Καθηγητές 2ου έτους

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

kingdiamond
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 9:28 pm
Real Name: tasos
Gender: Male

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από kingdiamond »

Liga logia gia ton kravvariti pou einai kalos ka8hghths kai ypertato alani!!!Alliws 8a xy8ei aima.....Oso gia aytous pou 8ewroun kalo to fwkiti ti na pw???Den thn paleyete kastano paidia....O an8rwpos einai asxetos!!!!
Άβαταρ μέλους
stroformi
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2007 2:53 pm
Real Name: Δήμητρα
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από stroformi »

Διάβασα παραπάνω ότι παίρνει ο Κουρκούλής Μηχανική ΙΙΙ, δεν γράφει κάτι τέτοιο στο πρόγραμμα. (Εγώ προσωπικά πανικοβλήθηκα γιατί μόλις πέρασα τη 2, αλλά χρωστάω την 3).
Και θα συμφωνήσω δυστυχώς για το μάθημα της Κυματικής. Πολύυυ καλοί άνθρωποι και οι δύο, γλυκύτατοι, εξυπηρετικοί κτλ κτλ αλλά, από μάθημα...δυστυχώς...Μόνο από θέματα την παλεύουν πιστεύω, και στη διόρθωση επίσης. Οπότε..καταλάβατε, τα γνωστά (μόνοι σας πάλι το φίδι απ'την τρύπα). Καλά και Φουσκάκης πολύ καλός, ο άλλος κάνει κάτι σημειώσεις παιδικές ...

Α! Και είναι λιγάκι Off-topic αλλά μιας και το έφερε η κουβέντα...Λιαροκάπη Φυσική Ι να προσέχετε οι πιο μικροί. Μια δοκιμή θα σας πείσει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pao132003 την Τετ Οκτ 01, 2008 3:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: merged posts
Άβαταρ μέλους
rainel
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 6:40 pm
Real Name: rainel
Gender: Female
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από rainel »

κυματικη (φυσικη 3) κανει ο κατσουφης , τα 2 τελευταια χρονια,
απο οσο ξερω... οχι ο ραπτης...
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από antony07 »

Δείτε το πρόγραμμα πρώτα!!!!!!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
barbara
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 7:15 pm
Real Name: Νίκος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Paris

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από barbara »

kingdiamond έγραψε:.Oso gia aytous pou 8ewroun kalo to fwkiti ti na pw???Den thn paleyete kastano paidia....O an8rwpos einai asxetos!!!!
Ο Φωκιτης ειναι respect! Μια μινι συζητηση μαζι του και η λεπτη γραμμη μεταξυ παρανοιας και λογικου εξαφανιζεται!
ναρκωτικα! :drunken:
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

τι να σου πω τρομερος καθηγητης ο Φωκητης ειχα κανει το λαθος να παρακολουθησω 2 2ωρα, και μεσα σε αυτα μηλουσε για 2 πραγματα μονο, για κατι ξενες βιβλιογραφιες και το πως μπορουμε να επικοινωνισουμε μαζι του με το mail του,ουτε εναν ορο της κυματικης δεν ανεφερε. Οσο για τον κατσουφη ενταξυ προσπαθει να κανει μαθημα αλλα δεν γινετε σε 10 λεπτα σε εχει παρει ο υπνος. Παρολαυτα θα συμφωνησω οτι ειναι κ οι 2 καλοι ανθρωποι σε ολα τ αλλα, αλλα μονοι μας θα πρεπει να τα βγαλουμε παλι περα
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

$4tyr05 έγραψε:Απ όσο ξέρω επίσης φέτος παίρνει κι ο κουρκουλής μηχανική ΙΙΙ (τουλάχιστον ετσι είπε), ο οποίος συνήθως βάζει προόδους και "εκτιμάει" όσους προσέλθουν σ αυτες, γι αυτο δώστε σημασία....

αχ τετοια λεγετε μου :D ... αν κ το προγραμμα δεν το εγραφε
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

το προγραμμα δεν εγραφε οτι ο κουρκουλης θα παρει την μηχανικη 3 και αποτι ακουσα δεν θα την παρει τελικα τουλαχιστον οχι φετος.Το πιθανοτερο θα ειναι να την παρει με την αλαγη του προγραμματος σπουδων...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
Takis
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 1:03 am
Real Name: Παναγιώτης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα Βριλήσσια

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Takis »

Παπαγεωργίου VS Χρυσαφίνος
pao132003 έγραψε:στην ανάλυση ΙΙΙ ο καδιανάκης και ο αρβανιτάκης κάνουν και στα 2 τμήματα. έχουν μοιραστεί την ύλη.
(αν θυμάμαι καλά, το ίδιο συμβαίνει και στο Matlab-Mathematica)
Ισχύει πράγματι για Matlab-Mathematica, για την Ανάλυση ΙΙΙ δεν θυμάμαι...


Φουσκάκης VS Παπανικολάου : Παπανικολάου είναι πολύ καλός μαθηματικός αλλά ο Φουσκάκης είναι πολύ μεταδοτικός. Προτιμάω τον Φουσκάκη επειδή σε επαναφέρει στην τάξη και διαιωνίζει έναν σεβασμό στον αέρα.
(Συνοπτικά εάν θές να παρακολουθήσεις πραγματικά καλύτερα Φουσκάκη γιατί κανείς δεν μιλάει, στον Παπανικολάου δεν γίνεται το μάθημα που θα έπρεπε διότι γίνεται φασαρία)


Κραββαρίτης VS Παπαγεωργίου:
Ο Κραββαρίτης κάνει καλύτερες σημειώσεις από τον Παπαγεωργίου και στον Παπαγεωργίου πρέπει πραγματικά να παρακολουθείς αλλιώς χάνεις την ώρα σου. Ο Παπαγεωργίου θα λείψει όπως συνήθως σε κάποια φάση για κάνα μήνα (έχει μεγάλη ζήτηση στο εξωτερικό συνέδρια κλπ) και θα τον αντικαταστήσει στο εν τω μεταξύ ο Μιχάλης Φιλιππάκης (Μεταπτυχιακός φοιτητής) ο οποίος είναι υπερβολικά μεταδοτικός {δεν θα είχα μάθει ποτέ διαφορικές χωρίς αυτόν}

Όσον αφορά τώρα τα άλλα: Δεν τα έχω περάσει, όυτε τα έχω παρακολουθήσει ιδιαίτερα! Οπότε δεν έχω κάποια σοβαρή γνώμη να εκθέσω!
Κυμματική: Ι.Ράπτης VS Φωκίτης
Μηχανική ΙΙΙ: Γιούνης VS Κυτόπουλος
"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction." {Albert Einstein}

"Great spirits have often encountered violent opposition from weak minds."
Άβαταρ μέλους
garfield
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2008 12:38 am
Real Name: a tabby,lazy,cute cat
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από garfield »

Καλο θα ταν,να πουν μερικοι την αποψη τους περι καθηγητων για τα μαθηματα του εαρινου εξαμηνου.

Αριθμητικη αναλυση:Παπαγεωργίου Γ. vs Κολέτσος Ι.

Μιγαδική Ανάλυση: Κραββαρίτης vs Κανελλόπουλος Β.

Μηχανική Κατασκευών:Παναγιωτουνάκος Δ. vs Γιούνης Χ.

Επισης,καλο θα ταν να εκφρασουν και την αποψη τους για το ''επιλογης'':
Κοινωνιολογια vs Φιλοσοφια Επιστημων
Άβαταρ μέλους
Artemoila
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2007 6:05 pm
Real Name: Artemis
Facebook ID: 1003775262
Τοποθεσία: κάπου μωβ

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από Artemoila »

Μην ξεχασετε κ την Φυσικη IV: Αναγνωστοπουλος vs Παπαδοπουλου ;)
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

Ας ελπισουμε οτι ο αναγνωστοπουλος θα βαλει μια ταξη!!!Στον ηλεκτρομαγνητισμο παντως μια χαρα ειχε εξηγηθει,τωρα ειδωμεν...κοινωνιολογια με ρεντεζη τα πραγματα ειναι δυσκολα,γ'αυτο καλητερα μακρο...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
niovgalto_psema
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2008 3:05 pm
Real Name: fannie
Gender: Female

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από niovgalto_psema »

δεν ξερω τι "ταξη" θα βαλει ο αναγνωστοπουλος αν βαλει, ξερω παντως οτι εμενα περυσι στον ηλεκτρομαγνητισμο μου σπαγε απιστευτα τα νευρα κ πως η σκ@τενια η τυχη μας ειναι τετοια που εχω την αισθηση οτι παιζει αυτος να μας κυνηγαει!! σου λεει "αυτοι που περυσι τους ειχα ηλεκτρομαγνητισμο φετος εχουν κβαντομηχανικη οποτε ας τους παρω εγω να τους <<φτιαξω τη διαθεση>>"... γιατι, λοιπον, κατι μου λεει οτι θα παρακολουθω την αλλη τυπισσα οπως κ αν αυτη κανει το μαθημα?? :P

οσο για την κοινωνιολογια, εγω αυτο που ξερω ειναι οτι το δηλωνει η πλειοψηφια των φοιτητων κ το ποσοστο επιτυχιας στις εξετασεις ειναι 82%!! νομιζω κ εδω βλεπω ψιλοξεκαθαρα :P χμμ... διαλεγετε κ παιρνετε!!

λαλαλαλαλααααα Εικόνα
Give a Monkey a Brain and He'll Swear He's the Center of the Universe...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από pao132003 »

μη βιαστείς να κρίνεις για την κοινωνιολογία, διότι έχει αλλάξει ο τρόπος εξέτασης. το υψηλό ποσοστό οφείλεται στα σωστό-λάθος που έμπαιναν παλαιότερα. η Ρεντετζή ήρθε όμως να αλλάξει τα καθιερωμένα!
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Καθηγητές 2ου έτους

Δημοσίευση από thangus »

Μου θημιζεις τον εαυτο μου!και εγω περσυ ειπα τι χαζοι που ειναι ολοι πανε και δηλωνουν μακρο!! κοινονιολογια ρε 82% επυτιχεια!!!κ ν που την πατησαμε τελικα!!!το υψηλο ποσοστο οφειλετε στην προηγουμενη καθηγητρια η οποια τους περνουσε ολους μα ολους!!!Η ρεντεζη την εχει δει "εχω ενα σοβαρο μαθημα" και ζηταει ολοκληρη προαιτημασια για το μαθημα να μπεις στο ιντερνετ να ψαχτεις με κατι αρθρα που ανεβαζει και κατι τετοια και την ημερα της εξετασης σου λεει κ ολας εγω το ανεβασα στο ιντερνετ κ οφειλατε να το δειτε!!!τωρα θ με ρωτησεις αφου το εχει το μαθημα 4 χρονια πως παραμενει τοτε τοσο υψηλο ποσοστο επυτιχειας?ε πλεον το δηλωνουν ελαχιστοι κ οταν το δινεις και 4-5 φορες του κερατα μια φορα θα σου κατσει!!!τωρα οσον αφορα τον αναγνωστοπουλο δεν ξερω τι ορεξεις θα εχει στο μαθημα το σιγουρο ειναι πως θα δειδαξει και θα βαλει και θεματα κβαντομηχανικης και οχι κυματικης που εβαζε και διδασκε ο κατσουφης!!!Επιτελους γιατι ειχε καταντησει ανυποφορη η κατασταση!!!!
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”