Assassin's creed (πρόβλημα)

Αυτό το "Μοριακή Φυσική" τι επιπέδου spell είναι;

Συντονιστής: meleneemil

Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Παίδες , το παιχνίδι αυτό είναι απίστευτο!Ειδικά για όσους τους ιντριγκάρει η εποχή των σταυροφοριών ακόμα καλύτερα.

Τα γραφικά τέλεια , το σενάριο τούμπανο και οι καλύτερες κινήσεις χαρακτήρα παιχνιδιού που έχω παίξει!!!!!


Όμως υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα το οποίο παρατήρησα να έχουν και πολλοί άλλοι σε διάφορα forum που έψαξα.

Για όποιον ξέρει και έχει αρχίσει να το παίζει , το παιχνίδι κρασάρει συνεχώς!!!!! πριν μπεις στην Ιερουσαλήμ.Αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίζουν και πολλοί άλλοι!Και όλοι ψάχνουν για patches και διάφορα τέτοια.

Αν κάποιος ξέρει το οτιδήποτε σχετικό με το πρόβλημα ή τη λύση του θα τον παρακαλούσα να το αναφέρει.

Καθώς και τη γνώμη σας gamers γιαυτή τη παιχνιδάρα!!!!!!!!!!
stathissr72000
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Ιουν 22, 2007 3:44 pm

Re: Assassin's creed (προβλημα)

Δημοσίευση από stathissr72000 »

exeis dikio file to paixnidi einai apisteuto.kai egw to idio provlhma exw kai den exw vrei akrh.elpizw kapoios na mporesei na dwsei thn lush
Άβαταρ μέλους
surf_tha_curl
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 9:54 pm
Τοποθεσία: liquid

Re: Assassin's creed (προβλημα)

Δημοσίευση από surf_tha_curl »

Το παιχνιδι γαμαει στην αρχη αλλα μετα γινεται πολυ κουραστικο καθοτι σε καθε νεα πολη που πας οι αποστολες ειναι ακριβως οι ιδιες χωρις καμια παραλαγη...(να ακολουθησεις καποιον χωρις να σε καταλαβουν,να σωσεις καποιον που τον τραμπουκιζουν πολλοι μαζι κτλ κτλ)
Entreri
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2007 7:20 pm

Re: Assassin's creed (προβλημα)

Δημοσίευση από Entreri »

Για τα random crashes υπάρχει ένα patch που τα ελαχιστοποιεί. Είχε βγεί μαζί με τις πρώτες εκδόσεις του παιχνιδιού...

Αλλά το θέμα είναι ότι η Αγγλική έκδοση έχει corrupted αρχεία, τα οποία δεν πρόκειται να διορθωθούν με κάποιο crack. Αυτό μεταφράζεται στο ότι κανείς δεν μπορεί να μπει μέσα στην τρίτη πόλη (Ιερουσαλήμ), διότι το παιχνίδι κρασάρει ότι και να κάνεις.

Κάποιοι όμως παρατήρησαν ότι η έκδοση του παιχνιδιού στα ρώσσικα δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Σκέφτηκαν λοιπόν οι αθεόφοβοι να κάνουν ένα mix από αρχεία των 2 διαφορετικών εκδόσεων και να δούνε τι γίνεται.

Έτσι κατάφεραν να διορθώσουν το πρόβλημα της Ιερουσαλήμ με τον εξής τρόπο. Όταν φτάνεις στην Ιερουσαλήμ συνεχίζεις το παιχνίδι με την Ρωσική έκδοση και μόλις ξεμπερδέψεις αλλάζεις πάλι στην Αγγλική... Αυτό βέβαια προϋποθέτει την ύπαρξη κάποιων αρχείων που βρίσκεις στο ίντερνετ.



Όλα τα παραπάνω είναι παρμένα από διάφορες πηγές στο Ίντερνετ. Εγώ ουδέποτε το έχω δοκιμάσει (αν και φιλικές πηγές αναφέρουν 100% επιτυχία) και θα περιμένω το κανονικό παιχνίδι που βγαίνει, αν δεν απατώμαι, στις 8 Απριλίου...
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Assassin's creed (προβλημα)

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Πωπω! Τρελαινομαι που δεν μπορω να το παίξω τώρα που το έχω αρχίσει!Πράγματι άμα κάνεις τα ίδια και τα ίδια θα είναι λίγο κουραστικό.Αλλά εγώ εχω κολλήσει με αυτό το παιχνίδι!

Παίδες , διάβασα κι εγώ αυτά με το ρώσικο patch και μάλιστα οτι το ίδιο παθαίνει και στο Arsuf! εκτός της Ιερουσαλήμ!Θα το έψαχνα αλλά διάβασα πως τα λέει στα ρώσικα σε Ιερουσαλήμ και Arsuf το παιχνίδι με αυτή τη μετατροπή!Και δεν καταλαβαίνεις το χριστό σου!Ξενέρα είναι έτσι.

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να βγεί κανένα κολπάκι για να συνεχίσουμε τοπ παιχνίδι ;
Θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι τις 8 Απρίλη ;!!!!;
Entreri
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2007 7:20 pm

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από Entreri »

Υπάρχουν και κάποια saves που κυκλοφορούν και είναι μετά την Ιερουσαλήμ. Οπότε και μπορείς απλά να συνεχίσεις το παιχνίδι από εκεί...

Αλλά δεν αξίζει πιστεύω. Η αναμονή είναι μικρή!
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Πράγματι δεν αξίζει.
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από ManOzzY »

Υπομονή παιδιά. Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε παραπάνω, η αγγλική έκδοση που κυκλοφορεί στο ίντερνετ είναι ελαττωματική (σε αντίθεση με τη ρωσική). Η μόνη λύση είναι η αναμονή, τα άλλα με τις συνεχείς αντικαταστάσεις αρχείων είναι πολύ μπακάλικα και σου χαλάνε το παιχνίδι.
Ως τότε, μπορείτε να μαζεύεται σημαίες και να βελτιώνεστε στο χειρισμό, τη μάχη κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
sergios
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:44 pm

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από sergios »

Συμφωνώ απόλυτα με τον surf_tha_curl, το παιχνίδι μετά τις πρώτες 2-3 αποστολές καταντά ανιαρό. Κρίμα τα 60 ευρώ που έδωσα...
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Που το βρήκες ρε Σέργιο;;;;!!!!! :roll:
Βγήκε το αυθεντικό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
sergios
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:44 pm

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από sergios »

μιλώ για το xbox360
Άβαταρ μέλους
sergios
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:44 pm

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από sergios »

Στο xbox360 το έχω, οχι στο pc...
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

A ok.Ακριβό πάντως είναι.Νομίζω πως στα pc στην Ευρώπη βγαίνει αυτή τη Παρασκευή και στις 8 Απρίλη στον υπόλοιπο κόσμο.
Άντε να δούμε τι θα γίνει ...
stevsin
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 3:08 pm
Real Name: steve
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από stevsin »

Παιδες εχω ενα προβλημα με την σχετικα καινουργια εκδοση του assassin's creed reload-repack (version). Αφου κανω την εγκατασταση και τρεχω το παιχνιδι μου βγαζει ενα error το λογισμικο που εχω (windows vista ultimate extreme edition sp1) και δεν εχω βρει τι μπορει να φταιει..Αν ξερει καποιος ας με βοηθησει!

Το error ειναι το εξης:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: AssassinsCreed_Dx10.exe
Application Version: 1.0.0.1
Application Timestamp: 47cf0000
Fault Module Name: nvwgf2um.dll
Fault Module Version: 7.15.11.65
Fault Module Timestamp: 45ce240f
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00004af0
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1032
Additional Information 1: fd00
Additional Information 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160
Additional Information 3: fd00
Additional Information 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

Read our privacy statement:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0409
Άβαταρ μέλους
diosak
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 07, 2008 6:54 pm
Real Name: Διονύσης
Gender: Male

Re: Assassin's creed (πρόβλημα)

Δημοσίευση από diosak »

προβλημα με drivers καρτας γραφικων.
κανε update τους drivers και πες μου.
Εικόνα
Εικόνα
Believe you can and you're halfway there.
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. And Today? Today is a gift. That's why we call it the present.
But only in their dreams can men be truly free. It was always thus and always thus will be.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”