ΠΑΟ News

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από spartiatisgx »

paides zitao signomi gia tis opoies vomoloxies mou..einai perissotero peiraxtikes para pragmatikes
etsi milao kai stous filous mou.elpizo na min pareksigithike kanenas.....
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από P4NOS »

chelsea13 έγραψε:
P4NOS έγραψε:Μερικοί πανυγηρίζετε κιόλας όταν τρώμε γκολ, όπως ο φίλος μου ο Chelsea13 που πήγε και έγινε Chelsea λόγω Αμπράμοβιτς. Είμαι σίγουρος ότι πιο παλιά θα ήταν Chicago Bulls.
Όμορφα....το γυρίσαμε το topic στο γιατί έγινα εγώ chelsea....ε ρε δε πάμε καλά.....Με την ίδια λογική λοιπόν και εγώ χωρίς να σε ξέρω λέω ότι έγινες Ολυμιακός επειδή ήρθε ο Κόκκαλης και έστησε την παράγκα ενώ πριν ήσουν Παναθηναικός....τι έξυπνοι που είναι ορισμένοι εδω μέσα...Αν έχεις λοιπόν την απορία chelsea έγινα πριν 10 χρόνια λόγω Zola ....αντε...καθόμαστε και απολογούμαστε κιόλας...
Πρώτον με ξέρεις, όπως και εγώ. Δεν γύρισα κανένα τόπικ απλά έκανα ένα σχόλιο στο τέλος για πλάκα :mrgreen: και εσύ κάθισες και το πήρες στα σοβαρά. (Ξέρω από πότε έγινες Chelsea, μου το είχες ξαναπεί).
Και αν εχεις αντίρηση πάμε για κανα καφέ να το λύσουμε. Κανονικό όχι vbalίστικο.

vbalos: Αν γυρίσω και πω ο vbalos είναι πουτάνας γιος, λαγός ή κάποια άλλη προσβολή σε προσωπικό επίπεδο υπάρχουν οι διαχειριστές για να το σβήσουν και να μου απαγορέψουν να ξαναγράψω πάλι. Έτσι απλά.
Τώρα με τη λογική τη δικιά σου, ο πιο νταής θα τους βρίζει όλους και αν κάποιος του πει τίποτα θα ψάξει να τον βρει να τον πλακώσει. Αυτά ρε φίλε μου θυμίζουν ξύλο στη γειτονιά όταν είμασταν 12. (Και μένα μου λείπει κάποιες φορές, αλλά μεγαλώσαμε)
Για τη βία συμφωνώ ότι είναι κοινωνικό φαινόμενο, αλλά αυτό και πάλι δεν τη νομιμοποιεί. Και η γνώμη μου είναι πως είναι καλύτερα να ψάχνουμε τρόπους να σταματήσει, παρά αφορμές να ενταθεί. (Ελπίζω να συμφωνείς μαζί μου). Γι' αυτό και ανέφερα για το φόνο στη Λαυρίου. Όσο δίνουμε χρώμα ομάδων σε αυτή την ιστορία χειροτερεύει το πράγμα, αντίθετα αν έβγαινε ένα μήνυμα: αποχή από τη βία και το φανατισμό θα ήταν πολύ καλύτερα. Στα άλλα τα σχετικά που έγραψες δεν έχω λόγο να διαφωνήσω.
Στο αν είναι η ομάδα ιδέα ή επιχείρηση δεν χωράνε άλλα επιχειρήματα, απλα έχουμε διαφορετική άποψη και ας μείνει έτσι.
Και σε αυτό που λες για τη θύρα 13 στο Καραϊσκάκη, πιο πολύ αστείο μου φαίνεται παρά κόμπλεξ. Πάντως δεν θα μου άρεσε να πήγαινα να δω Ολυμπιακός-ΠΑΟ και να καθόμουν στη θύρα 13 :)

Με τους συνδέσμους η γνώμη μου είναι ότι κάποιοι πχ Κόκαλης έφτιαξαν στρατούς που μετά δεν μπορούν να ελέγξουν ή τους αφήνουν επίτηδες που και που ανεξέλεγκτους. Και στη βάση της λογικής ότι η ομάδες είναι επιχειρήσεις, η συμμετοχή σε σένδεσμο για να παίζω ξύλο είναι σαν να έφτιαχνε κάποιος επιχειρηματίας πχ ο Λάτσης στρατό και εγώ να πήγαινα να ενταχτώ
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Φίλε μου σπαρτιάτη,
Έχεις βρεθεί ποτέ ανάμεσα σε οργανωμένους ??? Γιατί το να αποκαλείς το 90% μαστούρια είναι και ακούγεται κάπως , πως το ξέρεις έχεις κάνει έρευνα, και αν δεν έχεις κάνει έρευνα που στο διάολο το ξέρεις εσύ όλα αυτά τα σνομπάρεις και μη μου πεις τους έχω δει γιατί το να καταλάβεις κάποιον μαστουρωμένο εκτός και αν έχει πάρει πρέζα και μάλιστα όχι στις αρχές είναι κομμάτι δύσκολο εκτός και αν και εσύ έχεις εμπειρία από το συγκεκριμένο ναρκωτικό ... capito???Εγώ θα σου πω πως το 90% από αυτούς που ξέρω είναι πολύ αξιόλογα παιδιά που είτε σπουδάζουν είτε δουλεύουν και δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τίποτε από εσένα... Επίσης οι οργανωμένοι δεν ξέρουν μπάλα και έχεις την εντύπωση ότι εσύ τι ??? Ξέρεις μπάλα και αν ξέρεις μπάλα και εσύ παρακολουθείς τους αγώνες χωρίς να φωνάζεις και να βρίζεις τις μάνες των άλλων για εξήγησέ μου ο αγώνας με την Ίντερ ήταν ή δεν ήταν από τη μεριά του Παναθηναϊκού υποδειγματικός γιατί στο προηγούμενο post σου συμφώνησες με τον giovaldo ότι ήταν αγώνας κοκοκο...Κοίταξε να σου πω τι συμβαίνει με την περίπτωσή σου για να τελειώνουμε: και εσύ απ'ότι βλέπω φανατικός είσαι (αλλιώς δε θα μου την έλεγες για πινγκ-πονγκ μπαλάκια και λοιπά) και πολύ θα ήθελες να νιώσεις έστω και για μία στιγμή στη ζωή σου την ελευθερία που σου δίνει το οπαδιλίκι , τη δυνατότητα να τραγουδάς για ότι αγαπάς χωρίς δεσμεύσεις νίκης χωρίς να περιμένεις ανταπόδωση γιατί απλά είναι αυτό που αγαπάς , το να σε κοιτάνε όλοι στραβά και εσένα να μη σου καίγεται καρφί για όλο αυτό , τα graffity παρέα με τους φίλους σου στο δρόμο και την αδρεναλίνη να μη σας πιάσει ο μπάτσος , τις ατέλειωτες συζητήσεις στους συνδέσμους πριν και μετά τα μεγάλα ματς , το να ξέρεις πως άμα πάθεις και αν σου συμβεί κάτι πάντα κάποιος εκτός από γονείς και φίλους θα νοιαστεί για εσένα , τις εκδρομές και το απίστευτο γέλιο στο πούλμαν και το καράβι , το να προχωράς σε μία ξένη χώρα με πράσινα-κόκκινα-κίτρινα μπλουζάκια και να κάνεις την πλατεία της σκέτη Ομόνοια , το να σε χειροκροτούν μέσα σε γήπεδα ναούς για την εκπληκτική σου παρουσία , οι ετοιμασίες για τις χορογραφίες και τα καινούρια συνθήματα...όλα αυτά είναι λίγα??? και για να τελειώνουμε και με αυτό που είπες πιο πρίν μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς που στηρίζεις όλο αυτό που είπες για το ρόλο των συνδέσμων παλαιότερα γιατί έχω πολλά να σου πω για τη δεκαετία 80-90 για να καταλάβεις ότι έτσι όπως ήταν είναι...Όσο για την εξυπνάδα σου με το πινγκ-πόνγκ και τα μπαλάκια μπράβο σου ειλικρινά τέτοιο απίστευτο πνεύμα...μπράβο και εγώ στα 15 μου κάτι παρόμοιο θα έγραφα , πιές τώρα μια πορτοκαλαδίτσα να ηρεμήσεις από την υπερπροσπάθεια που έκανες να πείς αυτό το τεράστιο ευφυολόγημα...
@p4nos : με εσένα ρε φίλε μου γιατί δεν έχω τέτοια προβλήματα και συζητάω μια χαρά??? και επίσης νομίζεις ότι θεωρώ πως είμαι ο πιο νταής εδώ μέσα αν αυτό σου πέρασα γράψε λάθος...αυτό που απαιτώ να γίνει γιατί είναι και το πιό σωστό είναι να μιλάμε και να λέμε ότι θέλουμε σε οπαδικό επίπεδο τουλάχιστον σε ότι αφορά στο forum και να ξεκολλήσουμε λιγάκι με τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς...Δεν καταλαβαίνω πραγματικά πως το εννοείς αυτό περί πιο νταή και τα ρέστα και γενικά δεν καταλαβαίνω από που το κατάλαβες αυτό... είχα πρόβλημα με κάποιον που με είπε κότα και του την είπα όπως και παλαιότερα επειδή το ανέφερες φαντάζομαι κάτι παρόμοιο θα είχε γίνει δεν είχα πρόβλημα με κάποιον που με είπε πχ κωλοβάζελο ή όλοι οι βάζελοι είστε ... βάλε ότι θες εσύ... Υ.Γ. Αυτό με το vbalίστικο καφέ (να κατοχυρωθεί και θα ζητήσω και δικαιώματα) ήταν γαμάτο γέλασα πολύ...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Θα ξεκινήσω λέγοντας πω είμαι παναθηναικός (για να μη με στείλει στο διάολο κατευθείαν ο vbalos :P ). Θα συνεχίσω λέγοντας πως αγαπάω το μπάσκετ και βαριέμαι να *βλέπω* ποδόσφαιρο.
και έχω να δήλωσω ότι η μεριά των οργανωμένων στο ΟΑΚΑ βρωμοκοπάει μπαφιλίκι από τον σταθμό του ηλεκτρικού (υπερβολή κι έτσι) και ότι παραπάνω από τους μισούς είναι άσχετοι με το άθλημα. αυτό είναι κάτι που με ενοχλεί.

περιστατικά στο γήπεδο (περυσι):
κάθομαι αμέριμνος και ήσυχος και απολαμβάνω την υπερομάδα μας να κακοποιεί καποιον ταλαίπωρο. τρώω τα τσιπς μου σαν άνθρωπος...σχολιάζω την αμυντικη λειτουργία της ομάδας στον φίλο μου δίπλα...και κάποια στιγμή ακούγεται το κλασσικό "ΧΕΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΕΡΙΑ"...ως συνήθως τους έγραψα στ'%$*^% μου και συνέχισα την "δουλειά" μου. και ξαφνικά που λέτε...με σκουντάει ενας περίεργος τυπάς από πίσω και μου λέει "ΧΕΡΙΑ ΡΕ. Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ" "Οχι ρε φίλε άσε με στην ησυχία μου" "ΡΕ ΣΗΚΩΣΕ ΧΕΡΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ" και τελοσπάντων για να σταματήσει αυτός ο αρκετά ενοχλητικός άνθρωπος σήκωσα κι εγώ τα κωλόχερα μου.

τελικοί με ολυμπιακό...και οι γύρω μου ζητάνε κάτι απίθανα σφυρίγματα..."10 δευτερόλεπτα" ζητάει ο ένας "εσκεμμένο" σε κάθε φαάση ο αλλος. τελοσπάντων καποια στιγμή λέω στον κολλητό μου δίπλα "κοιτα ποση ώρα κρατάει ο τομασεβιτσ τον σοφο..έχει που του κάνει φαουλ από την αρχή της επίθεσης" ε κάποια στιγμή το σφύριξε ο χριστιανός...και δωωωωσ'του βρισίδι η εξέδρα (έτσι χωρίς λογο)...ένας κύριος πίσω έσερνε γι'αυτήν την φάση για κανα 2λεπτο καντήλια. ε δεν αντεξα "κυριε ήταν πεντακάθαρο το φαουλ" "τι λες ρε? με ποιους είσαι εσύ? μήπως είσαι γάυρος??"
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από O_Xamenos »

εσυ εισαι καλο παιδι νικολη μου! δεν σε παρεξηγει κανεις!
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Μπάφους φίλε μου πίνει η μισή και βάλε Ελλάδα από το γυμνάσιο και μετά και τελοσπάντων αν ως πρεζάκια και μαστούρηδες οι προηγούμενοι εννοούσαν τους μπαφάκηδες οκ πάσο είναι όλοι ή πολλοί από τους οργανωμένους πρεζάκια αλλά δε νομίζω να εννοούσαν αυτό εκτός και αν υπάρχει η εντύπωση ότι με δύο και τρείς μπάφους ξεκοιλιάζεις άνθρωπο για πλάκα...Η κερκίδα των οργανωμένων έχει την εντύπωση λες εσύ (εγώ λέω ότι ισχύει) ότι με τα χέρια και οποιοδήποτε άλλο σύνθημα θα βοηθήσει την ομάδα να δώσει το κάτι παραπάνω και ότι είναι ο έκτος παίχτης στο μπάσκετ , ο έβδομος στο βόλλεϋ , ο δωδέκατος στο ποδόσφαιρο κ.ο.κ. Τώρα αν εσύ δε θέλεις ρε παιδί μου να σηκώσεις χέρια ή να πάρεις μέρος σε όλο αυτό 18.000 θέσεις έχει το κωλοΟΑΚΑ πήγαινε σε μία από τις άλλες θύρες και δες το παιχνίδι ήσυχα και ωραία , από τη στιγμή που βρίσκεσαι μέσα στους οργανωμένους γνωρίζεις ότι και σπρώξιμο θα φας σε σχιζοφρένεια ή χόρτο , και σημαίες μπορεί να έχεις μπροστά σου να κυματίζουν συνεχώς και εσύ να γυρνάς το κεφάλι σου λες και πήγες να δείς τέννις και ντουμάνια από καπνογόνα και βαρελότα θα φας και πολλά άλλα που τα ξέρεις από πριν εφ'όσον όμως βρίσκεσαι συνειδητά (αφου στο μπάσκετ ειδικά μπορείς να μετακινηθείς άνετα σε όποια θύρα θέλεις) εκεί ναι είναι υποχρέωσή σου να πάρεις μέρος σε όλο αυτό γιατί κρατάς μια θέση κάποιου που σε αντίθεση με εσένα θα έκανε χέρια και θα βοηθούσε την ομάδα (πάντα κατά την άποψή μου και των άλλων οργανωμένων φαντάζομαι) και ξέρεις πως σε αυτό το σημείο του γηπέδου ακόμη και σε μέρες με χαμηλή προσέλευση το να βρείς θέση δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα σε αντιθεση με όλο το υπόλοιπο γήπεδο...Τέλος για αυτό που είπες για το αν ξέρουν μπάσκετ οι οργανωμένοι κτλ δε νομίζω πως έχει να κάνει με κάποια στατιστική που αφορά τη μερίδα αυτή και μόνο , πιστεύω πως είναι τελείως προσωπικό θέμα του καθενός αν γνωρίζει ή όχι τους κανονισμούς και τους όρους με τους οποίους διεξάγεται ένας αγώνας σε κάποιο αθλημα , σίγουρα όμως σε πιστεύω για τις φωνές τις άδικες και εντάξει αυτά παντού συμβαίνουν και ίσως εκεί να έχεις δίκιο γιατί πολλές φορές ακόμη και εγώ έχω παρασυρθεί να χτυπιέμαι ενώ μέσα μου ξέρω ότι έχω άδικο αλλά βλέπεις κακά τα ψέμματα ιδιαίτερα σε εμάς τους παναθηναϊκούς η 12 ετία κυριαρχίας του ολυμπιακού μας έχει αφήσει κακά απωθημένα με τη διαιτησία τα οποία κακώς βέβαια μεταφέρουμε και σε άλλα αθλήματα όπως το μπάσκετ που σφύζουν από υγεία σε αυτό το κομμάτι λοιπόν παραδέχομαι ότι οι οργανωμένοι είναι-μαστε φάούλ...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Pantws mavro exw paratirisei na pinoun kai se "kurile" 8ures gipedwn podosfairou kai basket apo organwmenous kai mi...Se mats pantws pou xa vre8ei se 8ura me organwmenous den itan tpt to tragiko,anti8etws den exei kamia sxesi me auta pou eixa akousei apo diaforous tou stul pou 8a pas sta prezonia 8a se deiroun 8a se kanoun 8a se ranoun....
Twra ya foul i sfurigma enadia sti pana8a sto gipedo exw vre8ei kai gw na katevazw kadilia ya polu wra kai metepeita se kapoio replay pou 8a dw sti tv na diapseu8w,einai stin edasi tou mats....
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από spartiatisgx »

να νιωσω την αδρεναλινη να μην με πιασει ο μπατσος!!!!!
Πω........τι λε ρε παιδι μου.....Ακου φιλε αν θελεις να νιωσεις
αδρεναλινη καλυτερα να κανεις κανα mountain bike η οτι αλλο θελεις....
Εγω παω για να απολαυσω την ομαδα μου να στεναχωρηθω αν χασω και να ευχαριστηθω οταν
κερδισω...Μονο και μονο η αγωνια ενος ντερμπι ή η αναμονη μιας νικης σου ανεβαζει την αδρεναλινη....Τι σχεση εχει ο φανατισμος με τον οπαδισμο;O παππους μου ηταν φανατικος
Ολυμπιακος ειχε μετοχες και μιλουσε με την Λολα την Νταιφα στα γραφεια του Ολυμπιακου...
Δεν ηταν πλουσιος...Την τρελα του εκανε......Ομως δεν ειχε βρισει κανενος την μανα,ουτε ειχε πλακωθει με τους γυρω του για να τους επιβαλει την αποψη του.....Και επειδη το παιζετε οι οργανωμενοι πολυ ελευθεροι και πολυ επαναστατες(χωρις αιτια γιατι στα σημαντικα προβληματα της κοινωνιας εσεις λετε στα αρχιδια μου ολα.η ομαδαρα μου να νικαει) ειστε ενα ματσο απο φασιστακια οι οποιοι δεν δεχεστε την διαφορετικοτητα του αλλου και πρεπει και αυτος να κανει οτι και εσεις...
Η εξουσια της μαζας στο μεγαλειο της.....Εσυ μπορει να νομιζεις οτι για να βοηθησεις την ομαδα σου πρεπει να χοροπηδας και να βριζεις τις μανες των αλλων κι εγω να νομιζω οτι πρεπει να καθομαι ακινητος για να μην χαλασει το γουρι η να κανω τον σταυρο μου να μην φαμε κανα γκολ η κανα καλαθι........ο καθενας εχει τον τροπο του....Οι συνδεσμοι ειναι μια παγιδα...Κανεις φιλους εχεις παρεεσ αλλα οι εξουσια που σου δινουν με το ανηκεις καπου ειναι τοσο μεγαλη που τελικα εχετε καταληξει οι νταηδες της περιοχης...Αραγε τολμαει ενας Παναθηναικος να περασει απο τον Πειραια και να διαβαζει ντερμπι?Μηπως δεν θα τον πλακωσουν στο ξυλο?
Εγω περναω απο την Ζωγραφου κρατωντας Φως και βλεπω κατι μαλακιστηρακια βαζελακια να με κοιτανε με μισο ματι....Δεν καταλαβα....Σας ανηκει η περιοχη? Οι συνδεσμοι ειναι ενας χωρος ελεγχου και ενας χωρος που σε βαζει το συστημα για να νιωσεις οτι ανηκεις καπου...διοτι εννοειται οτι αυτο σε εχει πεταξει στα σκουπιδια...Μια παγιδα ειναι.......
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Οι οπαδοί(οργανωμένοι) των ομάδων έχουν κόντρες που οι φίλαθλοι δεν τις συμμερίζονται...Οπότε καλό είναι να μην αλληλοβριζόμαστε... και αυτό κυρίως πάει στα παιδιά που είναι απλά φίλαθλοι...



ΠΑΜΕΕΕΕ ΡΕ ΠΑΝΑΑΑΑΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!


Παο - Ανόρθωση
:axe:
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Skliraios »

με τα εισητηρια τι εκανες ρε?
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Σπαρτιάτη μόνο και μόνο ο τρόπος που μιλάς και ομαδοποιείς την κοινωνία σε οργανωμένους που φαίρονται έτσι και μη οργανωμένους που φαίρονται αλλιώς δείχνει την ελευθερία μέσω της οποίας βλέπεις τα πράγματα (μη φασιστικά πάντα) ομαδοποιώντας και τσουβαλιάζοντας κόσμο μέσω των προσωπικών σου εμπειριών...Τώρα για το αν στα σημαντικά προβλήματα της κοινωνίας κάνουμε μόκο ή όχι το έχει δείξει η πορεία και η στάση μας τόοοοσα χρόνια (για τη Θύρα 13 μιλάω και μόνο) που είμασταν ο μόνος οπαδικός φορέας ο οποίος κατέβηκε στις μεγάλες πορείες ενάντια στον πόλεμο και για το ασφαλιστικό , μαζεύουμε συνεχώς αίμα για ανθρώπους που το χρειάζονται , χρήματα για ανθρώπους που ζουν στα όρια της εξαθλίωσης κ.α. πολλά τα οποία δε χρειάζεται να σου απαριθμήσω...Τώρα όσον αφορά το αν δεχόμαστε τη διαφορετικότητα του άλλου δε χρειάζεται καν να σου πω ότι εσύ είσαι αυτός που εμπράγκτως χτυπιέται και αρνείται να δεχτεί τη δική μου διαφορετικότητα στο να αντιμετωπίζω τον αθλητισμό , ενώ εγώ πραγματικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτούς που έρχονται να δούνε ήσυχα το ματσάκι τους αρκεί να μη βρίσκονται στο δικό μου πέταλο (για το οποίο έχω από πριν φροντίσει να πάρω μαζικά εισητήρια) γιατί στην ουσία μου χαλάει αυτό που θέλω να πετύχω και πάνω στο οποίο έχω επενδύσει ώρα , χρήμα και κόπο...Άκόμα ακόμα φίλε μου η κόντρα μου με το κατεστημένο και με τους μπάτσους που εσύ αμφισβητείς είναι πολύ περισσότερο επαναστατικός τρόπος από το mountain bike και το bunjee που εσύ μου προτείνεις ως αυξητικό αδρεναλίνης αν και πρέπει να σου πω ότι το δεύτερο δύο φορές στη ζωή μου το έκανα...Και ακόμη συμφωνόντας απόλυτα με τα λόγια του ευ-άγγελου πιό κάτω θέλω να σου πω πως πράγματι οι κόντρες μου με οργανωμένους άλλων ομάδων είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο για τον εκάστοτε αντίπαλο και εσένα δε σε πιάνει στο ελάχιστο και απόδειξη για όλα αυτά που σου λέω αποτελεί το γεγονός ότι κανείς ποτέ δεν έχει έρθει να σου τρίψει το φως στα μούτρα την ώρα που διαβάζεις ενώ φυσικά και θα μπορούσαν και εσύ δε θα είχες και τη δυνατότητα να κάνεις τίποτε γι'αυτό αντιθέτως στραβώνουν τη μούρη τους βλέποντας στο έντυπο που κρατάς μια εικόνα απλά αυτού που μισούν θανάσιμα και με το οποίο κοντράρονται μια ζωή , οπότε δεν έχουν σε διαβεβαιώ τίποτε μα τίποτε εναντίον σου έχουν εναντίον αυτού που αντιπροσωπεύει η εφημερίδα που κρατάς...Τέλος και επειδή η απολυτότητά σου μου τη δίνει στα νεύρα κυριολεκτικά ανήκω σε πολλά άλλα πέραν της θύρας 13 και αυτό θα το καταλάβεις μονάχα αν ποτέ βρεθείς σε συζήτηση μαζί μου όσο για τους χαρακτηρισμούς σου ''ένα μάτσο φασιστάκια'' και ''μαλακιστήρια βαζελάκια'' έχω απλώς να σου πω ότι είναι απαράδεκτοι και κυριολεκτικά αισχροί τα υπόλοιπα τα αφήνω στον αναγνώστη...Α! και κάτι ακόμη όσον αφορά τον φανατισμό με τον οπαδισμό είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα ή μάλλον και πιο σωστα ο οπαδισμός απορρέει 100% από το φανατισμό ο οποίος στην ελληνική γλώσσα έχει απολύτως αρνητική έννοια , και για να μην τρελαθούμε δε το συμμερίζομαι και εγώ άκρως φανατικός είμαι για να εξηγηθώ...
Όσο τώρα για τα εισητήρια παιδιά εισητήρια τέλος σήμερα είχαν μείνει ορισμένα των 50 και κάποια λίγα και πάλι των εκατό οπότε πηγαίνετε να ψαχτείτε σε κανένα σύνδεσμο μπας και σας δώσουν εκεί αλλιώς μαζευτείτε παρεούλα μπυρίτσα πιτσούλα και φορτωθείτε σε κανένα φίλο με nova και αν δεν υπάρχει εύκαιρος τέτοιος φίλος υπάρχουν ωραιότατες καφετέριες , μεζεδοπωλεία , οινοπωλεία που θα χαρούν να σας δεχτουν ώστε όλοι μαζί να πανηγυρίσουμε την πρόκριση αν και εφ'όσον αυτή έρθει με το καλό...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από dj manos »

Εφτασε η μερα...!Ξερετε....Ουισκακι,τσιγαρακι....Ολα τ' αλλα θα τ' αναλαβει ο εφταροστεφανωμενος θιασος.Αυτος για τον οποιο ο Ferguson ειχε πει: 'Ειτε παιζουμε με τη Ρεαλ,ειτε με τον Ολυμπιακο,πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι..!'
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από P4NOS »

Αν σε έβλεπα να διαβάζεις φως κι εγώ θα στράβωνα. Καλά υπάρχει κόσμος που μπορεί και το διαβάζει αυτό το πράγμα? τουλάχιστον ο Τσουκαλάς και η Πράσινη έχουν γέλιο, αλλά το φως είναι ένα ανούσιο μπέρδεμα.
Στο σημείο που θα συμφωνήσω με το vbalo είναι ότι υπάρχουν κάποιοι τύποι που προσπαθούν να το παίξουν μάγκες με τα "κατορθώματα" άλλων. Μιλάω γι' αυτούς που δείχνουν βιντέκια με οπαδικό ξύλο σε γκόμενες και λένε "κοίτα τι τους κάναμε" ή προσπαθούν να την πουν σε κάποιον άλλης ομάδας. Όλα αυτά την ώρα που αυτοί όλα αυτά τα ζουν μεσα από το TVmagic και το youtube. Προσωπικά είμαι κατά της βίας, αλλά όποιος περιφανεύεται γι' αυτήν χωρίς να συμμετέχει είναι πανάθλιος (εξαίρεση τα παιδιά κάτω των 11). Επίσης οταν πας σε κάποιες θύρες (7, 13, 21, super 3 κτλ) με σκοπό να κάτσεις "ήρεμα για να δεις μπάλα" τότε μην παραπονεθείς αν σε κράξουν. Έχεις ένα ολόκληρο γήπεδο, αλλά πήγες κι έκατσες εκεί για να ζήσεις λίγη από την ατμόσφαιρα που κατά τα άλλα σε ενοχλεί. (ή σε χειρότερη περίπτωση για να νοιώσεις λίγο μάγκας)
Γενικά ξαναλέω ότι για μένα το βρίσιμο στο γήπεδο είναι απαραίτητο. Αρκεί να μένει μέσα στο γήπεδο και να σταματάει στις λέξεις. Βέβαια υπάρχουν και εμμετικά συνθήματα όπως: "..Αλεξανδρή ο γιος σου να πεθάνει.." , "..Θρύλε θυμίσου το 81.." κ.α. που δεν θα έπρεπε να είχαν υποθεί ποτέ.
Και βέβαια κάποιες βρισιές που λες όταν είσαι μεσα δεν θα τις έλεγες στον άλλον κατά πρόσωπο γιατί απλά δεν τις εννοείς. Τι πάει να πει ας πούμε "για να έχετε γάβρο μπαμπά"? Αυτά λέγονται μόνο στο γήπεδο για πλάκα και δεν έχουν και καμία ουσία παραπέρα.

Υ.Γ.1 vbalos δεν τηρείς τις υποσχέσεις σου. Είχες πει να μην απαντήσεις πάλι στο σπαρτιάτη
Υ.Γ.2 Σορρυ για τα συνεχή off topic. Αυτό ήταν το τελευταίο
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Συγγνώμη αλλά θυμάμαι σίγουρα πως το είχα πει στο giovaldo δε θυμάμαι για το σπαρτιάτη αλλά μπορεί και να έχεις δίκιο απλά βαριέμαι ειλικρινά να κάθομαι να με ξαναδιαβάζω γράφω τόσα πολλά έλεος πως με αντέχετε??? Τέσπα αν ξέρεις που είναι δειξ'το μου...Ρε πουστη μου όταν κάθομαι να γράψω για τον παναθηναϊκό και ειδικά όταν έχω να την πω και σε ολυμπιακούς ξεφεύγω κανονικά γράφω γράφω γράφω και ποτέ δεν τα νιώθω ολοκληρωμένα...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από P4NOS »

Δικιο έχεις, για το Giovaldo ήταν. Γραψε λάθος
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αθλητικά”