Βοηθήματα για το 3ο έτος

Τώρα αποκτώ την πραγματική γνώση!

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Re: Βοηθήματα

Δημοσίευση από drcypher »

Επειδή αυτή η κουβέντα αυτή έχει ξαναγίνει (την είχε ξεκινήσει ο skywalker, ο οποίος σίγουρα θα'χει εμπειρίες να καταθέσει επί του θέματος), είναι σαν να βλέπω τα χαιρέκακα βλέμματα ορισμένων καθηγητών που από το πρώτο κιόλας εξάμηνο τόνιζαν "μην εθίζεστε στον Γκαρούτσο γιατί δε θα σας βγάλει παραπάνω από 3-4 εξάμηνα... Είστε σε πολυτεχνική σχολή μαθηματικών/φυσικής, όχι σε 5τάξιο ΤΕΕ" :P
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
armaos
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 8:43 pm
Real Name: Αρμαος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Βοηθήματα για το 3ο έτος

Δημοσίευση από armaos »

θεωρια πληροφοριων και κωδικων να παρακολουθησεις το μαθημα κ να σημειωνεις ο΄τι λεει ο κουκουβινος οτι ειναι θεμα.λεει αληθεια!
Δωσε κ την εργασια κ εχεις φυγει για βαθμο
διακριτα μαθηματικα δεν υπαρχουν βοηθηματα γκαρουτσοειδη για τετοια μαθηματα.το μαθημα αυτο ειναι ειτε για να ασχοληθεις, να ψαχτεις με βιβλιοθηκη κ να γουσταρεις(ολα τα μαθηματα του παπαιωαννου ειναι εκπληκτικα!!) η να πας στη ζουλα να παρεις ενα πενταρακι στην εξεταστικη χωρις διαβασμα για να μπει ενα ακομα στο τσουβαλι
αλγεβρα ουτε για αστειο βοηθημα και μαλιστα χωρις παρακολουθηση ειναι απο τα πολυ δυσκολα μαθηματα.αντιθετα αν το παρακολουθησεις εχεις να μαθεις πολλα πραγματα.οπωσδηποτε δωστε εργασιες,η λαμπροπουλου τις μετραει πολυ. το βιβλιο του fraleigh ειναι καταπληκτικο.παρτο!
πραγματικη καλα δεν το συζηταμε. εδω πηγα προσφατα να ρωτησω τον αργυρο για καποιο συγγραμμα-βιβλιογραφια κ μου ειπε αυστηρα κ μονο τις σημειωσεις!!
αριθμητικη αναλυση το βιβλιο απο μονο του ειναι ενα βοηθημα οποιο κ να παρεις, κ το μαθημα κατα τη γνωμη μου το πιο αδιαφορο(ακου εκει κορμου!)σε καμμια περιπτωση δεν θα προτεινα παρακολουθηση στον παπαγεωργιου.τα εργαστηρια ομως κ οι ασκησεις ειναι μαστ
διεθνη οικονομια διαβασε 3-4 μερες πριν την εξεταση θεματα κ πηγαινε δωστο
θεωρια συνολων καλα αυτο κι αν δεν εχει βοηθηματα. αλλα γενικα θα προτεινα να το δηλωσει οποιος εχει ορεξη να παρακολουθησει αλλιως παει τσαμπα.δεν ειναι ευκολο μαθημα.
κυρτη αναλυση αλλο ενα πλουσιο σε βιβλιογραφια μαθημα.μην πας στο μαθημα.παρε τις σημειωσεις απο καποιον κ διαβασε τες καλα
μηχανικη συνεχους μεσου δεν εχω ιδεα

κατα την γνωμη μου το 5ο εξαμηνο εχει μερικα απο τα πιο ενδιαφεροντα μαθηματα για παρακολουθηση. Πραγματικη, Αλγεβρα, Θεωρια Συνολων κ ΘΠΚ μετρανε πολυ πιστευω
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Re: Βοηθήματα για το 3ο έτος

Δημοσίευση από skywalker »

μηχανικη συνεχους μονο το βιβλιο και τις σημειωσεις που δινει.Τπτ αλλο.Ετσι και αλλιως το μαθημα με αυτον τον καθηγητη καμμενο ειναι...
Πραγματικη παρακολουθηση σημειωσεις του αργυρου για ασκησεις Βαγγελης Σπανδαγος Πραγματικη αναλυση.
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: Βοηθήματα για το 3ο έτος

Δημοσίευση από o_apolytos »

Του Σπανδάγου το πήρα για την Ι που την χρωστάω ακόμα (ο άθλιος)... Είναι απίθανο! Έχει τα πάντα! Έχω ενθουσιαστεί μ'αυτό το βιβλιαράκι... Δε ξέρω αν κάνει απόλυτα για την πραγματική, αλλά τα λέει πολύ ωραία ο Βάγγελας, τον πάω!
Έμμηνος ρήση φιλοσοφηθείσα - πούπουλα λευκά και μαύρη... άσφαλτρος (Βωδελαίρ).-
semfitopoulo
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2012 10:33 pm
Real Name: omg
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Βοηθήματα για το 3ο έτος

Δημοσίευση από semfitopoulo »

Για το 3ο έτος ειδικά δεν βοηθούν βιβλία τύπου Γκαρούτσος, Αρνός..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τρίτο Έτος”