Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Συζητήσεις για μαθήματα του 4ου έτους στην κατεύθυνση Φυσικού Εφαρμογών.

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
DeXteR
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 16, 2006 11:26 pm

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από DeXteR »

Σύμφωνα με τον κ.Γεωργιάδη μπορούμε να έχουμε μαζί τα επίσημα βοηθήματα και το υλικό του mycourses.Οπότε αν δίνεις τα θέματα του μπορείς.
Άβαταρ μέλους
sfod
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 5:19 pm

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από sfod »

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς βίωσαν σήμερα αυτή την γελοία κατασταση που επικρατούσε στην εξέταση..
Ειλικρινά δεν έχω ξαναζήσει πιο περίεργη και αδικαιολόγητα έντονη εξέταση σε όλα τα χρόνια που φοιτώ..
Θεωρώ πως σήμερα οι φοιτητές αντιμετωπίστηκαν από καθηγητές και επιτηρήτρια σαν ζώα!
Περιμένω όσοι από εσάς ήταν παρόντες να μου πείτε και σεις την άποψη σας γιατί ταχω χάσει για πρώτη φορά με το τι γίνεται
AAEIV
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:58 pm
Real Name: thanos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από AAEIV »

Για την Πατσαλιά θα λες...
Τι έγινε βρε παιδιά :?: Πείτε και σε μας να μάθουμε...
Άβαταρ μέλους
sfod
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 5:19 pm

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από sfod »

Ποια νομίζει ότι είναι αυτή η Πατσαλιά?
όχι μόνο γιαυτήν..γενικότερα επικρατουσε (με αφετηρία αυτήν) μια ανεπανάληπτη ένταση και μια εντελώς εξευτιλιστική αντιμετώπιση των φοιτητών και από τους 2 καθηγητές
Ποιός άλλος από εσάς έδωσε σήμερα?ήμασταν και 3 αμφιθέατρα γεμάτα..
AAEIV
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:58 pm
Real Name: thanos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από AAEIV »

Η Πατσαλιά έχει τεράστιο κόμπλεξ...
Δεν ξέρω τι φταίει...
Ίσως το ότι ήταν συμφοιτητές με τον Γεωργιάδη και ενώ αυτός έγινε ακαδημαϊκός, αυτή είναι επιστημονικό προσωπικό...
Βέβαια αυτό δεν της δίνει κανένα δικαίωμα να μας αντιμετωπίζει σαν ανθρώπους δεύτερης κατηγορίας.
Δεν έδωσα το μάθημα, αλλά το είχα παρακολουθήσει πέρυσι, οπότε θυμάμαι σε κάποια μαθήματα που μας έκανε έλεγε συνέχεια με ειρωνικό ύφος "Εσείς στην ΣΕΜΦΕ πρέπει να ξέρετε καλύτερα μαθηματικά από μένα" υπονοώντας βέβαια ότι είμαστε άσχετοι...

Όπως και αν έχει η γυναίκα είναι epic fail...
Φαντάζομαι τι θα εννοείς για συμπεριφορά...
Από την Τρωάδα(aca Πατσαλιά) δεν μου κάνει εντύπωση...

Από τους λοιπούς όμως μου φαίνεται περίεργο...
Δεν ξέρω τι κριβώς έγινε...

Ας μας πει και κάποιος που έδωσε τις εντυπώσεις του...
Άβαταρ μέλους
sfod
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 5:19 pm

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από sfod »

ΦΟΙΤΗΤΕΣ = ΖΩΑ ?

Eχω βρεθεί σε εξέταση πολλές φορές όπου οι επιτηρητές προσπαθώντας να κάνουν την δουλειά τους πριν ξεκινήσει η εξέταση για τις θέσεις κλπ οι φοιτητές να τους αγνούν επειδικτικά και ενίοτε να τους χλευάζουν.
Εχω βρεθεί σε εξέταση όπου οι φοιτητές αντιγράφουν και μιλάνε μεταξύ τους και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα οι επιτηρητές να τους αλλάζουν θέση δικαιολογημένα.
Εχω βρεθεί σε εξέταση που κυκλοφορούν κάποια σκονάκια και ένας συμφοιτητής μας σηκώθηκε και εφυγε φωνάζοντας στον επιτηρητή ότι θα έπρεπε να ντρέπεται που επέτρεπε στους άλλους να αντιγράφουν..(Ο ίδιος φοιτητής μετά από μια βδομάδα σε εξέταση άλλου μαθήματος φυσικά δεν είχε καμία δυσφορία ούτε σηκώθηκε να φύγει όυτε διαμαρτυρήθηκε σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο όπου όλοι μιλούσαν μεταξύ τους και γινόταν μπάχαλο!)
Ολες τις παραπάνω περιπτώσεις προσωπικά τις καταδικάζω και όχι μόνο αυτές..
Αλλά ειλικρινά ρε παιδιά δεν έχω ξαναζήσει ποτέ εξέταση όπου
1)επιτηρήτρια με το μπαίνει στο αμφιθέατρο αρχίζει να ουρλιαζει και να μετακινεί τους φοιτητές,να επιτίθεται προσωπικά σε φοιτητές και όταν ξεκινάνε καποιοι από αυτούς να αντιδρούν υποστηρίζοντας ότι δεν εχει δικαίωμα να μιλάει έτσι, να φωνάζει ακόμα πιο υστερικά ότι οι φοιτητές δεν έχουν δικαίωμα να μιλάνε «θα κάνετε ότι σας λέω εγώ,δεν θα γραψει κανεις σε θέση που δεν θα πω εγώ» και άλλα τέτοια “χιτλερικά” στιχάκια που φρόντιζε να τα ξεστομίζει όσο πιο δυνατά μπορούσε!

2) Οι καθηγητές να αλλάζουν θέση τους φοιτητές την ώρα που πλέον έχει ξεκινήσει η εξέταση και που και να ήθελε κάποιος φοιτητής να προκαλέσει δεν θα είχε καν προλάβει-ή δοκιμάσει με την ένταση που επικρατούσε-Καθηγητής να αρπάζει την κόλλα σε συνάδελφο την ώρα που τελείωνε να γράφει γιατί δεν είχε αλλο χρόνο και να λεει δεν θα ασχολούμαστε με τις μ******ς σας).Τι παίζει πια?
Δεν τους ξέρω προσωπικά τους καθηγητές αλλά πέρα από το ενδεχόμενο να είχε γίνει κάτι χοντρό κάποια άλλη φορά και για κάποιο λόγο να ξέσπασαν σήμερα σε μας (που και πάλι δεν τους δικαιολογεί τίποτα ) δεν μπορώ να χωνέψω ότι συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο..

Συμπέρασμα : οι 4 εξισώσεις που περιγράφουν το φαινόμενο είναι οι εξής :

Φοιτητές = Ζώα
Εξέταση = Τρομοκρατία
Καθηγητής = Εξουσία
Επιτηρητής = Ψυχασθενής


Ποτέ δεν ήμουν απο αυτούς που παραπονιόντουσαν για τη Σεμφε..πεστε με μαζόχα αλλά πάντα μου άρεσε η σχολή-σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που πραγματικά ντρεπόμουν για τους καθηγητές,την επ,τη σχολή και αισθανόμουν λύπηση για μένα και για όλους τους συμφοιτητές μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος meleneemil την Σάβ Ιούλ 09, 2011 4:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Κακιά Λέξη
"Η ομορφιά είναι το μεγαλείο της αλήθειας!" -Laurent Lafforgue
AAEIV
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:58 pm
Real Name: thanos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από AAEIV »

Κρίμα... :e_sad: :e_sad: :e_sad:
Αυτά δεν γίνονται...
Τέτοιου είδους άνθρωποι, νομίζω πως πρέπει με κάποιο τρόπο να μπουν στην θέση τους...
{Δεν απειλώ κανέναν, προς Θεού...}

Προφανώς δεν έχουν δικαίωμα να συμπεριφέρονται έτσι...
Υπάρχει όμως κάτι(κάποιο καταστατικό ίσως) που να προβλέπει "τιμωρία" σε τέτοιου είδους περιπτώσεις?
Το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε είναι μια έγγραφη διαμαρτυρία στην γραμματεία, στην σχολή(βλ. πρόεδρος), στον τομέα μηχανικής ή οπουδήποτε αλλού...
Ακόμα και στο ίδρυμα(βλ. πρύτανης).
Άβαταρ μέλους
pantazi
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 2:25 pm
Real Name: PANTAZI IRO
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από pantazi »

Καλησπέρα!

Έχει κανένας κάποιο νέο για το πότε περίπου θα βγουν τα αποτελέσματα του μαθήματος;

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από Artemoila »

Tα αποτελεσματα ειναι στο κτ Αντοχης αν εισαι μαθηματικος. αν εισαι φυσικος ξερω οτι εχουν βγει αλλα δεν ξερω που.
Άβαταρ μέλους
pantazi
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 2:25 pm
Real Name: PANTAZI IRO
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από pantazi »

Επειδή πήγα στο κτ Αντοχής και δεν τα βρήκα, μήπως θα μπορούσες να μου πεις πού ακριβώς τα έχουν αναρτήσει;

Σ' ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από Artemoila »

Kαπου στη μεση του χαμου των αναρτημενων στο ισογειο ειναι κ η επαναληπτικη του 2010.
Άβαταρ μέλους
sfod
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 5:19 pm

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από sfod »

e..hello?για της χειμερινής του 2011 νομίζω ρωτάνε και οι άλλοι.. :roll:
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από Artemoila »

παρντον, η αρτεμοιλα ειναι στον κοσμο της :oops:
haonas
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 11:06 am

ΕΠΕΙΓΟΝ

Δημοσίευση από haonas »

Παιδιά χρειάζομαι άμεσα βοήθεια, την τετάρτη θα δώσω χαριστική εξέταση μηχανική συνεχούς, είναι το τελευταίο μου μάθημα για πτυχίο.

Όποιος έχει παλιά λυμένα θέματα, λυμένες ασκήσεις, σημειώσεις από τις ασκήσεις που έγιναν στο μάθημα ή οτιδήποτε σχετικό ας επικοινωνήσει μαζί μου, ώστε να βγάλω φωτοτυπίες.

Επίσης όποιος πιστεύει ότι ξέρει και μπορεί να λύσει ασκήσεις ή παλιά θέματα θα ήθελα να μου κάνει μερικές ώρες ιδιαίτερο, με την ανάλογη αμοιβή πάντα.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ.
ntouintoui
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2011 1:26 pm
Real Name: fotis
Facebook ID: 0

Re: Μηχανική Συνεχούς Μέσου

Δημοσίευση από ntouintoui »

Παιδιά καλησπέρα,είμαι από τους πολιτικούς μηχανικούς,που μπορώ να βρω παλιά θέματα που βάζει ο Λαζόπουλος στη Μηχανική Συνεχούς Μέσου;
Γενικά βάζει εύκολα,το περνάς το μάθημα;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φυσικού Εφαρμογών”