EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
tonypapadovic
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 2:36 am

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από tonypapadovic »

Δεν σχολιάζω τίποτα από τα προηγούμενα posts, μόνο κάποια αντικειμενικά σχολιάκια να κάνω με αφορμή αυτά του neo...
Neo έγραψε: 1) Ο Σαμαράς πού έμαθε μπάλα; Καλό παιδί, φιλότιμο, αλλά μπάλα δε φαίνεται να ξέρει... Για τον Αμανατίδη επιφυλάσσομαι...
Και οι δύο ξέρουν πολύ μπάλα. Αν παρακολουθήσεις την πορεία τους και αγώνες τους, δεν μιλάω μόνο για χθες, γενικά μιλάω, μιας και συ γενικά μιλάς. Είναι πάρα πολύ καλοί παίχτες, και καθόλου τυχαίοι.
Neo έγραψε: 2) Με τέτοια διάταξη δεν κατεβήκαμε ούτε όταν παίζαμε με τη Βραζιλία μετά το Euro... Ο Γιάννης ο Γκύμας έλειπε :P
Με τέτοια διάταξη κερδίσαμε μες στην Τουρκία, εύκολα και τότε όλοι χαιρόμασταν (και καλά κάναμε).
Neo έγραψε: 3) Ο Κάρα έπρεπε να βγει στο ημίχρονο. Βασανιστήριο ήταν και θα το βρει μπροστά του ο Όττο. Ντε και καλά να μην κάνει την 3η αλλαγή και να βάλει μέσα τον Πατσατζόγλου. Περίμενε κάνα στημένο και καταλαβαίνω εν μέρει την επιλογή του, αλλά δεν τον δικαιολογώ...
Συμφωνώ, μάλλον έπρεπε να βγει αλλαγή, αν και Καραγκούνης είναι αυτός, έχει βγάλει ματς με χιαστούς (Barca-Pao).
Neo έγραψε: 4) Η αλλαγή του Γκέκα στο ημίχρονο θα είχε λογική αν μαμούσαμε και δέρναμε στις πτέρυγες και οι Σουηδοί αμυντικοί ήταν κάτω από 1.85... Δυστυχώς δεν είμαστε χώρα που βγάζει καλούς ακραίους μέσους. Ακόμα και με τη διάταξη που κατέβασε, έπρεπε να καταλάβει ότι ήθελε μέσα Σαλπιγγίδη και Γκέκα. Στην ανάγκη, ας έβαζε το Σαλπιγγίδη από δεξιά (στη θέση του Χαριστέα) που ξέρει και τη θέση.
Ο Σαμαράς υποτίθεται ότι θα βοηθούσε περισσότερο από τον Γκέκα επιθετικά, μιας και είναι πιο γεροδεμένος και δυνατός, ενώ παράλληλα είναι και τεχνίτης. Ο Γκέκας ναι μεν δεν τροφοδοτήθηκε, αλλά δεν μπορούσε λόγω σωματοδομής να παλέψει κιόλας με τον Χάνσον και τον Μέλμπεργκ. Φαντάζομαι αυτό σκέφτηκε ο Ρεχάγκελ.
Neo έγραψε: 5) Μεγάλη η ευθύνη του Νικοπολίδη στο δεύτερο γκολ. Η έξοδος του Μεσολογγίου, όπως και στην κεφαλιά του Ιμπραήμοβιτς που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η ευθύνη του όμως δεν περιορίζεται στην έξοδό του, αλλά κυρίως στο ότι δεν οργάνωσε την άμυνα μετά την έξοδο του Δέλλα (άλλο κουφό και αυτό)...
Στο 2ο γκολ ο Νικοπολίδης έπιασε το τετατετ πρώτα και μετά μπήκε το γκολ με 45 κόντρες. Δεν πιστεύω ότι έφταιγε κανείς, έγινε ΟΛΟΚΑΘΑΡΟ φάουλ κιόλας στον Κυργιάκο.


Γενικά σχόλια:

Δεν παίξαμε καλά.
Οι άλλοι έπαιξαν καλύτερα, ενώ έχουν και παίκτες που κάνουν την διαφορά.
Απλά είναι τα πράγματα.

Η ίδια ομάδα ήταν αήττητη για τόσους αγώνες στα προκριματικά μετά την ψυχρολουσία από την Τουρκία, η ίδια ομάδα έχασε στα φιλικά, η ίδια ομάδα έχασε χθες.

Και πιστεύω ότι αν είχε μπει το γκολ στην φάση με τον Καραγκούνη, δεν θα λέγαμε ούτε τα μισά από αυτά (τα αγωνιστικά, τα εξωαγωνιστικά που αναφέρθηκαν δεν με ενδιαφέρουν και δεν τα ασπάζομαι).

Αυτά από εμένα, απογοητεύτηκα, αλλά προσπαθώ να κοιτάω τα πράγματα αντικειμενικά και καθαρά από αγωνιστικής/τεχνικής πλευράς.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

Φιλε μου το μπαρτσελονα-παναθηναικος δεν το εβγαλε και μαλιστα απο τη στιγμη που βγηκε αναγκαστικα αρχισε η καθιζηση του ΠΑΟ που μεχρι τότε προηγουταν 0-1 με τον Κωνσταντίνου...Ο Καραγκούνης είναι πράγματι παληκάρι και αντέχει αλλά αν χθες πάθαινε μεγαλύτερη ζημιά αυτός που θα την ένιωθε στο πετσί του στην ουσία θα ήταν ο ίδιος και ο Παναθηναϊκόςκαι και αν ο ίδιος λόγου του πάθους , ίσως και λίγο ζωωδους , που τον διακρίνει δεν το καταλαβαίνει αυτό ο προπονητής θα έπρεπε να τον προφυλάξει και όχι να τον κρατήσει μέχρι να γίνει το κακό...Κύριε Όττο και σε αυτό είστε λάθος...Κατά τα άλλα θα διαφωνήσω για το Σαμαρά όπως επίσης και για τον Αμανατίδη τους οποίους θεωρώ τουλάχιστον καλούς ποδοσφαιριστές και ακόμα ακόμα για το ότι η Ολλανδία μπορεί από τωρα να χριστεί φαβορί ή η Ιταλία αουτσαιντερ ήρεμα παιδιά ο πρώτος αγώνας ήταν για όλες τις ομάδες η συνέχεια θα δείξει...Πρόβλεψη-παρατήρηση: Μην ξεγράφει κανείς τη Ρωσσία έχει καλούς παίχτες , τεράστιο προπονητή , και πολλές απουσίες που θα επιστρέψουν πχ Αρσάβιν...Είδωμεν!!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Ih8 mags »

To an paizeis amuntika i epi8etika den exei sxesi toso me ti diataxi twn paixtwn...borouse me to prox8esino sustima na dimiourgisei faseis an anevainan ta bak ligo kai den itan o xaristeas monos tou oli tin wra sta dexia kai antistoixa o karagounis..To 2004 egw diafwnw oti paixame amuntika,ka8ws faseis vgazame,oxi tipota diastimikes alla patagame perioxi, me exairesi isws to mats tis tsexias.
Gia to georgato pou eipw8ike parapanw,den ton ediwxe o rehagel nomizw,alla eixan kapoia kontra kai apoxwrise apo tin e8niki me diki tou prwtrovoulia.
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
tonypapadovic
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 2:36 am

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από tonypapadovic »

Σωστός είσαι για τον Καραγκούνη εγώ δεν θυμάμαι καλά (παρόλα αυτά έχω την εντύπωση ότι δεν είχε βγει αμέσως αλλαγή, αλλά στο ημίχρονο ή κάτι τέτοιο αν και δεν επιμένω), αλλά το νόημα το ίδιο ήταν, ότι είναι ψυχάρα και γιαυτό δεν βγήκε.

Και για τον Σαμαρά και τον Αμανατίδη μάλλον το ίδιο λέμε αν καταλαβαίνω καλά.


edit:

Η ιστορία με τον Γεωργάτο είναι απλά ότι πλακώθηκαν στο πρώτο ματς του Γερμανού στον πάγκο της Εθνικής, σε κείνο το 5-1 εκτός από την Φινλανδία, τον είχε βρίσει ο Γεωργάτος για την ακρίβεια.

Για την διάταξη συμφωνούμε Ih8 mags, αυτό είπα, ότι με την ίδια διάταξη μπορούσαμε και έχουμε παίξει και καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

Συγκεκριμένα αν και δεν έχει και πολύ σημασία , έτσι μόνο και μόνο για την ιστορία, δεν έφτασε καν στο ημίχρονο σε μία φάση γύρω στο 30' εκεί που είχε τη μπάλα την έβγαλε μόνος του πλάγιο και έπεσε σφαδάζοντας από τους πόνους με αποτέλεσμα οι οπαδοί της barcelona (γαύροι της Ιβηρικής χερσονήσσου κατ' εμέ) να γιουχάρουν επί 3 λεπτά θεωρώντας ότι έκανε εσκεμμένα καθυστυερήσεις , άσχετα αν ο αυτοκράτορας τους ανάγκασε αργότερα από το 80' έως το τέλος να πέφτουν σαν τα κοτόπουλα κάνοντας αυτοί καθυστερήσεις για να πάρουν το ματς και την πρόκριση (και μάλιστα με πέναλτυ στον Ολισαντέμπε στο 90' που δε σφυρίχτηκε ΠΟΤΕ)...Συμφωνώ με το post πιό πάνω ότι το σχήμα και η επιλογή παικτών δεν καθορίζει τουλάχιστον απόλυτα και ξεκάθαρα τους προσανατολισμούς μιας ομάδας.Στη συγκεκριμένη όμως περίπτωση που ο μόνος δημιουργικός παίχτης μιας ομάδας (που έχει κατέβει με τόσους αμυντικογενείς παίχτες) είναι και τραυματίας και απροπόνητος επέτρεψε μου να θεωρώ ότι είναι βιασμός του ίδιου του ποδοσφαίρου και καταστρατήγηση της ελευθερίας που δίνει το ίδιο το ποδόσφαιρο στους προπονητές να στήνουν την ομάδα τους ακριβώς όπως αυτοί θέλουν.
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από ManOzzY »

Πιστεύω ότι η απαράδεκτη εικόνα της εθνικής και η ήττα ήταν κάτι καλό και όχι τόσο κακό.
Ήταν καλό για να πέσουν οι τόνοι και να ξεκαβαλήσουν λίγο μερικοί που μας έχουν χρήσει πρωταθλητές για 2 συνεχόμενη φορά (που δε ξέρω αν έχει γίνει ποτέ στα χρονικά).
Καλό είναι να βουλιάξει λίγο το πειρατικό και όλη η βλακεία που κουβαλάει μέσα του και μέσα από αυτό να αναδυθεί ένα κανονικό πλοίο που θα κοιτάει τα άλλα στα ίσια.


Και κάτι άλλο. Επειδή μπερδεύτηκα λίγο, αυτό είναι topic που ανοίξαμε για την εθνική ή topic όπου ο κάθε πικραμένος βάζελος γράφει τα παράπονα του;
... αρμήστε θηρία...
$4tyr05
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Μαρ 14, 2008 9:05 pm
Real Name: Aggelos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από $4tyr05 »

Όντως συμφωνώ κι εγώ οτι που και που χρειάζεται καλο "ταρακουνημα" σαν το προχθεσινο που εφαγε η εθνική.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να ακούω για ενδεχόμενα τύπου ήταν προαποφασισμένο σχέδιο από Ρεχαγκελ, όπως αναφερθηκε από καποιον.
Προσωπικά διαφωνώ με τις επιλογές του ρεχάγκελ σχετικά με το ποιους πήρε στην αποστολή, και όχι τόσο με τη διαταξη που κατέβασε στο γηπεδο δεδομένου του υλικού
Π.χ. αμυντικός τύπου Αβρααμ Παπαδόπουλου (και με επιφύλαξη παπασταθόπολου) με εξαιρετική σεζον στον Αρη φέτος (εγώ είμαι ολυμπιακος) συγκρινόμενος με δέλλα κυρίως (???) και κυριάκο (απ τον οποίο βέβαια εξεπλαγην ευχάριστα) για μένα θα πρεπε να χει τουλαχιστον θεση στην 11αδα......
Αλλα δεν μπορεί ρε που... να παίζει ακόμα δεξια ,και μαλιστα βασικός, ο σεϊταρίδης, όταν σε πλάνα μετα το 80' η κάμερα δεν πιάνει καν ασπρη φανελα στα δεξια όσες φορες καταφεραμε να περασουμε τη σεντρα....!!!!! Ο εν λόγω πιστευω οτι πλέον κανει μονο για το ΜΕΝ....
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από vbalos »

To topic είναι για την εθνική αλλά επέτρεψε στον πικραμένο όπως λες εσύ , περήφανο θα έλεγα εγώ τόσο όσο δε μπορείς να νιώσεις ποτέ (οπαδικά πάντα), να έχει στο μυαλό του όταν μιλάει για την εθνική τον Παναθηναϊκό τη μόνη ομάδα που ακόμη και τώρα τη 12ετία των επιτυχιών σου και της και καλά κατατρόπωσης τροφοδοτεί συνεχώς την εθνική με παίχτες και ας μη μιλήσουμε και γι'αυτους που δεν παίζουν πια αλλά ανδρώθηκαν στον Παναθηναϊκό Νικοπολίδης Σεϊταρίδης γιατί θα χάσουμε τη μπάλα (απλά σκέψου ότι ο πρώτος τίτλος που είδαν οι άνθρωποι αυτοί ήταν του Πρωταθλητή Ευρώπης και τπτ σε εγχώριο επίπεδο).
Υ.Γ. Άκουσα ότι στην Ελλάδα όλοι είναι ή Ολυμπιακοί ή αντιολυμπιακοί...Ερωτήσεις:
1) Ποιό είναι το μόνο σωματείο που έχτισε γήπεδο με 30 και βάλε θύρες και του λείπει μόνο μια
2)Αν αυτή η θύρα που του λείπει δεν οφείλεται σε λάθος στο μέτρημα (ναι και εκεί βοήθεια θέλουν) και είναι και η θύρα των οπαδών του αντίπαλου σωματείου συνιστά αυτό απλά κόμπλεξ ή το μέγιστο κόμπλεξ μιας ομάδας
3) Ποιάς ομάδας οι οπαδοί έτρωγαν ξύλο στη Νίκαια από Ιωνικούς γιατί ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΖΟΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΠΑΝΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΝΙΚΑΙΩΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΤΟΥΣ(δήθεν) ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ- ψεύτες μια ζωή
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
1/2rizax
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2006 3:39 pm

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από 1/2rizax »

Προσπαθεί να σου πει με τρόπο ότι δε μας ενδιαφέρει να ακούμε τις οπαδικές κλάψες σου. Άνοιξε ένα τόπικ ανάλογου περιεχομένου να μιζεριάσεις ανενόχλητος.
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από P4NOS »

Για το Γεωργάτο: Η φήμη που έχω ακούσει εγώ είναι ότι τον έπιασε την πρώτη μέρα στα αποδητήρια με τσιγαράκι να έχει αράξει. Τα πήρε και τον εδιωξε.
Η ουσία πίσω από τις φήμες είναι ότι ο Γεωργάτος αντιπροσώπευε τον παίχτη κουραδοβεντέτα που πάει στην εθνική για την αγκαρία και την αρπαχτή. Είναι τελείως στα τέτοια του και απλά κοιτάει να μην γίνει καμια στραβή και τραυματιστεί.
Η Ρεχάγκελ εποχή στην εθνική χαρακτηρίζεται από παίχτες που κατεβαίνουν να παίξουν, που βλέπουν τα παιχνίδια σοβαρά και που νοιώθουν, άλλοι λίγο άλλοι πολύ, το βάρος της φανέλας που φοράνε. Η εκλογή παιχτών πια δεν γίνεται με ποσοστά. Δεν βλέπεις ντε και καλά να παίζουν 4 του Ολυμπιακού και 4 του ΠΑΟ βασικοί.

vbalos: Η πόρωση με τον ΠΑΟ και γενικά με το ελληνικό πρωτάθλημα μετά από μια ηλικία καταντάει μ... . Εγώ Ολυμπιακός είμαι, αλλά δεν είμαι βλάκας. Ξέρω ότι ο φετινός τίτλος ήταν μούφα, όπως και πολλοί από τους προηγούμενους, όπως ξέρω ότι το 75% των αγώνων πρωταθλήματος είναι κανονισμένοι. (βλέπε Λάρισσα πριν τα Χριστούγενα και Λάρισα μετά για να καταλάβεις πόσο ρόλο παίζει να έχεις εναντίον σου τη διαιτησία ή υπέρ σου.) Και τα αίσχη είναι άπειρα. Μία λέξη Ηλιούπολη. Μιας και ασχολήσε με το τι γίνεται στην Ελλάδα ρώτα να μάθεις τι έγινε φέτος με αυτούς. Η ουσία λοιπόν για μενα είναι ότι δεν είναι να τα παίρνεις στα σοβαρά. Και καθαρό να ήταν το πρωτάθλημα πάλι δεν έχεις λόγο να πορώνεσαι έτσι. Είναι απλά ένα παιχνίδι με πολλά κέρδη για άλλους και όχι για σένα. Είναι απλά θέαμα. Το ότι υποστηρίζουμε κάποιες ομάδες, επειδή έτσι μας έμαθαν ότι πρέπει να κάνουμε από μικρούς, πρέπει να μένει μόνο στο χαβαλέ και την καζούρα.
Άβαταρ μέλους
Jason24
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μάιος 07, 2007 12:33 am
Real Name: Christodoulou Iasonas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Manchester - U.K

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Jason24 »

Gia na epistepsoume kapos sto thema. I ethniki tha perasei apo ti fasi ton omilon kai na me thimitheite.
Pos tha ginei afto?
Oi provlepsi mou:
2i agonistiki : Ellas-Russia 1 , Spain-Sweden 1
3i agonistiki : Ellas-Spain x , Russia-Sweden 1
ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ
ΓΝΩΡΙΣΕ ΜΥΡΙΕΣ ΣΥΜΦΟΡΕΣ
ΑΦΕΝΤΕΣ ΑΛΛΑΞΕ ΔΕΚΑΔΕΣ
ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΤΕΣ

ΕΛΛΗΝΙΚ' ΗΤΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ
ΕΛΛΗΝΙΚ' ΗΤΑΝ ΚΙ ΨΥΧΗ
ΚΙ' ΟΣΟ ΘΑ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Η ΚΥΠΡΟΣ ΘΑ' ΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από ManOzzY »

Φίλε vbalos, μίλα για θύρες, μίλα για ξύλο μίλα ακόμα για μηχανάκια που λέει και εκείνος ο ανεγκέφαλος ο Τσουκαλάς, μίλα για ότι χρειάζεται για να πείσεις τον εαυτό σου.
Το θέμα είναι ότι συνεχίζεις να μιζεριάζεις για την αποτυχημένη σου ομάδα σε ένα topic που μιλάει για την εθνική.
Προσωπικά δεν είμαι κανένας πωρωμένος με το ποδόσφαιρο για να ξέρω πολλές ηλίθιες λεπτομέρειες κάθε συλλόγου, αφού στη τελική όπως αναφέρθηκε παραπάνω μας κοροϊδεύουν.


Και για την εθνική τώρα. Φανταστείτε να γίνει όντως το θαύμα και να περάσουμε στους επόμενους ομίλους. Πάει, οι όλοι θα νομίζουμε ότι είμαστε πρωταθλητές και πάλι! Ότι μετριοφροσύνη είχαμε θα χαθεί. Νέα πειρατικά, νέες π...τσες του τσολιά, κοκ.
Όμως, κατά τη δική μου άποψη που το μόνο που χρειάζεται να κάνουμε στο Euro φέτος είναι αξιοπρεπείς εμφανίσεις, θα είναι ένας άθλος αν περάσουμε στην άλλη φάση και θα δικαιολογεί και με το παραπάνω το τίτλο του 2004. Με λίγα λόγια θα φύγουμε με το κεφάλι ψηλά.
Αυτό που πρέπει να αποφύγουμε πάση θυσία είναι εμφανίσεις σαν τη προηγούμενη.
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από Ih8 mags »

off-topic 8a parakalesw na apofeugeis xaraktirismous omadwn (sto apotuximeni anaferomai) pou toulaxiston se proswpiko epipedo me enoxloun..Sta upoloipa 8a sumfwnisw oti se topic tis e8nikis(kai genikotera ya to euro) den 8a prepe na ginontai sxolia ya sullogous allous...

Yparxei allos pou euxaristi8ike tin itta tis germanias x8es i eimai mono egw pikroxwlos me ta panzer?De 8a itan 8eiko na er8ei assos to ollandia gallia,x i italia me roumania kai teleutaia agwnistiki na palepsoun ya mia 8esi 3 omades?

Oso ya tin e8niki fovamai min apo to priximo pou peftei pane sto allo akro kai paixoun me pollous epi8etikous kai meinoun kena pisw kai ginei kana fiasko me rwssia... Apo tin alli, o otto polles fores otan ton prizoun dimosiografoi kai etsi kanei to adi8eto ya spasimo...
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από ManOzzY »

Off Topic
Ih8 mags έχεις δίκιο και ζητώ συγγνώμη. Απλά, δε μπορώ να αντισταθώ στο πειρασμό να πειράξω βάζελο όποτε μου δίνεται η ευκαιρία :)
Άβαταρ μέλους
tonypapadovic
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 2:36 am

Re: EURO 2008 & επίσημη αγαπημένη

Δημοσίευση από tonypapadovic »

Τι φτιάχνει αυτή η Ολλανδία; :shock: :shock:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”