ΑΕΚ, Ντέμης, Παράξενα Αποτελέσματα

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
The Godfather
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 9:24 pm
Τοποθεσία: Palermo,Sicily

ΑΕΚ, Ντέμης, Παράξενα Αποτελέσματα

Δημοσίευση από The Godfather »

Θα ήθελα να μοιραστώ την θλίψη μου για την άθλια και αποκαρδιωτική εμφάνιση της ομάδας μας στον σημερινό αγώνα με τον Π.Α.Ο. Όμως δεν θέλω να σταθώ στον σημερινό αγώνα απλά θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους της Α.Ε.Κ αν πιστεύουν, όπως και εγώ, ότι υπάρχει κάτι ύποπτο πίσω από τα διάφορα παράξενα αποτελέσματα της ομάδας κυρίως σε στιγμές όπου είχε ξεκάθαρα το πλεονέκτημα με νίκη να κατακτήσει το πρωτάθλημα. Εννοώ μόνο την περίοδο στην οποία πρόεδρος είναι ο Ντέμης Νικολαίδης..

Υπενθιμίζω:
Α.Ε.Κ - Ιωνικός 0 - 1
Α.Ε.Κ - Ηρακλής 1 - 2
κ.τ.λ
"Keep your friends close and your enemies closer"

                                  Don Vito Corleone
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Δημοσίευση από Skliraios »

απλα δε παιζετε μπαλα και καποια στιγμη θα την πατησετε

και επισης ειναι αστειο να μιλαμε για πρωταθλημα ενω δεν εχει τελειωσει ο πρωτος γυρος
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
intzizou
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2007 9:30 pm

Δημοσίευση από intzizou »

what a fuckin scores!!!!
intzizou
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2007 9:30 pm

Δημοσίευση από intzizou »

Na to pareis xalara!!! den simvenei tpt ipopto.
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Φίλε,τίποτα ύποπτο δε συμβαίνει.Δυστυχώς με τον Ηρακλή δε μας ήθελε η μπάλα (ενώ σε άλλα μας ήθελε και πολύ μάλιστα,π.χ. με Πανιώνιο),ενώ σήμερα ο Φερέρ έκανε μαγείες...
Και η ενδεκάδα που κατέβασε αλλά και ο προσανατολισμός της ομάδος μέσα στο γήπεδο ήταν μια σκέτη αποτυχία!!!
Αυτά τα έχει ξανακάνει και μάλιστα και σε παχνίδια που έχουμε κερδίσει.
Δε λέω βέβαια να το διώξουμε,απλώς δεν είναι και ο προπονηταράς όπως μας τον παρουσιάζουν διάφοροι "δημοσιογράφοι"...
Όσον αφορά το ντέρμπι,απλά ένα ημίχρονο χαμένο και ένα λειψό δεύτερο (μέχρι το 75,διότι μετά δεν υπάρχει παιχνίδι).
Απαράδεκτοι που χάσαμε απο μία ομάδα που το μόνο που κάνει είναι να μαρκάρει και να πρεσάρει.Έπρεπε να έχει περισσότερη ψυχραιμία στην άμυνα.Άλλωστε το 2ο γκόλ μπήκε απο τσαφ στην άμυνα.
Στο 2ο ισορρόπησε κάπως αλλά αυτό ίσως οφείλεται και στην κόπωση του Παναθηναϊκού λόγω ΟΥΕΦΑ.Και πάλι όμως έπρεπε να κάνει περισσότερες φάσεις...
απλα δε παιζετε μπαλα και καποια στιγμη θα την πατησετε
Αφού πρώτα σου επισημάνω οτι ούτε εσείς παίζετε μπάλα (όταν λέμε παίζω μπάλα,λέμε οτι κάνω παιχνίδι,παίζω με αυτοματισμούς και πάσες,όχι αμολάω 3-4 να τρέχουν μπροστά μπας και κάνει ο άλλος τη μ...κία),να σου προβλέψω οτι έρχεται και η σειρά σας.Δε θα σας πηγαίνουν όλα καλά (γκόλ στο δεκάλεπτο,2 σούτ = 2 γκόλ κλπ.).Κάποια στιγμή θα την πατήσετε κι εσείς.

Εν κατακλείδι,με το τέλος του πρώτου γύρου θα έχουμε βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.Υπάρχουν και οι μεταγραφές (ο Ολυμπιακός για παράδειγμα αν κάνει 2-3 καλές τότε αλλάζουν πολλά),οπότε έχουμε δρόμο.Υπομονή.
Το σίγουρο είναι,πως έτσι δεν πάμε πουθενά...
Εικόνα


Don't worry be happy...
Slym
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 6:42 pm

Δημοσίευση από Slym »

Ναι , τίποτα ύποπτο δεν συμβαίνει φέτος.Αν ψάχνεις για ύποπτα αποτελέσματα της ΑΕΚ πέρσι είναι τα ΑΕΚ-Ξάνθη 0-0 και Πανιώνιος-ΑΕΚ άσσος.Το πρώτο είχε σαν αποτέλεσμα να σωθούν η Ξάνθη και ο Ηρακλής και να πέσει η Κέρκυρα , ενώ το δεύτερο , είχε σαν αποτέλεσμα να βγει ο Πανιώνιος ΟΥΕΦΑ και όχι ο ΟΦΗ ή ο ΠΑΟΚ με ανταλλαγή τον Ενσαλίβα(ο ΟΦΗ ουσιαστικά , διοτι ο ΠΑΟΚ δεν είχε και λεφτά για να βγει ΟΥΕΦΑ έτσι κι αλλιώς).Όσο για φέτος , δεν υπάρχει κάτι ύποπτο.Τα ''ωραία'' έρχονται πάντα στο τέλος του β' γύρου και όχι στον α' γύρο του πρωταθλήματος...
Άβαταρ μέλους
Benjamin Breeg
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 1:56 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Benjamin Breeg »

Ston agwna me ton Hraklh eida sto ghpedo ton Fouskakh.Mallon autos ftaiei gia to apotelesma...Kai den htan paixnidi pou tha ekrine to an tha paroume prwtathlhma fetos.Sta derby einai to zoumi.Sto match me ton Iwniko apla hmastan atuxoi...Eixan pathei k 3 opadoi emfragma mesa sto ghpedo opote fantasou ti agxos eixan oi idioi oi paiktes.Pantws de nomizw pws prepei na eimaste kaxupoptoi apenanti s enan anthrwpo pou apedeixe me kathe tropo poso agapaei thn AEK.Apla h omada oute lefta exei, oute kanenan korufaio proponhth, oute tous megalous paixtarades. Anamenomeno na mhn paizei kalh mpala (se kapoia paixnidia).

ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ!!!
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Δημοσίευση από Skliraios »

Eric Roberts έγραψε:
Αφού πρώτα σου επισημάνω οτι ούτε εσείς παίζετε μπάλα (όταν λέμε παίζω μπάλα,λέμε οτι κάνω παιχνίδι,παίζω με αυτοματισμούς και πάσες,όχι αμολάω 3-4 να τρέχουν μπροστά μπας και κάνει ο άλλος τη μ...κία),να σου προβλέψω οτι έρχεται και η σειρά σας.Δε θα σας πηγαίνουν όλα καλά (γκόλ στο δεκάλεπτο,2 σούτ = 2 γκόλ κλπ.).Κάποια στιγμή θα την πατήσετε κι εσείς.
στο πρωτο ημιχρονο ο παναθηναικος ειχε πιεση -καλη κυκλοφορια-στρωτη μπαλα ....το 2 σουτ γκολ δε σημαινει οτι δε μπαιζεις(ισως οτι μπορεις να εκμεταλευτεις οτι ευκαιριες εχεις)....και η αεκ το μονο παιχνιδι που επαιξε κατι απο μπαλα ηταν το ματς με τον ηρακλη που το εχασε κιολας......εμεις το πληρωσαμε στην τριπολη και ελπιζω να βαλανε μυαλο
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Άβαταρ μέλους
Remali tis Fokionos Negri
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:23 pm
Real Name: KX
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: η εξωτική Κυψέλη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Remali tis Fokionos Negri »

Benjamin Breeg έγραψε:Apla h omada oute lefta exei, oute kanenan korufaio proponhth, oute tous megalous paixtarades. Anamenomeno na mhn paizei kalh mpala (se kapoia paixnidia).
ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ!!!
Χαχαχα! Καλά, πρέπει να ρίξεις μια ματιά στις εφημερίδες του καλοκαιριού μετά την απόκτηση του Μπλάνκο, Μανού, του Ριβάλντο και άλλων τέτοιων αστέρων και ..."αστέρων"

Ρίμποοο... Ρίμποοο...
Μ-Μ
Πλήρης παντού
Ο Κίλλερ!

Και τώρα έτσι κι έτσι...
Εικόνα
"Εάν ταίς γλώσσαις τών ανθρώπων λαλώ καί τών αγγέλων, αγάπη δέ μήν έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον."
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

ΑΕΚ-Ξάνθη 0-0 και Πανιώνιος-ΑΕΚ άσσος.Το πρώτο είχε σαν αποτέλεσμα να σωθούν η Ξάνθη και ο Ηρακλής και να πέσει η Κέρκυρα , ενώ το δεύτερο , είχε σαν αποτέλεσμα να βγει ο Πανιώνιος ΟΥΕΦΑ και όχι ο ΟΦΗ ή ο ΠΑΟΚ με ανταλλαγή τον Ενσαλίβα
Πολύ Γεωργίου βλέπετε και δεν κάνει καλό...Για το ΑΕΚ-Ξάνθη η αλήθεια είναι οτι η ομάδα ήταν υπερβολικά χαλαρή,σε βαθμό που να επιτρέπει τέτοιου είδους συμπεράσματα.
Αλλά στο ματς με τον Πανιώνιο τίποτα το μεμπτό δεν έγινε.
Απλά η ΑΕΚ είχε πολλούς τραυματίες και τιμωρημένους και έφτασε στο σημείο να παίζει με σέντερ-μπάκ τους Έμερσον και Κυριακίδη!!!
Επίσης αυτό που λες για τον Ενσαλίβα είναι εκτός πραγματικότητας καθώς υπήρχε ρήτρα στο συμβόλαιό του,επομένως δεν υπήρχε λόγος να διαπραγματευτεί με τον Πανιώνιο τη μεταγραφή του.Πλήρωνε τη ρήτρα και τον έπαιρνε.Όπως κι έγινε....
Αλλά και η αντίδραση του Πανιωνίου δεν ήταν και η πιο φιλική απέναντι στην ΑΕΚ,αφού θεωρούσαν (και ο πρόεδρος αλλά και ο προπονητής) οτι η ΑΕΚ δε συμπεριφέρθηκε σωστά στην όλη υπόθεση και πως ουσιαστικά τους "έκλεψε" τον παίκτη.
στο πρωτο ημιχρονο ο παναθηναικος ειχε πιεση -καλη κυκλοφορια-στρωτη μπαλα ....το 2 σουτ γκολ δε σημαινει οτι δε μπαιζεις(ισως οτι μπορεις να εκμεταλευτεις οτι ευκαιριες εχεις)....και η αεκ το μονο παιχνιδι που επαιξε κατι απο μπαλα ηταν το ματς με τον ηρακλη που το εχασε κιολας......εμεις το πληρωσαμε στην τριπολη και ελπιζω να βαλανε μυαλο
Πίεση ναι,καλή κυκλοφορία ναι,στρωτή μπάλα όχι...Το 2 σουτ = 2 γκόλ το ανέφερα για την τύχη.Όταν ξεκινάς τον αγώνα και στην πρώτη σου επίθεση-προσπάθεια βάζεις γκόλ,ε,όπως και να το κάνουμε σε πάει λίγο.Δε συμβαίνουν συνέχεια αυτά τα πράγματα...
2 σουτ = 2 γκόλ σημαίνει οτι δεν παίζεις όταν σ'όλο το ημίχρονο έχεις κάνει 2 σουτ.
Και για να το προχωρήσουμε ακόμα παραπέρα,πόσες φάσεις έκανε ο Παναθηναϊκός μέχρι την αποβολή του Δέλλα?
Όσον αφορά την Τρίπολη είναι το μόνο ματς που το πληρώσατε.Θα μπορούσατε να την είχατε πατήσει και αλλού όμως.Αλλά που θα πάει,θα'ρθούνε και τα δικά σας.Μαζεμένα...  :wink:
Εικόνα


Don't worry be happy...
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Δημοσίευση από Skliraios »

μην ξεχνας την αποβολη του σεριτσ.....παιζατε ηδη με παιχτη παραπανω (δε λεω την δευτερη κιτρινη καλα την εφαγε....αλλα για θυμισου που πηρε την πρωτη καρτα,μαλλον δεν ηταν χτενισμενος!!!)....και να μη θυμηθω τη φαση του ν'ντοι(ναι εκεινο το τετ α τετ).....πριν την αποβολη του Δελλα....και πλακα πλακα για δες το δελλα σε ολο το ματς δε σταματησε να διαμαρτυρεται σε θεους ανθρωπους και δαιμονες σε καθε φαση....αλλα δε βρεθηκε κανεις να του δειξει μια καρτουλα....οπως στον καραγκουνη που ακουσε τον φερερ να τον στολιζει εξω απο το χωρο του και ο τεταρτος να κοιταει τα περιστερια....ελεος...ασε που το γκολ σας ηταν μαλακια σκετη .με δυο αναποδα φουλ σας κατεβασε στην περιοχη οπου δεν ειχατε πατησει ουτε για να δειτε πως ειναι μεχρι τοτε......


εγω ενα ξερω σας πατησαμε και χασατε....ο παναθηναικος φταει που δεν σας εριξε τεσσερα και εκατσε στο δευτερο ημιχρονο.....για να μου βγαινει και ο φερερ να μιλαει για διαιτησια χωρις να βλεπει οτι η ομαδα του ηταν κομπαρσος
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Άβαταρ μέλους
Benjamin Breeg
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 1:56 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Benjamin Breeg »

Skliraie oi kakohtheies sou einai kapws offtopic.... :wink:
Epishs to topic apeuthunetai se aektzhdes pou theloun na ekfrasoun th gnwmh tous sxetika me ta perierga apotelesmata.Allothrhskoi ti thelete k petageste k pianete sto stoma sas thn omadara???
Άβαταρ μέλους
Eric Roberts
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 4:00 pm
Τοποθεσία: Καραϊβική

Δημοσίευση από Eric Roberts »

Έλα ρε που μιλάνε και οι βάζελοι για διαιτησία...Ε ρε τι άλλο θ'ακούσουμε...
Ναι,ναι έχεις δίκιο.Ο Δέλλας δίκαια αποβλήθηκε,αφού όπως προχωρούσε ο Ντόι Ντόι ξαφνικά αποφάσισε να σταματήσει και έπεσε πάνω του (ο Δέλλας).
2 μέτρα γομάρι είναι,για δοκίμασε κι εσύ να κάνεις αυτό που έκανε ο Ντόι Ντόι και να δούμε αν θα έπεφτες κάτω....Εγώ πάντως θα'χα σπάσει τα πλευρά μου... 8)
Ναι ο Καραγκούνης δεν είπε τίποτα ε?Και αν θες να μιλάμε για διαμαρτυρίες και κάρτες,η Καραγκούνα-Πίθηκος-Δε σταματάω να κουτρουβαλάω,να χοροπηδάω και να διαμαρτύρομαι είναι ο μοναδικός παίκτης παγκοσμίως που πρέπει να ξεκινάει το ματς με κάρτα.
Αυτός διαμαρτύρεται μέχρι και στα ball boys!!!
Ο Σέριτς έπρεπε να'χε αποβληθεί με απευθείας κόκκινη αλλά τέλος πάντων...
Για ποια ανάποδα φάουλ μου μιλάς?Απ'αυτά που παίρνουν οι μισοί σας παίκτες?Σαλπιγγίδης,Παπαδόπουλος,Ντόι Ντόι,Καραγκούνης και δε συμμαζεύεται...Για πες μου δηλαδή?
Ναι,το φάουλ που δεν άφησε να εκτελεστεί.Μήπως ήταν ένα απο τα φάουλ που αναφέρω πιο πάνω?Τα 3 λεπτά καθυστερήσεων?Αν και ξέρω την απάντηση...
Ωραία μου βρήκες και μία φάση,ένα τετ α τετ του Ντόι.Εντάξει λοιπόν...3 φάσεις = 2 γκόλ.Ναι,μας πατήσατε...
Η επιμονή μου στη φάση της αποβολής του Δέλλα έχει να κάνει με το γεγονός οτι η ομάδα εκνευρίστηκε,έχασε την ψυχραιμία της και ήταν σαν να μην υπήρχε στο γήπεδο (σαν το πρώτο μέρος δηλαδή). :(
Αν εσύ γουστάρεις να κάνεις αναφορά στη διαιτησία,κανένα πρόβλημα.Εγώ δεν τη χρησιμοποίησα ως δικαιολογία για την ήττα και ούτε πρόκειται να το κάνω.Η εικόνα της ομάδας μου ήταν απογοητευτική και ακόμα όταν μείνατε -καλώς- με 10 παίκτες δεν ήμουν αισιόδοξος.Δεν πίστευα οτι μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε.
Αλλά τα καραγκιοζιλίκια του Ντόι Ντόι είναι άλλο θέμα.Σε τελική ανάλυση 15 λεπτά έμεναν,δεν μπορούσες να προδικάσεις το παοτέλεσμα,ειδικά απο τη στιγμή που παίζατε με παίκτη λιγότερο.
Το να μην το χρησιμοποιώ εγώ ως δικαιολογία είναι επιλογή μου -διάβασε τα post μου και θα το δείς- αλλά το να μου'ρχεσαι εσύ και να διαμαρτύρεσαι για τη διαιτησία είναι υπερβολή.
Είπαμε,δε φωνάζουμε συνέχεια για τους διαιτητές αλλά μην πάτε να βγείτε κι αδικημένοι απο πάνω.Έλεος!!!
Καλό είναι να παραδέχεστε μερικά πράγματα.Αν δεν μπορείτε λυπάμαι.Απλά την 16η αγωνιστική μην μου'ρθείτε κλαμμένοι και παραπονεμένοι για το διαιτητή που δε θα σας άφησε να παίξετε και αρχίσετε να φωνάζετε για την παράγκα που δεν γκρεμίστηκε και άλλα τέτοια ωραία.
Και γουστάρω που ανοίγετε συζήτηση για τη διαιτησία,γιατί ειδικά τους Παναθηναϊκούς δε σας παίρνει να μιλάτε...
Και τελειώνω μ'αυτό:Εκείνο που με ενοχλεί περισσότερο απ'οτιδήποτε άλλο είναι να μην παραδέχεται κάποιος την πραγματικότητα.
Πόσο δύσκολο είναι να πεις δηλαδή,οτι εντέλει η διαιτησία αδίκησε την ΑΕΚ.Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι ο αγώνας κρίθηκε απο τα σφυρίγματα.
Εικόνα


Don't worry be happy...
Slym
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 6:42 pm

Δημοσίευση από Slym »

Να σε ενημερώσω Eric Roberts , ότι αυτές οι απόψεις είναι δικές μου και δεν επηρεάζομαι από τον Γεωργίου ή κανέναν άλλο δημοσιογράφο.Είμαι απλά φίλαθλος της Κέρκυρας.Αν δεν πιστεύεις ότι ήταν στημένο πέρσι το πρωτάθλημα (για τον υποβιβασμό και το ΟΥΕΦΑ , όχι για τον τίτλο ή το CL) , τότε γιατί τελευταία αγωνιστική τα παιχνίδια Πανιώνιος-ΑΕΚ και Ξάνθη-Ηρακλής (αυτό και αν ήταν καραστημένο) δεν ήταν καν στο κουπόνι του στοιχήματος;Αυτό πιστεύω πως είναι μια εύλογη απορία.
roundnipple
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Ιαν 16, 2007 6:05 pm

Δημοσίευση από roundnipple »

Δεν ειμαι ΑΕΚ αλλα πιστευω οτι αυτος ο Blanco ειναι τρελο κατσικι, και ΑΕΚ να ημουνα παλι θα το πιστευα, μου θυμιζει εναν παλιο παικτη του Παναθηναικου τον Sigurson τον λεγομενο καρχαρια.

Εχει χασει κατι τρελες ευκαιριες στα τελευταια ματς κατι κενες εστιες, να δουμε πως θα εξελιχθει. Ελπιζω να μην ηρθε για το  ποσο των 1,7 εκατομυριων, ειναι σαν να αγοραζεις SEAT με 100 χιλιαρικα (καλα τα SEAT απλα για να κανεις την δουλεια σου οχι ομως για μεγαλα πραγματα)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”