Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

... Γιατί το άραγμα έχει όνομα.

Συντονιστής: snodrion

papagalakos

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από papagalakos »

isos mporo na vro kapoia komatia
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από LocknLoad »

O_Xamenos έγραψε:το οραμα μου για το στεκι της νεας εποχης....
Πλαστικη πισινα για παιδακια σε βολευει? :p
(Προσεξες οτι η καρεκλα ειναι της ΚΝΕ? <.< )
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από antony07 »

Wizard έγραψε: Όσο για το στέκι δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό να βάλουμε και κάναν υπολογιστή μέσα. Όχι κάτι που να υπάρχει φόβος να τον κλέψει κανένας. Κάποιον αρχαίο από τις αποθήκες μας δηλαδή. Να του βάλουμε και κάνα linuxάκι πάνω ώστε να δουλεύει αξιοπρεπώς και να μπορεί όποιος θέλει να τον χρησιμοποιεί. Προσωπικά αν βρεθούν τμήματα για τον υπολογιστή προτίθεμαι να συναρμολογήσω και να του περάσω και λειτουργικό πάνω.
Παρομοίως μπορώ να βοηθήσω στην συναρμολόγηση! Μπορώ να διαθεσω επίσης ένα παλιό τροφοδοτικό, και ότι άλλο βρω στο υπόγειο!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Katsarola
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 8:23 am
Real Name: Διαγαλαξιακός Υπερδικτάτωρ
Gender: Male
Facebook ID: HNNgnGNGGGNGGGG
Τοποθεσία: Under a Bridge

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από Katsarola »

Με την βοήθεια του Αγίου (Μεγάλο το όνομά του) όλα θα γίνουν.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Παιδιά μη τρέφετε αυταπάτες. Ότι και να φτιάξετε θα το βανδαλίσουν. Και κασετόφωνο να αφήσετε θα το πάρουν ή θα το σπάσουν. Αυτό είχε γίνει στο παρελθόν και με πράγματα πολύ μικρότερης αξίας. Το λέω για να μη τη πατήσετε σαν εμάς. Η μόνη ασφάλεια ήταν όταν υπήρχε κλειδί.
Katsarola έγραψε:Με την βοήθεια του Αγίου (Μεγάλο το όνομά του) όλα θα γίνουν.

Εικόνα
Η φώτο μέτρησε! Γέλαγα μόνος μου δυνατά!
papagalakos

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από papagalakos »

Σημερα περασα απο το στεκι και ηταν η πρωτη φορα που ειχε τοσο κοσμο. Μαλιστα καποιοι χειροδυναμοι κουβαλησαν και ενα τραπεζ(ακι). Μια μερα ομως με τοσο κοσμο, ή και καθε τοσο μια μερα καλο θα ηταν να συζηταμε λιγο για τη διαχειρηση του στεκιου και οχι απλως να κοιτιομαστε. Πως αλλιως θα λειτουργησει ως αυτοδιαχειριζομενο. Η ιδεα με το κλειδι αποριπτεται. Να μην γινει η λεσχη καποιον. Εκτος αν κλειδι ειχαν ολα τα μελη :) . Οι συμφοιτητε μας δεν νωμιζω να βανδαλιζαν κατι περιποιημενο. Μαλον θα το προσεχαν. Αν τωρα σε καποια γωνια ειχε ακουμπησει καποιος ενα κασετοφωνο δεν θα μου φαινοταν περιεργο να γινει βιδες (κακως βεβαια, αλλα ο,τι παρατημενο...).
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από ManOzzY »

papagalakos έγραψε: Αν τωρα σε καποια γωνια ειχε ακουμπησει καποιος ενα κασετοφωνο δεν θα μου φαινοταν περιεργο να γινει βιδες (κακως βεβαια, αλλα ο,τι παρατημενο...).
Αυτή η γωνιά ήταν ντουλάπα κλειδωμένη με λουκέτο. Το κλειδί απλά το είχαν κάποια άτομα που ερχόντουσαν από το πρωί και καθημερινά. Αν δε το έχουν αλλάξει εγώ ακόμα έχω το δικό μου. Δε υπήρχε καμία σύγκριση με λέσχη, όλοι ήταν ευπρόσδεκτοι και όποιος ήθελε κλειδί το έπαιρνε.

Τα λέω απλά για να μη γίνουν τα ίδια λάθη.
papagalakos

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από papagalakos »

καλα, δεν εννοουσα οτι προσωπικα εσυ θα το εκανες λεσχη. αλλα οπως και να εχει ειναι λιγο δυσχρηστο να εχει καποιος κλειδι. μπορουμε να ζητησουμε απο τους γραφειοκρατες κουκουεδες να μας οργανωσουν μια επιτροπη που θα επικυρωνει αιτησεις κλειδοκρατορειας :mrgreen:
Off Topic
τι ειπα παλι ο παπαγαλος...
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από dj manos »

Υποτίθεται ότι θα το συζητούσατε στην συνάντηση της 14ης Μαρτίου.Ειπώθηκε κάτι ή...ουτοπίες ονειρεύομαι;
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από LocknLoad »

papagalakos έγραψε: Μαλιστα καποιοι χειροδυναμοι κουβαλησαν και ενα τραπεζ(ακι)
Την εδρα την φεραμε εγω, ο ran-tan-plan, ο sos και ο ektellion (ηταν η εδρα που'χαμε φερει τις προαλλες αλλα την μετακινησαν στο party οποτε τωρα παλι πισω). Οσο για την πορτα, πρεπει να φτιαξει ωστε να εχει ο πως_τον_λενε το κλειδι και να την ανοιγει πρωι πρωι και να την κλεινει οταν κλεινει η σχολη (οπως εχουν πει και αλλοι πιο πριν)

@DjManos. Δεν ησουν εκει να το συζητησεις μαζι μας.
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από dj manos »

Δεν εκανα εγω την προταση να συζητηθει στη συναντηση :)
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από noir »

1. Απαξ και συζητηθηκε στη συναντηση, θα ηταν χρησιμο να ανεβαζε καποιος/α καποια μορφης πρακτικα της κουβεντουλας.

2. Το κλειδι για το λουκετο του ντουλαπιου το ειχα εγω, αλλα μαλλον το εχω χασει, οποτε θα φαει ξυλωμα για να μπει καποιο αλλο. Αυτο μαλλον εχει νοημα οσο δεν υπαρχει πορτα που να κλειδωνει... Το να ασφαλιζονται καπως τα πραγματα με καποιο τροπο η προσωπικη μου εμπειρια εχει δειξει πως ειναι αναγκαιο (κακο). Οποτε με τον ενα ή τον αλλο τροπο καπου θα υπαρχει κλειδαρια ή λουκετο. Μπορει να βγει και προγραμμα με βαρδιες και να υπαρχει μια ανοιχτη διαχειριστικη συνελευση. Σκεφτηκα τωρα μηπως ανοιξει και στο φορυμ καποια κατηγορια αντιστοιχη του σεμφοραδιο για τη διαχειριση του στεκιου, αν θελουν να φιλοξενισουν κατι τετοιο οι φιλτατοι admins.

3. Μεσα στο ντουλαπι προς το παρον υπαρχουν καλωδια και ενα ή δυο πολυπριζα που θελουν επισκευη αλλα μπορουν να χρησιμοποιηθουν.

4. Επειδη προβλεπω συχνα τα τραπεζια και αλλα πραγματα να μεταφερονται σε ολη τη σχολη (ή να χρησιμοποιουνται στην επιπλωση παραταξιακων γωνιων), μια ιδεα θα ηταν να βιδωθουν κατω. Το εχω κανει με τη ντουλαπα και θα μπορουσα να το κανω και για ο,τιδηποτε αλλο.

5. Κανας σκουπιδοτενεκες ακομα ειναι απαραιτητος νομιζω, οπως και καμια ταμπελιτσα για εκκληση στη καθαριοτητα...

Αυτα σκεφτομαι προς το παρον, πειτε καμια γνωμη. :wink:
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
papagalakos

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από papagalakos »

LocknLoad έγραψε: Την εδρα την φεραμε εγω, ο ran-tan-plan, ο sos και ο ektellion
τοτε εσενα, τον ran-tan-plan, τον sos και τον ektellion σας ξερω :lol:

Λοιπον. καδους εχει στους χημικους μηχανικους
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από dj manos »

Εγώ σε ότι χειρωνακτικό θέλετε μπορώ να βοηθήσω. :)

Συμφωνώ στα περισσότερα.Εγώ λέω να φέρουμε και καμιά αφίσα (καλλιτεχνικού περιεχομένου) (μην ακούσω τίποτα για Pink Floyd,Led Zeppelin σας μαμησα! :mrgreen: ) να κολλήσουμε στους τοίχους.Ή να ζωγραφίσουν τίποτα παλικάρια κανένα ωραίο γκράφιττι!
papagalakos

Re: Να φτιάξουμε το Στέκι ΣΕΜΦΕ

Δημοσίευση από papagalakos »

δικιο εχεις. η γιγαντοαφισα θα ειναι rolling stones
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στέκι ΣΕΜΦΕ”