δε μου προκάλεσε απωθημένα.Έχουμε φέρει ισοπαλία με τη Ρεάλ εκεί μέσα.Κατά τύχη βέβαια,δεν ξαναγίνεται και ούτε φυσικά παίξαμε μπαλάρα.Κλειστά παίζαμε,με αντεπιθέσεις,βάλαμε κι ένα γκόλ απο στημένο και ξαναμπήκαμε στο παιχνίδι.Ε,μετά βγήκανε μπροστά μπας και γίνει κάτι και τελικά έκατσε...

Όσον αφορά τη διατησία για να το ξεκαθαρίσουμε μία και καλή:
Καμία διαιτησία δεν έδωσε στον Ολυμπιακό πρωτάθλημα τα τελευταία 6 χρόνια.Αδικίες υπάρχουν παντού και πάντα.Το θέμα είναι να μην γίνονται μονόπλευρα.Για παράδειγμα η ΑΕΚ ευνοήθηκε με τη Λάρισα (πέναλτι κι αποβολή).
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Απλά...Τα πρώτα χρόνια υπήρχε σκανδαλώδης εύνοια του Ολυμπιακού -και έτσι κατάφερε να "ξεφύγει".

Υ.Γ. Neo,τα "έπαιρνες" μήπως?  :P
Εικόνα


Don't worry be happy...
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Neo έγραψε:Αν βάλεις τον Πανιώνιο στη θέση του Ολυμπιακού στον αγώνα της Μαδρίτης, δε νομίζω να είναι τόσο άκυρη η σύγκριση....

Είδες τον αγώνα;;; (Αναρωτιέμαι). Ο Μανιάτης αποβλήθηκε στο 79, όπου το σκορ ήταν 2-1 και ο Πανιώνιος σε εκείνη την περίοδο επικρατούσε. Βέβαια ποτέ κανείς δεν θυμάται την πρώτη κίτρινη κάρτα (θυμήσου αν μπορείς να γελάσεις). Το point είναι ότι η διαιτησία μπορεί να βοηθήσει με 1002 τρόπους αν θέλει σε ένα παιχνίδι. Αυτό στο λέει άνθρωπος που έχει κάνει και διαιτητής και παίκτης ;)
Εννοειται πως ειχα δει τον αγωνα και θεωρω οτι αν ηθελε να "βοηθησει" ο διαιτητης τον Ολυμπιακο θα του εδινε το ολοφανερο πεναλτυ οταν το σκορ ηταν ηδη 1-1. Απο κει και μετα, αυτα για τον Μανιατη που λες τα θεωρω λεπτομερειες. Για να μην πουμε για σημερα με τον Εργοτελη, το πεναλτυ που πηρε ο Εργοτελης δε θα το επαιρνε ουτε η Ρεαλ την Τεταρτη, και στο 2-3 φευγει μονος του ο Νουνιεζ και δινει οφ σαιντ ενω δεν υπηρχε τιποτα. Και βεβαια στο 2-2 δινει ενα πεναλτυ στον Ολυμπιακο απο αυτα που θα επαιρνε η Ρεαλ, αλλα μονο η Ρεαλ, για να κρατησει τις ισορροπιες.

Τι να συζηταμε τωρα, η συζητηση ειναι ακυρη απο τη στιγμη που μπαινει ο Ολυμπιακος και τη διαιτητια στην κουβεντα, καθως εδω και 10 χρονια υπαρχει νομος που λεει οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ ο Ολυμπιακο, οτι και να γινει. Πλεον ειναι αυτονοητο οτι η διαιτησια ειτε ευνοει τον Ολυμπιακο, ειτε ειναι τελεια. Φιλικα ολα αυτα παντα ε, δε φταις εσυ γι αυτο...

Ερικ, εμεις τα λεμε κι απο κοντα, χαλας και bandwidth καραγκιοζη.  :P
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”