EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Anoixe simera i aulaia tou euro ya tin e8niki mas kai dustixws de xekinisame kala.Polu nw8roi oi paixtes mas kai argoi ka8ws kai kata tin gnwmi mou eginan la8h kai apo ton otto apo apopsi taktikis kai stin epilogi kapoiwn paixtwn,opws o tuparas o opoios itan anetoimos ya 90lepto para tin asteireuti filotimia tou...Twra eimaste me ti plati sto toixo kai prepei na kerdisoume tous 8ewritika duskoloterous adipalous tou omilou,an kai pistevw pws tous rwsous isws tous exoume upertimisei ligo...
As elpisoume oti meta ti kanonia pou efage to peiratiko de 8a vouliaxei,allwste exoun deixei oti den to vazoun katw opws meta to 1-4 apo ti tourkia..
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Skliraios »

αχ αχ και βαχ....θα τη βαλω τη γατουλα μου να κλαιει που με αθλια μπαλα δεν κερδισαμε........
το επισημη αγαπημενη νομιζω ειναι λαθος διοτι πριν το euro2004 την ειχαμε με τα συγχωρησεως ολοι γραμμενη στα παλαια μας υποδηματα......αλλα μαλλον καποιοι εκμεταλευονται για οικονομικους λογους μια σε λαθος κατευθυνση εθνικη υπερηφανια


στα ουσιωδη λεγανε οι περισσοτεροι οτι παμε με τακτικη πορτογαλιας,εγω δεν διαπιστωσα κατι τετοιο τοτε κατι καναμε εκτος απο τα ματς με ισπανια και τσεχια στα υπολοιπα ειχαμε πολυ καλη παρουσια....ελπιζω να δουμε κατι καλυτερο στα επομενα ματς και οχι παλι την αθλια σημερινη εικονα.....αλλα και να μη δουμε μια η αλλη, αλλοι θα βαλουν λεφτα στις τσεπες τους......
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Ih8 mags »

exeis dikio oti oi perissoteroi tin eixan grammeni tin e8niki prin to 2004,se proswpiko epipedo omws egw panta parakolou8ousa akoma kai filika epi danhil se texniki igesia, me 8wma kuparissi center for kai de sumazevetai...Para tauta,i e8niki,i ka8e e8niki ya to ka8ena analoga me tin e8nikotita tou,prepei na einai i episimi agapimeni asxetws me to ti kanoume edw..
BTW ti matia evgale autos o villa simera...Ton kovw na nai to hot onoma tis meteggrafikis periodou stin eurwpi...Les na ton ferei o vgeno sti pana8a????(hahahhahahahahahahaha)
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

Η εθνική εκτός από την μεγάλη διάκριση και περηφάνια που μας έδωσε με τον άθλο του 2004 , εκτός του γεγονότος ότι έκανε πολλά παιδιά να αρχίσουν να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο πιστεύω ότι έκανε σε ορισμένα επίπεδα πολύ κακό και εξηγόύμαι :
1) Όλοι σχετικοί και άσχετοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο και την εθνική και εκτός του ότι λένε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του χρησιμοποιούν την εθνική για κονόμα...Αναφέρω για παράδειγμα την ενασχόληση με την εθνική μέχρι και των μεσημεριανών Λαμπίρη Κους-Κους και τα ρέστα...Που πας ρε Καραμήτρο...!!!
2)Δικαίωσε το κατεστημένο Γκαγκάτση και Κόκκαλη που λυμαίνονται τόσα χρόνια το ελλήνικο ποδόσφαιρο και έδωσε παράταση ζωής στη σάπια και ξοφλημένη (τουλάχιστον όπως λειτουργεί τα τελευταία 15 χρόνια) ΕΠΟ
3)Έβαλε τις πολυεθνικές ακόμη πιο μέσα στο ποδόσφαιρο γεμίζοντας χορηγούς.
4)Δημιούργησε με τον κατα τα άλλα συμπαθέστατο Όττο μια ομάδα δημοσίων υπαλλήλων - ποδοσφαιριστων που πρέπει πρώτα να σταματήσουν το ποδόσφαιρο για να φύγουν κάνοντας την εθνική μας ένα κλειστό κλάμπ.
5)Διαφήμησε το αντιποδόσφαιρο και εκτός του ότι κέρδισε με αυτό το κύπελλο και μαγκιά της το έκανε σημαία προσπαθώντας να πάρει ακόμη και σήμερα με αυτό τον τρόπο αποτελέσματα που όπως είναι φυσικό δε γίνεται ναπαίζεις με τον ίδιο τρόπο ΠΑΝΤΑ
6)Δημιούργησε ιερές αγελάδες - ποδοσφαιριστές αγαπημένους των δημοσιογράφων που κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγγίξει η να κριτικάρει...γιατί είναι πρωταθλητές Ευρώπης...
Υ.Γ. 1 FUCK MODERN FOOTBALL G.13 ATHENS
Υ.Γ. 2 5 αμυντικούς και δύο καθαρά ανασταλτικά και μη παραγωγικά αμυντικά χαφ μας κάνουν 7 και ένας ο τερματοφύλακας 8 ένας κουτσός γυρολόγος της Ευρώπης παίκτης λίγος όπως κατά τη γνώμη μου ο Χαριστέας σε ρόλο all arround (Παναγία μου!!!) και ένας παικταράς μισοτραυματισμένος (Καραγκούνης) 10 και το σέντερ φορ (Γκέκας)11...Και όλα αυτά με τη Σουηδία , δηλ με την Ισπανία τι??? Δυο τερματοφύλακες 5 αμυντικοί 2 αμυντικά χαφ ο Καραγκούνης και ένα φορ???κάπως έτσι πρέπει να πάει...΄και κανείς δε λέει τπτ κουβέντα βέβαια ο Οττο πήρε το ευρωπαικο α ρε Ελλαδάρα!!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από O_Xamenos »

βρε να αποκλειστει μπας και κοψουμε κανενα εισιτηριο στην παρασταση....
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από P4NOS »

Αρχικά για να μην τα ξαναλέω συμφωνώ στα περισσότερα με τον βάζελο πιο πάνω.
Εκεί που διαφωνώ γενικά είναι στο κράξιμο του Ρεχάγκελ.
Κατά τη γνώμη μου ένας από τους καλύτερους προπονητές παγκοσμίως. Πήρε ομάδα επιπέδου Μολδαβίας και έφτασε να πάρει το Euro. Αλλά έτσι είμαστε εμείς, δεν αναγνωρίζουμε τίποτα.
Όσο για τους μ...κες που τρέξαν να πάρουν εισητήρια για τελικό καλά να πάθουν. Και με τη Σουηδία τι περιμένατε; Την είχε δει κανένας στα προκριματικά που την είχατε όλη για σίγουρη; Καλά έκανε και έπαιξε άμυνα ο Ρεχάγκελ, κάτι παραπάνω ήξερε. Το γεγονός ότι με όλους πίσω από τη σέντρα και πάλι έκαναν τόσες ευκαιρίες δε λέει κατι. Το δυναμικό της εθνικής μας είναι συγκεκριμένο και μ’ αυτό ο Όττο κάνει ότι καλύτερο μπορεί να γίνει.
Και επιτέλους καταλάβετε ότι και μόνο που ξαναπήγαμε euro ήταν μεγάλη επιτυχία. Και ΑΝ περάσουμε για μένα θα είναι σαν να το έχουμε ξαναπάρει. Βγαίνουν όλοι οι άσχετοι και λένε παμε να το πάρουμε πάλι και τέτοιες παπαριές. Εδώ δεν τα έχει καταφέρει κανένας να το πάρει δυο φορές θα το κάνουμε εμείς. Πάρτε και παράδειγμα την Ιταλία. Πριν 2 χρόνια το σήκωσε και στην πρεμιέρα ήταν γ.τ.π. Ετσι είναι η μπάλα τι να κάνουμε. Όποιος δεν γουστάρει ας βλέπει άλλο άθλημα.

Υ.Γ. Το παιχνίδι ήταν τελείως σούπα. Αν δεν ήταν η Ελλάδα δεν θα καθόμουν να το δω.
Υ.Γ.2 Πασούλες στην άμυνα για πάντα. Ζήτω το αντιποδόσφαιρο. Θάνατος στους βραζιλιάνους
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

Δεν έκραξε κανεις το Ρεχάγκελ μάλλον δεν κατάλαβες καλά , έγραψα για την έλλειψη δυνατότητας να ασκήσεις κριτική γιατί οι ''αντικειμενικοί'' κρατικοδίαιτοι ρουφιάνοι (δημοσιογράφοι) θα σε στήσουν στον τοίχο...Οποιοσδήποτε άλλος και αν έστηνε την ομάδα έτσι με αυτά τα αποτελέσματα θα τον είχαν περάσει πριονοκορδέλα...Και ναι είναι και για εμένα ένας από τους μεγαλύτερους προπονητές στον κόσμο ,και το λέω γιατί παρακολουθώ από παλιά γερμανικό ποδόσφαιρο από τότε που ανέβασε την Καιζερσλαουτερν στην α' εθνική και την επόμενη χρονιά πηρε καπάκι το πρωτάθλημα και μάλιστα με διαφορά 5 βαθμούς από την πανίσχυρη ειδικά εκείνη την εποχή Μπαγερν με Ματτεους , Γιανκερ , Γιέρεμις, Μπάσλερ,Μπάμπελ , Σολ, Έλμπερ και δε συμμαζευεται.Αλλά κάνει και λάθη όπως πχ το να επιμένει σε ποδοσφαιριστές που είναι ντεφορμέ και το φωνάζουν από μακριά πχ Σειταρίδης και έχει μια δυσκαμψία στο να πάρει καινουρια πρόσωπα πχ Νίνης Παπασταθόπουλος κτλ αν και δεν πιστεύω ότι υπεύθυνος είναι μόνο αυτός αλλά όλοι οι παρατρεχάμενοι που όπως είπα και πιο πάνω έχουν κάνει την εθνική κλειστό κλάμπ δημιουργίας δημοσίων σχέσεων...Αυτά... Όσο για τους βραζιλιάνους και εγώ τους σιχαίνομαι και γαμώ το φαντεζί ποδόσφαιρο αλλά ρε φίλε καλή η Σουηδία αλλά όχι και για 7 αμυντικογενείς παίχτες ΕΛΕΟΣ.Και επίσης ούτε περίμενα να κερδίσουμε τους σουηδούς ούτε φυσικά να πάρουμε το κύπελλο, βασικά ουτε καν να περάσουμε τον πρώτο γύρο...
FUCK MODERN FOOTBALL-ULTRAS 13
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από chelsea13 »

Πέρα από τα όσα έχουν ακουστεί εγώ έχω απλά να προσθέσω πως το να είσαι πρωταθλητής Ευρώπης (όποια ομάδα κ να είσαι) και να παίζεις στο 30 πασούλες ενώ σε κράζει όλο το γήπεδο είναι απλά ξεφτίλα.Έχεισ πλέον μια υπόληψη που την έχασες μέσα σε ένα ματς.Όταν πήραμε το Euro υποτίθεται ότι είχαμε χειρότερη ποιοτικά ομάδα αλλά τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν τα κάναμε.Ούτε η Λεττονία το 2004 δεν τα έκανε αυτά.Και δεν είναι θέμα τακτικής ε'ιναι θέμα νοοτροπίας.Αυτό με τσαντίζει.
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από pao132003 »

Ντροπή
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από P4NOS »

Φυσικά κανένας, ούτε ο Ρεχάγκελ, δεν είναι υπεράνω κριτικής. Αλλά αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το στεγνό κράξιμο που ακούω καθημερινά γι’ αυτόν. Η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί εμένα δεν είναι ότι τον έχουμε στο απυρόβλητο όπως λες, αλλά με ότι με την πρώτη (αναμενόμενη) στραβή τον κράζουμε. Είναι λογικό κάποιες φορές να μην του βγει το στήσιμο της ομάδας. Όυτε ο Ζουνίνιο στα καλά του τα έβαζε όλα, όμως ήταν κορυφή στις στημένες φάσεις. Φαντάζεσαι μετά από ένα χαμένο φάουλ από καλή θέση να άρχιζαν να τον βρίζουν.
Τώρα για τις επιλογές παιχτών να σου θυμίσω ότι με το που ήρθε έδιωξε τον Γεωργάτο που τότε ήταν σε φόρμα. Έχασε έναν καλό σχετικά παίχτη, αλλά η ομάδα κέρδισε σε συνοχή και πειθαρχία. Εκεί ποντάρει σαν ομάδα η εθνική, οπότε στη λογική αυτή μπορώ να εξηγήσω γιατί δεν διάλεξε κάποιους παίχτες.
Γενικά εκείνο που έχει και δεν μπορούμε να καταλάβουμε είναι μέθοδο. Το ότι ξαναπήγαμε στο euro δείχνει ότι δεν ήταν πυροτέχνημα η ομάδα. Αλλά η μέθοδος θέλει χρόνο δεν γίνονται όλα έτσι. Βέβαια όταν κάτι δεν πάει όπως το είχαμε φανταστεί ψάχνουμε κάποιον να κατηγορήσουμε.
Τώρα η όλη φάση με τις διαφημίσεις και αυτή την ηλίθια προβολή με κάνει να σκέφτομαι και λίγο χαιρέκακα όταν δεν πάμε και τόσο καλά.
Το προηγούμενο για το αντιποδόσφαιρο για πλάκα το είπα, αλλά τους Βραζιλιάνους όντως δεν τους πάω
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από P4NOS »

chelsea13 έγραψε:Πέρα από τα όσα έχουν ακουστεί εγώ έχω απλά να προσθέσω πως το να είσαι πρωταθλητής Ευρώπης (όποια ομάδα κ να είσαι) και να παίζεις στο 30 πασούλες ενώ σε κράζει όλο το γήπεδο είναι απλά ξεφτίλα.Έχεισ πλέον μια υπόληψη που την έχασες μέσα σε ένα ματς.Όταν πήραμε το Euro υποτίθεται ότι είχαμε χειρότερη ποιοτικά ομάδα αλλά τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν τα κάναμε.Ούτε η Λεττονία το 2004 δεν τα έκανε αυτά.Και δεν είναι θέμα τακτικής ε'ιναι θέμα νοοτροπίας.Αυτό με τσαντίζει.

Απλά να θυμίσω το Ιταλία-Μεξικό το 2002
δεν κάνουμε μόνο εμείς καραγκιοζιλικια.

Πάντως όταν μία ομάδα αλλάζει 30 πάσες στην άμυνα δεν φταίει μόνο αυτή.

Άσχετο: Μήπως ήρθε ο καιρός της Ολλανδίας;
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από chelsea13 »

Στο Ιταλία Μεξικό είχαν περάσει κ οι δυο και παίζαν πασούλες μετά το 80.Και δεν θυμάμαι να ήταν κάτοχος του τροπαίου μια από τις δυο.Εμείς παίζαμε πασούλες στο 30.Και ναι φταίει η ομάδα μας γιατί οι Σουηδοί απλά μας περίμεναν και εμείς δεν είχαμε σχέδιο ανπάτυξης απέναντι σε οργανωμένη άμυνα.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

Πραγματικά σου μιλάω δεν έχω καμμία όρεξη να περιμένω το Ρεχάγκελ και κάθε Ρεχάγκελ στη γωνία για την πρώτη στραβή...Μεγάλη γάτα ο Γερμανός πραγματικά αλλά πιστεύω ότι μετά την κατάκτηση του Euro έχασε πολλή από τη ριξικέλευθη προσωπικότητά του που για εμένα ήταν ένας από τους κύριους λόγους που μας οδήγησε σ'αυτή την τεράστια για τα δεδομένα μας επιτυχία...Έλεος πια με το παραμύθι της συνοχής δεν μπορείς να βάζεις μέσα το Δέλλα έναν αργό αμυντικό ακόμη και σε εποχές που ήταν ακόμη νέος και να κρατάς έξω παίχτες που είχαν σαφώς καλύτερη χρονιά , ή ακόμη χειρότερα (και αυτό είναι ακόμη πιο τρανταχτό παράδειγμα) η περίπτωση Καψή που στον Ολυμπιακό για ένα χρόνο ήταν μεταξύ πάγκου , εξέδρας χειρουργείου και στην εθνική πάντοτε βασικός...Ο Ρεχάγκελ κακά τα ψέμματα έγινε ένα με αυτούς που κράτησαν τόσα χρόνια το ποδόσφαιρό μας στην ανυποληψία και κυριολεκτικά το να χάσω φέτος τις σκηνές απείρου κάλους με το Γκαγκάτση να χορεύει και να χαμογελάει με σαρδόνιο χαμόγελο όπως αυτό που φορούσε τότε στη χρονιά της Ριζούπολης χειροκροτώντας το θείο όταν έβριζε τον Παναθηναϊκό για να εγγράψει μέλη είναι κυριολεκτικά μεγάλο δέλεαρ για εμένα γουστάρω να περάουμε γουστάρω και να μην...50-50 ας πούμε και ας με πούνε ανθέλληνα εκεί μας κατάντησαν όλους εμάς που δεν υποστηρίζουμε το συμπαθές σωματείο της ιχθυόσκαλας με σήμα το π...οκέφαλο να βλέπουμε και την εθνική μας ομάδα με εχθρικό μάτι...ΑΥΤΑ
VERDE SOLO BIANCO para G.13
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από dj manos »

Εγω θα πω πως την πατησαμε οπως το 1994.Φραπεδια στο Ζαλτσμπουργκ με ανοιχτο πουκαμισακι,αυτογραφα,διαφημισεις vodafone και στα διαλειμματα αντε και λιγο προπονηση.Παντως θα συμφωνησω με αυτο που ακουστηκε περι κατακτησης απο την ολλανδια.
Neo
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 2:46 pm
Real Name: Thomas Anderson
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος!!!

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Neo »

O djmanos άγγιξε πιστεύω το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος. Πραγματικά έχω βαρεθεί να βλέπω 500 διαφημίσεις την ώρα με τους παίκτες της Εθνικής. Δε γινόταν πριν το 2004. Τώρα μέχρι και προσφορές για τηλεοράσεις κάνουνε με βάση την πορεία της Εθνικής.

Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη ήττα μας υπενθύμισε ποιοι ήμασταν. Ακόμα και οι παίχτες της Εθνικής ομολογούν ότι δεν έχουν καταλάβει πώς πήραν τον τίτλο του 2004. Τύχη και μπάλα πάνε μαζί. Όπως και το άγχος με τη μπάλα δεν πάνε μαζί. Έχοντας ένα σωρό δημοσιογράφους να φωνάζουν πάμε τελικό και τα τοιαύτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην φουσκώσουν τα μυαλά.

Κατά τη γνώμη μου η ομάδα μπορεί να κερδίσει τη Ρωσία αν κατέβει να παίξει μπάλα για νίκη και όχι για το 0-0. Στατιστικά, πολύ λίγες ομάδες καταφέραν κάτι ουσιαστικό κυνηγώντας το 0-0.

Κάποια σχόλια αγωνιστικά τώρα...

1) Ο Σαμαράς πού έμαθε μπάλα; Καλό παιδί, φιλότιμο, αλλά μπάλα δε φαίνεται να ξέρει... Για τον Αμανατίδη επιφυλάσσομαι...

2) Με τέτοια διάταξη δεν κατεβήκαμε ούτε όταν παίζαμε με τη Βραζιλία μετά το Euro... Ο Γιάννης ο Γκύμας έλειπε :P

3) Ο Κάρα έπρεπε να βγει στο ημίχρονο. Βασανιστήριο ήταν και θα το βρει μπροστά του ο Όττο. Ντε και καλά να μην κάνει την 3η αλλαγή και να βάλει μέσα τον Πατσατζόγλου. Περίμενε κάνα στημένο και καταλαβαίνω εν μέρει την επιλογή του, αλλά δεν τον δικαιολογώ...

4) Η αλλαγή του Γκέκα στο ημίχρονο θα είχε λογική αν μαμούσαμε και δέρναμε στις πτέρυγες και οι Σουηδοί αμυντικοί ήταν κάτω από 1.85... Δυστυχώς δεν είμαστε χώρα που βγάζει καλούς ακραίους μέσους. Ακόμα και με τη διάταξη που κατέβασε, έπρεπε να καταλάβει ότι ήθελε μέσα Σαλπιγγίδη και Γκέκα. Στην ανάγκη, ας έβαζε το Σαλπιγγίδη από δεξιά (στη θέση του Χαριστέα) που ξέρει και τη θέση.

5) Μεγάλη η ευθύνη του Νικοπολίδη στο δεύτερο γκολ. Η έξοδος του Μεσολογγίου, όπως και στην κεφαλιά του Ιμπραήμοβιτς που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η ευθύνη του όμως δεν περιορίζεται στην έξοδό του, αλλά κυρίως στο ότι δεν οργάνωσε την άμυνα μετά την έξοδο του Δέλλα (άλλο κουφό και αυτό)...


Δεν θέλω να το πιστέψω, αλλά ο Όττο ήθελε να χάσουμε για να πέσουν λίγο οι τόνοι και να φύγει το άγχος. Δεν θα το έκανα στη θέση του, αλλά ο άνθρωπος είναι απρόβλεπτος και το έχει αποδείξει. Πολύ έξυπνη από τη μεριά του η χθεσινή αγωνιστική παρουσία της ομάδας αν έγινε εσκεμμένα. Αν δεν έγινε, τότε πολύ φοβάμαι ότι θα μας λείψουν τα τάκλιν του Ζαγοράκη κα ιστον επόμενο αγώνα θα κατέβουμε με δύο τέρματα...

Υπομονή λοιπόν και να θυμάστε ότι όσο υπάρχει ο Γκαγκάτσης δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε στην εθνική να παίζουν μπάλα. Θα κατεβαίνουμε μια ζωή ως αουτσάιντερ.


ΥΓ: Ακόμα και αν αποκλειστούμε και είναι αιτία το χθεσινό παιχνίδι, θα έχουμε να λέμε ότι φάγαμε το καλύτερο γκολ της διοργάνωσης. Κάτι είναι κι αυτό...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”